Wnerwia mnie to że wszystko musi mieć aplikacje, i z każdej strony tylko nagabują żeby coś aktualizować, odkładać kolejną aplikację,

A w wypizdzac z tą technologią, OUT,
Tylko najbardziej niezbędna w reszta wypad.
Zero powiadomień, Święty spokój,
Nawet tego geja z filmu poniekąd rozumiem
adamsowaanon - Wnerwia mnie to że wszystko musi mieć aplikacje, i z każdej strony tyl...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 0
teraz na dodatek wszędzie w----------ą AI I boty na czacie, boty na infolinii


@Catmmando: ja KATEGORYCZNIE odmawiam rozmowy z błotem, mówię mu dawaj mi człowieka, tylko nie hindusa z Indii b--ń boże
  • Odpowiedz
Widzę, że mitomani się odpalili odnośnie zarobków w tym mitycznym ociekającym miodem IT, a więc jak to wygląda od kuchni?

Rynek IT Anno Domini 2026:

Większość robi na stawce z ~2024 w pozytywnym scenariuszu.
W bazowym robi na stawce 10-20% niższej.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@haha123: zanim się ktoś przekwalifikuje na takiego lekarza to ewentualna matura + studia + te specjalności to równie dobrze za te 10 lat może być sytuacja z końcówkami jak w Austrii xd. Ciężko zakładać, że dalej tam będzie takiego eldorado. Takie trochę wróżenie z fusów jak z pokoleniem naszych starych którzy mówili "idź na studia i będziesz miał super pracę". Za ich czasów tak było.
  • Odpowiedz
zresztą ogłoszenia pracy temu przeczą


@ropuchapodkamieniem: A byłeś na jakichkolwiek rozmowa o prace czy tylko tak p--------z? Na stanowiska zdalne masz np. po kilka tysięcy osób na jedno miejsce w takim revolutcie, przy hybrydzie jest lepiej, ale wciąż jest dużo osób na jedno miejsce. To że ktoś zarobi stawkę 30+ nie oznacza że każdy taką znajdzie. U mnie szukali właśnie gościa w tych stawkach i po 4 miesiącach zamknęli wakat,
  • Odpowiedz
Mam znajomego programistę. Chlop całe dni gra w gry, chwali się tym, że w trakcie pracy gra w gierki albo oglada seriale i udaje, że pracuje. Kasuje za to calkiem sporo pieniędzy i wszem wobec to pisze. Wszystko oczywiście na jdg. Ciagle narzeka jak to wielkie skladki odprowadza i nic za to nie ma.
Zarabia spokojnie ponad 40tys netto po podatkach a i tak narzeka że kasta bogaczy kupuje mieszkania, drogie auta
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Eldorado na rynku pracy się kończy, więc trzeba iść naprzód. Wobec tego czas wrócić do nauki na kilku płaszczyznach i padło m.in. na doszkolenie się w angielskim. Ogólnie mój poziom to B2, w pracy mam do czynienia z angielskim od kilku lat, ale jednak w komunikacji dominuje język polski.
Mam poczucie, że brakuje mi trochę biznesowego słownictwa oraz ogólnie częstszego używania języka. Docelowo chciałbym zmierzać w kierunku C1. Jak pojadę gdzieś za
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@Avekkk: Jeśli chcesz faktycznie znać angielski, który przydaje się za granicą, to bardzo polecam lekcję 1:1 z jakimś brytyjczykiem lub amerykaninem. U mnie bardzo dużo dały. Takiemu "native speakerowi" możesz powiedzieć, że chcesz poznawać "słownictwo biznesowe" lub "słownictwo IT", nawet jeśli nie są z branży.

A napisy w filmach musisz wyłączyć, nawet jeśli są po angielsku. A jeśli są po polsku, to zmień na angielskie, a po jakimś czasie dopiero
  • Odpowiedz
@Avekkk: jeżeli chcesz się naprawdę nauczyć mówisz po angielsku to... musisz mówić po angielsku. Innej opcji nie ma. Oczywiście bez mówienia możesz się nauczyć bardzo dobrze / idealnie rozumieć po angielsku, ale mówienie to jest zupełnie inna umiejętność. Bez praktyki po prostu brakuje obycia językowego i automatyki. Też nawet nie wiesz ilu przydatnych zwrotów Ci brakuje, dopóki nie zaczniesz mówić. Głównie chodzi o konektory, łączniki zdań. Bo pewnie pojedyncze zdania
  • Odpowiedz
Od 2017 używam urządzeń #apple, jestem zagorzałem fanem marki i od początku dobrze mi się z tych urządzeń korzysta w pracy #it. Natomiast po ostatnich informacjach, że AI w UE nie będzie pełne, Sriri nie będzie w pełni - coś we mnie pękło i myślę mocno o zmianie telefonu na #android.

No już trochę przesada. Wciąż Polska dla Apple jest czymś pomijalnym. To
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@damian44__: mam takie same odczucia. Siri jakoś nigdy specjalnie nie używałem bo zawsze działało słabo ale skoro już robią to z googlem i asystent google działa po polsku to dlaczego to nowe Siri nie może? Najbardziej brakuje tego w Carplay gdzie Siri probuje czytać wiadomości i efekt jest wiadomy. Ale trudno się oderwać jak się jest po uszy w ekosystemie - komputer, słuchawki, zegarek i co tam jeszcze..
  • Odpowiedz

@BrakWolnegoLoginu: rozwiązanie pewnie na to jest proste, może nie ma idealnej kopii Claude Code i innych do self-hostowania, ale pewnie jak w--------i te ceny do maksimum to się znajdzie open-sourcowe rozwiązanie. Rynek open-source nie lubi próżni ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zresztą @JamesJoyce nie wdrażałeś kiedyś jakiegoś chińskiego LLMa do jakiejś firmy by nie płacili milonów za tokeny? Ew. czy kojarzysz na to jakieś spoko
  • Odpowiedz

@armiakrolewska: 18400 - 13800 na reke - przy 20 dniach wychodzilo by 920md.
Z drugiej pracy mam 1400 na reke już - Około 20-15 h miesiąc.

Devops, dobrze k8s i ekosystem cncf, stanowisko obecne bez cloudow choć troche mam doswiadczenia z aws i openstackiem (IaC).
Raczej jestem jestem w dole widełek. Koldzy którzy zmieniali prace ze mną przeskoczyli do 1200-1400md.
  • Odpowiedz
✨️ Dlaczego bycie stay-at-home-girlfriend to dobra decyzja?
Przez chwilę wróciła moda na bycie stay-at-home-girlfriend ale co to za głupota była żeby odrzucić taką rolę przez kobiety? Dla mnie to wygryw przecież. Serio, chciałbym zajmować się tylko domem, podczas gdy to ktoś inny musi gonić za pieniędzmi, utrzymywać to wszystko i stresować się tą całą karierą, doszkalaniem się, itp. Ja mam dość etatu i ciągłym wyścigiem szczurów. Wystarczyłoby mi że mam jakieś pieniądze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: zajebista decyzja. Rozstaniecie się i zostajesz bez pracy, oszczędności ale za to z potężną dziurą w cv. Nie ma to jak uzależnić się od typa i jego hajsu. Chyba, że masz dochody z innych źródeł wtedy luz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: po pierwsze to, co napisała @MissMisery. Plusy bycia "Stay At Home" są plusami tylko przy utopijnym założeniu, że partner faktycznie doceni pracę włożoną w prowadzenie domu, zajmowanie się dziećmi i nigdy nie skoczy w bok i mu się nie odwidzi po 20 latach. Często jednak nie docenia się pracy i obciążenia związanego z codziennym prowadzeniem domu (bo przecież co to za problem ogarnąć obiad dla wszystkich, zakupy,
  • Odpowiedz
Cześć!
Czy mógłby mi ktoś udzielić wskazówki przy konfiguracji cookies na stronie internetowej?
Sklep stoi na Shoperze. Baner CookieYes wdrożyłem przez szablon w GTM.
W panelu CookieYes widzę, że ludzie klikają "akceptuję" (zbiera statystyki), ale w panelu GTM wisi pilny błąd: „W kilku regionach wykryliśmy odsetek użytkowników, którzy wyrazili zgodę, wynoszący 0%”. Wygląda na to, że Google widzi tylko odmowy, a akceptacja po kliknięciu baneru do niego nie dociera.
Gdzie szukać przyczyny?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@danio_96: niestety nie znam ale na pewno są
Ja lata siedzę na Idosell i jednak zmieniłem z CookiesPro na ich narzędzie. Nie jest idealne ale dużo problemów odpada, czas i kasa zaoszczędzona.
  • Odpowiedz
#gielda A tak wrzuce, z prezentacji marvell, jak się mają kable i przepustowość do ilości przesyłanych danych. Obecnie szafy (rack-i) mogą przesyłać między sobą wartości 200gbitów na sekundę, bo ma to ograniczenie długości kabla. Nie są w stanie więcej, chyba że przesiądą się na kable optyczne, które straty na przesyle nie mają.

Stąd wzrosty wyszły.
Chyba że jakiś znafca #it jest w stanie to zweryfikować?
jatutylkonamoment - #gielda A tak wrzuce, z prezentacji marvell, jak się mają kable i...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1. Stare kable nie wyrabiają. Żeby przesyłać dane tak szybko, jak dzisiaj trzeba, kabel musiałby być krótki jak szkolna linijka.

2. Dlatego cały świat musi wyrzucić stare kable i kupić nowe – światłowody.

3. Firma z obrazka robi te nowe kable. Skoro wszyscy muszą je teraz kupić, to firma zarobi wagon pieniędzy, a jej akcje na giełdzie rosną. Koniec magii.

dziękuję robocie
  • Odpowiedz