@binarny_pasek: Brak widełek w ogłoszeniu wynika z kilku czynników:

1. Casting na najtańszego pracownika.
2. Nie chcą, żeby obecni pracownicy dowiedzieli się, że zarabiają poniżej rynku.
3. Firma płaci mało i nikt nie przyjdzie.
4. Bo taka jest polityka firmy, ale dokładnie nie wiadomo z czego to wynika.
5. Każdy jest inny i ma różne skille, tak naprawdę chodzi o to, że niektórzy nie potrafią negocjować albo nie znają swojej wartości.
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #mobiledev, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook | Discord)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook | Discord)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------

iOS Engineer, FinTech | GetYourGuide 
[zurich] [130’000 - 135’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/GetYourGuide-iOS-Engineer-FinTech

Android Developer (m/f/d) |
źródło: comment_1658910942flgkZzZuK22ceFK74odtTo.jpg
Ehh zmieniałem ostatnio #pracbaza i chyba znowu trafiłem lipę xD nie taki projekt, nie taki zespół i nie taki sprzęt o jakim dyskutowaliśmy podczas rekrutacji

Powoli myślę, że to nade mną ciąży jakaś klątwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No nic, o 16 #pdk dzisiaj kolejna rozmowa i prawdopodobnie nie będę się nawet męczył do końca okresu próbnego.

Trzymajcie kciuki za moją karierę bo jak trafię kiedyś na janusza
@powaznyczlowiek: dlatego przy zmianie pracy liczy się dla mnie tylko kasa i podwyżka musi być na tyle duża, żebym w razie lipy mógł powiedzieć: "Przynajmniej dobrze zarabiam". To jest jedyne co masz zagwarantowane. Reszta zawsze się może zmienić. Możesz iść do roboty, bo znajomy ci naopowiadał jaka to jest super firma, a przyjdziesz i szef powie, że kupili jakiś legacy system i trzeba to ogarnąć.
Cześć w środę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla Was oferty #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Backend
Blockchain Developer | Lemon.io | 27-47k
https://crossweb.pl/job/1sVil
React/React Native Developer | Lemon.io | 27-47k
https://crossweb.pl/job/ppBNC
Ruby on Rails Developer | Lemon.io | 27-47k
https://crossweb.pl/job/WBuR1
Python Developer
źródło: comment_16589080161xlO47ABDJcqidicwOD7aa.jpg
Hej #programista15k i #programowanie ale też #inzynieria #budownictwo

Mam lekko ponad 30 lat i stoję na zakręcie kariery jako inzynier srodowiska #inzynieriasrodowiska (pracuję w firmie zajmującej się projektami i wykonawstwem sieci i przyłączy gazowych na terenie województwa śląskiego głownie ale też i małopolski). Praca jest bardzo stacjonarna, a to wizyty w gazowni, a to drukowanie - taka specyfika pracy więc odpada praca zdalna - państwo z #inzynieriasrodowiska piszcie też swoje opinie na
@a5f5c1: lubię robić coś nowego, rozwiązywac problemy z performancem (ale tylko jak się udaje xd), rozwiązywać nietrywialne problemy związane z Data czy SQL - działa to na mnie jak rozwiązywanie łamigłówek.

Generalnie nie lubię czegoś odtwarzać dla nowego klienta, choć czasem mam takie dni że chcę sobie poklikać bezmyślnie przy muzyce. Nie lubię gdy deadline goni, budżet zużyty a ja widzę, że "to jeszcze nie to" i tu bym trochę to
Jestem o krok od podjęcia decyzji o ciagnięciu dwóch etatów. Moja obecna firma delikatnie mówiąc nie wymaga ode mnie zbyt wiele i nawet nie daje mi możliwości żeby samemu sobie coś sensownego znaleźć do roboty. Wszelkie propozycje ulepszeń wręcz ich irytują. Przez kilkanaście lat byłem w kilku firmach i w sumie prawie nigdy nie wymagano ode mnie więcej niż 4 godzin dziennie pracy. Częściej były to 2 :)
Także chyba w sierpniu
Taka mnie rozkmnia naszła z rana na kiblu. Covid branży IT to spadł z nieba. Nie trzeba tyrać do roboty co bardzo ułatwia życie (paliwo,czas). A od 1,5 roku pensje rosną jak #!$%@?, od 2020 siopa praktycznia mi się podwoiła i zostałem leadem (aktualnie robie mniej niż wcześniej XD)
Kiedyś ograniczały nas zarobki dla danego miasta, teraz sky is the limit ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem czy
Ostatnio miałem szanse jako elita narodu polskiego wizytować kraje cywilizowane i z ciekawości zajrzałem tam jak wygląda ich lokalna branża IT. Poszedłem do jednego z biurowców i jakie było moje zdziwienie że w firmie wytwarzającej oprogramowanie może pracować ktoś normalny... czyści, pachnący ludzie, obuwie schludne i normalne a nie jakieś klapki czy inne kapcie, wykształceni, kompetentni, toalety tylko dla dwóch płci i nigdzie nie było przyklejonych „hehe-śmiesznych” obrazków zachęcających aby po sobie
TL;DR


Idąc radą mireczków postanowiłem wyruszyć w #spierdotrip w ramach #wychodzimyzprzegrywu. Krótko o mnie(ja to ten w szarej kurtce): 29 lat, 159cm wzrostu, nigdy nie trzymałem za rękę. Postanowiłem spróbować #bushcraft, tak jak kilka mireczków mi doradziło. Kupiłem więc namiot i całą resztę sprzętu za który zapłaciłem 3k (jestem #programista15k w #cobol i nawet dobrze zarabiam - piszę, żeby uniknąć pytań). Wziąłem sobie dwa dni urlopu (czwartek, piątek) i postanowiłem
źródło: comment_1658763821Kw75edqBDGZhvowrBo20Ef.jpg
#anonimowemirkowyznania
#programowanie #programista15k #webdev #backend #frontend
Jak w Polsce wygląda podejmowanie decyzji w projektach? Mam wrazenie ze product ownerzy, designerzy i juniorzy w ogole nie powinni sie wypowiadac na spotkaniach. Wiem jak to brzmi ale juz drugi miesiac trwaja u nas (korpo IT w Niemczech) spotkania planujące taki większy projekt (klient z Hiszpanii z branzy medycznej, piszemy im portal od nowa) i wszystko się mega rozciąga bo ludzie ciagle wrzucaja swoje uwagi
@AnonimoweMirkoWyznania moje doświadczenia jako deva są takie, że bardzo rzadko ktoś mnie pytał o zdanie, praktycznie nigdy. No i w sumie moim zdaniem to dobrze, bo to nie dla mnie ten soft był pisany. Jak było coś nie jasnego, albo w wymaganiach był jakiś błąd to dawałem o tym znać pm lub analitykowi biznesowemu, oni się kontaktowali z klientem, on podejmował decyzję i mi dawali znać. W jednej z firm analityk kontaktował
Tym wszystkim, którzy liczą na duże spadki na rynku nieruchomości przy rekordowych cenach właściwie wszystkiego i szalejącej inflacji oraz uważają, że nowe mieszkania powinny być tańsze proponuję udać się jutro do szefa i powiedzieć, że w związku z nadciągającym kryzysem i wysokimi cenami kosztów prowadzenia firmy prosicie o obniżkę pensji.

Kto z Was byłby gotowy na taki ruch? Nikt?

A tak to właśnie wygląda z perspektywy dewelopera. Spada popyt, rosną koszty pozyskania
Proshe Państwa, dziś do kuhwy wielkie święto!! Urodziny Pana Łukasza S. (43cie?) szerzej znanego jako #testoviron, którego wkład w rozwój dobrobytu w branży IT jest często marginalizowany.

To dzięki niemu HRy zrozumiały, że pomarańcze za darmo, to #bogactwo na które daliście się złapać... I tak powstały owocowe środy. XD

F F F F F F F
⌚⌚

#testoviron #programista15k #programowanie #humorinformatykow #pracait #informatyk #hr #rekrutacja
źródło: comment_1658746482EM1EwuUuGClXE0u0e6UNDJ.jpg