WTF, tam debile pracują w tych urzędach?
W związku z powyższym należy uznać, że wykonywane przez Wnioskodawcę usługi objęte grupowaniem 62.01.11.0 - Usługi związane z projektowaniem i rozwojem oprogramowania oraz 62.02.30 - Usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego, nie są usługami związanymi z oprogramowaniem, a w szczególności usługami wymienionymi w art. 12 ust. 1 pkt 2 lit. h oraz art. 12 ust. 1 pkt 2b u.z.p.d.

https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/pisma-urzedowe/0115-kdit1-4011-81-2022-2-jg-ryczalt-od-przychodow-185193800

#
@eternalzz to ma sens, tylko w jezyku urzędniczym oprogramowanie to nie koniecznie soft tylko czynność programowania i tak to należy czytać.

Przez usługi związane z oprogramowaniem mozna rozumieć programowanie - pisanie kodu

Przez uslugi związane z projektowaniem i rozwojem oprogramowania można rozumieć projektowanie i rozwój programu/systemu komputerowego - spisywanie założeń projektowych i inne takie, ale nie pisanie kodu

Usługi pomocy technicznej w zakresie technologii informatycznych i sprzętu komputerowego - tutaj też nie
Pytanie do #programista15k ale też do testerów z #testowanieoprogramowania, co was najbardziej denerwuje we współpracy z testerami? Pytanie dotyczy ich stylu i sposobu pracy, umiejętności, komunikacji itd. Coś, po czym nabierasz wątpliwości czy dana osoba nadaje się do tej roli. Dużo się mówi o pożądanych cechach testerów, ale jakie są te niepożądane?
#pracait #pracbaza
#!$%@?. Miałem wstać o 6:00 żeby nadrobić w robocie coś czego nie zrobiłem w piątek, bo miałem takiego lenia, że przez cały dzień nic nie zrobiłem. 2 razy przestawiłem budzik. 8:30 na zegarku, a ja 0 zrobione. Za pół godziny daily, a ja w dupie z taskiem, na który czeka cały zespół.

Zamiast to teraz w końcu zacząć to ja piszę posta na wypok.

Co się ze mną stało w tym it.
#anonimowemirkowyznania
Niedawno zacząłem swoją pierwszą #pracait i czuję jak syndrom oszusta mnie zżera od środka.

Czuję, że ten mem z nosaczem o klikaniu w komputer to prawda. Przychodzę do roboty, coś tam poczytam, zrobię commita który polega na przeklejeniu czegoś z jednego miejsca w drugie, z dwie godzinki się #!$%@? poprzez chodzenie do kibla albo scrollowanie jakichś głupot na telefonie i do domu. Osobną kwestią jest to, że mam poczucie że znalazłem
Ile kasujecie juniorów w swoich firmach za pomoc z czymś z czym się męczą po 2 dni, a widzicie kątem oka, że z waszą pomocą ogarnęliby to w 15min? Zastanawiam się czy stawka 50zł od problemu nie byłaby za niska (nie chcę psuć rynku), a z drugiej strony, gdybym tylko pomógł z 10x w miesiącu, to byłoby z tego już 500zł - całkiem spora część pensji takiego juniora, a mi na te
#anonimowemirkowyznania
Mirki ile dostajecie netto jako Analityk Biznesowy w 1/ 2/ 3/ 4 i 5 roku doświadczenia? Oraz czy jest to UoP czy B2B?
Dorabia sobie ktoś z Was w innej dziedzinie IT np. programowaniu lub testowaniu lub zarządzaniu projektami?
#programista15k #it #praca #analityk #analizait #analitykbiznesowy

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62dbd10af242eefd0a1cae1a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania (
#przegryw #pracbaza #programista15k

Mam gotowe CV, portfolio na GitHub i nawet własną stronkę z projektami, a jak wstawiłem na grupkę Fb w celu oceny, to nawet dostałem zaproszenie na rozmowę. No zostaje tylko gdzieś to wysłać i iść do pracy.

ALE
Jestem przegrywem

Problem polega na tym, że nie potrafię rozmawiać z ludźmi.

Rozmowa kwalifikacyjna jeszcze jakoś by przeszła, ale gdy będę miał pracować z teamem, przedstawiać propozycje czy uwagi dotyczące projektu
Jak sobie z tym poradzić?

Jak się nauczyć rozmawiać z ludźmi?


@xmadesio: zacząć z nimi rozmawiać

6 lat temu dostałem rolę architekta, w sumie niespodziewanie.

Było ciężko bo angielski był wymagany nie tylko na poziomie komunikacyjnym tylko na poziomie często utarczek słownych z Anglikami Amerykanami i czasem indianami. W dodatku nie umiałem rozmawiać z ludźmi

Po 4 latach zacząłem dostawać komplementy dotyczące moich skilli komunikacyjnych.

Moja metoda to po prostu przygotować
Cześć w piątek ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla Was najnowsze oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Zdalnie
Ruby on Rails Developer | lemon.io | 27-47k
crossweb.pl/job/hit2O
Python Developer | lemon.io | 27-47k
crossweb.pl/job/EbBvL
PHP Developer (mid) | Tidio | 12-20k
https://crossweb.pl/job/3RN5E
Senior PHP Developer
źródło: comment_1658472487JzukxSv2OW87AYkFuEniYa.jpg
Dzień jak co dzień - programiści 25k kolejny raz nie wiedzą, że mają poustawiane firewalle i powinni się kontaktować ze swoimi ludźmi od networków... Tylko od razu z ryjem do admina, że im nie pozwolił na połączenie, a przecież robili request xD już nawet nie odpowiadam im, tylko robię ctrl+c/ctrl+v z poprzedniego mejla z intrukcją jak zrobić telnet po porcie i jak się wywali, porada, że 'u mnie działa' i niech idą
#anonimowemirkowyznania
Jest dylemat odnośnie pracy.
Pracuje już troche czasu w IT jako java developer w firmie A od ponad 2 lat za 4500 i jest kumpelska atmosfera, spoko ludzie. Jednak pojawiła się oferta za 5600 w firmie B, której nie znam i nie wiem czy byłaby dobra atmosfera. Co byście wybrali? Kumpelską atmosfere, czy większe zarobki?


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość
#anonimowemirkowyznania
Nie potrafię zrozumieć jak można być przegrywem będąc #programista15k . Przeglądam wykop i często trafia się wpis że jakiś Mirek zarabia 15k, 20k, 30k a nawet więcej i jest przegrywem prawiczkiem itd. Ja wiem że większość takich wpisów to pewnie bajty ale siłą rzeczy jakiś procent z nich pewnie jest prawdziwa. Sam miałem w swojej karierze wiele wzlotów i upadków. Od zarabiania 1,5k aż po 20k żeby z powrotem zjechać do
@AnonimoweMirkoWyznania

Mimo że nie są to jakieś gigantyczne pieniądze przy dzisiejszych cenach to jednak sporo mogłem za nie zdziałać. Zarabiałem taką sumę raptem przez pół roku a zdążyłem:


Potem wszystko się zawaliło przez covida i zarabiam teraz ~4k przy czym narobiłem sobie długów i 1,5k idzie na raty (tak będzie aż do 2025 roku).



Czyli żyłeś zbyt konsumpcyjnie i nie odkładałeś na czarną godzinę przy takich zarobkach?

Bait 2/10, bo odpisałam.
Bo nadmierna konsumpcja jest fajna przez chwilę, jakbyś zarabiał te 15k-20k jeszcze przez rok to wszystko by ci spowszedniało
Z perspektywy osoby która jest tak bardzo solidarna, że płaci daninę na osoby niepełnosprawne mogę ci powiedzieć, że długotrwałe szczęście da się osiągnąć tylko realizując jakiś wyższy cel + aprobata społeczeństwa
Różnorodność królestwa #programowanie potrafi wprawić w niemałe osłupienie. #php, #devops, #java, #administracja (po ich stronie zawsze leży racja), #python - jak wyliczają niektórzy badacze branży IT (niekoniecznie amerykańscy), naszą planetę zamieszkują ok. 1024 gatunki reprezentujące poszczególne programistyczne gromady. Czy można opisać je wszystkie?

My spróbowaliśmy to zrobić z pomocą nie byle jakiego głosu...

PS. Wiemy, wiemy… nie szukasz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jakby co,
Dbanie o spalanie story pointsów zamiast o rozwój pracowników


@Aragon368: tzn. co? Ważniejszy powinien być pracownik niż praca, którą ma wykonać? xD Ile można dbać o rozwój pracownika. Jak to jest junior na UoP to OK, ale mówimy często o seniorach zarabiających 30-40k na kontraktach. Oczekiwałbym, że nie trzeba nad nimi wciąż skakać.

i dbanie o jakość kodu


To chyba developer powinien robić a nie SM
#anonimowemirkowyznania
1. Czy pracujecie na dwa etaty w IT?
2. Czy wasze firmy wiedzą o tym, że godzicie pracę na dwa etaty?
3. Czy pracujecie na UoP czy B2B?
4. Czy wyrabiacie się w jednym etacie?

Ja chyba nie będę się przyznawał do drugiego etatu którego szukam. Na rozmowach rekrutacyjnych estem bardzo blisko ale jednak nie jestem wybierany a akurat w mojej działce nie ma specjalistów.

#pracait #pracbaza #programista15k #praca

---
Kliknij
Dzisiaj nieco ofert dla świeżaków chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------

C++ Software Engineer (f/m/d) | Leica Geosystems part of Hexagon 
[Heerbrugg] [90’000 - 110’000 CHF] [Junior] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Leica-Geosystems-part-of-Hexagon-C-Software-Engineer-fmd

Full Stack Web Developer (f/m/x) | comparis.ch 
[Zürich]
źródło: comment_1658395081lK4vTUrqKslPTHUhW3OhWm.jpg
@asdxmee: wystawiasz faktury w CHF i rozliczasz roznice kursowe i tyle

Faktury bez vat bo eksport uslug do szwajcarii ma reverse charge

Do 100k CHF przychodu rocznie worldwide! nie trzeba nic zglszac w szwajcarii. Pozniej trzeba wystapic o VaT Nr w szwajcarii.

Do wizyt biznesowych w szwajcarii trzeba miec A1 z ZUS i zglaszac wizyty w specjalnym panelu (do 90dni na rok bez pozwolenia na prace)

To tak w skrocie (
@motokate: Ja tez nie wiedzialem (klient tez) dopoki nie zlapala mnie kontrola Service de l’Emploi - na szczescie udalo sie ogarnac bez kar.

Jesli jestes fizycznie na miejscu w biurze to bez tego « Meldeverfahren » generalnie jest sie nielegalnie.
Oczywiscie prawdopodobienstwo wpadki jest niskie ale tez nic nie kosztuje wiec zglaszam i tyle.

A jeszcze jest jeden wyjatek ze bodajze do 6 czy 8 dni roboczych w roku nie trzeba