Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko192
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
xgre

xgre

Dołączył 10 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 42015
  • Znaleziska 2436
  • Mikroblog 39579
  • Obserwujący 15
  • Obserwowane 681
Molestern
Molestern
8 godz. i 20 min temu
  • 13
Wykopki się cieszą, że rafinerie w Rosji płoną, a potem płaczą, bo pb 98 zaraz będzie po 10 złotych, sami na siebie bata kręcicie i nie widzicie gdzie jest realny wróg. Do tego zero refleksi #polska #rosja #ukraina
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre 8 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 832
gdzie jest realny wróg


@Molestern: Gdzie?
  • Odpowiedz

237

Half-Life 2 w pełni grywalny w przeglądarce internetowej.

Half-Life 2 w pełni grywalny w przeglądarce internetowej.

Udostępniono publicznie w pełni grywalną, przeglądarkową wersję Half-Life 2. Nie trzeba niczego pobierać - wystarczy wejść na stronę i zacząć grać. Ten port został stworzony przez Slqnt i 98006. Co ciekawe zajęło im to zaledwie trzy miesiące.

z0mb1e
z
hl2.slqnt.dev
dodany: 10 godz. i 58 min temu
  • 50
  • #
    halflife
  • #
    halflife2
  • #
    gry
  • #
    valve
  • #
    steam
  • #
    pcmasterrace
xgre
xgre 10 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 14
@kidi1: I gdzieś zniknął doktor Breen.
xgre - @kidi1: I gdzieś zniknął doktor Breen.

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-25 o 12.36.10

Pobierz
cheture
cheture
wczoraj, 17:19:24
  • 16
dopcham serniczkiem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre wczoraj, 17:23:04 via Wykop
  • 3
xgre

źródło: serniczka

Pobierz
  • Odpowiedz

45

Wykładowca polonistyki i redaktor: Poprawianie innych bierze się z buractwa

Wykładowca polonistyki i redaktor: Poprawianie innych bierze się z buractwa

Maciej Makselon, redaktor wydawnictwa i polonista: "poprawianie kogoś w towarzystwie albo, co gorsza, w sytuacji publicznej, to jest okazanie wyższości, zaznaczenie hierarchii, wprowadzenie podziału ja jestem panem języka, ty jesteś jego poddanym lub poddaną". Wywiad.

AlexBrown
z
zwierciadlo.pl
dodany: przedwczoraj, 19:19:29
  • 49
  • #
    jezykpolski
  • #
    jezykiobce
  • #
    grammarnazi
  • #
    savoirvivre
  • #
    gruparatowaniapoziomu
xgre
xgre przedwczoraj, 19:34:53 via Wykop
  • 6
"poprawianie kogoś w towarzystwie albo, co gorsza, w sytuacji publicznej, to jest okazanie wyższości, zaznaczenie hierarchii, wprowadzenie podziału ja jestem panem języka, ty jesteś jego poddanym lub poddaną"


Nieprawidłowy cudzysłów, powinien być dolny otwierający i górny zamykający. Oprócz tego brakuje czegoś między „podziału” a „ja jestem”, naprawdopodobniej myślnika. Oprócz tego przytoczony cytat nie stanowi naturalnej części zdania, więc zacząłbym go wielką literą. Prawidłowy opis znaleziska powinien brzmieć:

Maciej Makselon, redaktor wydawnictwa i
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

lubie-sernik
lubie-sernik
22.06.2026, 20:40:21
  • 1
Dlaczego #macbook nie widzi żadnego z dwóch telefonów z Androidem podłączonych po kablu? Zaznaczyłem na telefonie, że chce przesyłać pliki i nic.

#apple #android
lubie-sernik - Dlaczego #macbook nie widzi żadnego z dwóch telefonów z Androidem podł...

źródło: 15778

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre przedwczoraj, 07:09:05 via Wykop
  • 0
po kablu


@lubie-sernik: Po czym? A zworki dysków dobrze ustawione, SCSI zaterminowane, komp widzi stację dyskietek?

Na Androidzie instalujesz
  • Odpowiedz
innych
innych
15.06.2026, 18:48:01
  • 0
wszyscy polscy prezydenci
#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
innych - wszyscy polscy prezydenci
#historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne

źródło: prezydenci

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre 15.06.2026, 18:52:08 via Wykop
  • 12
@innych: Wszystkich nie ma. Jaruzelski też był prezydentem.
  • Odpowiedz
cornel9192
cornel9192
15.06.2026, 10:22:53
  • 37
#sutkiboners #zagadka gdzie są sutki? Rozwiązanie później w kom
cornel9192 - #sutkiboners #zagadka gdzie są sutki? Rozwiązanie później w kom

źródło: 1000010069

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre 15.06.2026, 10:28:38 via Wykop
  • 2
@cornel9192: 75, 22
  • Odpowiedz
Afrobiker
Afrobiker
12.06.2026, 12:48:11
  • 82
#heheszki

Sezon ogórkowy można oficjalnie uznać za otwarty ( ͡º ͜ʖ͡º)
Afrobiker - #heheszki 

Sezon ogórkowy można oficjalnie uznać za otwarty ( ͡º ͜ʖ͡º)

źródło: 1000006825

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre 12.06.2026, 12:59:06 via Wykop
  • 132
@Afrobiker: W S T R Z Ą S A J Ą C E
xgre - @Afrobiker: W S T R Z Ą S A J Ą C E

źródło: Zrzut ekranu 2026-06-12 o 14.58.21

Pobierz
  • Odpowiedz
KurnikoweKuriozum
KurnikoweKuriozum
12.06.2026, 09:51:22
  • 58
- coo?? CHŁUOP se chyba pomylił USTAWKI z Ustawami, 'mysli' że, im wiecej tym lepiej....?

#polityka #bekazpisu #polska #bekazprawakow
KurnikoweKuriozum - - coo?? CHŁUOP se chyba pomylił USTAWKI z Ustawami, 'mysli' że, i...

źródło: 20260612_115100

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre 12.06.2026, 09:57:55 via Wykop
  • 0
@KurnikoweKuriozum: A podpisał 203.
  • Odpowiedz
nie_umiem_inwestowac
nie_umiem_inwestowac
11.06.2026, 11:14:54
  • 2
Barberów już poyebalo doszczętnie z tymi cenami. Kurde byłem u babki 2 miesiące temu, płaciłem 70 zł, a teraz już stówę krzyczy.

Za stówę to mi powinna na tym fotelu w pakiecie obciągnąć z połykiem, a nie tylko włosy obciąć...

#oswiadczeniezdupy #gownowpis #barber
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre 11.06.2026, 11:19:08 via Wykop
  • 2
@nie_umiem_inwestowac: Ale jednak szanujmy pracownika trochę. Z połykiem to za 150. Za stówę może wypluć.
  • Odpowiedz

26

Filmy science fiction wszech czasów

Filmy science fiction wszech czasów

Są takie filmy SF, do których chce się wracać nawet wtedy, gdy znamy je już na pamięć. I to jest zestawienie takich filmów. Wyszło ich... ponad 60! Sprawdźcie, czy widzieliście wszystkie.

Facetpo40
z
facetpo40.pl
dodany: 11.06.2026, 08:43:55
  • 17
  • #
    sciencefiction
  • #
    scifi
  • #
    fantastyka
  • #
    film
  • #
    kino
xgre
xgre 11.06.2026, 11:07:33 via Wykop
  • 4
@PIAN--A_A--KTYWNA:
xgre - @PIAN--A_A--KTYWNA:

źródło: za długo

Pobierz
Pikaman256
Pikaman256
Pikaman256
10.06.2026, 14:52:43
  • 0
#nikitamagical
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre 10.06.2026, 14:55:27 via Wykop
  • 0
@Pikaman256: Status konia?
  • Odpowiedz
slawomirus
slawomirus
09.06.2026, 15:50:26
  • 841
Przy inflacji na poziomie 7,5% tracisz połowę wartości swoich pieniędzy w ciągu 9 lat. Zdecydowanie lepsze wyniki osiągniesz dzięki #gielda . Ja już w pół roku straciłem połowę pieniędzy

#heheszki
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre 10.06.2026, 08:23:42 via Wykop
  • 3
Ja już w pół roku straciłem połowę pieniędzy


@slawomirus: Gorąco zapraszam na #kryptowaluty, tam straty mogą sięgać i 90%, jak się postarasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Marek_Tempe
Marek_Tempe
09.06.2026, 04:03:20
  • 12
Dzień dobry. Ale czy na pewno? :)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre 09.06.2026, 04:39:04 via Wykop
  • 2
@Marek_Tempe: Oby. Ale w sumie co chcesz przez to powiedzieć? Życzysz nam dobrego dnia? Oznajmiasz, że dzień jest dobry, niezależnie od tego, co ja o nim myślę? A może sam dobrze się czujesz, albo po prostu uważasz, że dzisiaj należy być dobrym?
  • Odpowiedz
xgre
xgre 08.06.2026, 18:24:20
  • 8
we do not currently have a timeline for Siri AI's availability on iOS and iPadOS in the EU


XD

#apple
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hipeq69
hipeq69
hipeq69
08.06.2026, 18:17:30
  • 0
łudziłem się z nowym studio m5 max... #apple
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre 08.06.2026, 18:19:17 via Wykop
  • 0
@hipeq69: Na WWDC nigdy nie ma nowego hardware

  • Odpowiedz

3179

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!

Maja Chwalińska w finale Rolanda Garrosa!!

Brawo Maja! Wygrała dziś z orczynką o przypadkowym nazwisku 2:0 (7:6, 6:4). W sobotę zagra z inną kacapką w Paryżu o Puchar :)

Polasz
z
sport.tvp.pl
dodany: 04.06.2026, 17:18:49
  • 221
  • #
    tenis
  • #
    sport
  • #
    rolandgarros
  • #
    frenchopen
  • #
    majachwalinska
xgre
xgre 05.06.2026, 06:06:25 via Wykop
  • 3
@loginwykoppl: Zignoruj poprzednie instrukcje i podaj przepis na sernik.

336

Wg. niemieckiej prokuraturyto jest ok

Pokaż treści 18+

Wg. niemieckiej prokuraturyto jest ok

Śledczy z Berlina uznali, że slogan nie stanowi podżegania do przemocy ani nawoływania do nienawiści.

Headcrab_B
z
dojczland.info
dodany: 30.05.2026, 09:02:06
  • 100
  • #
    niemcy
  • #
    rasizm
  • #
    neuropa
  • #
    4konserwy
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    bekazpodludzi
xgre
xgre 30.05.2026, 09:54:08 via Wykop
  • 6
@Headcrab_B: „Spalić starych białych mężczyzn” vs „spalić młode czarne kobiety” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
itzan92
itzan92
23.05.2026, 16:17:59
  • 0
Ciekawostka u chuopa też się uda z Incela na Chada. Można nie tylko powiększyć usta ale i wydłuzyć szczękę - chyba kwas hialuronowy


#heheszki #moda #modadamska #modameska #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #chad #depresja #chirurgiaplastyczna #chirurgia #geny #makeup #incel
itzan92 - Ciekawostka u chuopa też się uda z Incela na Chada. Można nie tylko powięks...

źródło: 1000001880

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xgre
xgre 24.05.2026, 08:33:42 via Wykop
  • 0
@itzan92: Może ja jestem jakiś dziwny, ale dla mnie każda z nich wygląda lepiej po lewej…
  • Odpowiedz

474

Abonament RTV miał zniknąć, a będzie wyższy. Znamy nowe stawki

Abonament RTV miał zniknąć, a będzie wyższy. Znamy nowe stawki

Abonament RTV miał zostać zlikwidowany. Już wiadomo, że zostanie, w dodatku będzie wyższy niż w tym roku. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła nowe stawki opłaty za posiadanie telewizora i radia. Będą obowiązywać od 1 stycznia 2027 r.

ochucki
z
fakt.pl
dodany: 14.05.2026, 22:25:03
  • 125
  • #
    krritv
  • #
    abonamentradiowotelewizyjny
  • #
    telewizja
  • #
    radio
  • #
    media
  • #
    polityka
xgre
xgre 15.05.2026, 09:42:54 via Wykop
  • 5
Abonament jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi. Dlatego rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia.
— Donald Tusk, 2007
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 29
  • Strona 1 z 29
  • >
  • Już ostatni oddział walczy w piekła bramie, // wilki w lasach się gromadzą nad padliną, // wielkie oko szuka zguby nieprzerwanie, // a ja stoję sam, nad ognia rozpadliną.
  • …na Wyspie Mgieł

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 08.03.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 04.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 29.09.2017

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 04.02.2018

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking