Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko165
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Leithain

Leithain

Dołączył 15 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 32554
  • Znaleziska 5970
  • Mikroblog 26584
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 100
Leithain
Leithain przedwczoraj, 08:26:32
  • 1
#gielda

Jest jakieś porządna przyczyna tych spadków dziś, czy po prostu dip i dobieramy?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

milpl
milpl
przedwczoraj, 08:31:35 via Wykop
  • 4
@Leithain: topnieją zyski przez wzrost temperatury
  • Odpowiedz
mir_anonim
mir_anonim
przedwczoraj, 08:41:16 via Wykop
  • 1
@Leithain: W Korei regulator ostrzegł wczoraj, że ulica siedzi 90+% w zalewarowanych ETFach i że jest to patologia. No to dzisiaj się zesrało.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
22.06.2026, 09:44:24
  • 2
✨️ Jak zainwestować 5000 zł miesięcznie i osiągnąć milion? Ⓘ
Mirki mam 5k na inwestycje miesiecznie, chciałbym ułożyć sensowny plan, żeby w ciągu 3 lat dojść do 500k kapitału, a jak już marzyć, to najlepiej do miliona i jeszcze przejąć kilka banków po drodze.

Jak byście to rozegrali?

ETF-y? Obligacje? Akcje dywidendowe? Krypto? A może własny biznes?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 22.06.2026, 10:01:41 via Wykop
  • 7
@mirko_anonim: zgadnij co będzie nowym Micronem i wejdź po same kule. Jak zgadniesz to się uda.
  • Odpowiedz
Okaz_prawilnosci
Okaz_prawilnosci
22.06.2026, 07:16:45
  • 0
#gielda jak ocenianie kupno Orlenu po 125? Wg danych finansowych niedoszacowana cena, ale też potencjał wzrostu ceny niewysoki
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 22.06.2026, 07:32:46 via Wykop
  • 0
@Okaz_prawilnosci: ja tam się boję powrotu Obajtka i spadku na dwucyfrowy wynik, więc zredukowałem do 180 akcji
  • Odpowiedz
Polished_RAW
Polished_RAW
21.06.2026, 09:43:36
  • 0
#gielda czy uzywa ktos #alpaca zamiast #xtb lub #ibkr czy innego brokera? Warto sie przeniesc?
Polished_RAW - #gielda czy uzywa ktos #alpaca zamiast #xtb lub #ibkr czy innego broke...

źródło: aIvZAKTt2nPbZoFl_logo_alpaca.markets_1753995520383

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 21.06.2026, 12:00:43 via Wykop
  • 1
@Polished_RAW: alpaca jest API-first, więc jak chcesz się bawić w algorytmy to może być spoko. Z tego co kojarzę to tylko tickery z USA mają
  • Odpowiedz
Leithain
Leithain 21.06.2026, 13:56:37 via Wykop
  • 1
@Polished_RAW: nie wiem czego oczekujesz do końca. Wiem, że można ustalać scope uprawnień, ale nie da się chyba ustalić jakiś limitów kwot. Możesz mieć ewentualnie dwa konta chyba - jedno z większością środków, drugie “operacyjne”.
  • Odpowiedz
perfumowyswir
perfumowyswir
21.06.2026, 09:42:46
  • 6
#gielda

Może jednak #programista15k przetrwa, to są jaja, że nawet 200$ subskrypcja powoli się do niczego nie nadaje

O Claude nawet nie wspominam, bo tam się od dawna do niczego nie nadawała
perfumowyswir - #gielda 

Może jednak #programista15k przetrwa, to są jaja, że nawet ...

źródło: IMG_1561

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 21.06.2026, 12:07:13 via Wykop
  • 0
@perfumowyswir: dopiero jak koszt AI per użytkownik przekroczy te 4-5k USD na miesiąc to możemy zacząć myśleć czy człowiek będzie tańszy.

Moim zdaniem endgame jest taki, że popyt na seniorów się mniej więcej utrzyma, ale nikt nie będzie szukał juniorów czy internów.

No i będą potrzebni ludzie, którzy kumają domenę/produkt. Będzie takie zrośnięcie PO z deweloperem. Jeśli max co potrafisz to zrobić jasno i klarownie opisane zadanie to jesteś pierwszy
  • Odpowiedz
Leithain
Leithain 19.06.2026, 09:42:09
  • 2
#gielda #kryptowaluty

Dobra Mirki. Mam plan. Jaki?


Obserwuję sobie MSTR i STRC. Z tego co rozumiem (a poświęciłem na to z 5 minut) to w razie dalszych spadków ceny Bitcoina i ewentualnej niewypłacalności MSTR - “akcje” STRC powinny być spłacone w pierwszej kolejności.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

NieoznaczonaReklama
NieoznaczonaReklama
19.06.2026, 09:57:21 via Wykop
  • 3
@Leithain: myślę, że skończysz z pustym kontem
  • Odpowiedz
pahamakaa
pahamakaa
pahamakaa
19.06.2026, 10:25:46 via Wykop
  • 0
@Leithain: mam jedną akcję mstr, nadziei w nich nie pokładam, jest 50% szans - albo spadnie do zera i stracę te 100$ albo odbije wraz z bitcoinem i wykręci 300%. dużego budżetu bym w to nie pchał
  • Odpowiedz
Leithain
Leithain 18.06.2026, 07:39:34
  • 4
#gielda coraz krótsze te krachy.
Leithain - #gielda coraz krótsze te krachy.

źródło: IMG_0808

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PistacjowyPonczek
PistacjowyPonczek
16.06.2026, 05:26:59
  • 345
Czy ktoś moze wyjaśnić jakim cudem Google chrome w 2026 roku wiedzie taki prym w statystykach skoro to przeglądarka g---o? Ublockorigin nie działa, w tle działają procesy, ktore zamulą nawet niezłą pamięć, niedawna afera ze ściaganiem 4 GB AI w tle. Nie mówię, by patrzeć na przeglądarki z pozycji antykorporacyjnego foliarstwa, ale od Chorme jest lepsze wszystko, nawet chińska opera, bo przynajmniej bloker reklam działa jak należy, nie wspominając o Firefox, lub
PistacjowyPonczek - Czy ktoś moze wyjaśnić jakim cudem Google chrome w 2026 roku wied...

źródło: chrome-goodd-v0-nqyqjxhux7pb1

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 16.06.2026, 19:12:29 via Wykop
  • 0
@PistacjowyPonczek: myślę, że część z tego to korporacje. Zazwyczaj narzucają albo edge (Windows) lub chrome przy innych systemach
  • Odpowiedz
FullXD
FullXD
12.06.2026, 23:28:09
  • 0
#gielda czy ja jestem upośledzony czy na xtb nie da się kupić bitcoina bez dźwigni?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 13.06.2026, 07:09:57 via Wykop
  • 5
@FullXD: na XTB nie da się kupić krypto. Da się kupić co najwyżej instrumenty śledzące krypto
  • Odpowiedz
Leithain
Leithain 10.06.2026, 17:07:27
  • 9
#gielda niektóre smieciuchy sobie dobrze radzą
Leithain - #gielda niektóre smieciuchy sobie dobrze radzą

źródło: IMG_0761

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain
Autor
10.06.2026, 17:12:27 via Wykop
  • 104
@Glupiii: to co zawsze. Niskie P/E.

Jak miałem fazę na szukanie akcji to właśnie prześwietlałem jakieś nieoczywiste kraje z Ameryki Południowej. Wszystko po to by zrobić +- tyle co indeks, ale zmarnować z 40 roboczogodzin
  • Odpowiedz
przegrywam_przez_miasto
przegrywam_przez_miasto
10.06.2026, 16:14:55
  • 112
Chłop miesiąc temu wszedł na #gielda za 90% oszczędności życia (150k PLN) i wszystko na czerwono 🙁
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 10.06.2026, 16:45:14 via Wykop
  • 2
@oddalenie: historycznie optymalny
  • Odpowiedz
splinter96
splinter96
09.06.2026, 09:56:17
  • 647
#polityka #bekazprawakow #stanowski
splinter96 - #polityka #bekazprawakow #stanowski

źródło: 1000029741

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 09.06.2026, 17:24:15 via Wykop
  • 0
@WroTaMar: myślisz, że te krewetki to pierwszy raz na niższym VAT sprzedali? 2500 za jawne oszustwo z premedytacją to dużo?
  • Odpowiedz
ProfesorP1ZDAN
ProfesorP1ZDAN
08.06.2026, 15:35:12
  • 4
#gielda Dobra przyznajcie się cwaniaczki, było tak że w piątek byliście zesrani żeby cokolwiek kupować, a nie że hajsu nie mieliście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 08.06.2026, 16:37:18 via Wykop
  • 0
@ProfesorP1ZDAN: ja kupiłem po pierwszych spadkach rano zamiast poczekać do wieczora ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
armandosek83
armandosek83
armandosek83
08.06.2026, 15:59:56
  • 0
Jak duże jest ryzyko, że dalsze spadki BTC uwalą Binance ?
Dopiero kupiłem ledgera, ale boją się że przez następne 4 dni (chore ipo spacex) poleci poniżej 50k i nie będzie już co zbierać.

Te wszystkie giełdy zawsze mówią, że nie inwestują kasy klientów, ale historia uczy inaczej.

