@dhg666: w polsce są takie braki ludzi do pracy że trzeba ich ściągać z zagranicy i oni w pierwszej kolejności stracą pracę. Bezrobocia nie będzie. Będa ludzie tracić pracę w jakichś gówno pracach ale szybko pozmieniają to na jakieś inne gówno prace
hej hej pytanko do programistów 30k+, czy też czasami idziecie do jakiegoś większego sklepu RTV i bierzecie jakiś drobny sprzęt o wartości około 2 dniówek (jakaś konsola czy iPhone) na raty tylko po to, żeby #szaramyszka pracująca na dziale kredytów zapytała:


A wy wtedy na to z uśmiechem na ustach:


#programista15k x2 #inflacja #heheszki
To co kto odrabia w sobotę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szybkie przypomnienie:
Przepisy nie regulują górnej granicy temperatury która zwalniałaby z pracy.
Wyjątek stanowią młodociani dla których wynosi ona 30 stopni Celsjusza.
Ustawa określa jednak dolną granicę która wynosi w przypadku biura 18 stopni oraz w przypadku ciężkiej pracy fizycznej 14 stopni.

#pracbaza #heheszki #neet #praca #korposwiat #januszex #programista15k #fachpraca
źródło: comment_1656674998HpWuNHnGMgbvvue1PTZeMa.jpg
@nbzwdsdzbcps: niby tak, ale nie do końca

Na elektrodzie masz pytania stricte ukierunkowane, a nie rozmyte. Pytania są np.: o skomplikowane kwestie techniczne, a nie od czego zacząć przygodę z elektroniką. Kolosalna różnica. Tłumacząc to na kwestie programistyczne - co innego jak ktoś 3 raz w tygodniu zapyta jak dobrze coś zaimplementować, a co innego jak po raz 2137 zapyta od czego #!$%@? jego mać zacząć.
Podatki za czerwiec: (ryczałt 12%)

VAT: 4650,60
PPE: 2625,94
ZUS + stawka zdrowotna: 1684,12

Razem: 8960,66

sialalala sialala in de mooooooorning

Ale to by było piękne jakby poloczki na UoPach i UZach musiały same płacić sobie podatki, iść #!$%@? na pocztę i zanieść panu pisowi kilka tysięcy co miesiąc w zębach xD

#pracait #programista15k #programista25k #zalesie #polska #podatki #pracbaza #zarobki
Cześć w piątek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotowaliśmy dla Was najnowsze oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Zdalnie
Senior PHP Developer | Tidio | 19-26k
https://crossweb.pl/job/krAJI
PHP Developer (mid) | Tidio | 12-20k
https://crossweb.pl/job/3RN5E
C++ Software Developer | NOVOMATIC Technologies Poland | 9,2-18,4k
https://crossweb.pl/job/fW0mp
Embedded
źródło: comment_1656661957v9Ab4Hd3wpT109eq0jIfW6.jpg
#anonimowemirkowyznania
Konsumpcjonizm to jest jednak choroba.
Czytam na wykopie jak ludzie się podniecają zarobkami #programista15k , a sam zarabiam równowartość 40k PLN na rękę (przy obecnym kursie), przy kosztach życia może 30% wyższych niż w Warszawie, I co? #wygryw ? Gdzie tam. Dalej #przegryw , bo to żadne pieniądze poza Polską. Znajomi i ludzie z którymi stykam się na co dzień zarabiają znacznie więcej, robią jakieś biznesy na miliony, mają od cholery
źródło: comment_1656614395Buy3jLYGe1kzZXh17J0ozb.jpg
@AnonimoweMirkoWyznania: rel mocno ( ͡° ʖ̯ ͡°) pod koniec roku zamierzam zmienić klienta i wtedy dobijam do 75k, ale dalej nie stać mnie na rzeczy którę chciałbym mieć. Wygodne mieszkanie (smarthome) oddzielny pokój na gabinet (work from home) dla mnie oraz nieżony, więc razem 4-pokojowe mieszkanie, to jest koszt między 1.5m a 2mln zł. Przemilczę sytuację ze stopami procentowymi... Gdy komuś na wypoku napiszę, że
Jestem programistą z długoletnim stażem, zarabiam 17k(po podatkach) a tak nie stać mnie na jakieś lukusy.
Czy też macie tak że dotychczas starczało na wszystko a teraz musicie liczyć każdy grosz? Nosz #!$%@?. Poważnie zastanawiam się nad emigracją do jakiegoś normalnego kraju.

Oto moje koszta stałe:
- Rata za mieszkanie - 4.5k
- Rachunki - 0.8k
- Leasing - 2.5k
- Kredyt na remont - 1.2k
- Zakupy - 2.5k
- Hobby,
Patrzę na was, niewyspanych, spóźnionych, przyciskajacych kanapki do piersi. Kierownik działu wprowadził swoje zasady do waszego ołpenspejsa, obserwuje każde pomieszczenie stąd aż po kącik socjalny. Wściekły i podejrzliwy wciąż podgląda i sprawdza. Ludzie na stacjonarnej, stoicie nad przepaścią! Wasi team leadrowie zawiedli, więc zwracacie się do kadr! Ale jednak nie błagacie o home office, nie rzucacie papierami? Zamiast tego racjonalizujecie! Pytacie "po co iść na zdalna?" Musicie wrocic na drogę, która porzuciliscie
#anonimowemirkowyznania
#programowanie #programista15k #webdev #frontend #react #backend
Wiecie co jest fajne w IT poza stawkami? Ilość czasu w której możesz nic nie robić. Jak się zmienia projekt to mozna miec np. 3 tygodnie czasu za który ci płacą i nic w tym czasie nie zrobisz bo czekasz na środowiska. Nawet jak projekty są w trakcie to jest sporo bezuzytecznych calli, w których osobiscie sie nie odzywam za bardzo i gram w gry
@AnonimoweMirkoWyznania: np. ja ostatnio chodze na rozmowy o prace, i na kazdej proboje wybadac na ile jest mozliwosc brania taskow z dopracowanego backlogu i samodzielna praca nad nimi. i w praktyce mega rzadko, a bo musisz byc "dostepny" jakby cos chcieli albo byl pozar, a bo taski sa zwiazane z pracami innego teamu i musisz organizowac gownospotkania, a jak juz powiesz ze nie chcesz pracowac w stalych godzinach typu 9-17 to
@AnonimoweMirkoWyznania: A mnie już zdalna zaczyna dobijać. Po dwóch latach siedzenia w domu zaczynam czuć się jak w więzieniu xD


@Ramboobambo: powiem ci tak: nie czujesz jak bardzo home office cię męczy, dopóki nie pojedziesz popracować do jakiegoś odległego miejsca na kilka dni :/ ja wrociłem ze skromnego workations i czuje się o niebo lepiej.

szczególnie jak poganiają deadliny albo w firmie są regularne gównospotkania wyznaczające twój rytm dnia, strasznie
Ocieplanie wizerunku po mięsnej aferze zaczyną się. #comarch dokona najwyższej w historii wypłaty #dywidendy EVER!!!!!!!

Moim zdaniem niekonsekwencja w działaniu, gdyż rekordowa dywidenta po 4PLN za akcję doprowadzi tylko do tego, że ludzie będą mogli kupić jeszcze więcej mięsa. I tak dla przykładu:

kilogram kurczaka można będzie nabyć za zysk z dywidendy za średnio niecałe 3 akcje CMR
1kg schabu bez kości kupimy za zysk z dywidendy średnio z ~5 akcji CMR
źródło: comment_1656510279JiV5XGbqbXXZVFN9kqBq7V.jpg
Prawie wpół do piątku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łapcie listę ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Frontend
JavaScript / TypeScript Engineer (React) | Evolution | 16,8-29,1k
https://crossweb.pl/job/ZvHHf
Senior Frontend Engineer (TypeScript, React) | Evolution | 29,1-36,4k
https://crossweb.pl/job/krNdM
React Developer (mid) | Tidio | 12-20k
źródło: comment_1656492654t8ap8FmCs1UP3YucZbfck7.jpg
Średnia wieku programerów wciąż rośnie, a średnia wieku rekruterek jakby spadała.
Nie wiem jak Wy, ale jak widzę takie Julki i pomyślę, że Julki nie znające życia miałyby mnie prowadzić przez rekrutację do firmy to mi się odechciewa. Wolałbym dojrzałe Polki 40+, jest to wtedy sygnał, że firma jest nie tylko dla młodych i dynamicznych i że jest miejscem gdzie można pracbazować długo.
No bo czemu dają te młode? To co się
źródło: comment_1656447370hiXeIro6Qov3tUsBVD0ZJn.jpg
Żebyśmy nie popadli w ubóstwo, godne zarobki dla #programista15k powinny zostać z urzędu ustalone na następujące przedziały kwot kosztu pracodawcy (czyli to co na fakturze + 30 dni wolnych platnych lub całkowity koszt umowy o prace):

stażysta:
[0 ; x]

junior:
[x ; 2 * x]

mid:
[2 * x ; 4 * x]

senior:
[4 * x ; 7 * x]

mentor:
[7 * x ; 12 * x]

dodatek za
źródło: comment_1656440261rgTUKKnH6hOsdCvUxlKVrk.jpg
#przegryw #pracbaza #pracaspawaczaprzeistaczawbogacza

Zobaczcie przygłupy z #robpill , żeby nie mówić że teraz - 2008 rok, trzy średnie krajowe na umowie o prace na czas nieokreślony co odpowiada dzisiejszemu #programista15k #programista25k - bo oni podają na b2b
Dokładnie w tej samej firmie w tym samym czasie czyste, pięknie ubrane i pachnące dziewczyny z biura cieszyły się z 3k brutto do których walicie konia.

Jade jutro do mariny zobaczyć czy pracownicy 90zł/h skończyli
źródło: comment_1656438575jEuJErNF9JM4SsRhdUdQ8q.jpg
#anonimowemirkowyznania
#programowanie

cześć, jestem programistą z ponad kilkunastoletnim stażem - trochę znudzonym i sfrustrowanym
lubię swoją pracę i mam jej dość jednocześnie

lubię - bo daje pieniądze i swobodę
mam jej dość bo w zasadzie mało ode mnie zależy, rozwój to buzzword, a pasja raczej przeszkadza niż pomaga

Jestem samoukiem - zacząłem programować na studiach (ekonomia) i tak zostało, było to w czasach gdy ludzie, to może być szok, uciekali z programowania
@AnonimoweMirkoWyznania: Ciekawy post. Dzieki, ze podzieliles swoimi doswiadczeniami.

Dlugo moznaby pisac, ale zwaz na jedna rzecz, ktora rozni zawod programersa od wielu innych. Chodzi o mozliwosc budowania systemow od poczatku do konca. Masz mozliwosci, aby jednoosobowo czy w malym teamie powolac do zycia produkt czy usluge, ktore maja szanse uczynic Cie bogatym / szczesliwym (albpo oba naraz). Tego nie zapewnia zadna inna branza!

Rekrutacje sa glupie w praktycznie kazdej branzy. To
#anonimowemirkowyznania
Moje pytanie kieruję do osób z tagów: #programowanie #naukaprogramowania #programista #nauka #naukaprogramowania #programista15k #csharp #it #informatyka #dotnet #java #python #cplusplus itp. Wiem, jak bardzo tutaj lubicie szydzić z ludzi, którzy chcą się przebranżowić i pracować w IT, ale ja naprawdę już nie chcę żyć tak jak żyję (#!$%@?ć jak fizol), tylko zmienić pracę. Mogę się rozpisywać o tym, dlaczego jestem w miejscu, w którym jestem i dlaczego pracuję w fabryce zamiast
@AnonimoweMirkoWyznania: Wybierasz jeden język obojętnie jaki z tych, które wymieniłeś oglądasz tutoriale i testujesz w praktyce to czego się nauczyłeś. W międzyczasie robisz klona wykopu i dwóch innych serwisów jakich chcesz. To powinno wystarczyć, żeby znaleźć pracę, jeśli nie to dodajesz kolejny post na wykopie.

Najtrudniejsze w zostaniu programistą jest poświęcenie odpowiedniej ilości czasu, większość utyka zastanawiając się jaki język wybrać i ostatecznie nie robi nic.
Moja siostra ma narzeczonego, który non-stop, ale to NON-STOP narzeka, że inflacja i wszystko drogie, a sam oczywiście głosuje na pis i nie widzi związku :) Podczas ostatniego rodzinnego spotkania, żalił się, że jego fryzjerka osiedlowa, do której chodzi od 8 lat, musiała podnieść mu cenę za strzyżenie męskie z 35zł do 40zł (normalnie jest 50zł, ale, babeczka przez tyle lat utrzymywała dla stałych klientów tę samą cenę). Odpowiadam mu na to,