10 stripsów w KFC na obiady w dni treningu to dobry posiłek? #silownia unikam frytek i bułeczek a samemu nie gotuję nic, kuchni nie używam jak leń śmierdzący
Gdy jadące nią trzy młode osoby, poruszające się quadem i dwoma motocyklami typu enduro, zjechały na łąkę, aby przepuścić jadący z naprzeciwka ciągnik Ursus C-360, kierowca traktora nagle zjechał z drogi i ruszył w kierunku quada, próbując go staranować.
@rzeznia22: ta "samoobrona" to obrona konieczna i jak najbardziej można ją stosować do obrony własności, bo prawo własności jest pod ochroną, ale stosowanie broni palnej, bo ktoś rozjeżdża pole najpewniej zostanie potraktowane jako rażące przekroczenie obrony koniecznej.
Quadziarzy powinno sie dojechać zgodnie z prawem - tak
@free-your-mind: to fajnie brzmi w teorii, ale w praktyce nie działa. Nikt nie będzie prowadzić
@relike: lokalna polka prawdopodobnie miała jakieś powiązania z rolnictwem, bo żadne cywilizowane państwo nie zezwoli na to, aby strzelać do kogoś, kto wtargnął na pole/sad/nieruchomość/działkę. Czym innym jest włamanie się w nocy do domu, ale pole to nie dom.
@dfg1: na filmiku wygląda, jakby da droga to była prywatna, którą rolnik sobie zrobił na polu. Jeżeli tak było, to ci endurowcy nie mieli prawa się nią poruszać.
@dzem_z_rzodkiewki: to nie właściciel ma znakować nieruchomość, tylko osoba, która chce przejechać ma obowiązek upewnić się czy nie jest to czasem własność prywatna.
Jedyny automatyczny prawny zakaz wjazdu ma las
@dzem_z_rzodkiewki: to jest wykroczenie 157 kw: Kto wbrew żądaniu osoby uprawnionej nie opuszcza lasu, pola, ogrodu, pastwiska, łąki lub grobli, podlega karze grzywny do 500
@dzem_z_rzodkiewki: nie powiedziałem, że mógł taranować ursusem, bo nie mógł. Twój wpis odnosił się do tego, że mogli poruszać się tą drogą, a naprawdopodobniej nie mogli, bo była własnością prywatną.
@dzem_z_rzodkiewki: nie trzeba być prawnikiem, żeby wiedzieć, że nie można wchodzić na prywatny teren bez zgody. To osoba, która chce wejść, musi się upewnić czy czasem nie jest to prywatny teren. Właściciel działając w ochronie swojej własności może przepędzić osobę, która dokonała wtargnięcia, nawet jeżeli teren nie był ogrodzony. Czego nie rozumiesz? Inna rzecz do taranowanie ursusem, ale jak najbardziej można powiedzieć, że won, a jak nie działa to za
aha, czyli strzelać do gościa na motorku - co tam robił ustali się późnej, po sekcji zwłok.
@free-your-mind: ale gdzie ja napisałem, żeby strzelać? Przecież wprost napisałem, że strzelanie zostanie najpewniej potraktowane jako rażące naruszenie granic obrony koniecznej
wtorkowa próba 180kg nachwytem, udało się poderwać z ziemi, ale wyleciało z rąk, oczywiście zameczkiem poleciało bez najmniejszego oporu. może na miększej sztandze by się udało, ale akurat na stanowisku była sztywną z eleiko. #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #trojboj
Lekarz po 5 letnich studiach idzie na rok stazu za niecale 6k netto, potem 5/6 letnia specjalizacja, ktora zaczyna sie od jakis 9k do 11k ze wszystkimi dodatkami.
@93michu93: straszne. powiedz mi po jakich innych kierunkach na start ma się zagwarantowane takie wynagrodzenie?
@93michu93: cała masa absolwentów w pierwszej pracy ma minimalne + kilkaset zł. To, że lekarzom zrobiono lachę już na starcie, nie oznacza, że inni mają identycznie czy nawet lepiej. A studenci informatyki, to teraz płaszczą się o darmowy staż.
#latwogang to aktualnie społeczny szkodnik. Początkowo idea szczytna, ale teraz niedouczone NPC'ty będą dyktować, jakie leki/terapie mają być refundowane, bez brania pod uwagę zdania ekspertów, badań, oceń. Po prostu NPC'ty się domagają, więc ma być. Niech już się typ skończy.
Pisowskie chorągiewy już się uaktywniły. Bardzo dobrze wiedzą, że jak jest zgłoszenie na 112, to nikt, absolutnie nikt, nie sprawdza do kogo należy mieszkanie/dom/nieruchomość, bo nawet nie mają jak to zrobić, albo nie mają czasu, bo jak miałoby to wyglądać? Dyspozytor ze 112 zgłasza policji np. morderstwo w domu, a policjant pierwsze co robi to odpala bazę i wrzuca adres, żeby sprawdzić do kogo należy chata XD Po prostu jest podany adres
czy jakikolwiek służb to było wałkowanie na wykopie jaki ten PiS jest zły
@Kostor95: to nie wiem piękny kawalerze. Pamiętam, że wałkowanie było zrobienie z policji prywatnej ochrony dla kaczyńskiego. Chyba nie odróżniasz robienia z formacji policji prywatnej ochrony na zawołanie od niezależnej interwencji służb
Człowiek wyszedł na rynek coś zjeść i cofnął się w czasie. Cała masa australopiteków w zielonym ubawieniu. Fenomenalne jest to, jak niektórzy mają patologię i niską inteligencję wypisane na twarzy. No, ale poza nieatrakcyjnością wizualną to nic złego nie robią, jak na razie.
Bardziej zbulwersował mnie widok dwóch autokarów wypchanych drewniakami eskortowanych przez trzy radiowozy. Tak, Ty czekaj na przyjazd policji, bo w tym czasie muszą eskortować drewno.
Jaka to jest abstrakcja, że ludzie się prują do ZUS'u, ze nie wpłaca na zbiórkę #latwogang przecież to trzeba mieć kompletne braki w wiedzy powszechnej, że takie podmioty państwowe nie mogą sobie robić przelewy jak się chce.
Gdyby tylko jakaś nadgorliwa Anetka z oddziału finansowego zrobiła przelew na zbiórkę, to by od razu skończyła z dyscyplinarką oraz może i z wyrokiem. Nie zdziwiłbym się, gdyby ebile wysyłały maile do zusu
Ksyś i Suabek mają rację, że należy pić więcej alkoholu, dziecko potrzebuje czasu i uwagi, a nie pieniędzy. Są potrzebni wyrobnicy, tania siła roboczą, takie NPC'ty co to mają z---------ć i się nie pytać o nic. Lepszy nasz plebs do z-----------a niż ściągany zza granicy.
@memory: no i co? szkoły nie skończy, pójdzie na taśmę. Jakby nie było, to właśnie takie osoby stojące na taśmie czy w innych prostych pracach są bardzo ważne dla rozwoju społeczeństwa
lekarz powiedział, że hemoroidy mam przez zbyt dużą ilość białka w diecie (╯︵╰,) jakieś rzadkie schorzenie, a to było tylko 2g białka na 1kg masy ciała. Powiedział, że dało się temu przeciwdziałać popijając białko jedną łyżeczką stołową oliwy, ale dla mnie już za późno
Byłem u urologa z wynikami hormonów. Badania dobre, z potencją nie mam problemów, czuję się dobrze fizycznie to jestem zdrowy. Jeszcze żartował ze mnie i spytał czy mam dzieci. Denerwują mnie te pytania i muszę chwilę się wstrzymać z odpowiedzią by nie powiedzieć "s--------j" lub "proszę bez takich żartów". #mikrokoksy #zdrowie #medycyna
@przegro_pisarz: kiedyś bardzo szybko pociłem się na czole. Jakikolwiek wysiłek fizyczny i łeb zapocony, nawet po lekko szybszym marszu. Byłem u jakiegoś lekarza i przy okazji podpytał się o to zapocone czoło czy się tak stresuję czy co. Powiedziałem, że nie, szybko się pocę. I standardowo odparł "a, taka pana uroda". Nie uroda, tylko się okazało, że coś z gruczołami było zyebane i naprawiłem kwasem salicylowym oraz
@przegro_pisarz: no ale z przepukliną to nie jest tak, że się sama naprawi. Może być, że się nie pogorszy, a może być, że się pogorszy, a jak się pogorszy i wtedy sobie ogarniesz, to jest większa szansa na powrót ¯\(ツ)/¯
#kiciochpyta #ankieta #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow
wolisz dać 800+ na: