Jak już napisałem w innym wątku. 30+ to taki wiek, gdzie doskonale widać jakie życie prowadziłeś do tej pory. Widać, czy dobrze się odżywiałeś, uprawiałeś sport, stroniłeś od używek, lub stosowałeś je z rozwagą, no i najważniejsze, czy pracujesz UMYSŁOWO, czy jesteś ROBOLEM.

Patrzę na siebie w lustrze. Sylwetka wysportowana, wyrzeźbiona, twarz bez zmarszczek, zdrowa cera. Zadbana fryzura, brwi, wykonturowany zarost.

Spotykam nie raz swoich znajomych z dawnych lat i
źródło: comment_1659420153WC1uAP6ngABCBghUqF4EaS.jpg
@sikalafou: Jak ktoś pracuje w wykończeniówce we własnej działalności gospodarczej to spokojnie wyciągnie 15k miesięcznie, a do tego może pracować w dobrej kulturze pracy - przy zachowaniu środków BHP, 8h dziennie. Znam kilku takich fachowców w Warszawie i w takim przypadku praca fizyczna ma sens. Natomiast jak patrzę na gości co pracują w dużych firmach budowlanych przy budowie dróg, konserwacji światłach itd. to patrzę na to jak na współczesny matrix. Sam
1. Jakie buzzwordy na LinkedIn żeby przyciągnąć oferty b2b z zagranicy? Nie interesuje mnie już praca dla Polskich firm/kontraktorni i wystawianie faktur w PLN.
2. Jaka jest realna stawka na godzinę do wyciągnięcia w EUR dla #dotnet senior deva z 10 latami doświadczenia Azure, bazami danych i innymi modnymi rzeczami. Umiem też angularza i uczę się dla siebie Reacta. Pracuję w środowisku międzynarodowym bez Polaków więc zero bariery językowej.
#programista15k #programista25k #
Witajcie Mirki i Mirabelki!

W związku z panującą sytuacją w gospodarce, czyli #inflacja, #wojna #rosja vs #ukraina itp., postanowiłem zająć się czymś, co może być dla wielu z Was i innych osób (przede wszystkim Januszy) bardzo pożyteczne.

Stworzyłem aplikację na #android. Nazywa się PogPrice i służy do zapisywania, przechowywania i analizy cen produktów w różnych sklepach. Można zeskanować kody kreskowe, aby ułatwić dodawanie nowych produktów.

Aplikacja działa offline, nie wymaga
źródło: comment_1659363717zm8AiiCCUDV9KQHACs0LS8.jpg
@Szewek:napisz algorytm ktory wygeneruje liste zakupow w najlepszych cenach 1)z jednego sklepu 2) z max X sklepow, 3) Z max X sklepow w promieniu X km 4)Z tylu sklepow ile trzeba zeby kupic wszystkie pozycje
tak wiem #!$%@? ze mnie BA xD
@washington: Podoba mi się 1), 2) i 4), z tym 3) to jedynym problemem byłoby potrzebne pobranie jakiejś listy z lokalizacjami sklepów, szczególnie jeśli byłyby potrzebne jakieś identyfikatory, a to dodatkowe pole tekstowe do wpisania w formularzu
W Pana dupie nie byłem, gdyż ciagle zalega tam parasol ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@binarny_pasek: Po Twojej odpowiedzi wychodzi, że @Kryspin013 ma całkowitą rację. Krzyczysz tylko po to, żeby krzyczeć, nie podajesz żadnego argumentu na potwierdzenie swojej tezy. Po pierwsze problem ze sterownikami to nie jest wina linuksa, tylko producenta sprzętu, który tego sterownika nie dostarczył, poza tym problem to był może z 15 lat temu...

Tak
Obejrzałem sobie oferty mieszkań w okolicy w której mieszkam, nawet było kilka fajnych, chociaż jeszcze moim zdaniem za drogie.

Tak sobie przeglądałem to wszystko, podumałem i do mnie trafiło że ja właściwie na ten moment to nie za bardzo chcę w tym kraju mieszkać a co dopiero pakować się w kredyt na 10 lat.

Koszty życia zaczynają wariować, ceny produktów takie jak na zachodzie albo i droższe, kraj zbliża się obyczajowo bardziej
Mirki pijcie ze mną kompot bo nareszcie dołączyłem do grona #programista15k. Przez lata obracałem się w swojej strefie komfortu (PHP / WordPress) zarabiając przyzwoicie, ale też bez szału. Początkiem 2021 postanowiłem iść w kierunku Reacta, którego uczyłem się po pracy - często do późnych godzin. W piątek otrzymałem informację, że przeszedłem rekrutację i zaczynam pracę ze stawką 120 zł/h + VAT ( ͜͡ʖ ͡€)

