Założyliśmy z narzeczoną spółkę zoo (50:50) aby uniknąć płatności tym złodziejom z ZUS-u. No i mam pytanie jak teraz móc najswobodniej korzystać z pieniędzy spółki? Wiem, że najlepiej zrobić uchwałę wspólników i wynagrodzenie za bycie członkami zarządu, ale czy ta uchwała musi określać sztywno kwotę wypłaty i dzień? Czy może być jakoś tak zrobiona, że będziemy sobie wypłacać takie kwoty jakie na dany moment potrzebujemy i ile razy chcemy? Jak chce dziś
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Często widzę pomysły pokroju "kataster od trzeciego mieszkania", "REITY ZŁE" itd.

To tak nie działa, gospodarka w którą nie interweniuje rząd, sama się reguluje, a inwestorzy z wieloma mieszkaniami są solą tej ziemi.

Możemy działać na dwa sposoby:
1. Dopuścić REITy i inne podmioty do rynku nieruchomości w Polsce
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@korell: wystarczy zdjąć podatek belki. A ludzie sami się rzuca na zyski kapitałowe.
Lub znacząco zwiększyć limity ike lub ikze.
Lub aby rozruszać polska giełdę zdjąć belkę przy inwestowaniu w gpw. Albo zdjąć belkę z Edo czy stworzyć instrument pokroju Edo na 20 lat bez belki
  • Odpowiedz
@korell: nie powinno się wydarzyć? A słyszałeś o Szwajcarii? Podatek od majątku to jest dopiero wyzysk. Nie można w spokoju przejść na emeryturę, zostawić czegoś dzieciom, bo zawsze trzeba płacić albo d------y podatek, albo bankowi za mieszkanie we własnym domu. Z tego samego powodu jestem przeciwny podatkowi katastralnemu. Dziś byłby spoko, ale otwiera drogę do opodatkowania również pierwszego mieszkania. Nie masz pojęcia jak dobrze mamy w Polsce, że jest jak
  • Odpowiedz
Jeszcze tak rozszerzając poprzedni wpis dotyczący podatku katastralnego o nową myśl.
Często w tej kwestii pojawiają się zarzuty, że przecież w USA, na Litwie jest, a tam ceny nieruchomości i tak szybko rosły.
Wynika to z tego, że wpływ podatku katastralnego w USA jest znikomy bo występuje na poziomie średnio 1%. I tam, podatek ten faktycznie zastępuje częściowo PIT, który do 80 tys. USD przychodu rocznie (to jest powyżej mediany) wynosi tylko
@LaurenceFass +8
Na dobrą sprawę partia, która faktycznie chce się zadeklarować jako antysystemowa i propolska musi naruszyć interesy wielu grup wpływu. Dobrym weryfikatorem jest tu podatek katastralny - w nieruchomości załadowanych jest wielu ludzi uwłaszczonych w okresie transformacji, jak i wielu przedstawicieli środowiska polityczno - biznesowego. Jest to palący problem
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1) Zakaz kupna nieruchomości mieszkalnych przez osoby niebędące fizycznymi (jeżeli mają już w posiadaniu wysoki katastralny na starcie np. 3-5%).


Po co? Zeby krzyczeli ze komuna? Dac zaporowy podatek i elo. Beda krzyczec nierowne traktowanie? Wprowadzic powszechny podatek od PIERWSZEGO mieszkania, z kwota wolna wyrazona w m2 - przypisana do peselu

2) Katastralny od 3 lub 4 nieruchomości, dyskusyjne. Jesteś bogaty, dorobiłeś się uczciwie? Super - miej dom w górach, nad morzem i
  • Odpowiedz
#motoryzacja #podatki #akcyza Myślicie, że kiedykolwiek doczekamy się zniesienia akcyzy na samochody, czy będzie jak z "tymczasowym" vatem? Ewentualnie zredukują 18.6% do np 5?

Zniosą akcyzę na auta?

  • tak 0% (0)
  • nie 90.0% (27)
  • nie zniosą, ale mogą zmniejszyć 10.0% (3)

Oddanych głosów: 30

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@simon32: niech odłożą więcej xD
Ciężko do prawa wpisać takie gorzkie żale - to ma być próg poboru podatku od bogatych. Gorzej mieli z większymi deaslami 2.2 czy 2.4. nikt nie pochyli się nad twoim mustangiem
  • Odpowiedz
łapcie bo Krzysiowi #ator się nie chciało

00:00 Wstęp + zajawka (6 zapowiedzianych tematów)
06:32 Temat 1: Ukraina panikuje po zapowiedzi odebrania orderu Zełenskiemu
41:10 Temat 2: Polacy wracają do torrentów – i ostrzeżenie o ryzyku karnym
1:00:52 Temat 3: Kto decyduje, kto jest artystą? (kazus grafika 3D i podatki)
noHuman - łapcie bo Krzysiowi  #ator się nie chciało 
 
00:00 Wstęp + zajawka (6 zapo...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ceny w polskiej gastronomii są skandaliczne i zupełnie oderwane od rzeczywistości, a przed nami kolejna podwyżka, która uzasadniona zostanie koniecznością podania wody z kranu. Będzie to kosztowało biednych cieciembiordzów aż ułamek grosza, ale pozwoli uzasadnić podwyżkę kolejną podwyżkę cen - w końcu kolejny mikroapartament inwestycyjny sam się nie kupi, a poza tym oni mają koszta i ZUS!!!!!!!

Dlatego proponuję ogólnopolską akcję PODPIE*DOL RESTAURATORA.

Co do zasady, dowodem sprzedaży jest PARAGON FISKALNY pochodzący z
czerwonykomuch - Ceny w polskiej gastronomii są skandaliczne i zupełnie oderwane od r...

źródło: IMG_2525

Pobierz
  • 295
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 596
to samo dotyczy mechanika, hudraulika, tynkarza, itd... co chce tylko gotoweczke ()


@sshr: Niby tak, gorzej jak powie "z fakturą to drożej".

Za to gastrowały nawet bez paragonu każą sobie płacić pełne stawki.
@sberatel dlatego ^
  • Odpowiedz
W sumie nie dziwię się, że skarbówka ostatnio tak dokręca śrubę i są te afery z mandatami. Przecież w obliczu takiego deficytu trzeba koniecznie jak najwięcej zebrać na wystawy w sejmie za 160 k, choinki, jaja z gipsu, dofinansowania dla Jasia Kapeli i inne.

Przecież nie ma sensu rezygnować, bo dziesiątki tysięcy takich absurdów i defraudów rocznie to są grosze i wcale nie jest odczuwalne dla budżetu i to jest kropla w
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moim zdaniem system kaucyjny powinien zostać opodatkowany na te przysłowiowe 20 procent.
Automat by nabijał po 40 groszy, na paragonie ta sama kwota i na przykład za 50 opakowań by się odbierało 20 złotych, a te 5 złotych by sklep płacił w formie podatku do budżetu państwa. Dlaczego tak? Bo istnieją ludzie, którzy uzyskują realny dochód nie płacąc wcześniej tej kaucji, który nie jest w żaden sposób opodatkowany żadnym podatkiem dochodowym. Uderzy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W Polsce ludzie są bardzo grubi są nawet na to badania.
Na Węgrzech już dawno wymyśli jak sobie z tym poradzić.
Taki podatek nie tylko daje więcej pieniędzy do budżetu państwa ale również tnie koszty na obsługę chorób wynikających z otyłości.
Poprawia również stan zdrowia kandydatów do służb mundurowych https://biznes.wprost.pl/amp/259838/wegry-wprowadzily-tzw-podatek-chipsowy.html.

#ekonomia #polska #polskiyoutube #podatki #policja #wojsko #wojna #
malachit9 - W Polsce ludzie są bardzo grubi są nawet na to badania.
Na Węgrzech już d...

źródło: IMG_7622

Pobierz

Czy powinniśmy coś takiego wprowadzić w Polsce?

  • Tak 48.4% (60)
  • Nie 51.6% (64)

Oddanych głosów: 124

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach