#budownictwo #prl #ciekawostki nie wiem czy zwróciliście kiedyś uwagę, ale w Polsce w latach 80, w gospodarce wiecznych niedoborów negatywy z produkcji różnych blaszanych rzeczy "od sztancy" miały bardzo często zastosowanie jako elementy dekoracyjne w budownictwie, szczególnie przy ogrodzeniach. Sam zwróciłem na to uwagę niedawno (kupiłem dom z ogrodzeniem, które było z negatywu - jak się później dowiedziałem - jakiegoś elementu karoserii od FSC Żuka) i
@Hexenbrenner: no tak, lepiej żeby odnawiali bramę ze śmieci, zamiast kupili nową ładną xD
@murdoc: no tak. jak dbasz tak masz. Przede wszystkim to nie są stricte śmieći, to racjonalna gospodarka materiałowa. Po drugie po co Ci nowa brama jak już masz? myślisz, że sąsiadowi żyłka pęknie bo wydałeś kilka stów na krzywą bramę z OBI?
@ja_tu_tylko_na_moment: musisz tylko założyć spółkę akcyjną, wyemitować miliard akcji, sprzedać jedną za 1100$, ogłosić rynkową wycenę spółki na 1 100 000 000 000$. profit
@f3st3r: tak tam jest 70 przez światła, a po przejechaniu 300m jest znowu ograniczenie do 80 i dalej 60 aby ograniczyć niebezpieczne sytuacje przy wjeździe z bocznej.
@elo345: tylko to nie jest teren zabudowany. Zdecydowanie jechał za szybko, bo na skrzyżowanie jest ograniczenie do 70 ale DW631 w tej okolicy to droga dwujezdniowa poza terenem zabudowanym i poza skrzyżowaniem domyślne ograniczenie to 100km/h
Generał Arkadiusz Widła, ważny urzędnik Ministerstwa Obrony Narodowej, miał kolizję z młodym motocyklistą. Policja stwierdziła jego winę, ale on postanowił wziąć sprawy w swoje ręce...
@kristoflampart: formalnie są, ale... Biegły jeden drugiemu podpaść nie chce bo się boją. Po prostu nikt na siebie bicza nie chce ukręcić. Opinie nie są anonimowe o biegły podważający opinie drugiego jest znany w środowisku. Kasta
Miesiac temu zapytałem się księgowej, czy mogę sam rozliczyć PIT. Odpisała mi to co na screenie.
Myślę no dobra, to niech kliknie. Dziś otrzymuje fakturę a tam “Rozliczenie PIT 120 netto”.
I generalnie już tam c--j z tymi 150 zł (nie jestem vatowcem). Uważam, że to trochę nieładnie z jej strony, bo nie dostałem informacji, że płacę za to dodatkowo. To tak jakbym jej teraz wystawił fakturę, że zareklamowałem ją na wykop.
Ilość miernot konfidenckich z kamerkami musiała wywalić poza skale skoro już nawet rzecznik policji mówi żeby się ogarnąć i nie wysyłać nagrań xd nawet policja ma dość konfidentów a oni zrobili sobie grupy wzajemnej adoracji na facebooku i myślą że robią coś ważnego xdddddd
Niedzielę wielkanocną rozpoczynamy od OŚMIU MANDATÓW na łączną kwotę DWUNASTU TYSIĘCY ZŁOTYCH. Kierujący samochodami manewrowali i jeździli wzdłuż po chodniku między pieszymi przy al. Solidarności 52 w Warszawie mimo mnóstwa wolnych miejsc postojowych w okolicy. Robili to nawet przy policji!
Co się stało z protestami "Ostatniego Pokolenia", planeta już nie płonie i nie trzeba się przyklejać do asfaltu? Czy może właściciel tych kukiełek dostał już odpowiednie dofinansowanie?
Wiecie, że samorządy zamawiają wodę czy inne napoje? Co się dzieje z kaucją? W większości przypadków do śmieci. Przecież urzędnicy nie będą biegać po butelkomatach.
@czwartafaza: tak. Złożyłem w tym roku wnioski do kilku gmin o dane na temat zakupów wody butelkowanej. Tak zapoznałem się z nimi. Na tej podstawie mogę potwierdzić, że są dowodu (dane istnieją) na fakt zakupu wody butelkowanej w butelkach plastikowych przez jednostki administracji publicznej. Nie publikowałem tych danych w miejscu, gdzie mógłbyś je zobaczyć poprzez URL. Możesz złożyć wniosek i uzyskać dostęp do istniejących danych, ergo dowodów, we własnym zakresie
@czwartafaza: mogę Ci też wrzucić tabelkę z rzekomej odpowiedzi ZUS miasta powiatowego i powiedzieć #trustmebro. Pytanie było, czy są dowody? Odpowiedź jest prosta: są, a dostęp do nich jest łatwy i powszechny. Niestety nie znam przypadku jednostki administracji, która te dane mieściłaby dostępne publicznie przez Internet, więc zapytanie o URL nie ma sensu. Jeszcze nie te czasy. Masz wszystkie wskazówki jak się samemu zapoznać z tymi informacjami.
Nie chcesz dzieci nie ma problemu- nie wyciągaj łapę po emeryturę. Twoje składki które obecnie płacisz pójdą na pokrycie długu państwa, który wziął się stąd że emerytury dostali ci co nic nie wpłacili do systemu. Kto jest na to gotowy? Bo to jest prawdziwy warunek KONIECZNY bezdzietności. Jeśli tak to szacun i szerokiej drogi.
@razooor jest podatek od zwierząt domowych i gospodarczych. Jest on w gestii samorządów i pobierany jest przy szczepieniach przez lokalne przychodnie weterynaryjne. Nie wiedziałeś?
nie wiem czy zwróciliście kiedyś uwagę, ale w Polsce w latach 80, w gospodarce wiecznych niedoborów negatywy z produkcji różnych blaszanych rzeczy "od sztancy" miały bardzo często zastosowanie jako elementy dekoracyjne w budownictwie, szczególnie przy ogrodzeniach. Sam zwróciłem na to uwagę niedawno (kupiłem dom z ogrodzeniem, które było z negatywu - jak się później dowiedziałem - jakiegoś elementu karoserii od FSC Żuka) i
źródło: image
Pobierz@murdoc: no tak. jak dbasz tak masz. Przede wszystkim to nie są stricte śmieći, to racjonalna gospodarka materiałowa. Po drugie po co Ci nowa brama jak już masz? myślisz, że sąsiadowi żyłka pęknie bo wydałeś kilka stów na krzywą bramę z OBI?