Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko190
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
skydancer

skydancer

Dołączył 14 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12340
  • Znaleziska 1644
  • Mikroblog 10696
  • Obserwujący 6
  • Obserwowane 52
skydancer
skydancer 10.06.2026, 06:47:47
  • 0
Proszę o zwięzła poradę prawną dotyczącą wadliwego produktu (piekarnik elektryczny) zakupionego w Media Expert. W tym momencie jestem już zdecydowany na złożenie pozwu i żądanie zwrotu całości zapłaconej kwoty za produkt, jest niezgodny z umową. Potrzebuję tylko mieć pewność, że istnieje do tego podstawa prawna. W skrócie:

- Piekarnik zakupiony w czerwcu 2023 w sklepie Media Expert.
- W kwietniu 2025 trzykrotne zgłoszenie tej samej usterki do sprzedawcy.
- W lipcu 2025 za trzecim razem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer
Autor
10.06.2026, 13:00:35 via Wykop
  • 0
@Media_Expert: Haha, mieliście okazję się porozumieć ze mną ale z niej nie skorzystaliście.
  • Odpowiedz
skydancer
skydancer 11.08.2025, 09:26:48
  • 0
Proszę o poradę: chcę zamontować hak w samochodzie (Ford S-Max 2017 r.) do użytku z platformą rowerową. Na pewno nigdy nie będę ciągnął przyczepy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu i warsztatu, który go zamontuje?
Jakieś pro tipy i porady, które sami chcielibyście wiedzieć wcześniej?
Wiem, że muszę mieć wiązkę 13-pin.
Czy warto inwestować w hak Westfalia, który jest zauważalnie droższy?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer
Autor
11.08.2025, 16:23:01 via Wykop
  • 0
@Djelon: Czy opcje są takie, że mogę mieć wypinaną kulę i wtedy zupełnie nic nie widać po jej zdjęciu, albo (pewnie tańsza opcja) kula zamontowana jest na stałe?
  • Odpowiedz
skydancer
skydancer
Autor
10.06.2026, 07:15:13 via Wykop
  • 0
Wracam do tego wpisu: ostatecznie zdecydowałem się na hak "półautomat" Galia: hak jest odłączany od bazy przez zwolnienie dźwigni. Robiłem tutaj, jestem bardzo zadowolony: https://maps.app.goo.gl/E2UseWpsr6HxXn4g8
  • Odpowiedz
Rembrant
Rembrant
20.05.2026, 10:18:07
  • 228
Na zdjęciu około 80% papryczek w gruncie Jalapeno, Padrone, Pepperoni, Cherry Bomb

Mój tag #jalapenofarm

#chilihead #ogrodnictwo #gotujzwykopem #ostrezarcie
Rembrant - Na zdjęciu około 80% papryczek w gruncie Jalapeno, Padrone, Pepperoni, Che...

źródło: temp_file3010284508327906137

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer 31.05.2026, 20:15:46 via Wykop
  • 0
@Rembrant: czy sprzedajesz gdzieś swoje przetwory?
  • Odpowiedz
ibeafraidi
ibeafraidi
27.05.2026, 09:33:13
  • 0
Cześć. Znajoma szuka rowera w okolicach 2000-2500. Dojazdy do pracy w mieście (Wwa). Weekendowo jakieś nie duże wycieczki. Raczej styl MTB bo wczesniej na rowerze prawie w ogóle nie jeździła. "WAŻNE ŻEBY BYL ŁADNY "

Kupował ktoś coś w tej cenie ostatnio i poleca?

#rower
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer 27.05.2026, 10:03:17 via Wykop
  • 0
@ibeafraidi: Trek FX1 w cenie 2699?
  • Odpowiedz
xWuWux
xWuWux
xWuWux
27.05.2026, 09:41:26
  • 0
#devops Czołem wszystkim,

szukam pracy jako DevOps. Mój stack to głównie stawianie, integracja i utrzymanie aplikacji opartych na k8s, Docker i deployowanie całości za pomocą Helm. Czasem on-prem, czasem w AWS (EC2 w VPC, spięte z Security Group i Route53). Użytkowałem też skrypty z Ansibla, Basha i Terraforma (to wszystko już było napisane, ja co najwyżej robiłem customizację pod dany deployment). Całość stała zawsze na Rocky Linux. W ramach samorozwoju
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer 27.05.2026, 10:02:08 via Wykop
  • 0
@xWuWux: https://www.inetum.com/global/en/careers/805b1bf6-4db7-4b06-87b6-fe12f3fd2c12.html
  • Odpowiedz
asdfiksowy
asdfiksowy
20.05.2026, 07:44:03
  • 0
Mam problem z rowerem, praktycznie od nowości, pacjent: Gazelle Cityzen C7.
Ma wewnętrzną przerzutkę Nexus 7. kiedy przestaje krecic pedalami podczas jazdy, kolo napędza łańcuch przez co korby się kręca same - automatycznie jak mam stopy na pedałach i nie kręcę to wyhamowuję koło. Podczas prowadzenia roweru to samo - korby się kręcą. Generalnie problem jest taki że koło z tyłu bardzo szybko wyhamowuje swoją prędkość przez to że koło przenosi swój
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer 20.05.2026, 09:29:08 via Wykop
  • 0
@asdfiksowy: No a to nie jest wersja z hamulcem typu "coaster" czyli tzw. kontra? Zatrzymanie pedałowania uruchamia hamulec.
  • Odpowiedz

1655

Media Expert vs Konsument: Bezprawnik opisuje absurdalną walkę o Android Boxa

Media Expert vs Konsument: Bezprawnik opisuje absurdalną walkę o Android Boxa

Pamiętacie moją walkę o boks, który po aktualizacji stał się cegłą, a sklep wysłał go do serwisu lodówek? Redakcja Bezprawnik.pl właśnie opublikowała artykuł o tej sprawie. Sklep ignoruje dowody od producenta i brnie w zaparte. Nie dajmy się uciszać! #AkcjaReklamacja #mediaexpert #prawo #polska #t

lukasz-biliniewicz
z
bezprawnik.pl
dodany: 05.05.2026, 06:32:25
  • 233
  • #
    akcjareklamacja
  • #
    mediaexpert
  • #
    prawo
  • #
    dobreprogramy
  • #
    benchmark
skydancer
skydancer 05.05.2026, 11:52:08 via Wykop
  • 38
@lukasz-biliniewicz: Złoż od razu pozew cywilny przeciwko TERG S.A.
kolar1
kolar1
04.05.2026, 09:55:21
  • 0
Pora na zmianę butów bo moje SHIMANO SH-XC102 (mam z klamrą których już chyba nie robią) jednak są słabe i mało wygodne. Doszedłem do tego po 4 latach ale kupiłem żeby się nauczyć w SPD i tak zostały. Teraz Szukam z BOA ale w dobrym stosunku jakości do ceny (tak powiedzmy do 400 pln i mogą być nawet z TEMU lub Ali) ale żeby były wygodne i pasowały bloki do pedałów M520
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer 05.05.2026, 07:28:18 via Wykop
  • 0
@Zwiedzam: Co to za wkładki konkretnie? Podasz linka?
  • Odpowiedz

615

Wczoraj Claude usunęło całą produkcyjną bazę danych z backupami XDDD

Wczoraj Claude usunęło całą produkcyjną bazę danych z backupami XDDD

ktoś w PocketOS dał dostęp Klaudiuszowi do wszystkich produkcyjnych zasobów - niczym w Silicon Valey S6 E6 XDDD

arct2
z
independent.co.uk
dodany: 28.04.2026, 17:11:34
  • 114
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    chatgpt
  • #
    programowanie
  • #
    ai
  • #
    technologia
skydancer
skydancer 30.04.2026, 11:56:42 via Wykop
  • 0
A to na wszelki wypadek dodałem sobie do ~/.claude/CLAUDE.md:

## 5. Ultimate protection mechanism

**You are not allowed to run destructive or irreversible commands unless user explcitly requests them.**

Never
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tonaszepieklomezczyzn
tonaszepieklomezczyzn
tonaszepieklomezczyzn
22.04.2026, 20:47:35
  • 0
Mój kupon na jutro. Pieniądze leżą na ziemi. Oczywiście gwarancji nie daję absolutnie żadnych bo równie dobrze Świątek może to wygrać, ale szanse są spore, że pani Daria Snigur wygra, a kurs z kosmosu. Jutro już na pewno skorygują te kosmiczne kursy, to kupon zrobiłem dzisiaj. #tenis #bukmacherka #sport
tonaszepieklomezczyzn - Mój kupon na jutro. Pieniądze leżą na ziemi. Oczywiście gwara...

źródło: snigur

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer 23.04.2026, 13:04:57 via Wykop
  • 2
@tonaszepieklomezczyzn: Chyba nie pykło.
  • Odpowiedz

465

5 milionów złotych kary za zniszczenie obszaru Natura 2000 w Warszawie

Inwestor kupił las łęgowy w obszarze Natura 2000. Inwestor wyciął go w pień. Inwestor sprzedaje tam działki rekreacyjne. Lasy Państwowe mają jaja i każą płacić inwestorowi.

powazny
z
radiokolor.pl
dodany: 21.04.2026, 12:54:15
  • 67
  • #
    warszawa
  • #
    wawer
  • #
    lasy
  • #
    panstwowe
  • #
    ekologia
  • #
    drzewa
skydancer
skydancer 22.04.2026, 08:02:22 via Wykop
  • 1
Mieszkam 5 minut od tej działki, często tam biegam i jeżdżę rowerem. Cała działka jest dosłownie kilka metrów nad poziomem rzeki Wisły. Jest to dla mnie niepojęte jak mogło dojść do takiej sytuacji. Ludzie pobudowali sobie altanki i małe domki. Lokalna radna, Pani Nożykowska, bardzo walczyła o zatrzymanie wycinki ale nie była w stanie tego zrobić. Teraz wiadomo, że susza i niski stan wody ale wszyscy lokalni mieszkańcy liczą na stan zagrożenia
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

skydancer
skydancer 20.04.2026, 13:34:31
  • 8
Przebieg każdego meczu #wislakrakow w tej rundzie jest tak bardzo przewidywalny:
- próbujemy kontrolować mecz od samego początku i ciśniemy rywala, ale brakuje wykończenia
- emocje opadają i gra się wyrównuje
- po nieoczekiwanym błędzie w obronie tracimy bramkę
- na 25-30 minut przed końcem meczu zaczynamy naprawdę dobrze grać i tworzyć przewagę
- udaje się wyrównać
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Aerwin
Aerwin
20.04.2026, 13:39:33 via Wykop
  • 4
@skydancer: jeszcze kontrowersja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wojciech-wwww
wojciech-wwww
20.04.2026, 15:49:22 via Wykop
  • 2
@skydancer: chyba zacznę obstawiać wyniki 1:1 do końca sezonu.
  • Odpowiedz
wjtk123
wjtk123
15.04.2026, 07:29:08
  • 110
Ten amerykański stadion, przeznaczony na nadchodzący mundial, to personifikacja wszystkich patologii amerykańskiej urbanistyki oraz kultury. Ktoś jest chętny na klimatyczny mecz w takiej okolicy za 5000 USD? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdegenerowana do szpiku kości FIFA świetnie obecnie paruje się z równie zdegenerowaną amerykańską administracją.

#mundial #pilkanozna #usa
wjtk123 - Ten amerykański stadion, przeznaczony na nadchodzący mundial, to personifik...

źródło: HF4dJ54bMAAWq2i

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer 15.04.2026, 12:32:55 via Wykop
  • 0
@wjtk123: Pamiętam, jak bilety na 3 mecze grupowe Polaków na MŚ 2006 w Niemczech kupiłem za około 600zł, wtedy to mi się wydawało dość dużo pieniędzy.
  • Odpowiedz
krisswoj
krisswoj
14.04.2026, 09:30:20
  • 6
Znajoma prowadzi studio pilatesu. Klasyczny problem - grafik wygląda na pełny, a na zajęcia finalnie nie przychodzą 3-4 osoby. Traci na tym czas, blokują się miejsca dla osób, które faktycznie by przyszły, no i finalnie tracą się też pieniądze.

Razem ze znajomym zrobiliśmy z tego projekt - https://fitro.pl/ Standardowe rzeczy typu grafik, karnety i płatności online oczywiście są, ale najmocniej skupiliśmy się właśnie na nieobecnościach. Można ustawić opłatę za nieobecność, blokadę kolejnych zapisów
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer 14.04.2026, 11:43:01 via Wykop
  • 2
@krisswoj: Klienci muszą mieć jasne reguły w przypadku odwoływania tego typu zajęć. Myślę, że wiele ludzi zapisuje się na tego typu zajęcia pod wpływem emocjo, noworocznych postanowień, itp. Jak nie ma konsekwencji za nieobecność, to wiadomo że nie będą traktować tego na serio. Raz przyjadę, a innym razem nie. Myślę, że wprowadzenie choćby minimalnej opłaty dużo zmienia.
  • Odpowiedz
iniacz
iniacz
13.01.2026, 14:51:04
  • 3750
Złożyłam wypowiedzenie bez znalezionej następnej pracy. Za trzy miesiące dam znać, czy to była dobra decyzja xD
#praca #pracbaza #yolo
iniacz - Złożyłam wypowiedzenie bez znalezionej następnej pracy. Za trzy miesiące dam...

