Jak musi się czuć osoba robiąca w pocie czoła w jakiejś fabryce smrodu od rana do nocy za psi grosza pokroju minimalnej gdy widzi jak zabiera mu się połowę tej marnej kasy a potem to idzie na takich Dawidków, spacery dendrologiczne, jachty czy górników?

Skąd taka osoba ma brać siłę żeby wstawać dzień w dzień?

#praca #pracbaza #nfz #gospodarka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Parmenides69: beka z młodej warszawki co robi za pare złotych w korpo i ponad połowe z tego oddaje panu lekarzowi za wynajem jego mikro kawalerki a potem głosować ida na rafalale i wyścig szczurów z hindusami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Nie mam doświadczenia w jeździe busem 3,5t a jedyna sensowna praca wokół mojej wsi to kurier InPost dam se radę? #pracbaza #kurier
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, obroniłem pracę inżynierską, żeby być panem inżynierem Y3ll0w69 potrzebuję jeszcze tylko ezgaminu. Pracuje jako dostawca żarcia, legitymacje mam do października, składek mi nie odprowadzają a osoby bez karty przetargowej w postaci STATUSU ucznia w tym zawodzie pracować nie mogą. Powiedzcie mi proszę, czy mogę dalej pracować przynajmniej do momentu ZDANIA EGZAMINU (po nim będę miał inż) czy już po OBRONIE PROJEKTU (po której dopiero zdążyłem wytrzeźwieć) muszę pakować manatki i nie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sorry Mirki, że tak narzekam na tą swoją sytuację, ale tak to jest jak człowiekowi brakuje zdolności bilokacji, już nawet trilokacji.

Chciałbym mieć kiedyś taką pracę, żeby móc być 2 lub 3 miejscach naraz jak lekarze, radni, wysocy rangą urzednicy, pracownicy spółek skarbu państwa itd.

Brakuje mi tego w życiu.

#przegryw #pracbaza #praca #kolchoz #heheszki
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#lekarz100k #medycyna #pracbaza #heheszki #afera #zarobki

Wiecie co jest najgorsze? Że rządzący myślą że jak już kogoś mainstream dopi3rdoli to się go w-----e z roboty, zabierze mu wpływy polityczne i wszystko spoko.

Ale krwa to że nawet jakby do końca życia był skompromitowany i nigdzie roboty nie mógł dostać nic nie zmienia bo po kilku latach takiego eldorado on jest
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenie #urzadpracy #zus #pracbaza
(wrzucam jeszcze raz ale zmienione)
Mirki rejestruję się w urzędzie pracy na bezrobotnego po ubezpieczenie.

Do tej pory pracowałem na zleceniu, chcą tam dokumenty potwierdzające okres czasu zatrudnienia i składki. Składki pobrałem od ZUS ale potwierdzenie od zleceniodawcy nie jestem pewien czy uzyskam a nawet jak tak to może to trochę zająć. Nie zależy mi na zasiłku tylko samym ubezpieczneiu(na zasiłek i tak
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kukold: To będzie tak jak z IT czy wcześniej z zarządzaniem. Zanim skończą studia to lekarze będą zarabiali po 25k, powrócą czasy, że dopiero po specjalizacji dobre pieniądze, a bez to jebiesz w POZ czy w szpitalu na dyżurach.

Niech lepiej ludzie idą do pracy, do której mają predyspozycję i chcieliby wykonywać zamiast patrzeć tylko na kasę. Jak jesteś sumienny to jako budowlaniec zarobisz godnie.
  • Odpowiedz
Czy w ogóle udało znaleźć się oświadczenie majątkowe lekarza, który rzeczywiście zarabia około 20k zł? Bo ciągle czytam, że te przypadki gdzie robią ponad milion złotych rocznie to są JEDNOSTKOWE, a wychodzi na to, że osoby zarabiające 20k to jednostkowe przypadki, których nawet nie widać XDDD

#lekarz100k #polska #afera #szpital #pracbaza
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach



@Nighthuntero: moja dobra kolezanka swiezo po studiach 7-8 lat temu w gdansku dostala 15k/mc. Popracowala rok i przeniosla sie do swojego miasteczka, tam z bobmy dali jej 30k bez znajomosci i udzial w nzoz. Takze ciezko bedzie takiego znalezc.
  • Odpowiedz
Bawi mnie, jak jest dyskusja o zarobkach i ludzie wymieniają prawników na równi z lekarzami lub programistami. W tym kraju nikt nie kontroluje liczby miejsc na studiach prawniczych, przez co uczelnie co roku wypluwają tysiące magistrów prawa, którzy nie mają szans znaleźć pracy w zawodzie. Dla przykładu, w województwie małopolskim, podkarpackim i lubelskim, jest łącznie 12 uczelni, na których można studiować prawo. Jeżeli ktoś nie ma znajomości, to będzie prosił na kolanach,
jutokintumi - Bawi mnie, jak jest dyskusja o zarobkach i ludzie wymieniają prawników ...

źródło: 1000009827

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jutokintumi: A ludzie idą na prawo bo naoglądali się seriali na tvnie gdzie warszawscy prawnicy jeżdżą mustangiem, piją kawę w kancelarii i ociekają hajsem i prestiżem XD
  • Odpowiedz
Mircy, mam problem w #pracbaza
Wypiłem sobie jak co rano kawkę, ale że nie miałem czasu to wypiłem na raz,
A tu wpada jakiś podejrzany typek, cały w amatorskich dziarach i teraz siedzi i coś o makowcu mruczy pod nosem i czy znam miętusa.....
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pisałem ostatnio z babka co pracuje jako Analityk biznesowy i ona była tak leniwa, że pytała się chat gpt co dziś powiedzieć na daily że niby robiła bo nic nie robiła i chwaliła się generalnie, że na daily nie w każdym projekcie była
Oczywiście jeszcze opowiedziała historię jak to ona nawaliła przekazując coś od dev do klienta to jej powiedziałem wprost, że bez sensu że ona musiała pośredniczyć między tymi dwiema osobami
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pracbaza #pociagi #pijzwykopem
Czekam na pociąg żeby do domu wrócić z roboty, za bardzo nam wesoło było dziś w pracy i zostawiłem auto pod robotą, choć kusiło żeby depnąć w taki ciepły letni wieczór i jest czym ale nie chcę kusić losu, pajnta se strzelę na stacji zamiast strzelić kilka popisów na szosie
Sportowa_Patelnia - #pracbaza #pociagi #pijzwykopem
Czekam na pociąg żeby do domu wró...

źródło: 2041

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Programista rozwijający aplikację od dwóch lat pyta się mnie osoby która nie siedzi w tym projekcie co ma zrobić z problemem. Nawet nie potrafi tego problemu dokładnie zdefiniować. Czuję się jak w jakimś przedszkolu. Nie znam kodu, nie wiem co on tam implementował, a gość się mnie pyta jakbym to znał lepiej od niego. Nie wiem gościu odpal debugger, telemetrie, cokolwiek, spróbuj odtworzyć błąd w środowisku testowym... Ja już nie chcę tego
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sztucznainteligencja #ai #pracbaza

Kiedy dzięki sztucznej inteligencji nauczyłeś się w końcu niemieckiego, napisałeś pracę inżynierską na takim poziomie, że promotorowi kopara opadła, naprawiasz urządzenia o których 5 minut wcześniej nie wiedziałeś że istnieją a ktoś pisze że to już koniec AI bo na reddicie 3 osoby anulowały subskrypcje (AI ukradło im obrazki, które sami wrzucili w internet)
Mediono - #sztucznainteligencja #ai #pracbaza

Kiedy dzięki sztucznej inteligencji na...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach