Sytuacja wygląda następująco: zaczynam płatny staż w obszarze uczenia maszynowego za półtora tygodnia i minimalnie naściemniałem w kwestii znajomości Gita. Tj. rozmowa techniczna to była druga rozmowa rekrutacyjna i obejmowała stricte obszar ML / AI ( z którym nie mam żadnego problemu ), ale na pierwszej 'ogólnej' rozmowie' zapytali się o Gita i dałem znać, że znam podstawy ( żeby zwiększyć szanse na dostanie się ). Oczywiście moja znajomość Gita ogranicza się
Zawsze śmieszą mnie te przechwałki polskich tanich klepaczy prostackich CRUD-ów dla zagranicznych firm jakich to Polska nie ma świetnych programistów...

Tymczasem wyśmiewani przez nich hindusi przejmują właśnie Dolinę Krzemową.

Nie, nie jesteście lepsi, nie jesteście nawet "hindusami Europy".
Już od dawna (a właściwie może od zawsze) jesteście pod nimi.

#programowanie #programista15k #informatyka
źródło: comment_1655815048PhNXUMkEgjn7JbzHt4oQPx.jpg
Jeszcze dobrze aktualnego projektu nie poznałem, a już się rozglądam za nowymi ofertami. #!$%@? się spokojnie w robocie, stabilna średnia 2 linie kodu na godzinę, a tu dostajesz oferty ze stawkami 30-50% wyższymi xD

Wczoraj myje zęby o 22:00 przed spaniem a tu cyk, oferta z USA na kwotę z kosmosu.

Jak żyć panie premierze? Przecież to trzeba chociaż ten rok pociągnąć żeby źle w cv nie wyglądało.

#pracait #praca #programista15k #
Ostatnio mam takie #przemysleniazdupy

Dlaczego co jakiś czas warto zmieniać prace. Jestem z branży IT i czasami się dziwię, dlaczego niektórzy całe życie spędzają w jednej firmie. Sam osobiście zmieniam co 3 lata. Jakiś czas temu w mojej firmie przeprowadzili ankietę anonimową coś w stylu "Jak Ci się pracuje w naszej firmie". Fajne było to, że firma podzieliła się z odpowiedziami jakie pracownicy odpowiadali. Na kilka pytań odpowiedzi mnie zdziwiły

PYTANIE
"Co
tldr: "przebranżowienie się do IT" to scam

Tak obserwuję tagi #programowanie #programista15k i widzę że większość postów dotyczy przebranżowienia się skądkolwiek do IT, no bo po co robić na magazynie za średnią krajową, skoro można brać na rękę 35k za klikanie w kąkuter.
Trochę się o ten temat ocieram cały czas, to może napiszę trochę moich przemyśleń, jako że #programowanie to dotyczyć będzie branży wytwarzania oprogramowania w której siedzę ze 20 lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 321
@hellfirehe:

Przy tym IT nie dorobiła się zwyczajów czeladniczych, gdzie przyjmuje się stażystę który przez osmozę wchłania wiedzę i po czasie staje się mniej lub bardziej, ale wartościowym pracownikiem.


O to to to
Jak jesteś juniorem to w branży IT tak jakbyś szukały pracy na sprzątaczkę albo call center - million chętnych, wymagania pracodawcy kosmiczne
Nowy Ład 2.0

1 lipca wejdzie w życie poprawka do Nowego Ładu. Zmiany są istotne i dla wielu z was na nowo zdefiniują najlepszą formę rozliczania się i optymalizowania swojej działalności. Lista zmian jest długa, ale w praktyce trzeba się skupić na tym, co dotyczy nas indywidualnie.

Ekonomicznie sytuacja również jest dla wielu firm skomplikowana. Paliwo kosztuje już ponad 8 zł przy obniżonym odliczeniu VATu, amortyzację mieszkań można dokonywać tylko do końca
źródło: comment_1655731164zfYpdGJIVWROBehLfwylIN.jpg
@droetker4: Czy mógłbyś doprecyzować

a pozbycie się samochodu z majątku firmy bez podatku będzie bardziej wymagające.


Zamierzam wyrejestrować auto z DG albo opcjonalnie zamknąć działalność. Jakie będę miał koszty do poniesienia przy pierwszej lub drugiej opcji?
Zakładam też sprzedaż tego auta (w DG lub poza DG).
Jak uniknąć podatków lub je zredukować do minimum? I co ma tu być teraz trudniejsze?
Ciekawostka z firmy IT, z tych raczej kto w korpo pracował ten się w cyrku nie śmieje. jako deweloperzy mieliśmy do niedawna bardzo przeciętne laptopy, na których pracowało się dość wolno. Ostatnio zaczęliśmy pracowac nad projektem którym wymagał działania dziesiątek mikroservicow w tle, więc zazadalismy mocniejszych komputerów PC żeby być w stanie pracować. Wszystko fajnie, firma zrobiła tam jakiś przetarg, miesiąc mina, są pierwsze kompy. Część teamu dostała, część nie. Kolejne miały
@umcumcumcbejbe
@bin-bash
@yggdrasil
@djmentos
Teoretycznie mam wpisane DevOps Engineer w stanowisku, ale bardziej powiedziałbym, że jestem Cloud Architektem. Chociaż nasze usługi często wykraczają poza samą infrastrukturę, więc w skład kompetencji wchodzą często też developerskie. Powiedziałbym, że w dużej mierze zajmuje się całym cyklem rozwijania oprogramowania w chmurze, oprócz stricte kodzenia. Pracuje tak równo rok, mam zrobionego już Associate Developera i Architekta - od nich trzeba zacząć, jeżeli chcecie zdać na większym lub
Zewsząd utyskiwania na Julki z HRu stojące niczym cerbery na straży bramy prowadzącej do technicznego menedżera tylko czekającego z wytęsknieniem na drogiego Mirka programistę, który co prawda szkoły nie skończył, ale ma zajebistego githuba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to pozwólcie, że Wam powiem czego się dowiedziałem po ponad 10 latach pracy w rekrutacji.

Tak, w HRach pracują czasami dzbany, ale nawet najgłupsi z nich nie robią problemów
Właśnie do mnie dotarło, że marudzenie mojej żony, że jestem pracoholikiem to nie przelewki. Jestem na wypowiedzeniu i dostałem właśnie maila z HR z przypomnieniem, że jutro jest mój ostatni dzień w biurze, bo potem mam ponad miesiąc wakacji z racji niewykorzystanego urlopu i zrobiło mi się smutno, że nie będę musiał nic robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A pm teraz jęczy, że projekt mu się posypie, bo
Kolejny tydzień klepania kodu dla dobrodzieja. Nie chce się dzisiaj wyjątkowo.
Ale jak sobie pomyślę, że są w tym kraju ludzie, którzy muszą jechać swoimi gruzami przez całe miasto gdzieś do korpołagrów, czy kołchozów #!$%@?ć za <= 5 000 zł cały miesiąc w tym ulu to jakoś się tak lżej na sercu robi....

#pracait #praca #pracbaza #programista15k #programista25k #januszex #zalesie
źródło: comment_16557054317QzpnsHyEMHQqqwt3gqUL9.jpg
Trochę frustracji związanej z braniem kredytu hipotecznego i oderwaniu banków od rzeczywistości.

Widziałem screen z tym, jak wygląda formularz kalkulatora zdolności kredytowej przy wnioskowaniu o kredyt hipoteczny. Formularz ten jest przeznaczony dla "profesjonalnego użytkownika". Formularz taki ewidentnie pokazuje nieznajomość banków "w księgowość". Np. mamy pole do wprowadzenia dochodu, a przy nim tip "w przypadku straty wpisz 0" - to wynika wprost z przepisów podatkowych, że jeśli jest strata, to dochód wynosi 0.
@pan_demonium: to jest jedna z lepszych patologii ta zdolność na ryczałcie która leci wg banku na pysk mimo ze na stawce 12 jako programista kosztów nie mam . Pol roku temu jak chciałem
Przejść na stała stopę dostałem odmowę jako ze nie mam zdolności kredytowej wg banku )pol roku prowadzenia działalności a wcześniej praca na etacie na która dostałem kredyt na mieszkanie ) a żeby było śmieszniej po miesiącu prowadzenia działalności
@pan_demonium: Ja nie rozumiem jednego, jaki problem jest w spradzeniu wyciagow z kont bankowych z ostatniego roku zeby ocenic faktyczne koszty prowadzenia dzialanosci na ryczalce? Przeciez wtedy widac nawet ile wydaje na jedzenie ubrania wycieczki itd. Dalej zostaje mi duzo wiecej niz gdybym byl na liniowym.

Ale nie ma co szukac logiki w dzialaniach gowno bankow.
Dzwoni do mnie rekrutywka projekt to jakaś giełda na kiju. I teraz czajcie baze. Nie dość, że nie szukają ludzi do firmy a na projekt (czyli po rozmowie technicznej w firmie kolejna u klienta), mam tracić czas na ich zadanie rekrutacyjne (xd) to jeszcze ci chcą ode mnie jakiejś historii kredytowej czy informacji o wszystkich kontach maklerskich bo klient mojego potencjalnego klienta robi giełdę xd To jakiś standard w branży?

#programowanie #
@szmichal: niektóre firmy o to pytają np. EY, KPMG. Bo jak masz projekt u klienta którego masz akcje to muszą cię/musisz się zgłosić do KNF jako insider.
To też może być dobry patent na unikanie projektów. "Słuchajcie ja mam 1 akcje tego gówna. Weźcie kogoś innego do projektu bo inaczej będziecie musieli to zgłaszać".

Btw. KNF i tak to pewnie w dupie ma. Nie takie rzeczy na bananie się działy.
chcą ode mnie jakiejś historii kredytowej czy informacji o wszystkich kontach maklerskich bo klient mojego potencjalnego klienta robi giełdę


@szmichal: Standard w firmach, które mają do czynienia z dużą $.
Banki mają wymóg by każdy z aplikujących przeszedł background scan przez zewnętrzną firmę audytową. Taka firma dzwoni do wszystkich twoich byłych pracodawców potwierdzając zatrudnienie. Musisz przynieść kwity z urzędu, że nie byłeś karany (zaświadczenie o niekaraniu).
Taka polityka bezpieczeństwa, biorąc pod
Może ktoś będzie zainteresowany, podaję z LinkedIn od https://www.linkedin.com/in/dominik-grzywaczewski

Cześć

W ramach AWS Community chcemy Wam zaproponować warsztat w tematyce kontenerów oraz m.in usług #eks, #ecs, #ecr.

Warsztat planujemy na przełomie sierpnia/września, ostateczny termin zostanie podany niebawem (możecie wypowiedzieć się w trakcie rejestracji jak dzień Wam bardziej odpowiada).

Ważne informacje :
✔️ poziom: początkujących/średnio-zaawansowany
✔️ miejsce: Lublin (stacjonarnie)
✔️ warsztat całkowicie darmowy, konta AWS oraz treść otrzymacie od na