#programowanie #chwalesie
Co ile zazwyczaj zmieniacie pracę? 2-3 lata wydaje się OK aby nauczyć się wszystkiego co firma oferuje. Mniej niż rok wydaje się trochę podejrzany w CV. Więcej niż 5 lat to już też zazwyczaj trochę zasiedzenie i zbytnie przyzwyczajenie do procesów jednej firmy. Trzymacie się mniej więcej tego? Zdażały wam się nieregularne okresy pracy? Z jakich przyczyn?
#programowanie #programista15k
@steppenwolf90: Nie podoba mi się firma to zmieniam, trzymanie się sztywno zasad np co 3 lata to bezsens bo możesz np przez ostatni rok się męczyć np przez konflikt z managerem, kolega z pracy albo być niezadowolony z podwyżki lub jej brak. Z drugiej strony jak uczę się nowych rzeczy mogę siedzieć i 5 lat w jednej firmie i być zadowolony, a firma może tez w środku się zmieniać. Zdarzało mi
@steppenwolf90: Nie ma zasady, jak przestaje się podobać to zmieniam. Najdłużej wytrzymałem 5,5 roku, najkrócej odszedłem zaraz po okresie próbnym. W poprzedniej firmie po 1,5 roku wiedziałem, że nic więcej się nie dam rady tam nauczyć, w obecnej po ponad 2 latach ciągle mam nowe, ciekawe wyzwania.

Ja nie wierzę w coś takiego jak "zasiedzenie się". Trzeba obserwować rynek, sprawdzać czy ma się rynkową stawkę, czy się ma ciekawe wyzwania i
#anonimowemirkowyznania
Mireczki z tagów #programowanie i #programista15k którzy jeszcze nie są programistami, ale chcą nimi zostać - nie popełniajcie mojego życiowego błędu i IDŹCIE NA STUDIA, wbrew pozorom jest to cholernie istotne jeżeli będziecie kiedykolwiek w przyszłości chcieli wyjechać z Europy i żyć w jakimś innym kraju. Będąc w technikum i planując swoje dorosłe życie nigdy nie przyszło mi do głowy, że kiedykolwiek będę chciał wyjechać z kraju, ale teraz po kilku
źródło: comment_1659267177ThvYPH3Kdo20m4uRZd1yQ8.jpg
WygadanyJabol: > serio wystarczy powiedzieć, że chce się osiedlić i sprawa załatwiona? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@a5f5c1: Nie, po prostu Cejrowski gada głupoty jak zwykle. ¯_(ツ)/¯ A tak serio to niby jest Diversity Visa, która nie ma żadnych wymagań poza ukończeniem szkoły średniej i byciem niekaranym, ale jest na nią tyle chętnych i tak mało miejsc, że jeżeli jesteś z Europy to szacowany czas oczekiwania
Pytanie do #programista15k - myślicie, że warto się pakować w boot camp w sytuacji w której nie tyle szuka się pracy, co chciałoby się zrobić prosty serwis internetowy? Po tym co Musk odwalił z twitterem ewidentnie widać, że jest duże zapotrzebowanie na taką platformę ale z nieco bardziej prawicowym nastawieniem. Jest to spora szansa, ale właśnie pytanie czy na takim kursie ogarnę niezbędne techniczne skille?

#pytanie #pytaniedoeksperta #programowanie #pracbaza #bootcamp #internet #
źródło: comment_1659257487jEEH6nYE78CLqDTS1e2Ex2.jpg
@wpoldokomina: Bo to zależy od firmy. Cały bajer polega na tym, żeby taką znaleźć.

Wyszukujesz kontrakt do wielkiego korpo, sprawdzasz opinie, najlepiej, żeby były jak najbardziej skomplikowane procesy, największe możliwe security, które przeszkadza, miliardy procesów na wszystko. Wtedy wrzucenie funkcjonalności na produkcję jest mega długie i masz więcej czasu. Jak do tego onboarding trwa np. miesiąc, bo muszą Ci wysłać tokena RSA ze stanów to jeszcze lepiej, darmowy hajs. Jak już
Wyświetliła mi się jakaś reklama na FB "szukamy rodziców przyszłych programistów" z ofertą szkoleń dla uczniów w wieku od 8 lat. Na dole zatrzęsienie komentarzy od rodziców chcących zrobić 15k+ ze swoich pociech w przyszłości. Co ciekawe na kilkaset lajków i komentarzy trudno znaleźć tam jakikolwiek pochodzący od ojca choć to przecież męska dziedzina. Widać, że o karierze w IT i wysokich zarobkach dzieci marzą przede wszystkim zafiksowane matki, które wydają się
Doszedlem do wniosku ze post o zostaniu programista 1M byl labedzim spiewem i zostaje mi tylko usuniecie konta w niedalekiej przyszlosci.

Podsumowujac przygode z udzielaniem sie na wykopie, z rzeczy ktore pamietam:
- udalo sie 4 z Was wcisnac na pozycje za 120-250k EUR
- dwoch rodzynkow skonczylo w FANGu, w tym jeden negocjowal jak lew ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- conajmniej 4 juniorow znalazlo 1. prace.
-
@zarev: Twój premium content to była jedna z niewielu rzeczy dla których wchodziłem na tag #programista15k , zawsze przyjemnie czytało się stuff z pierwszej ręki kogoś kto zna z doświadczenia procesy rekrutacji do topowych firm i dla mnie jest to mega motywujące. Dzisiaj do porannej, niedzielnej kawki też jak znalazł :)

Ale rozumiem też decyzję o zawijaniu stąd rolek bo niestety wykop nie docenia premium treści, heheszki mają większe wzięcie a