Ciekawostka edukacyjna:

Miałem właśnie interview. HR mi podesłał job description i mam napisane wymaganiach:
-Bachelor's degree +8 years’ experience

Wpada koleś "bez studiów"(a przynajmniej nie widziałem żadnego University w CV), z expem 4 lata. No i rozpykał wszystko, jakby po jakimś bootcampie lub trenował live coding. W rozmowie widać ze nie ma tych 8-10 lat ale pod względem potencjału lepszy ode mnie.

No i zerknąłem na wykształcenie i okazało się że jakiś
Śmiejecie się z Januszy biznesu wąsaczy co liptona mają dla zarządu a sagę dla pracownika.
Ale to co się dzieje na grupce 'Programista na swoim' na fb przechodzi ludzkie pojęcie.
Śmiało mogę powiedzieć, że nowe pokolenie Januszy rośnie co by własną matkę w koszta prowadzenia JDG by wrzucili

#programista15k #januszebiznesu
źródło: comment_16570442790It3K13CUBGx26hzxsvPYJ.jpg
W sumie cieszy to, że mimo tak wielkich sukcesów zawodowych i prywatnych, tak wielu programistów, inwestorów, inżynierów, doktorów(i to wszystko bez matury, takich mamy zdolnych ludzi na wykopie) czy ogólnie pozostałych którzy dorobili się niemałego majątku w wieku ~25 lat postanowili jednak w tym roku podejść do egzaminu dojrzałości, bo jak to wygląda taki #programista15k samouk w wieku 25 lat, a matury brak.. Fajnie, że znaleźliście chwilę czasu i firma dała radę
#it #programista15k #programowanie #studbaza #pracbaza #oswiadczenie #matura2022 #informatyka #studia #matura
Jako że wielu z was stoi przed wyborem studiów ze względu na wyniki matur, dam wam taką bardzo dobrą wskazówkę:
- chcecie dobrze zarabiać w Polsce, idźcie na coś związane z sektorem IT.
Oczywiście że można być dyrektorem generalnym fabryki śrubek, po 50 latach utrzymania ruchu albo prowadzenia marketingu czy bycia kierownikiem budowy dojść do dobrych zarobków, ale przestańmy się oszukiwać, tylko
źródło: comment_1657008544nmjLi0p2kEiAkQW9PPD2qu.jpg
@yggdrasil: ja jak widzę film z hitlerem to mówię "nie chcę", ale ten dobry :> Jest bardziej merytoryczny i szczery niż połowa devopsowych konferencji razem.

Nie to samo :> jedno jest projektem stricte kubernetesowym (z obietnicą F5/nginx że pomogą nim zarządzać), drugie jest produktem nginx pod czystego nginx i nginx-plus.

Żeby to jeszcze były jedyne ingress controlery na nginx, a jest ich więcej, tylko przynajmniej mają inne nazwy :D

Ja szanuję
#programowanie #programista15k
Hejka. Moja dziewczyna chciała by zacząć programować. Jest laikiem i zaczyna praktycznie od zera. Była na jakimś darmowym kursie online 7dni z HTML i jej się spodobało. Po kursie dostała ofertę na wykupienie całego kursu za 17k (przecena 3 k). Czy to nie za dużo? Ona się trochę wkręciła i chciałaby opłacić ale ja staram się kalkulować chłodna głową. Co o tym myślicie? Czy są jakieś tańsze albo darmowe kursy
źródło: comment_1656961290821XqSER2iSuTOLuoFpW5m.jpg
#anonimowemirkowyznania
Z czego wynikają zarobki w webdev, a w szczególności frontend? Z całym szacunkiem ale zarobki w tej dziedzinie to jakaś totalna odklejka względem poziomu wymaganej wiedzy. Seniorskie zarobki to już spokojnie okolice 25-30k++ zł. Jak to się ma np. do programistów systemowych/embedded gdzie wymagana wiedza techniczna jest nieporównywalnie większą i często wymagana jest wiedzą z wielu dziedzin jak np. sieci, systemy operacyjne, architektura systemów komputerowych, protokoły komunikacji itp?

#programowanie #programista15k #
Mam pytanie do wszystkich narzekających na swoje zarobki i kołchozy. #!$%@? się na programistów (ja akurat prywaciarz złodziej) i rentierów że żerują na reszcie xD Więcej... denerwują was mechanicy, DJ weselni, stolarze itp.

To czemu do ciężkiej kurły nie zacznie jeden z drugim kłaść płytek w tym swoim powiatowym? Dodzwonić się do takiego typa i umówić na robotę to jak wygrać z rakiem. Ceny faktycznie z dupy jak za poziom skomplikowania. Ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zibizz1: SP są po to:
- skąd wiesz ile zajmie task? 1 dzień, 2 dni, 3 dni? Zobligujesz się, że w tyle zrobisz i jak nie zdążysz, to będziesz siedział nadgodziny? Czy wycenisz z dużym zapasem, a potem będziesz się tłumaczył klientowi dlaczego to tak dużo kosztuje (lub w ogóle przegracie projekt, bo ktoś inny da taniej lub jak zmiana w istniejącym systemie to klient w ogóle nie kupi, bo powie,
#anonimowemirkowyznania
Krótka piłka - istnieje jakiś inny sensowny zawód/pozycja/stanowisko/branża niż #programowanie do pracy zdalnej? Jeśli mam pracować jeszcze przez dobre 40 lat to wolę się pomęczyć i przebranżowić na coś co polubię niż pracować stacjonarnie. Ewentualnie branża, w której łatwo o relokacje lub pracę w każdym zakątku świata.


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62c1acbf29081397a8323665
Post dodany za pomocą skryptu
źródło: comment_1656867071hHoSV9JkvdvbhLpytGyHIg.jpg
korpo w Polsce to co innego niż korpo za granicą ;) możesz być ekspertem w swojej dziedzinie i pracować w niemieckim korpo w Polsce ale w Niemczech z tym doświadczeniem już nie ;)


@AnonimoweMirkoWyznania: #!$%@?, polaczki, na zachodzie nie robią żadnego rocket science xD Tak, spływają do nas najgorsze projekty, ale na tym zarabiają właśnie kontraktownie. Firmt produktowe klepią to samo gówno co w Niemczech, UK, czy nie wiem Holandii. Jeżeli
@PiSudczyk: Java była wcześniej niż C#. Microsoft miał dzięki temu szansę zrobić parę rzeczy lepiej ucząc się na jej błędach. Np. genericsy oraz brak typów prymitywnych. Dodatkowo potem przez zamieszanie z przejęciem Suna Java straciła jakieś 3 lata rozwoju i rozsławiła lambdy wśród społeczności programistów tym że ich nie miała, kiedy mieli już wszyscy inni.

Obecnie sytuacja też nie wygląda wcale jakoś za dobrze - wiele firm siedzi na Javie 8,
Mireczki, dostałem ofertę pracy jako senior dev (mam 2,5 roku doświadczenia) za 10mln zł miesięcznie. Myślę czy to trochę nie jest za mało? To nie jest kwota, za którą da się przeżyć w tym kraju... Myślę o dorobieniu sobie jako lekarz we własnej klinice no i oczywiście w kryptowalutach, dzięki nim postawiłem już 15 domów. Teraz trochę ciężko, ale wiadomo HODL.

Jest ciężko w tej Polsce dlatego chciałem was zapytać czy ma
@Ekscentryczny_obserwator: Gdzie są te korpo z kosmicznymi stawkami? Dawaj namiary. Tak, są korpo gdzie tylko umowa o pracę. Tylko jeszcze się nie spotkałem z sytuacją, że dołożą np. 8 - 10k do umowy, żeby wyrównać do kwoty, którą bym miał na B2B i rozmowa się szybko kończy. Raczej standardem jest sytuacja, że w takich korpo brakuje seniorów/team leadów/architektów bo im wyższa stawka tym różnica na korzyść B2B jest większa więc najbardziej
Tl;dr Odbylem lacznie 2.5h rozmow o prace w ktorych nie napisalem ani linijki kodu i tylko krytykowalem wszystko i wszystkich by dostac oferte 2M PLN rocznie - 250k/ USD gotowka + 200k w opcjach (crypto)

Dawno nic nie pisalem bo tematyka na tyle specyficzna ze nie ma tu za duzo czytelnikow. Ostatnio bylo o [wymogach na programista1M](https://www.wykop.pl/wpis/65056543/dobra-byl-rant-o-#!$%@?-cv-juniorow-miejscach-w-/), ale po krotkim obczajeniu roznych niszy wyglada na to ze jezeli macie gadane po
@a5f5c1: Jest tylko jedna skuteczna metoda, ale dojscie do niej zajelo mi wiele lat meczenia sie z tematem!

Jedynymi osobami, ktore sa Cie w stanie nauczyc jezyka obcego sa lingwiści stosowani (lingwistyka stosowana). Na tych studiach w sposob naukowy opracowuje sie metody zmierzjace do jak najskuteczniejszej nauki angielskiego przez Polaka (czy chinskiego przez Szkota i inne kombinacje). To z tych studiow pochodza np. tlumacze symultaniczni.
Ci ludzie potrafia zrobic Ci