źródło: 1000038041

Pobierz
  • 257
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer 14.04.2026, 06:05:22 via Wykop
  • 0
@iniacz No i jak sytuacja?
  • Odpowiedz

505

Katastrofa w Volkswagenie, 50 tys. osób do zwolnienia

Katastrofa w Volkswagenie, 50 tys. osób do zwolnienia

Zysk Volkswagen Group spadł w 2025 roku o prawie połowę w porównaniu z rokiem poprzednim. Firma do 2030 roku zamierza zwolnić 50 tys. pracowników w Niemczech. Według władz, Volkswagen ucierpiał z powodu amerykańskich ceł, silnej konkurencji ze strony Chin i wysokich kosztów restrukturyzacji (...)

JanTadeusz
z
rmf24.pl
dodany: 10.03.2026, 17:48:04
  • 223
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    zielonylad
  • #
    motoryzacja
  • #
    wiadomosci
skydancer
skydancer 11.03.2026, 12:18:13 via Wykop
  • 0
Nie ma się co dziwić, wystarczy przejrzeć reddita i poczytać: https://www.reddit.com/r/VWiD3Owners/comments/1rocw4w/make_sos_call_disabled_icon_go_away/
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

skydancer
skydancer 11.03.2026, 12:13:53
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

everybodykombinerki
everybodykombinerki
11.03.2026, 13:39:54 via Wykop
  • 1
@skydancer: no chyba da się znaleźć info o tym

https://rowerowycom.pl/

https://www.facebook.com/groups/jeleniagorapodajdalej/posts/1950796808764304/ to już sprzed ponad roku
  • Odpowiedz
skydancer
skydancer 08.03.2026, 14:38:29
  • 3
Świat rowerowy oszalał, spodenki (krótkie) w cenie 1500zł, zdjęcie ze sklepu w Warszawie zrobione wczoraj.

#rower
skydancer - Świat rowerowy oszalał, spodenki (krótkie) w cenie 1500zł, zdjęcie ze skl...

źródło: 1000043260

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

toolonge
toolonge
toolonge
08.03.2026, 14:41:40 via Wykop
  • 5
@skydancer: bo to aerodynamiczne i uszyte we Szwajcarii
  • Odpowiedz
pasta_alla_carbonara
pasta_alla_carbonara
08.03.2026, 15:21:31 via Wykop
  • 1
@ujdzie: heh, doslownie chwile temu to widziałem ;)
pastaallacarbonara - @ujdzie: heh, doslownie chwile temu to widziałem ;)
  • Odpowiedz
ATAT-2
ATAT-2
ATAT-2
24.02.2026, 09:04:28
  • 3
Szuru buru czyścimy się przed ciepłym piątkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Syf z przerzutek mógłbym szufelką wygarnać z garażu.

Pytanie amatora - pierwszy raz rozkuwałem łańcuch. Na zwykłą zapinkę go poskładać do kupy, racja?

#rower #rowery #pytanie
ATAT-2 - Szuru buru czyścimy się przed ciepłym  piątkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Syf z przerzutek...

źródło: image

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer 24.02.2026, 09:18:12 via Wykop
  • 2
Pytanie amatora - pierwszy raz rozkuwałem łańcuch. Na zwykłą zapinkę go poskładać do kupy, racja?


@ATAT-2: Miałeś łańcuch 12-rzędowy bez spinki? Ponowne spięcie w warunkach domowych tylko ze spinką. Nie opłaca się zakuwać pinem, skoro będziesz jeszcze nie raz go czyścił.
  • Odpowiedz
Jakub_Kusy
Jakub_Kusy
21.02.2026, 17:10:48
  • 642
Poleć mi książkę. Nieważny gatunek, ani długość. Taką, która zrobiła na Tobie wrażenie i możesz ją komuś z czystym sercem polecić.

Dajcie jakieś propozycje bo nie wiem co czytać ( ͡° ͜ʖ ͡°) I myślę, że nie tylko ja mogę na takich polecajkach skorzystać.

#ksiazki
  • 555
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

skydancer
skydancer 21.02.2026, 18:53:11 via Wykop
  • 7
@Jakub_Kusy: Adrian Tchaikovsky "Children of Time". Kawał dobrego SF ale to trzeba lubić takie klimaty.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >
  • Londyn

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 16.09.2014

    Komentator
  • Rocznica
    od 29.09.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 09.12.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 24.04.2022

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking