via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
I co programisci? Konczy sie Wasze eldorado. Teraz najpierw na zmywak i produkcje jak kazdy prawdziwy Polak, a dopiero potem opierdzielanie sie i klepanie kodu za biurkiem z klimatyzacja i monsterkiem w ręce. W koncu nauczycie sie prawdziwej pracy.

#linkedin #programista15k #it #pracbaza #hr #programowanie #heheszki
źródło: comment_1656142984tmdVaqAuETmLSmhxp6FulO.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@zero_dwa: gówno prawda, zwłaszcza w IT, gdzie firmy wchłaniają młodych zdolnych ludzi, bo wiedzą, że młody człowiek się uczy bardzo szybko i jest w stanie klepać im te gówno projekty. Branża IT to branża do której dostajesz się ze względu na umiejętności, a nie znajomości. Tylko rzeczywiście trzeba się trochę wysilić i napisać coś swojego, jeżeli nie jest się studentem informatyki (chociaż wtedy też).
Piątek, piąteczek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Łapcie najnowsze oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Zdalnie
Java Cloud Developer | Grape Up | 16-22,1k
https://crossweb.pl/job/LwWeQ
Senior Scala Engineer | Evolution | 29,1-36,4k
https://crossweb.pl/job/txam2
Scala Engineer | Evolution | 16,8-29,1k
https://crossweb.pl/job/JtPQF
Senior Java Engineer | Grape Up
źródło: comment_165605964228dMuoPvMp013O3balIQPl.jpg
#anonimowemirkowyznania
#programista15k #programowanie #januszex

Muszę Wam powiedzieć, że branża IT w Polsce jest pełna możliwości.

Od ponad dwóch lat uczestniczę prawie codziennie w kilku rekrutacjach zdalnych podając się za seniora z 5-15 letnim stażem w różnych technologiach.
Warunek mam tylko jeden, najpierw przelew 100-250-500 zł na konto w zamian za poświęcenie czasu na zadanie rekrutacje, którego oczywiście nigdy nie wykonuję.

Wcześniej pracowałem w jakimś #januszeksie z zarobkami rzędu 2k / mc na
źródło: comment_1656047829g3bSoAXdcBF7tSoccPVJQR.jpg
@AnonimoweMirkoWyznania: W najlepszych miesiącach moje zarobki nawet przewyższyły 30k. Jestem dumny ze swojej kreatywności. Za każdym razem gdy kończy się już pula firm, która się na mnie poznała, zmieniam tożsamość, zmieniam CV, zakładam nowe konto bankowe i jazda od początku. W niektórych dużych firmach (korpo = spoko!!) miałem już zadania rekrutacyjne ze 30 razy. Zawsze płacili! :)


tbh patrząc na to ile za taki proceder można dostać, tym bardziej że jesteś
#anonimowemirkowyznania
Pracuje w IT, zarabiam niecale 13k netto miesiecznie na UOP, przynajmniej na początku roku :P (chyba ze doliczyc premie to wtedy juz bedzie grubo ponad #programista15k ). Od 2 lat praktycznie non-stop pracuje na home-office... I do sedna - dziennie pracuje może z godzinkę, dwie. Nie mam zadnych zaleglosci, nikt na mnie nie krzyczy, dowoze temat. A wiekszosc dnia sobie popierdzielam rozne projekty w ogrodku i garazu (slack na lapku skrecony
Agencje pośredniczące w rekrutacji to wg mnie rak tej branży.
3 lata w javie, zapytała mnie o oczekiwania finansowe to mówię, że biorę udział w kilku rekrutacjach i chcę jak najwięcej, a MINIMUM to 15k.
To wpisała 15k xD
Dzwoni kilka dni później i mówi, że jej klient, któremu mnie poleciła pyta czemu chcę stawkę mida skoro mam 3 lata dośw. xD
Kilka godzin później dostałem maila z innej firmy, że proponują
źródło: comment_1656007249XFZhKny9jnzLidyDpL8xg3.jpg
Zmiana formy opodatkowania będzie możliwa w tym roku ponownie. Wszystko przez poprawki do Nowego Ładu, które sprawiają, że inne formy rozliczenia jest bardziej korzystna dla podatnika.

Czas na zmianę będzie od 1 lipca do 22 sierpnia. Dotyczy on podatników, którzy będą chcieli skorzystać z obniżonego do 12% I progu na skali podatkowej. Drugim benefitem jest także kwota wolna od podatku w wysokości 30000 zł. Jest to szczególnie opłacalne przy podwójnym limicie i
źródło: comment_1655990834qCgWzjhIDyz4dfGiKnm1md.jpg
Cześć, szukałem fundacji, na którą mógłbym wpłacić pieniądze. Chciałem przekazać pieniądze na kogoś, kto naprawdę potrzebuje tych środków, więc stanęło na fundacje siepomaga.pl.
Jednak wcześniej szukając natrafiłem na odnośnik, do takiej strony "fundacji" http://fundacjapodarujmiusmiech.pl/ . Wydało mi się to dziwne, że fundacja korzysta z darmowego szablonu na wordpress, dodatkowo strona nie była przetłumaczona, natomiast w stopce miała odnośnik do innej strony "fundacji" http://fundacjaspelnijmarzenie.pl/. Sprawdziłem obie "fundacje" i żadna z nich nie była
1. Zarejestruj się do ZUS PUE, uwierzytelniając się za pomocą bankowości elektronicznej.

2. Pierwsze co musisz zrobić to utworzyć hasło, podając "Twój login do PUE", którego nie znasz, bo tworząc konto przez bankowość, nie masz możliwości nadania sobie nazwy użytkownika, a ZUS PUE nigdy Ci go nie podał.

Nie da się zmienić hasła

3. Próbujesz utworzyć konto od nowa i co? Twoje dane już są w systemie.

4. Kllikasz "nie pamiętam hasła"
źródło: comment_1655886680J1NcRnaMSIotrivtN5uIvW.jpg
@corrs: @bart40404: @dthprf: @iAmTS: @JeszczeZyje: @lentilek: @agdybytak: @mat53:

Byłem w zusie, załatwiłem zgubiony login w 5minut.
Mój login do PUE, jak się okazało składa się z około 12 cyfr.
¯\_(ツ)_/¯
Skąd miałbym go znać?!

Miła pani przyznała, że to znany problem, "normalny". Dopytałem jak długo istnieje, to z koleżanką odpowiedziały wspólnie, że od kiedy system istnieje, czyli jakoś od około 2015r.

#!$%@?, #asseco,
Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do porannej kawy przygotowaliśmy dla Was listę ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Frontend
JavaScript / TypeScript Engineer (React) | Evolution | 16,8-29,1k
https://crossweb.pl/job/ZvHHf
Senior Frontend Engineer (TypeScript, React) | Evolution | 29,1-36,4k
https://crossweb.pl/job/krNdM
React Developer (mid) | Tidio
źródło: comment_1655880745JDsXOdGQN3OLzv09QWY695.jpg
Mam w #pracbaza line managera, nazwijmy go Maciej.
Maciej niestety jest całkowicie pracy poświęcony. Siedzi przynajmniej 10h dziennie (z wyboru), na Slacku dostępny i responsywny praktycznie 24h / dobę.
Ostatnio w poniedziałek na spotkaniu pół żartem, pół serio śmieszkowali z tego, że pisał maile i wiadomości w piątek o 23. Stwierdził, że tak mu się dobrze pracowało, że potraktował to 'jak odpoczynek' ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie jego
@ATAT-2: Maciek w tym momencie dostaje żółtą kartkę i od teamu i od managementu.

Dlaczego?
- bo managementowi zasygnalizował gotowość nie konsultując z teamem - nazwijmy to wprost - kłamstwo
- bo zadecydował od gotowości za was niejako stawiając wasze urlopy pod znakiem zapytania, u mnie w robocie parę razy ludzie przekładali urlopy, ale przez własny overcommitment, natomiast overcommitment lajna czy tam scrum mastera to też kłamstwo

Generalnie bycie proxy -
#anonimowemirkowyznania
Skoro już bootcampy zostały, delikatnie ujmując, zezłomowane, to warto też wspomnieć, że pójście na studia informatyczne odradzane jest najczęściej przez osoby, które na takie studia nie poszły lub z nich "zrezygnowały" (najczęściej w okolicy sesji - ciekawy zbieg okoliczności).

Dziwnym trafem jednak okazuje się (dowód anegdotyczny z pracy w kilku firmach, możecie zapytać innych #programista15k ), że szansa na spotkanie w zespole kogoś po bootcampie jest śmiesznie mała w stosunku do
@mlodyernest: staż stażowi nie równy, są firmy, które biorą wszystkich jak leci, sporo uczelni ma umowy z różnymi firmami o staże, tutaj sporo takich umów mają prywatne uczelnie i studenci tych uczelni mogą podjąć bez problemów taki staż, ale topowe firmy nie wezmą na taż kogoś tylko dlatego, że robi jakiś tam tajemniczy dla nich UW czy AGH.

W Polsce jest sporo uczelni, które są uważane za renomowane i o ile
Zagrałem dzisiaj va banque i albo firma w której pracuje stworzy dział, w którym będę się rozwijał (sytuacja win-win bo będę robił to co chce, a firma będzie spijać benefity) albo znajdę firmę, która doceni moją specjalizację.

Dziwne uczucie położyć karierę w rękach prezesa, który tylko 1 dzień w tygodniu wpada doglądać swoich włości i jako typ makiawelisty nie podoba mi się taka doza niepewności, ale ja sobie poradzę, bo gniazdo jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@makeDoise: gratulacje miras. Też tak ostatnio zrobiłem i... Niedługo zaczynam pracę dla nowego klienta XD ale na dużo lepszych warunkach i faktura w euro więc wyszło super. I Tobie również życzę podobnego rozwoju wypadków :)
@Zetembe: U mnie plan minimum zakłada przejście na jdg i skupieniu się na klientach po godzinach.

Plan maksimum zakłada wyrwanie się z działu marketingu w postaci 6 lasek i klepaniu klientów po godzinach z zachowaniem stałej faktury z obecnej firmy. ( ͡ ͜ʖ ͡)

Tak czy inaczej po kilku miesiącach zadawania sobie pytania dlaczego traktuję się jak szmatę stwierdziłem, że pora przestać być ścierą. Dzięki za