#btc #binance #gielda #spacex
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 08.06.2026, 16:14:53 via Wykop
  • 1
@armandosek83: uważam, że szansa na to by jakakolwiek giełda miała paść przez spadające krypto jest minimalna. Giełdy mają (powinny - zonda chyba zapomniała) tyle crypto ile są winne klientom.

Jedyna strata w przypadku spadającego BTC to, że nadwyżka którą giełdy miały jest mniej warta.

Więc nie wiem jak jakaś cywilizowana giełda miałaby mieć problemy teraz
  • Odpowiedz
Leithain
Leithain 03.06.2026, 09:46:36
  • 0
#gielda

Żarty żartami, ale nie sądzicie że KRUK to mega okazja inwestycyjna teraz? P/E 7.5 - brzmi dobrze, brak jakichś problemów itd. Czegoś nie widzę?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ReganRphl
ReganRphl
ReganRphl
03.06.2026, 09:47:58 via Wykop
  • 17
@Leithain: Nie widzisz wzrostów, ja też nie
  • Odpowiedz
CultedelaRaison
CultedelaRaison
03.06.2026, 09:48:27 via Wykop
  • 2
@Leithain: Zapanuje taki dobrobyt, że nikt nie będzie pożyczał, a już na pewno nie będzie zalegał z płatnościami.
  • Odpowiedz
thorgoth
thorgoth
28.05.2026, 16:21:08
  • 1990
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 138
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 29.05.2026, 11:32:05 via Wykop
  • 0
Czepiam się, ale nie ma czegoś takiego jak Seat Cupra.

@piwakk Jest. Cupra wydzieliła się jako osobna marka jakoś w okolicy 2022, wcześniej to było częścią seata
  • Odpowiedz
Leithain
Leithain 29.05.2026, 08:14:20
  • 0
#gielda

A może by tak zrobić FIRE z withdraw rate na poziomie 5% i najwyżej kiedyś wrócić do pracy…
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain
Autor
29.05.2026, 08:55:09 via Wykop
  • 0
@vladi_putin: tak tak. Ben Felix dużo o tym też mówił.

Skłaniam się do tego, by po prostu wypłacać sobie 0.3% portfela na emeryturze miesięcznie (3,6% rocznie). Aktualnej wartości, a nie początkowej. Więc jak będzie spadać to się przerzucę na czokoszoki
  • Odpowiedz
Leithain
Leithain 27.05.2026, 13:36:30
  • 9
#gielda

KNF naprawdę się nudzi. Banki wciągają klientów w lokaty poniżej inflacji i to jest ok. Ale XTB daje dostęp do ryzykownego CFD - halo policja?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain
Autor
28.05.2026, 09:51:09 via Wykop
  • 1
@pepedros: a dlaczego KNF ma narzucać XTB w jaki sposób oferują swoje produkty?
  • Odpowiedz
cotamguwniaki
cotamguwniaki
26.05.2026, 12:22:03
  • 6
W czym trzymacie poduszke bezpieczeństwa? Zaraz kończy mi się lokata w Toyocie na 4.25% (~100k) i zastanawiam sie nad tym jakie mam opcje. Skłaniam się ku połączeniu 40% lokata, 40% obligacje COI lub TOS i 20% przerzucić w jakiegoś szerokiego ETFa.
#gielda
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 26.05.2026, 12:26:37 via Wykop
  • 7
@cotamguwniaki: Przelewam co 3 miesiące między 2 bankami z promocją dla "nowych środków" - można spokojnie ugrać okolice 5% w skali roku.
  • Odpowiedz
Milanek93
Milanek93
24.05.2026, 13:50:28
  • 2
PPE- pracowniczy program emerytalny to u mnie aż dodatkowe 7% brutto zarobków ale niestety ubolewam prowadzony w strasznie kijowym i drogim operatorze. Pracodawca miał w funduszach gunwianej Avivy, której aktywa przejął Allianz, który tylko zrobił rebranding bez zmiany tych funduszów upośledzonych. Nawet nie wiadomo w co tak naprawdę inwestują. Ja wybrałem mając do wyboru tylko 4, "stabilnego wzrostu" ten w którym jest najwięcej pieniędzy i który ma względnie niską opłatę za zarządzanie.
Milanek93 - PPE- pracowniczy program emerytalny to u mnie aż dodatkowe 7% brutto zaro...

źródło: 1000012502

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Leithain
Leithain 24.05.2026, 17:08:37 via Wykop
  • 0
@Milanek93: czy ja dobrze widzę, że jest oni biorą sporą kasę za zarządzanie, a kasę pakują w FIZ, który ma swoją dużą opłatę za zarządzanie?

<kto panu to tak s--------ł>.jpg
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >

ekhem-thain

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 29.09.2014

    Komentator
  • Rocznica
    od 08.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.09.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 27.07.2016

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 11.08.2014

    Kolarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking