@zielona-rzapka: wyszedł na przeciw piwniczakom, nawet nie będą musieli stamtąd wychodzić i będą mogli w końcu pisać na wykopku,że każdy kto nie zarabia 15k to dno społeczne xD
wpisy
Najlepsze
Archiwum
- 24
Kiedy typiara rekrutywka w wiadomości dodaje ikonkę $ do nazwy stanowiska, ale nie podaje widełek.
#programista15k #programista25k #pracbaza #heheszki
#programista15k #programista25k #pracbaza #heheszki
- 25
Dzień dobry!
A Wy jak pozyskujecie finansowanie na swoje przedsięwzięcia?
#humorobrazkowy #heheszki #polska #memy #inwestycje #startup #programista15k
A Wy jak pozyskujecie finansowanie na swoje przedsięwzięcia?
#humorobrazkowy #heheszki #polska #memy #inwestycje #startup #programista15k
- maz00rskie_mleko
- DonTadeo
- gutman
- najwiekszawredota
- nxtpl
- +20 innych
@amstaf01: Żul żula zawsze rozpozna
- 35
Jak już napisałem w innym wątku. 30+ to taki wiek, gdzie doskonale widać jakie życie prowadziłeś do tej pory. Widać, czy dobrze się odżywiałeś, uprawiałeś sport, stroniłeś od używek, lub stosowałeś je z rozwagą, no i najważniejsze, czy pracujesz UMYSŁOWO, czy jesteś ROBOLEM.
Patrzę na siebie w lustrze. Sylwetka wysportowana, wyrzeźbiona, twarz bez zmarszczek, zdrowa cera. Zadbana fryzura, brwi, wykonturowany zarost.
Spotykam nie raz swoich znajomych z dawnych lat i
Patrzę na siebie w lustrze. Sylwetka wysportowana, wyrzeźbiona, twarz bez zmarszczek, zdrowa cera. Zadbana fryzura, brwi, wykonturowany zarost.
Spotykam nie raz swoich znajomych z dawnych lat i
- thority
- sprawek
- elf_pszeniczny
- pansraka
- Soothsayer
- +30 innych
- 17
@lkubax: Zazwyczaj kończąc pracę w biurze, głową zostaje tam nadal,a te kilka godzin to niezbyt wiele by nadrobić cały dzień pracy tam.Praca robola zdrowa nie jest ,ale biuro to też nie raj na ziemi,a wypalenie zawodowe najczęściej dotyka pracowników umysłowych niestety.
- sikalafou
- Morswin2K21
- Nezabvtka
- Benize
- Slimac
- +12 innych
- 17
@sikalafou: Jak ktoś pracuje w wykończeniówce we własnej działalności gospodarczej to spokojnie wyciągnie 15k miesięcznie, a do tego może pracować w dobrej kulturze pracy - przy zachowaniu środków BHP, 8h dziennie. Znam kilku takich fachowców w Warszawie i w takim przypadku praca fizyczna ma sens. Natomiast jak patrzę na gości co pracują w dużych firmach budowlanych przy budowie dróg, konserwacji światłach itd. to patrzę na to jak na współczesny matrix. Sam
- 216
Wczoraj pierwszy dzien stazu ze Springa. Oprowadzanie po biurze, konfiguracje:) Jestem mega szczęśliwi, ze mi sie udalo dostac, szkoleniowiec przesympatyczny i cały stres zniknął od razu. Pijcie kompot Mirki bo długo o to walczylem:))) (。◕‿‿◕。)
#programowanie #pracait #java #programista15k
#programowanie #pracait #java #programista15k
- thority
- konto usunięte
- UnitrA
- Bairei
- Stan_Przedzawalowy
- +211 innych
@Radsonowskyy: ech kolejny bait. Jaki spring jak jest summer
- kobrys13
- MrGalosh
- konto usunięte
- pzak
- Emprzem
- +546 innych
- 104
- 11
1. Jakie buzzwordy na LinkedIn żeby przyciągnąć oferty b2b z zagranicy? Nie interesuje mnie już praca dla Polskich firm/kontraktorni i wystawianie faktur w PLN.
2. Jaka jest realna stawka na godzinę do wyciągnięcia w EUR dla #dotnet senior deva z 10 latami doświadczenia Azure, bazami danych i innymi modnymi rzeczami. Umiem też angularza i uczę się dla siebie Reacta. Pracuję w środowisku międzynarodowym bez Polaków więc zero bariery językowej.
#programista15k #programista25k #
2. Jaka jest realna stawka na godzinę do wyciągnięcia w EUR dla #dotnet senior deva z 10 latami doświadczenia Azure, bazami danych i innymi modnymi rzeczami. Umiem też angularza i uczę się dla siebie Reacta. Pracuję w środowisku międzynarodowym bez Polaków więc zero bariery językowej.
#programista15k #programista25k #
- 10
@grap32: 250eur/dzień to polska stawka
- JuzTuKiedysBylem
- fortySeven
- konto usunięte
- elbombero
- Anakee
- +5 innych
@Priya @victordeleco2 szanowni Panowie, zwracam honor. Odblokowałem spam na LinkedIn i faktycznie wpadają oferty za 30k. Odpowiedziałem na kilka, zobaczymy jak będzie dalej. Zagramanico nadal się nie odzywa nic konkretnego. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
I to pokazuje jak z tym #javascript się żyje ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
a żyje się nieraz i nie dwa dobrze, dlatego namawiać nie będziemy
_________
#justjoinit #programista15k #naukaprogramowania #pracait #informatyka #pracait #heheszki
a żyje się nieraz i nie dwa dobrze, dlatego namawiać nie będziemy
_________
#justjoinit #programista15k #naukaprogramowania #pracait #informatyka #pracait #heheszki
- Warrior
- azotekgalu
- adii_22
- Mathouse88
- 17Gio
- +1 innych
@JustJoinIT: a co jest nie tak w tym kodzie?
- 4
Witajcie Mirki i Mirabelki!
W związku z panującą sytuacją w gospodarce, czyli #inflacja, #wojna #rosja vs #ukraina itp., postanowiłem zająć się czymś, co może być dla wielu z Was i innych osób (przede wszystkim Januszy) bardzo pożyteczne.
Stworzyłem aplikację na #android. Nazywa się PogPrice i służy do zapisywania, przechowywania i analizy cen produktów w różnych sklepach. Można zeskanować kody kreskowe, aby ułatwić dodawanie nowych produktów.
Aplikacja działa offline, nie wymaga
W związku z panującą sytuacją w gospodarce, czyli #inflacja, #wojna #rosja vs #ukraina itp., postanowiłem zająć się czymś, co może być dla wielu z Was i innych osób (przede wszystkim Januszy) bardzo pożyteczne.
Stworzyłem aplikację na #android. Nazywa się PogPrice i służy do zapisywania, przechowywania i analizy cen produktów w różnych sklepach. Można zeskanować kody kreskowe, aby ułatwić dodawanie nowych produktów.
Aplikacja działa offline, nie wymaga
@Szewek:napisz algorytm ktory wygeneruje liste zakupow w najlepszych cenach 1)z jednego sklepu 2) z max X sklepow, 3) Z max X sklepow w promieniu X km 4)Z tylu sklepow ile trzeba zeby kupic wszystkie pozycje
tak wiem #!$%@? ze mnie BA xD
tak wiem #!$%@? ze mnie BA xD
- 0
@washington: Podoba mi się 1), 2) i 4), z tym 3) to jedynym problemem byłoby potrzebne pobranie jakiejś listy z lokalizacjami sklepów, szczególnie jeśli byłyby potrzebne jakieś identyfikatory, a to dodatkowe pole tekstowe do wpisania w formularzu
- 22
Nadal tęsknię za czasami kiedy prawdziwi mężczyźni sami sobie pisali sterowniki.
PS. 2022: Na LINUXA wciąż trzeba to robić XD
#programista15k #programowanie #humorinformatykow #pracait #informatyk #java #dotnet #csharp #linux
PS. 2022: Na LINUXA wciąż trzeba to robić XD
#programista15k #programowanie #humorinformatykow #pracait #informatyk #java #dotnet #csharp #linux
@binarny_pasek: Ostatni raz to pisałem sterowniki na Linuksa jak pracowałem jako programista sterowników na Linuksa. W domu nigdy tego nie robiłem, a używałem jako jedynego systemu przez 15 lat. Działało.
W Pana dupie nie byłem, gdyż ciagle zalega tam parasol ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@binarny_pasek: Po Twojej odpowiedzi wychodzi, że @Kryspin013 ma całkowitą rację. Krzyczysz tylko po to, żeby krzyczeć, nie podajesz żadnego argumentu na potwierdzenie swojej tezy. Po pierwsze problem ze sterownikami to nie jest wina linuksa, tylko producenta sprzętu, który tego sterownika nie dostarczył, poza tym problem to był może z 15 lat temu...
Tak
- nopilpl
- Dupcyfer
- michnic
- matkaPewnegoMirka
- maciej__
- +1 innych
@porkchop: Od kilku dni mają tam przerwy.
Przypominamy, że jutro początek miesiąca i do pracy może przyjsć Wam nowa świeżyna-leszczyna. Pamiętajcie by przywitać nowych współpracowników w swoich zepsołach gorąco.
#programista15k #programowanie #humorinformatykow #pracait #informatyk #hr #rekrutacja
#programista15k #programowanie #humorinformatykow #pracait #informatyk #hr #rekrutacja
- MilionoweMultikonto
- paaszczaktaxi
- Dominek
- gumbrew
- zibizz1
- +57 innych
- 0
@binarny_pasek: Piękne! :-)
- 15
Obejrzałem sobie oferty mieszkań w okolicy w której mieszkam, nawet było kilka fajnych, chociaż jeszcze moim zdaniem za drogie.
Tak sobie przeglądałem to wszystko, podumałem i do mnie trafiło że ja właściwie na ten moment to nie za bardzo chcę w tym kraju mieszkać a co dopiero pakować się w kredyt na 10 lat.
Koszty życia zaczynają wariować, ceny produktów takie jak na zachodzie albo i droższe, kraj zbliża się obyczajowo bardziej
Tak sobie przeglądałem to wszystko, podumałem i do mnie trafiło że ja właściwie na ten moment to nie za bardzo chcę w tym kraju mieszkać a co dopiero pakować się w kredyt na 10 lat.
Koszty życia zaczynają wariować, ceny produktów takie jak na zachodzie albo i droższe, kraj zbliża się obyczajowo bardziej
- pitpit37
- konto usunięte
- Corona_Beerus
- vegetassj1
- AndresIniesta
- +10 innych
- 5
@WyjmijKija: nie narzekam na zarobki, właśnie dlatego jeszcze z tego kraju nie uciekłem. Chodzi mi bardziej o przyszłość tego kraju i moją jako jego obywatela. Jak na razie nie jestem przekonany że będzie lepiej, bo jest ciągle coraz gorzej gospodarczo i obyczajowo.
- 4
Mirki pijcie ze mną kompot bo nareszcie dołączyłem do grona #programista15k. Przez lata obracałem się w swojej strefie komfortu (PHP / WordPress) zarabiając przyzwoicie, ale też bez szału. Początkiem 2021 postanowiłem iść w kierunku Reacta, którego uczyłem się po pracy - często do późnych godzin. W piątek otrzymałem informację, że przeszedłem rekrutację i zaczynam pracę ze stawką 120 zł/h + VAT ( ͡€ ͜ʖ ͡€)
#programowanie #chwalesie
#programowanie #chwalesie
- konto usunięte
- Anakee
- MrFisherman
- elf_pszeniczny
- odysjestem
- +4 innych
Teraz 15k liczymy po podatkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WhiskyRomeo: Ledwo się dostałem do tego klubu i już mnie wywalają.
@majortomajor: jeszcze masz spokojnie potencjał na więcej. My zatrudnialiśmy na początku roku za 170. Teraz pewnie by więcej dali jak byśmy potrzebowali
- majortomajor
- neufrin
- Balactatun
- Stolusznik
- szk6dnik
- +1 innych
Co ile zazwyczaj zmieniacie pracę? 2-3 lata wydaje się OK aby nauczyć się wszystkiego co firma oferuje. Mniej niż rok wydaje się trochę podejrzany w CV. Więcej niż 5 lat to już też zazwyczaj trochę zasiedzenie i zbytnie przyzwyczajenie do procesów jednej firmy. Trzymacie się mniej więcej tego? Zdażały wam się nieregularne okresy pracy? Z jakich przyczyn?
#programowanie #programista15k
#programowanie #programista15k
@steppenwolf90: Nie podoba mi się firma to zmieniam, trzymanie się sztywno zasad np co 3 lata to bezsens bo możesz np przez ostatni rok się męczyć np przez konflikt z managerem, kolega z pracy albo być niezadowolony z podwyżki lub jej brak. Z drugiej strony jak uczę się nowych rzeczy mogę siedzieć i 5 lat w jednej firmie i być zadowolony, a firma może tez w środku się zmieniać. Zdarzało mi
- Manden
- saviola7
- steppenwolf90
- l_Grela_l
- zibizz1
- +10 innych
- 6
@steppenwolf90: Nie ma zasady, jak przestaje się podobać to zmieniam. Najdłużej wytrzymałem 5,5 roku, najkrócej odszedłem zaraz po okresie próbnym. W poprzedniej firmie po 1,5 roku wiedziałem, że nic więcej się nie dam rady tam nauczyć, w obecnej po ponad 2 latach ciągle mam nowe, ciekawe wyzwania.
Ja nie wierzę w coś takiego jak "zasiedzenie się". Trzeba obserwować rynek, sprawdzać czy ma się rynkową stawkę, czy się ma ciekawe wyzwania i
Ja nie wierzę w coś takiego jak "zasiedzenie się". Trzeba obserwować rynek, sprawdzać czy ma się rynkową stawkę, czy się ma ciekawe wyzwania i
- steppenwolf90
- laki1
- bart40404
- Snowdr0p
- DoubleAxxis
- +1 innych
- 9
- Sebb521
- Adriian321
- AzureCloud
- shogun12345678
- konto usunięte
- +4 innych
#anonimowemirkowyznania
Mireczki z tagów #programowanie i #programista15k którzy jeszcze nie są programistami, ale chcą nimi zostać - nie popełniajcie mojego życiowego błędu i IDŹCIE NA STUDIA, wbrew pozorom jest to cholernie istotne jeżeli będziecie kiedykolwiek w przyszłości chcieli wyjechać z Europy i żyć w jakimś innym kraju. Będąc w technikum i planując swoje dorosłe życie nigdy nie przyszło mi do głowy, że kiedykolwiek będę chciał wyjechać z kraju, ale teraz po kilku
Mireczki z tagów #programowanie i #programista15k którzy jeszcze nie są programistami, ale chcą nimi zostać - nie popełniajcie mojego życiowego błędu i IDŹCIE NA STUDIA, wbrew pozorom jest to cholernie istotne jeżeli będziecie kiedykolwiek w przyszłości chcieli wyjechać z Europy i żyć w jakimś innym kraju. Będąc w technikum i planując swoje dorosłe życie nigdy nie przyszło mi do głowy, że kiedykolwiek będę chciał wyjechać z kraju, ale teraz po kilku
- maradero
- Kumpel19
- Boska_Klaudia
- Patatina
- groman43
- +8 innych
@AnonimoweMirkoWyznania:
- firma z US wystawia Ci papier ze jedziesz do nich pracowac
- dostajesz wize
Ale wykopek proponuje zmarnowac 3 lata zycia na studia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- firma z US wystawia Ci papier ze jedziesz do nich pracowac
- dostajesz wize
Ale wykopek proponuje zmarnowac 3 lata zycia na studia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
WygadanyJabol: > serio wystarczy powiedzieć, że chce się osiedlić i sprawa załatwiona? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@a5f5c1: Nie, po prostu Cejrowski gada głupoty jak zwykle. ¯_(ツ)/¯ A tak serio to niby jest Diversity Visa, która nie ma żadnych wymagań poza ukończeniem szkoły średniej i byciem niekaranym, ale jest na nią tyle chętnych i tak mało miejsc, że jeżeli jesteś z Europy to szacowany czas oczekiwania
@a5f5c1: Nie, po prostu Cejrowski gada głupoty jak zwykle. ¯_(ツ)/¯ A tak serio to niby jest Diversity Visa, która nie ma żadnych wymagań poza ukończeniem szkoły średniej i byciem niekaranym, ale jest na nią tyle chętnych i tak mało miejsc, że jeżeli jesteś z Europy to szacowany czas oczekiwania
Pytanie do #programista15k - myślicie, że warto się pakować w boot camp w sytuacji w której nie tyle szuka się pracy, co chciałoby się zrobić prosty serwis internetowy? Po tym co Musk odwalił z twitterem ewidentnie widać, że jest duże zapotrzebowanie na taką platformę ale z nieco bardziej prawicowym nastawieniem. Jest to spora szansa, ale właśnie pytanie czy na takim kursie ogarnę niezbędne techniczne skille?
#pytanie #pytaniedoeksperta #programowanie #pracbaza #bootcamp #internet #
#pytanie #pytaniedoeksperta #programowanie #pracbaza #bootcamp #internet #
- zibizz1
- Katuszka
- komentator_2020
- 666Forest
- matka_boska_w_klapie
- +10 innych
@teddybear69: sorry, już jest albicla
- Leosiaa
- dw5002
- Morritz
- zibizz1
- konto usunięte
- +408 innych
- 479
@teddybear69: chcesz zbudować globalnego klona twittera nie umiejąc programować?
Skąd się biorą te historie o 2-3 etatach i robieniu swojej roboty w 2 godziny, u mnie w firmie ciągle jest co robić i ludzie generalnie mocno pracują. Można się dużo nauczyć i czas szybciej leci więc same zalety.
#programista15k
#programista15k
- darek-jg
- azotekgalu
- czeresniowabron
- muguet
- timi
- +8 innych
@wpoldokomina te historie są pisane na przerwach w szkole :p
- truskawek
- srgs
- misioneos
- budyniowy_hatifnat
- Ave2
- +151 innych
@wpoldokomina: Bo to zależy od firmy. Cały bajer polega na tym, żeby taką znaleźć.
Wyszukujesz kontrakt do wielkiego korpo, sprawdzasz opinie, najlepiej, żeby były jak najbardziej skomplikowane procesy, największe możliwe security, które przeszkadza, miliardy procesów na wszystko. Wtedy wrzucenie funkcjonalności na produkcję jest mega długie i masz więcej czasu. Jak do tego onboarding trwa np. miesiąc, bo muszą Ci wysłać tokena RSA ze stanów to jeszcze lepiej, darmowy hajs. Jak już
Wyszukujesz kontrakt do wielkiego korpo, sprawdzasz opinie, najlepiej, żeby były jak najbardziej skomplikowane procesy, największe możliwe security, które przeszkadza, miliardy procesów na wszystko. Wtedy wrzucenie funkcjonalności na produkcję jest mega długie i masz więcej czasu. Jak do tego onboarding trwa np. miesiąc, bo muszą Ci wysłać tokena RSA ze stanów to jeszcze lepiej, darmowy hajs. Jak już
- RapIArbuzy
- comanchee
- zawodowi3c
- WykopowyMiras
- Krnabrny_Prebiotyk
- +46 innych
- 14
Wyświetliła mi się jakaś reklama na FB "szukamy rodziców przyszłych programistów" z ofertą szkoleń dla uczniów w wieku od 8 lat. Na dole zatrzęsienie komentarzy od rodziców chcących zrobić 15k+ ze swoich pociech w przyszłości. Co ciekawe na kilkaset lajków i komentarzy trudno znaleźć tam jakikolwiek pochodzący od ojca choć to przecież męska dziedzina. Widać, że o karierze w IT i wysokich zarobkach dzieci marzą przede wszystkim zafiksowane matki, które wydają się
@przegrywNL: ojcowie zapieprzaja na dobrobyt rodziny a mamusie lukrują Facebooka pisza.kretynskie komentarze pod reklamami
- EnderWiggin
- imarid
- pomaranczowykalafior
- roflije
- faziorz
- +68 innych
przecież męska dziedzina
@przegrywNL: xD to dziedzina dla ludzi myślących. BK Z CB
marzą przede wszystkim zafiksowane matki
@przegrywNL: xD bardzo reprezentatywna próbka. Ludzie myślący doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dziecko z klas 1-3 to nie jest materiał do nauki tak abstrakcyjnych rzeczy. Pytanie, czy tacy komentują reklamy an fb ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- imarid
- moll
- derylio1
- SpeedFight
- TakNaprawdeJestemRobotem
- +3 innych
- 1021
- Soothsayer
- bluehead
- taki_tam_ktos
- Plusiminus
- EnderWiggin
- +1016 innych
@brakloginuf: Ta, albo zrób koleżance matki coś na kompie po znajomości... Ja zawsze odpowiadam - to może po znajomości niech więcej zapłaci... Starsza #!$%@? za każdym razem, ale już się nauczyła xD
- kurlapejter
- Tytanowy_Lucjan
- aleks0814
- geuze
- her_flik
- +482 innych
- 646
@EnderWiggin: najbardziej zenujace jest gdy "po znajomosci" ktos oczekuje sprzedazy czegos za pol ceny xD
- kurlapejter
- Tytanowy_Lucjan
- konto usunięte
- her_flik
- madox
- +641 innych
- 258
Doszedlem do wniosku ze post o zostaniu programista 1M byl labedzim spiewem i zostaje mi tylko usuniecie konta w niedalekiej przyszlosci.
Podsumowujac przygode z udzielaniem sie na wykopie, z rzeczy ktore pamietam:
- udalo sie 4 z Was wcisnac na pozycje za 120-250k EUR
- dwoch rodzynkow skonczylo w FANGu, w tym jeden negocjowal jak lew ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- conajmniej 4 juniorow znalazlo 1. prace.
-
Podsumowujac przygode z udzielaniem sie na wykopie, z rzeczy ktore pamietam:
- udalo sie 4 z Was wcisnac na pozycje za 120-250k EUR
- dwoch rodzynkow skonczylo w FANGu, w tym jeden negocjowal jak lew ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- conajmniej 4 juniorow znalazlo 1. prace.
-
- 26
@lycaon_pictus: FAANG
- dean_corso
- lycaon_pictus
- Fearaneruial
- filip_k
- xpawel115
- +21 innych
- 15
@zarev: Twój premium content to była jedna z niewielu rzeczy dla których wchodziłem na tag #programista15k , zawsze przyjemnie czytało się stuff z pierwszej ręki kogoś kto zna z doświadczenia procesy rekrutacji do topowych firm i dla mnie jest to mega motywujące. Dzisiaj do porannej, niedzielnej kawki też jak znalazł :)
Ale rozumiem też decyzję o zawijaniu stąd rolek bo niestety wykop nie docenia premium treści, heheszki mają większe wzięcie a
Ale rozumiem też decyzję o zawijaniu stąd rolek bo niestety wykop nie docenia premium treści, heheszki mają większe wzięcie a
- zarev
- konto usunięte
- Euphor
- Cor7ez
- ext11
- +10 innych
- 8
Bardzo flexible te godziny pracy
#programowanie #programista15k #programista25k
Flexible working hours (you can start between 8-10 AM)
#programowanie #programista15k #programista25k
- elf_pszeniczny
- Oskariat
- Gennwat
- Destberg
- Dzowpol
- +3 innych
- 5




































#byloaledobre #humorinformatykow #programista15k
wybór jest tylko jeden