Już jutro tomaszowska premiera „Ojczyzny” Pawła Pawlikowskiego. Najlepszy film pod względem reżyserii na tegorocznym festiwalu w Cannes. Jutro w kinie Helios w Galerii Tomaszów. Tomasz Mann (już po Noblu), jedzie z córką Eriką tuż po wojnie przez Niemcy. 17.00 i 20.45 w tomaszowskim Heliosie.

#tomaszomazowiecki #niemcy #kino #tomaszmann #weekend
Poludnik20 - Już jutro tomaszowska premiera „Ojczyzny” Pawła Pawlikowskiego. Najlepsz...

źródło: Zrzut ekranu z 2026-06-18 13-52-45

Pobierz
Poludnik20 - Już jutro tomaszowska premiera „Ojczyzny” Pawła Pawlikowskiego. Najlepsz...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie rozumie, że zadbanie o podstawowy interes państwa ma więcej sensu


@fat_boy: Ile razy PiSowcy muszą wam napluć na twarz, żebyście dalej uważali, że nie rozumieją albo nie wiedzą, co robią. Oni w dupie mają interes państwa. Mogą podpalić Polskę, naszczuć na mniejszości w kraju, byle tylko zaszkodzić Tuskowi.
  • Odpowiedz
Populacja Niemiec spadła pierwszy raz od lat, o trochę ponad 100k osób.

Z tym, że wszystkie poprzednie lata rosła nie przez wysoką liczbę urodzeń, a przez wysoką imigrację. Ostatnim rokiem, kiedy Niemcy miały dodatni bilans urodzeń do zgonów to rok 1971 (!!!!). Przez te 56 lat KAŻDY rok to więcej zgonów niż urodzeń, co było kompensowane imigracją.

Gdyby nie imigracja, to Niemcy miałyby około 71 milionów ludzi w kraju, a nie 86.

https://www.spiegel.de/panorama/gesellschaft/statistisches-bundesamt-bevoelkerungszahl-in-deutschland-sinkt-2025-leicht-a-e3bfa42e-54fd-4ed3-a981-b3eeba2ee4fe?sara_ref=re-so-x-rss#ref=rss
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Imie_Lukasz_Nazwisko_PoTacie: chyba część Polaków nie rozumie z jakiej okazji korzystają teraz Niemcy, i co chcą na tym ugrać

wszyscy w Europie dobrze wiedzą jak znaczącą siłą stałyby się ściśle współdziałające Polska i Ukraina

niestety obecnie jest to niemożliwe
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki obserwujące #ator, łapcie trtd... i nie zapomnijcie włączyć adBlocka ;)

Ator, 102 min, 4 tematy (+ długa wstawka o zarobkach lekarzy).

SPIS TREŚCI
00:00
noHuman - Mirki obserwujące #ator, łapcie trtd... i nie zapomnijcie włączyć adBlocka ...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@noHuman: Plucie na zdrajców RP i prokremlowksich pionków to zła oznaka w momencie kiedy to oni nawołują do wrzucania do getta każdego Polaka, który nie jest z korony putina? Masz Ty rozum i godność człowieka?
  • Odpowiedz
CZY I WOJNA ŚWIATOWA WYBUCHŁA PRZEZ PRZYPADEK?

Na zdjęciu człowiek, którego nazwisko zna cały świat – Gavrilo Princip. 28 czerwca 1914 roku oddał dwa strzały do arcyksięcia Franciszka Ferdynanda i jego żony. Kilka tygodni później Europa stanęła w ogniu. Ale im więcej czytam o wydarzeniach w Sarajewie, tym częściej zadaję sobie pytanie:
Czy I wojna światowa naprawdę wybuchła przez zamach?

Przecież pierwszy atak się nie udał. Arcyksiążę przeżył. Później kierowca pomylił trasę przejazdu. Samochód zatrzymał
Historia_Podcast - CZY I WOJNA ŚWIATOWA WYBUCHŁA PRZEZ PRZYPADEK?

Na zdjęciu człowie...

źródło: 9ade8973-9579-4766-b806-189d6902aeb9

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kto Waszym zdaniem ponosi największą odpowiedzialność za wybuch I wojny światowej?


@Historia_Podcast: Największa odpowiedzialnośc ponoszą Niemcy.

Czy wojna była skutkiem jednego zamachu, czy wynikiem błędów wszystkich europejskich
  • Odpowiedz
@Historia_Podcast: No to ja zadam pytanie - tezę, moja autorska teza. Czy Bitwa pod Tannenbergiem mogła być najważniejszą bitwą w historii?

Armia rosyjska wywołała taki popłoch w niemieckim sztabie, że wycofali kluczowe oddziały spod Paryża, aby wsparły defensywę w Prusach Wschodnich. Kluczowe, bo mogące przesądzić wynik Bitwy nad Marną, upadek Francji, i de facto wykonać plan Schlieffena.

A wykonując plan Schlieffena, wojna kończy się znacznie szybciej. Amerykanie kontynuują izolacjonizm, cesarstwa nie upadają
  • Odpowiedz
ale szli do parku jak mieli schować ten krzyż


@diamond-dealer: Szli do parku bo Ty tak mowisz czy tv republika tak powiedziala?

No bo jak to jest... Dopoki sie nie ruszyli to nic sie nie dzialo i mogli se protestowac? A jak poszli w pewnym kierunku to nagle zaczelo sie dziac? Ciekawe dlaczego :D
  • Odpowiedz