✨️ Dlaczego IT to przyszłość pracy w 2026 roku?
Prawda jest taka że IT to nadal ziemia obiecana w 2026 i nic się nie zmieniło w tej kwestii i mówię to bez beki patrząc na widełki na znanych portalach. Każdy kto nie idzie w IT jest po prostu głupi. Nadal gigantyczne zarobki jak na Polskę (wskażcie mi innego szeregowego pracownika co dostaje takie pensje). Stosunkowo łatwy próg wejścia, można wejść z ulicy
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stosunkowo łatwy próg wejścia, można wejść z ulicy


@mirko_anonim: To jest właśnie jedna z największych wad IT a nie, jak próbujesz przedstawiać, jakaś zaleta. Ten niski próg wejścia oznacza, że tak jak łatwo było zatrudnić Areczka na 2 roki informatyki stosowanej, tak łatwo będzie za miesiąc zatrudnić jego trochę tańszego kolegę z Bangladeszu albo Nigerii.

robota na całym świecie (np. nauka prawa ogranicza cie do danego kraju)


Czyli, że konkurujesz
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania #ksiazki #czytajzwykopem #sztucznainteligencja #sql #python #bazydanych #programowanie #programista15k #it

Mordeczki żona kazała mi pozbyć się części książek bo się w domu nie mieszącą. A te znam na pamięć. Zdjęcie zawiera jedna część zbioru. Nie mam żadnych cen ustalonych wszystko do dogadania. Na hasło „karpatka” zniżka 20%
JamesJoyce - #naukaprogramowania #ksiazki #czytajzwykopem #sztucznainteligencja #sql ...

źródło: IMG_5048

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak mówiłem że są lekarze co masowo skupują mieszkania i mają ich po kilkanaście to na wykopie mówili mi że trolluje, że to tylko jeden 1% lekarzy. A tutaj zwykły lekarz xD 7 lat doświadczenia. Zarobki w rok milion złotych. Takich asów są tysiące. Wyhodowani na naszym garbie. A zwykły człowiek po studiach inżynier desperacko liczy pieniądze czy mu na wkład własny do kredytu starczy… ten kraj to wschodnie standardy, rozkradany na
kondor20zglos_sie - Jak mówiłem że są lekarze co masowo skupują mieszkania i mają ich...

źródło: IMG_6133

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kondor_20_zglos_sie: to sa tylko ci którzy mają obowiązek składania oswiadczen bo są w radach miast, reszta pewnie zarabia jeszcze więcej, najgorszesze ze to ktos płaci im z panstwowych pieniędzy w chorym układzie gdzie lekarze sami dbają o to zeby nie bylo zbyt duzej konkurencji na rynku
  • Odpowiedz
@FFFFUUUU: Mnie zawsze też zastanawiało dlaczego niektórzy lekarze są tacy pewni siebie, traktują innych z wyższością a niektórzy dosłownie traktują ludzi jak śmieci no i teraz się nie dziwię. Jak ktoś zarabia po 100k na miesiąc to na zwykłego Kowalskiego patrzy jak na robaka.
  • Odpowiedz
Rozbawiają mnie komentarze Januszy i Grażyn na Facebooku, pod wiadomością że 28 letni lekarz zarobił 1.6 mln złotych w rok. Komentarze w stylu „uczył się to zarabia” albo „trzeba było się uczyć”. Ja pier**lę. A reszta społeczeństwa to niby wszyscy lenie i nieuki? Rozumiem że uj to doope tym co studiowali na AGH i projektują mosty, czy wieżowce czy szereg innych specjalistycznych zawodów gdzie o pensji 10k miesięcznie można sobie pomarzyć albo
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kondor_20_zglos_sie: dentysta robiący na kogoś nierzadko wyciska z 10k netto i wsio. A teraz dość mocno zaawansowane są badania w odtwarzaniu ludzkiej zębiny i 'pobudzania' zęba do regeneracji, więc może nie być kolorowo za parę lat ( ͡° ͜ʖ ͡°). Trzeba kuc żelazo póki gorące.
  • Odpowiedz
@kondor_20_zglos_sie: @szefczyk: Początkujący dentysta to 6-12k, doświadczony do 25k, specjaliści (implantologia, endodoncja itp.) 25+. A przecież nie każdy dentysta to specjalista, większość robi podstawowe usługi. Mówimy o kwotach netto b2b.

No a ktoś kto ma swój gabinet i np. robi implanty, zatrudnia innych no to sky is the limit. Ale takiego to raczej pasowałoby porównać do właściciela software house, który też zarabia więcej niż Kamilek.

Nie mówię, że
  • Odpowiedz
@kondor_20_zglos_sie: u mnie starzy olali moje głupie decyzję totalnie, idź synek na obojętnie jakie studia będziesz miał lepiej niż my. Stary wojskowy emeryt w wieku 40 lat a syn pokraka 26 lat co musi się przebranozowic bo innego korpo nie może znaleźć a w obecnym zarabia 5k bez widoków na przyszłość
  • Odpowiedz
Ja p------e. Na rozmowie zaznaczyłem, że nie mam żadnego doświadczenia komercyjnego (pozycja swoją drogą juniorska na którą nie było to wymagane). A ta mnie pyta "Opowiedz o swoim poprzednim doświadczeniu zawodowym w IT" No to mówię ponownie, że nie posiadam, chętnie opisze swoje projekty. Za kilka minut "Opowiedz o swoim najtrudniejszym problemie w zespole i jak go rozwiązałeś". Było jeszcze kilka podobnych pytań. Czuje się jakbym rozmawiał z AI, a nie człowiekiem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@matthewonthego: a cos z jakis antykwariatów czasopism nawet łamigłówek

dzisiaj w czasach ai to podstawa podstaw moze ktos cos wykołował po co nad tym siedziec latami
  • Odpowiedz
brain.md — lokalny markdownowy notatnik z wbudowanym RAG i serwerem MCP. Wczoraj wyszła wersja 0.3.0 i pierwszy raz mogę uczciwie napisać że "działa od kopa": pobierasz jedną binarkę, odpalasz, otwierasz przeglądarkę. Bez Pythona, bez Dockera, bez Ollamy.

Co dostajesz w pudełku:
edytor zgodny z Obsidianem (wikilinki, callouty, math, mermaid, taski, frontmatter, aliasy) — istniejący vault Obsidiana po prostu się otworzy
semantyczne wyszukiwanie — model bge-small-en-v1.5 zaszyty w binarce jako WASM ONNX, pobiera się
lipton_pl - brain.md — lokalny markdownowy notatnik z wbudowanym RAG i serwerem MCP. ...

źródło: project-with-sidebar

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach