Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
2
Stwórz własnego RAGa w Pythonie w 30 minut :) RAG = AI ze zdefiniowaną wiedzą.

LangChain RAG w Pythonie od zera do działającego chatbota w 30 minut. Tutorial od podstaw do działającego modelu ze zdefiniowaną wiedzą i umiejętnościami.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #

ja_jesio_ne
- 2

mackbig
via Wykop- 2
@ja_jesio_ne: Nigdy się nie nabrały. Od razu inwestowały w hindusów bo wiedziały, że największe korpo zaraz przeniosą się do Bangalore
@BlackpillMonster: lekarz ma tylko dwa schodki: pierwszy to 6 letnie studia a drugi to niewygodna kanapa
@BlackpillMonster: 16 clout - to osobne wielopioziomowe schody xd
Pamiętam rozdmuchane ego programistów sprzed 6-7 lat, ze sa panami życia zarabiąc po 15k na miecha klepiąc w kąkuter.
Mineło parę lat i okazuje sie, że lekarzom mogą co najwyżej czyścić buty tymi drobniakami xD
Co śmieszniejsze cała nasza branża idzie do gruntowanego przeorania, nie ma u mnie tygodnia w firmie ze odpalono kolejnego testera/deva/devopsa czy innego product ownera xD
#lekarz100k #programista15k #programista25k #praca
Mineło parę lat i okazuje sie, że lekarzom mogą co najwyżej czyścić buty tymi drobniakami xD
Co śmieszniejsze cała nasza branża idzie do gruntowanego przeorania, nie ma u mnie tygodnia w firmie ze odpalono kolejnego testera/deva/devopsa czy innego product ownera xD
#lekarz100k #programista15k #programista25k #praca
@ChlopakNaMedal: Bo pieniądz lubi ciszę. Tylko kilku głąbów lekarzy zostało radnymi i się worek wysypał. Teraz już nie da się tego przykryć i nawet szambo tvp o tym mówi.Teraz politycy będą musieli chociaż częściowo pozorować ruchy naprawcze, bo zdenerwowanie jest duże.
@ChlopakNaMedal: kiedyś żarciki o 30 minutowym bezrobociu, dzisiaj błagalne posty na LinkedIn z ramką opentowork xDD
Straszą nas w filmach i mediach przestępcami, włamywaczami, złodziejami, kartalami czychającymi na okazje by pozbawić nas majątku
Tymczasem największe skąpce, c00rvy i złodzieje to lekarze rozkradający publiczną kasę jak zboże xD
Capo Medicinari
#lekarz #medycyna #praca #programista15k #pracait
Tymczasem największe skąpce, c00rvy i złodzieje to lekarze rozkradający publiczną kasę jak zboże xD
Capo Medicinari
#lekarz #medycyna #praca #programista15k #pracait
- 3
To dla mnie trochę szok xd. Bliska osoba z rodziny pracuje w klinice okulistycznej (pielęgniarka). Przyszła dziewczyna robić sobie opadające powieki. Można powiedzieć operacja plastyczna. Konowalica przyszła przeprowadzić zabieg, którego nigdy wcześniej nie przeprowadzała i godzinę przed zabiegiem obejrzała parę filmików na platformie typu YouTube jak robić taki zabieg. Skasowała klientkę na 5-10k i jeszcze po łasce jej oddała krople znieczulające. Aż tej kobiecie współczuję. C--j wie co jej zrobiła z tymi
- 0
@slgdfhsdhjfbs: Klinika o dziwo ma nawet dobre opinie. Jest też dość duża. Tam raczej nie umawiasz sie do konkretnego konowała, a na dany zabieg
@Das_Ungeheuer_von_Danzig: no jednak dają - wiadomo można sobie jakąś część kupić, ale skoro np tak jak piszesz poprzez rabat, no to znaczy że już ten człowiek u nich był i został obsłużony. Poza tym w przypadku większych operacji, są różne grupki np na fb i można wybadać co piszą ludzie. No raczej jednak ciężko żeby jedna klinika miała opanowany internet na tyle żeby w każdym jego miejscu były jedynie pozytywne
Na co mnie były te komputerki i studiowanie #informatyka #programista15k trzeba było iść na #medycyna #lekarz100k Przy lekarzu to jak cieć z budki na parkingu i jeszcze w korpo projekt managerowie po zarządzaniu informacją traktują jak g---o. A Pan Doktór jak bóg w szpitalu z pocałowaniem w rękę.
źródło: lekarz100k
Pobierzprzy lekarzu to jak cieć z budki na parkingu
@SEGATASANSHIRO: Cieć ma jakąś realną władzę i może np. kogoś nie wpuścić na parking, a k--------z co, powie scum masterowi, że nie zrobi dzisiaj tego taska wycenionego na 2SP? XDD
- 0
@Nighthuntero: Masz racje. Jest się nikim a myślało się że jest się kimś.
@paluszki_rybne: sprawdzałem te komentarze na FB i od obu tych grup. Dla tych starych bab lekarz to może być jedyny kontakt społeczny i autorytet, coś jak ksiądz na wsi 100 lat temu
@VaizardOmbre: I jeszcze studia medyczne dają umiejętność bilokacji i trilokacji. To jest dopiero.
- 6
Drodzy uczniowie i maturzyści. Przed wami trudny wybór drogi zawodowej. Nie dajcie się omamić i wybierzcie mądrze kierunek który zapewni wam dostanie życie
#lekarz100k #programista15k #pracbaza #szkola #matury #studia
#lekarz100k #programista15k #pracbaza #szkola #matury #studia
źródło: image
Pobierz@kukold: To będzie tak jak z IT czy wcześniej z zarządzaniem. Zanim skończą studia to lekarze będą zarabiali po 25k, powrócą czasy, że dopiero po specjalizacji dobre pieniądze, a bez to jebiesz w POZ czy w szpitalu na dyżurach.
Niech lepiej ludzie idą do pracy, do której mają predyspozycję i chcieliby wykonywać zamiast patrzeć tylko na kasę. Jak jesteś sumienny to jako budowlaniec zarobisz godnie.
Niech lepiej ludzie idą do pracy, do której mają predyspozycję i chcieliby wykonywać zamiast patrzeć tylko na kasę. Jak jesteś sumienny to jako budowlaniec zarobisz godnie.
@kukold: Oj panie przez 6 lat to się może dużo zmienić z aktualnymi nastrojami
- 4
Nowy dzien. Dzis znow szmacenie w kolchozie. #programista15k
Zgadzacie się podpisując kontrakt B2B albo umowę o pracę na zakaz konkurencji?
#programista15k #programowanie
#programista15k #programowanie
Jak wyżej
- Tak, w trakcie umowy i po rozwiązaniu 11.5% (3)
- Tak ale tylko w trakcie umowy 61.5% (16)
- Nie, wolę już nie podjąć współpracy 26.9% (7)
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: a czemu nie? Jak na 4 etatach jednocześnie nawet jak cię złapią to cię to wali bo jedna pensja spłaca potencjalną kare
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: zakaz konkurencji może obowiązywać tylko w trakcie trwania umowy, po zakończeniu umowy nie ma mocy prawnej
@kondor_20_zglos_sie: teraz juz podobno mamy 4.1, czy to cos zmienilo? Zauwazyl ktos poprawe?
- 2
- 2
Nie marnuj życia na pracę (w IT)
https://www.youtube.com/watch?v=cywxrLqtBL0
#programowanie #programista15k #programista25k #programista30k #pasjonat15k #pracait #konowalposting #pracbaza #korposwiat
https://www.youtube.com/watch?v=cywxrLqtBL0
#programowanie #programista15k #programista25k #programista30k #pasjonat15k #pracait #konowalposting #pracbaza #korposwiat

Dlaczego aplikuje do firmy z Polski(Kraków) samo ogłoszenie jest po polsku - firma produktowa projekt in House, a rekruterka mnie zaprasza, ze jestem super stanie w banie itp. po angielsku? xD jaki to ma sens.
#pracait #programowanie #programista15k
#pracait #programowanie #programista15k
@Zupa2255: No właśnie z mojego doświadczenia to mało kto mówi w C1 i ludzie (w tym firmy), mają dziwne wyobrażenie o tym jak brzmi prawdziwy C1. Walą na oślep tymi wymaganiami xD Masz fluent w wymaganiach, a cały zespół gada jak przeciętny student
Programista rozwijający aplikację od dwóch lat pyta się mnie osoby która nie siedzi w tym projekcie co ma zrobić z problemem. Nawet nie potrafi tego problemu dokładnie zdefiniować. Czuję się jak w jakimś przedszkolu. Nie znam kodu, nie wiem co on tam implementował, a gość się mnie pyta jakbym to znał lepiej od niego. Nie wiem gościu odpal debugger, telemetrie, cokolwiek, spróbuj odtworzyć błąd w środowisku testowym... Ja już nie chcę tego
@FedoraTyrone: kto się jeszcze pyta ludzi, teraz AI rozwiązuje problemy
@FedoraTyrone: a weź nawet nie mów. Moje tech leadowanie na większości projektów sprowadzało się do tego że senior ejaj specjaliści nie wiedzieli co to kontekst
Co za dziwny rozwój kariery od medycyny do rekruterki IT, a wystarczyło przyjechać do Polski... #programista15k #medycyna #lekarz100k
źródło: kaiera
Pobierz@FedoraTyrone: ukrainskie papiery i wszystko jasne
@FedoraTyrone: ja kojarze kretyna, ktory po lekarskim zamiast kosic hajs jako lekarz to stwierdzil ze frontasiem zostanie xD
@kondor_20_zglos_sie: swiat I ludzie
@kondor_20_zglos_sie: ciekawostka - gdyby ten lekarz codziennie brał swoją roczna pensje, przez 2000 lat to ledwo ledwo by przebił majątek Muska. Wiem, że odpowiadam na mema, ale niebotyczne pieniądze zarabiają dzisiaj giganci big tech
- 10
W sumie, gdyby porównać ilość czasu poświęconego na studia magisterskie i inżynierskie, naukę w pracy, po pracy, nocne dłubanie, analizowanie kodu, debugowanie i rozkminianie, dlaczego coś nie działa, z medycyną, gdzie ogromna część polega na wykuciu na blachę wiedzy, która w dużej mierze ma już 200–300 lat, jak biologia, chemia, anatomia itd., to naprawdę nie wiem, czy taki inżynier nie przewyższa lekarza pod względem liczby godzin spędzonych nad nauką i ciągłym główkowaniem.
@krisswoj: A szkoda gadać. Spróbuj wytłumaczyć lekarzom, że bez całego sprzętu diagnostycznego, operacyjnego itp nad którym pracowały tysiące inżynierów, chemików, biologów, fizyków to nadal tkwiliby w XIX wieku, a i tak Ci taki lekarz powie że studia medyczne są najtrudniejsze. I to tylko po to, żeby na wizycie kliknać jak małpa przycisk na aparaturze, przeczytać to co mu komputer wydrukuje i skasować 350 zł (oczywiście przykład anegdotyczny z wizyty u
@krisswoj: pracuję w IT i znam się trochę na elektronice i uważam że elektronika to dziedzinę o rząd wielkości trudniejsza



















