Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
szpongiel

szpongiel

Dołączył 12 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 128029
  • Znaleziska 38799
  • Mikroblog 89230
  • Obserwujący 123
  • Obserwowane 42

238

Hit na odchudzanie nową bronią w onkologii?

Pokaż treści 18+

Hit na odchudzanie nową bronią w onkologii?

Preparaty naśladujące hormon GLP-1 miały leczyć cukrzycę, a stały się globalnym hitem na odchudzanie. Teraz naukowcy zaprezentowali zaskakujące dane: te same leki mogą obniżać ryzyko zachorowania na raka piersi o 30%.

adam-kurzajka
z
geekweek.interia.pl
dodany: 04.06.2026, 16:56:46
  • 86
  • #
    zdrowie
  • #
    nowotwory
  • #
    medycyna
szpongiel
szpongiel 19 godz. i 50 min temu via Wykop
  • 0
Czyli jedne choroby są bardziej "szlachetne" i "godne" niż inne a depresję też będziemy leczyć bieganiem, tak?


@smk666: wysiłek fizyczny pomaga leczyć i zabiegać depresji skuteczniej niż psychotropy. Także zdecyduj się może czy wolisz cokolwiek leczyć czy "mieć rację" w dyskusji internetowej.
szpongiel
szpongiel 19 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 0
@tereska-kaczmek: węglowodany są metabolizowane do glukozy, czyli cukru prostego właśnie.
szpongiel
szpongiel 17 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 0
@smk666: ogółem się zgodzę, że leki są pomocne na rozruch. Chodzi o wyjście z pętli sprzężenia zwrotnego zachowań prowadzących do złego stanu organizmu, oraz złego stanu organizmu prowadzącego do takich właśnie zachowań.

Nie neguję, że leki mogą na to pomóc. Ale nierzadko pomogłyby inne sposoby zmian środowiskowych. Po prostu są mniej praktyczne. Co jest dość smutne. Gdyż są mniej praktyczne głównie ze względów finansowych / ograniczeń obowiązkami, itp.

Tak czy inaczej,

1575

Brat mordercy Henry'ego Nowak'a grozi nożem Polakom na ulicy

Pokaż treści 18+

Brat mordercy Henry'ego Nowak'a grozi nożem Polakom na ulicy

Gurpreet Digwa, 27, brat mordercy Henry'ego Nowak'a grozi ubrany w ceremonialną sukienkę wielkim nożem polskim emigrantom podczas incydentu drogowego. No knife curva! No knife!

kemot-iksworkal
z
dailymail.com
dodany: przedwczoraj, 18:02:16
  • 145
  • #
    emigracja
  • #
    uk
  • #
    anglia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    ubogaceniekulturowe
  • #
    migranci
szpongiel
szpongiel przedwczoraj, 20:05:22 via Wykop
  • 12
@steamy_capybara_bath: etam, zagrożenia.
Po prostu teraz trudniej tam o pracę, pensje i siła nabywcza gorsze niż kiedyś, nawet gdy na złotówki przeliczyć to też już d--y nie urywa. Po brexicie gorzej też z formalnościami o ile się ich zawczasu nie dopilnowało.

Oczywiście zciapacenie też swoje robi ale na co dzień to jest chyba powód ostatni w kolejności...
szpongiel
szpongiel przedwczoraj, 20:06:48 via Wykop
  • 14
@DziobakPepe: to jest Londyn, gdzie rdzennych Anglików jest już tylko ⅓, więc czego oczekiwać...

1786

Szok na Wyspach po śmierci Polaka. Umierał w kajdankach

Szok na Wyspach po śmierci Polaka. Umierał w kajdankach

W Wielkiej Brytanii wybuchła fala protestów po publikacji nagrania z interwencji policji wobec 18-letniego Henry'ego Nowaka, studenta polskiego pochodzenia. Chłopak został śmiertelnie ugodzony nożem, jednak funkcjonariusze uznali go za sprawcę i skuli kajdankami, ignorując jego prośby o pomoc. Nagra

grzysztof
z
youtube.com
dodany: 04.06.2026, 10:23:06
  • 166
  • #
    uk
  • #
    emigracja
  • #
    anglia
  • #
    wielkabrytania
  • #
    swiat
  • #
    europa
szpongiel
szpongiel przedwczoraj, 13:31:35 via Wykop
  • 0
Bo może sobie towarzyć prawo według własnego widzi mi się. Które potem jest stosowane jaki prawo precedensu. Przez lata imigranci dostali mnóstwo okoliczności łagodzących, z których mogą korzystać tylko oni.


@N331: masz rację ale jest nawet gorzej.
W UK obowiązuje definicja prawna, chyba niezwiązana z precedensem, tzw. protected characteristics.

W to się zaliczają wszelkie "mniejszości", czyli kolorowi, kobiety, wyznawcy innych religii,

349

Od dziś mandat dla rodzica za brak kasku u dziecka. Nawet na wrotkach i deskorol

Od dziś mandat dla rodzica za brak kasku u dziecka. Nawet na wrotkach i deskorol

3 czerwca 2026 roku - to dzień, który wprowadza wiele zmian w prawie o ruchu drogowym w Polsce. Te dotkną nie tylko kierowców, ale także nieletnich użytkowników jednośladów oraz ich rodziców. Mandat w niektórych sytuacjach może okazać się najniższym wymiarem kary.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.06.2026, 07:20:03
  • 207
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    policja
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    ciekawostki
szpongiel
szpongiel 04.06.2026, 10:56:43 via Wykop
  • 0
Rodzice chyba wiedzą co to p--o, wino, w----y, w---a? Wiedzą jak rozpoznać bycie pod wpływem?


@Gaak: no i to jest argument za tym aby dzieci mogły kupić te produkty o-tak-o niczym rurki z kremem?

Widzę, że też słabo czytałeś to co pisałem. Bo ja NIGDZIE nie pisałem aby zakazywać p---o. A potem też już pisałem to co teraz piszę. Ile razy mam jeszcze napisać to

502

Setki tys. zagrożonych miejsc pracy w Europie. Niepokojący raport KE

Setki tys. zagrożonych miejsc pracy w Europie. Niepokojący raport KE

Komisja Europejska ma w środę przedstawić prognozy pokazujące, że wysokie ceny energii, zmiany w przemyśle i transformacja klimatyczna mogą zagrozić setkom tysięcy miejsc pracy w Unii

nickjuzmam
z
money.pl
dodany: 03.06.2026, 10:36:24
  • 93
  • #
    bezrobocie
  • #
    ciekawostki
  • #
    ue
  • #
    gospodarka
  • #
    praca
szpongiel
szpongiel 04.06.2026, 05:26:10 via Wykop
  • -11
@larkinflight:

Pakt (lub pakiet) klimatyczno-energetyczny UE został przyjęty w dwóch kluczowych etapach. Zasadnicze ramy i cele wynegocjowano i zaakceptowano w marcu 2007 r. za rządów PiS (przy współudziale prezydenta Lecha Kaczyńskiego),


Tak, głosowane na prawaków tym razem na pewno pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)

677

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

ZUS bezlitosny dla JDG. Rząd szykuje podwyżkę - to dobije małe biznesy

Chcesz prowadzić legalny biznes w Polsce? Zapłać ponad 24 tysiące rocznie samych składek. Mamy dopiero połowę 2026 roku, a Ministerstwo Finansów już podliczyło przedsiębiorców na rok 2027. Przebicie bariery 2000 zł miesięcznie bezdusznego, ryczałtowego ZUS-u staje się faktem. Nie ważne czy zarabiasz

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 03.06.2026, 10:17:56
  • 293
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
szpongiel
szpongiel 03.06.2026, 22:30:05 via Wykop
  • 7
@schnippen_schnappen: ten mem o najtwardszym elektoracie sugeruje nie-wprost, że jest jakiś wybór.

Wg mnie ten mem jest jednak dużo bardziej trafny co do tego jak się sprawy faktycznie mają.
szpongiel - @schnippen_schnappen: ten mem o najtwardszym elektoracie sugeruje nie-wpr...

źródło: 1000028089

Pobierz
Wojciech_Skupien
Wojciech_Skupien
02.06.2026, 04:54:57
  • 2183
Z żoną przez ponad 2 lata staraliśmy się o drugie dziecko, po historii z dwoma poronieniami zaczęliśmy szukać przyczyn takich sytuacji, stąd też skierowaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności, żeby zminimalizować szansę wystąpienia kolejnego poronienia.
Przez rok czasu prowadziła nas przesympatyczna Pani, która z wielką empatią i zaangażowaniem starała się nam pomóc. Faktycznie poronień już nie było, ale zajścia w ciąże również. Widziała moją frustracje, powiedziałem raz jej wprost, że zanim się
  • 326
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 10:31:04 via Wykop
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel 03.06.2026, 08:25:36 via Wykop
  • 0
najlepiej nabzdyngolić się na orgietce. Ciąża bedzie jak nic!


@taatatko: to znaczy alko bym mimo wszytko nie polecał gdy są problemy z płodnością.

Ale powiem Ci coś "w tajemnicy".
MDMA (potocznie e-----y albo molly) wzięte z partnerką w sprzyjających okolicznościach (jakiś weekend na działce czy coś) oraz odpowiedniej dawce (tzn. nie za dużej), może przynieść lepsze skutki niż kilka lat terapii małżeńskiej. Poza tym, że powiecie sobie wszytko nawzajem co wam leży na
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel 03.06.2026, 11:12:47 via Wykop
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
algus
algus
03.06.2026, 04:20:23
  • 648
Przepraszam ale gdzie są tęczowe loga? Czyżby hajs się nie zgadzał w tym sezonie? #bekazlewactwa #heheszki
algus - Przepraszam ale gdzie są tęczowe loga? Czyżby hajs się nie zgadzał w tym sezo...

źródło: image

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szpongiel
szpongiel 03.06.2026, 08:59:08 via Wykop
  • 1
pomiędzy 1933-1945 prawicowi radykałowie nienawidzili żymian XD


@typ53B: fun fact - ci prawicowi radykałowie zrzeszeni byli jako socjaliści ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
PijeWodePoPierogach
PijeWodePoPierogach
PijeWodePoPierogach
03.06.2026, 05:17:24
  • 734
Bo wiecie, to Wy jadąc przepisowo albo zbyt wolno stwarzacie zagrożenie na drodze( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie właśnie ktoś za wolno w niego wjechał( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo ktoś mu słup na drodze postawił...
#motoryzacja #samochody #polskiedrogi
PijeWodePoPierogach - Bo wiecie, to Wy jadąc przepisowo albo zbyt wolno stwarzacie za...

źródło: IMG_20260602_230338

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szpongiel
szpongiel 03.06.2026, 08:56:40 via Wykop
  • 1
@PijeWodePoPierogach: to znaczy on ma rację, że kolejny fotoradar ani kolejny znak ograniczenie prędkości by nic tu nie zmienił.

Ale to dlatego, że wprowadzenia kolejnych ograniczeń prędkości nie ma zbytnio wpływu na ludzi, którzy łamią przepisy i mają już obecne ograniczenia prędkości w pompie.

Co więcej, dokładanie zbędnych ograniczeń tylko pogarsza warunki jazdy dla tych co już jeżdżą bezpiecznie i przepisowo.
  • Odpowiedz
Paradajek
Paradajek
03.06.2026, 04:48:56
  • 839
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szpongiel
szpongiel 03.06.2026, 08:46:36 via Wykop
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel 03.06.2026, 08:50:04 via Wykop
  • 5
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
jfrost
jfrost
01.06.2026, 11:03:03
  • 451
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szpongiel
szpongiel 01.06.2026, 17:28:31 via Wykop
  • 3
Ale to chyba chodziło o to, że laska wytyka komuś to, że ma jakąś nisko płatną pracę (i nie 'zaśługuje' na jej zaitneresowanie), a sama nim zaczęła być e-prostytutką miała taką pracę.


@venomik: niby o to chodzi ale to nie jest zbyt trafione, no chyba że ktoś uległ postępackiek propagandzie, że niby nie ma różnic między płciami.

Także sorry za rozczarowanie rzeczywistością, ale różnice
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel 03.06.2026, 08:41:38 via Wykop
  • 0
@PowiatowyBanan: no dobra, ale to co napisałem chyba nadal nie stoi w sprzeczności.

Po co wartościowy facet miałby sobie brać nawróconego szona, gdy ma wybór i może wziąć jakąś porządną babkę?

Nie mówię, że nawrócony szon nie znajdzie nikogo. Ale to nie będzie raczej facet z tych najlepszych partii, nie?
  • Odpowiedz

634

Rząd chce blokować strony 18+ w Polsce. UODO żąda ochrony prywatności

Pokaż treści 18+

Rząd chce blokować strony 18+ w Polsce. UODO żąda ochrony prywatności

Ministerstwo Cyfryzacji planuje obowiązkową weryfikację wieku na stronach pornograficznych, kara do 1 mln zł za brak weryfikacji. UODO stawia warunek: system nie może ujawniać tożsamości dorosłych użytkowników. System oparty na eIDAS 2.0.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 01.06.2026, 12:56:15
  • 249
  • #
    polska
  • #
    internet
  • #
    prywatnosc
  • #
    technologia
  • #
    prawo
  • #
    polityka
szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 08:42:19 via Wykop
  • 0
nie, to jest podkładka pod pełne cyfrowe ID.


@bidzej: tak jakby w Polsce do tego potrzebowano jakiejkolwiek podkładki.

Polaki drą koszulę o wolność, szydzą z prób wprowadzenia cyfrowego id w UK czy u Niemca. A
szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 09:26:50 via Wykop
  • 0
@An-Dagda: w UK i kilku innych krajach sama zmiana DNS już nie działa, gdyż blokada nie jest na poziomie dostawcy netu ale po stronie samego serwisu z "niebezpieczną treścią" wymuszona prawnie.
szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 09:28:14 via Wykop
  • 0
jest to w uk i wystarczy vpn


@paweucio: to prawda, ale już zarówno w UK jak i UE się roją aby VPNy też dojechać.
szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 09:29:32 via Wykop
  • -1
@pcrob85: ile VPN'ów jest anonimowych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 09:53:27 via Wykop
  • 0
@Jamniki2: ale wiesz, że używasz argumentów jak ci od gier? Wynajdują grupę docelową, która jest ekstremalna


@ramirezvaca: ekstremalne to jest p---o w sieci.

Niestety, to już nie jest e-----a, ani nawet kopulacja że wszystkim widocznym ale taka
szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 12:40:08 via Wykop
  • 0
@user100:

tak też wygląda prawdziwy świat dla jakieś części ludzi i tak się bawią. Wiadomo s-x w pornosach jest w wielu kwestiach przejaskrawiony ale nie można twierdzić ze tak w ogóle nie wygląda u jakieś części osób


Cope zbędny w tej
szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 12:48:36 via Wykop
  • 1
Zresztą wspomniana mariolka za 3- 5 lat sama z siebie będzie sie interesować tym tematem


@user100: no właśnie. I czemu jej odmawiasz choćby szansy wejścia w temat przez coś zdrowszego niż ekspozycja na brutalne dławienie się kutasem na kolanach z rozmazanym od łez zbyt mocnym makijażem, i spuchą na sztuczne silikonowe balony?

Bo takie coś, to jest dokładnie pierwsze co znajdzie. I drugie, i trzecie, oraz piętnaste też.
szpongiel
szpongiel 03.06.2026, 07:09:23 via Wykop
  • 0
@user100: ale to nie jest swoboda wyboru gdy chce się obejrzeć coś lekkiego, a jest sam hardcore.

Z dziećmi zaś to gadasz jak potłuczony.

Całe przerzucanie odpowiedzialności na jednostkę gdy otacza ją co raz bardziej wrogie i trudne do znawigowania środowisko jest
KiroNiro
KiroNiro
02.06.2026, 05:16:01
  • 676
XDDD Słyszycie faceciki? Macie KUPIĆ swojej kobiecie dom a jak nie to jesteś p---a. Jeszcze każecie księżniczce dokładać się do pizzy. #pieklokobiet #kukoldystan #logikarozowychpaskow
KiroNiro - XDDD  Słyszycie faceciki? Macie KUPIĆ swojej kobiecie dom a jak nie to jes...

źródło: 1000016392

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 10:47:31 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 13:02:02 via Wykop
  • 0
Pomijam też co by miało zmienić dodanie drugiej połowy do kredytu jako współkredytobiorcę.


@GoracyStek: co do reszty to się nawet nie wypowiadam, bo właśnie w tym rzecz. Kiedyś takich problemów nie było jak każda płeć znała swoją rolę. Teraz zaś ma być po równo no i jest g---o. Znaczy się nikt nie wie jak ma być. Każdy ma roszczenia inne niż druga strona, i tylko ma z tego konfliktu oraz rozczarowań.

Mogę
  • Odpowiedz

914

Zabił polskiego studenta w Southampton. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Polak zabity przez imigranta w Anglii i niesłusznie skuty w czasie interwencji. Sprawca dostał dożywocie.

Kosmita123
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 01.06.2026, 20:54:50
  • 177
  • #
    anglia
  • #
    uk
  • #
    wielkabrytania
  • #
    emigracja
szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 11:23:49 via Wykop
  • 2
Gdyby było na odwrót to cały rząd by klekal, miasta plonely a potem stawiane byłyby pomniki.


@aret: i złota trumna. Nie zapominaj o złotej trumnie i pogrzebie z pompą.
Qurvinox
Qurvinox
02.06.2026, 04:29:15
  • 1254
W całym tym społeczeństwie już chyba nie chodzi o przekraczanie prędkości, palenie na balkonach czy trzymanie szczekających psów w mieszkaniach. Tylko bezczelność ludzi. Liczy się tylko ja i mój czubek nosa.

A BO SAMOCHODY SĄ NOWSZE I BEZPIECZNIEJSZE
No ale jak jeb**iesz człowieka to ten nowszy nie jest. Poza tym większa prędkość to większy hałas i spalanie

MÓJ BALKON I BĘDĘ NA NIM ROBIŁ CO BĘDĘ CHCIAŁ
  • 188
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 09:56:24 via Wykop
  • 2
już trochę żyję na tym świecie i takiego schamienia i buractwa jak dzisiaj nie było jeszcze nigdy. Moi rodzice po 60. i też to potwierdzają.


Poczekaj aż importowana różnorodność etniczna w tym pomoże ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najlepszym obrazem społeczeństwa są wybierani politycy do władzy. Popatrzcie kogo mamy w pałacu prezydenckim. Popatrzcie na takie kanalie jak mejza, ziobro,
szpongiel - >już trochę żyję na tym świecie i takiego schamienia i buractwa jak dzisi...

źródło: 1000028089

Pobierz
  • Odpowiedz

761

Dlaczego z męskich problemów można drwić? O innej twarzy nierówności

Dlaczego z męskich problemów można drwić? O innej twarzy nierówności

Wicenaczelny Pulsu Biznesu poleca: "Przejmująca książka Mężczyźni. O nierówności płci pokazuje, że wiele problemów społecznych w Polsce ma twarz mężczyzny, co utrudnia ich rozwiązanie."

schmorgpl
z
pb.pl
dodany: 31.05.2026, 15:12:05
  • 163
  • #
    mezczyzni
  • #
    niebieskiepaski
  • #
    ksiazka
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    polskiepato
szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 09:14:57 via Wykop
  • 3
a jeszcze 15 lat temu nazywali każdego faceta incelem i przegrywem.


@P4ncak3: w znakomitej większości nadal wszędzie to robią

425

6 na 9 młodych nigdy nie pracowało. Do 2030 roku przybędzie 1,25 mln bezrobotnyc

6 na 9 młodych nigdy nie pracowało. Do 2030 roku przybędzie 1,25 mln bezrobotnyc

Rynek pracy staje się coraz trudniejszy w całej Europie. Doskonale widać to na przykładzie Wielkiej Brytanii, gdzie młodym coraz trudniej znaleźć zatrudnienie. Były minister w rządzie Partii Pracy Alan Milburn o obecny stan rzeczy obwinia rząd i prognozuje, że sytuacja w kolejnych latach będzie staw

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 12:56:24
  • 310
  • #
    praca
  • #
    wykop
  • #
    wiadomosci
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
szpongiel
szpongiel 02.06.2026, 02:19:31 via Wykop
  • 1
@RelaniU: zapomniałeś dodać, że mniej więcej całe wpływy z pit to staczają ledwo na obsługę długu publicznego, który stale i tak tylko rośnie
orkako
orkako
01.06.2026, 10:00:43
  • 68
Było juz takie znalezisko, ale mało osób je widziało, nawet jeśli wykopało, więc streszczę ten film
https://wykop.pl/link/7933365/jak-japonia-sprawila-ze-nie-jest-mozliwe-posiadanie-dzieci

1. Zbyt wysokie koszty utrzymania dzieci w stosunku do zarobków
2. Większość umów o pracę nie zabezpiecza interesów pracownika (śmieciówki)
3. Zbyt trudno kobietom po porodzie jest wrócić do budowania kariery zawodowej.
orkako - Było juz takie znalezisko, ale mało osób je widziało, nawet jeśli wykopało, ...
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szpongiel
szpongiel 01.06.2026, 17:44:33 via Wykop
  • 3
W sumie ciekawe, że niemal wszystkie z tych punktów można zawrzeć w jednym terminie - bezpośrednie skutki neoliberalnego kapitalizmu.


@wstanczyk: czy aby na pewno można?

W dużych miastach dzietność była poniżej zastępowalności pokoleń już w latach '60 w Polsce jeszcze za głębokiego
  • Odpowiedz
ZielonaOna
ZielonaOna
ZielonaOna
01.06.2026, 06:29:21
  • 537
Powiem krótko. Przywykliśmy do nakrętek, systemu kaucyjnego, przywykniemy do nie trzymania psów na łańcuchu, oraz sprzątania kup po psach, do ślubów par jednej płci, przywykniemy do aborcji i eutanazji, przywykniemy do obecności imigrantów. Może nawet przywykniemy do respektowania praw pracowniczych i BHP w miejscu pracy.

Powiem wam prawaki śmierdzące - to się nazywa ucywilizowanie. Oszołomy lewackie znowu miały rację.

#bekazprawakow #bekazpodludzi #bekazkatoli
  • 75
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szpongiel
szpongiel 01.06.2026, 10:55:16 via Wykop
  • 2
przywykniemy do obecności imigrantów.

przywykniemy do respektowania praw pracowniczych i BHP w miejscu pracy.


@ZielonaOna: ale to już musiałbyś się zdecydować i wybrać jedno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Szkoda, że logika ani spójność poglądów nigdy nie była mocną stroną lewarów.
Nie po to się sprowadza ludzi z bantustanów aby podnosić standardy dla pracowników.
  • Odpowiedz
HardWax
HardWax
31.05.2026, 21:02:04
  • 125
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szpongiel
szpongiel 01.06.2026, 09:18:45 via Wykop
  • 1
za wjazd w tych neandertalczyków


@PeriodFromVaginax9: czy to aby nie jest krzywdzące dla neandertalczyków?

  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 22
  • Strona 1 z 22
  • >

Raja Ram

  • Żłopam kwasy, kręcę mjuzik - wygibasy i arbuzik! (foto w tle by @Kruchevski)
  • Nibylandia
  • http://www.youtube.com/watch?v=IDiZG-eAk30

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 06.05.2015

    Komentator
  • VIP
    od 19.12.2021

    VIP
  • Ekshibicjonista
    od 26.06.2013

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 27.06.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 09.08.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 17.05.2016

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking