@uzytkownik_wykop_pl: IMO junior to nie jest samodzielny programista. To jest osoba, którą trzeba non stop pilnować. To jest osoba, która nie skuma co ma zrobić, jak skuma to zaproponuje działające rozwiązanie, które będzie zaimplementowane od dupy strony i jak się za szybko nie zorientujesz to będzie trzeba to odkręcać na peer review. To jest osoba, która ma bilet ulgowy na trucie dupy innym. Jak tę dupę zaczyna truć zdecydowanie rzadziej, a
@entryproc: Google, youtube, dokumentacja Microsoftu, video na pluralsight sa genialne no ale dostep do platformy cholernie drogi. No i poza tym ja jest absolwentem rocznego kursu programowania więc ogromną część wiedzy dostalem od mentorów. :P ale poza tym nauki samodzielnej jest w cholerę. Btw. jednego z tych kursów który wg wykopkow jest drogi, nieopłacalny, nic nie warty i w ogóle to #!$%@?ć bo nic po nim nie ma, a o pracy
Wpis z typu przemyślenia, trochę długi.

Czytałem niedawny WPIS @kromkamistrz na temat agentów nieruchomości i zastanowiło mnie to, dlaczego ta grupa zawodowa jest tak znienawidzona? Dla mnie to zawód jak każdy inny.

Otóż wniosek mój jest taki: **my, Polacy, się kur*a nie lubimy. Po prostu.**

Czynnikiem który chyba najbardziej wzmaga ową antypatię to pieniądze. Wystarczy, że ktoś zarabia "lekko, łatwo i przyjemnie" duże pieniądze (oczywiście w mniemaniu otoczenia) - to jest wrogiem.
@marcel_pijak: różnica jest taka, że programista ma fachową wiedzę z zakresu inżynierii (zwykle jest inżynierem oprogramowania) którą nie jest łatwo zdobyć, płacisz mu za to że długo się szkolił.

Wykończeniowiec (nie mówię o partaczach), to ktoś kto ma dużą wiedzę w zakresie budowlanki, zna się na materiałach i na metodach ich użycia, to także wymagająca praca fizyczna której wielu nie chce wykonywać.

Pośrednik to pijawka, która nie musi mieć żadnych konkretnych
Lamusy, po polsku pisze sie "Czy polscy programisci sa elita swiatowa?", gdyz poniewaz nie ma polskich programistow, ktorzy mogliby byc elita POZA swiatem.
No i dalej - pytacie gimbusy "Jak polscy programisci maja sie w porownaniu do innych?". To jest pytanie o samopoczucie... Zapewne chodzi wam o "Jak polscy programisci wypadaja na tle innych?".

FYI @Bulldogjob gamonie, nieuki.

@enceladus71: Nie wstyd Ci udostepniac takie gryzmoly?
Nawiązując do mojego wpisu sprzed 10 miesięcy będzie trochę #chwalesie o #pracbaza jako (od lipca) #programista15k.

Dobrze się wreszcie czuć docenianym. W poprzedniej firmie co prawda byłem chwalony, ale tylko tyle. Największa podwyżka, co prawda wydawała się wtedy spora, była co najwyżej przeciętna, podzielona na dwa etapy i wymagająca więcej obowiązków.

Po 10 miesiącach pracy w nowej firmie poszedłem (a konkretnie zadzwoniłem, bo 100% zdalnie) powiedzieć, że zasługuję na podwyżkę. Podałem
70zl/h w 8 lat? Spoko


@bb89: Ja wiem, że teraz jeszcze przed skończeniem studiów można mieć dwa razy tyle, ale za moich czasów nie było tak prosto w mieście powiatowym, praca zdalna to był ewenement, a firm zatrudniających jak na lekarstwo. Może w 2 innych dostałbym kilka lat temu więcej niż zarabiałem, ale historie o warunkach pracy nie zachęcały.
@Woo-Cash1900: O to tez mi chodzi, ja do takich hajsow podobnie czasowo dochodziłem bo kiedyś to człowiek się cieszył ze prace miał a nie pensje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tworzenie Własnych Aplikacji i Projektów Po Godzinach – Dochód Pasywny Programisty

Cześć Właśnie pojawił się nowy artykuł na blogu Modest Programmer. W tym artykule przedstawię Ci jak możesz stworzyć sobie dodatkowych pasywny dochód z własnych aplikacji. Jeżeli umiesz programować, to stworzenie takiej aplikacji po godzinach nie powinno być dla Ciebie dużym wyzwaniem, a może być nawet przyjemnością i dobrą opcją na spędzanie wolnego czasu. Zapraszam

Więcej: https://www.modestprogrammer.pl/tworzenie-wlasnych-aplikacji-i-projektow-po-godzinach-dochod-pasywny-programisty

#programowanie #programista #nauka #naukaprogramowania #
źródło: comment_1656389764ezgixl7ZyDNPZEURVzc0PB.jpg
#anonimowemirkowyznania
Chłop w 2022 podwyżkę trochę ponad 10% dostał, ale tylko brutto, bo netto przychodzi wciąż to samo, bo Morawiecki podatkami zjada
a nie, nie to samo, bo Glapiński inflacją zjada..
ech..
#programista15k #pracbaza #wynagrodzenie #praca #pracait #podatki #inflacja #gospodarka

==========
Czerwiec 2021

Stawka zaszeregowania: 17.4xx,xx o
Stawka proc. podatku dochodowego 32,00%
Zaliczka pod. doch. -3.8xx,00
Ubezp. emerytalne -1.7xx,xx
Ubezp. rentowe -2xx,xx
Ubezp. chorobowe -4xx,xx
Ubezp. zdrowotne -13xx.xx

Przychody razem 17.7xx,xx
Rozchody
Ciekawi mnie jak osoby zajmujące się „klasycznym” programowanie ( #programista15k , #programista25k ) postrzegają #businessintelligence albo #powerbi developerów? Ludzi którzy skonczyli informatykę w mojej branży jest bardzo niewielu, owczy pęd na przebranżowianie się w IT także nie zauważył tej działki, co mnie dziwi o tyle, że próg wejścia jest zdecydowanie niższy, dostęp do wiedzy w necie niezmierzony, rynek ma ssanie olbrzymie (praktycznie w każdym korpo znajdzie się zespół gdzie można miękko wejść
@znkk: No wyobraź sobie że masz powiedzmy jakąś bazę danych na cloudzie, chcesz podejrzeć zużycie CPU na maszynce gdzie, wyciągnąć średnią z ostatniej godziny, dostaniesz jakieś dane i będą to fake informacje xD Dlaczego? Bo taka metryka nie jest obsługiwana, możesz ją wyciągnąć na portalu, a w dokumentacji jest dokładnie opisane że tylko niektóre działają. Kij z tym że stwierdzą bezpośrednio że reszta ma jakieś fake dane i żeby ignorować xD
#anonimowemirkowyznania
Muszę się wyżalić,
otóż - jako #programista15k piłem sobie w pracy monsterki zero które kosztowały 3-3.5 zika/szt, nie tyłem i było gituwa.
odkąd weszła opłata cukrowa aby walczyć z otyłością (a raczej z naszymi finansami xD) monsterki zdrożały 2 razy. Tak, dwa razy.

Przyzwyczajenia i miłość do monsterków zero z uwagi na cenę zmieniłem na tigery, te z sokiem bo według cymbałów z rządu "zdrowsze" XD przez co i tańsze bo
Czemu te rekrutacje na #programista15k tak wolno trwają?

1. dzwoni HRka i zamiast od razu konkretnie gadać to umawia się za kilka dni na wstępną rozmowę telefoniczną
2. na wstępnej rozmowie przepytuje często to o samo co ma w CV, trzeba się powtarzać
3. rozmowa techniczna dopiero za kilka dni

w międzyczasie z nadmiaru rozmów (20 naraz) popierdzieliło ci się kiedy o której co masz godzinie, do tego mail z zaproszeniem nie
źródło: comment_1656320355uMi1gVs5GQbncxbYKL9TtK.jpg
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

tl:dr Nienawidzę dziewuch które nic same nie osiągnęły a pouczają każdego jak żyć

Pisałem już pod #depresje że zamieniam smutek w gniew, który mnie napędza niczym paliwo. Co prawda moje leki sprawiają że mojego gniewu jest tylko 10% gniewu pierwotnego, ale jest coś czego nawet leki nie dają rady zagłuszyć. Cholerna #p0lka #madka która w życiu nie przepracowała ani godziny, a jedyne co zrobiła rozłożyła nogi w wieku 18 lat typowi, który
źródło: comment_1656299384yblf4GbofyzpEjpxtEBMLG.jpg
#pracait #programista15k #korposwiat #it #emigracja od jakiegos obserwuje zjawisko z którego zrozumieniem mam problem. Coraz więcej ludzi z Hiszpanii, Włoch i innych krajów przyjeżdza do pracy do Polski i są mega zadowoleni z naszych zarobków. Seniorzy w dużych korporacjach. WTF? Przeciez każdy tu mówi że u nas jest do dupy i że normalne zarobki tylko na zachodzie, a jak gadam z tymi ludkami w pracbazie to każdy bez wyjątku powtarza że bieda,
@czarnobialyblog: Ludzie piszą o stawkach na zachodzie mając na myśli kraje typu USA, Niemcy, UK, Szwajcaria, gdzie stawki mogą być topowe, ale jak porównasz polskie zarobki do właśnie Hiszpanii czy Włoch, to okazuje się, że przepaści nie ma i jak uwzględnisz koszty życia, to okazuje się, że w Polsce jako specjalista możesz żyć na lepszym poziomie niż w tamtych krajach; dodaj kwestie kulturowe i okazuje się, że Polska może być dla
Ostatnio rozmawiam z jednym #rozowypasek, a ona stwierdza że ma dość wymagajacej i trudnej pracy i chętnie by ją zmieniła na coś powtarzalnego i bezstresowego. Ja to ja wypalam, że zazdroszczę kobietom że mogą tak sobie schodzić z ambicją, bo zawsze mogą znaleźć bogatego męża, a #niebieskiepaski muszą zasuwać i żadna nie będzie z mało ambitnym gołodupcem (chyba że rzeczywiście nadzwyczaj atrakcyjnym fizycznie). No to ona się oburzyła że to nieprawda
Moja ulubiona opinia na GoWork, polecam. Tutaj fragment, który mnie najbardziej rozwala:

Bardzo lubię hindusów, uwielbiam ich curry, są w tym nieziemscy. Jeśli chodzi o zdolności techniczne, to radzą sobie trochę gorzej, ale EY GDS dba o to, by szanse wyrównywać - i to nawet takim, którzy kompletnie nie kąsają fabuły, np. nie rozumieją, jak działa logika boolowska, nie mówiąc o bardziej skomplikowanych zagadnieniach. Czy tego chcemy, czy nie, w każdym zespole
#anonimowemirkowyznania
Z rosji podobno wyjechalo 170 tysiecy programistow aI pol wykopu cieszy sie ze tylu z nich wyjechalo... Czemu siei cieszycie? Ja widze same minusy:

1. ile z tych 170 tysiecy to piata kolumna co bedzie instalwoac backdoory lub wysylac IP do macierzy?
2. Przeciez oni beda wysylac pieniadze swoim i posrednio dalej wspierac gospodarke rosji
3. Jako ze nie beda chcieli wrocic do kraju bo moga umrzec pod Donbasem to beda