- Miałeś GraphQL robić, robisz?
- Jakie GraphQl?
- O tu.
- O tu GraphQL? Dla lead deva?
- No...
- Dla Ciebie?
- No
- Wiesz co, walnąć Ciebie w łeb tak? Może troszeczkę, wiesz, opamiętasz się... Przed teamem, bo już mi robisz wstyd. #!$%@? taski jak mało który, jak juniorek.
- A ja zrobię tak, że tu będzie GraphQL.
- Wiesz co... Opamiętaj się.
- I frontendy będą tu... Nie
Plan chłop taki jest:
usadowić się na stołku w nowej pracbazie ~ 3 mies.
i zacząć 2 pracę na b2b na 2 etat.
Będzie wpadać kolejne 15k na łapę.

Żeby nadążyć #!$%@?ć na 2 etaty, wynajmę se taką posiadłość 70m^2 za 6k, dieta pudełkowa za 3k, sprzątanie za 1k, usługi consierge 1k, wszędzie jazda taksówką 1k, masaże, a właściwie to rehabilitacja 1k i wsparcie psychiatry 1k = 13k czyli wyjdzie na to,
źródło: comment_1658342661ZGrEyQRRPbGiua91SqyVml.jpg
#anonimowemirkowyznania
Dyplom której uczelni jest najbardziej prestiżowy na rynku? UW czy PW? Nie powiem, zdałem maturę dosyć przyzwoicie (100% matma roz 98% infa) i mam zamiar tez wybrać się na jakaś uznana i szanowana uczelnie na której mógłbym poszerzyć swoje horyzonty. Niestety takich uczelni w Polsce jest niewiele bo aż 2. I teraz która z nich mógłbym wybrać żeby dyplom był uznany i aby w przyszłości moc kontynuować moja karierę jako programista
@AnonimoweMirkoWyznania: żadna polska uczelnia nie ma wartości za granicą. Czy skończysz UW czy wyższą szkołę robienia hałasu to dla rekrutera to będzie bez różnicy, bo o żadnej z tych szkół nie słyszał, a są one daleko w rankingach światowych. Jeśli chcesz oprzeć swoją karierę o skończenie prestiżowej uczelni to powinieneś ich szukać za granicą. Jeśli pracodawca z korpo w stanach ma do wyboru kogoś po MIT a kogoś po PW z
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #devops i #systemengineer, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------

Site Reliability Engineer | DFINITY 
[Zürich] [135’000 - 145’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/DFINITY-Site-Reliability-Engineer

Senior DevOps Engineer | 3rd-eyes analytics
źródło: comment_1658308787RKYAJ5VKzoKzobxXc9PIxw.jpg
Nic tak nie pobudza jak poranna kawa wylana na klawiaturę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dziś mamy dla Was oferty #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Frontend
Senior React Developer | Tidio | 20-28k
https://crossweb.pl/job/gKYx8
React Developer (mid) | Tidio | 12-20k
https://crossweb.pl/job/IFLYw

Backend
Senior Java
źródło: comment_165830095995pxXDG6BkgQRWyuhJ1MhG.jpg
Ciekawy jestem co to będzie jak wszyscy dzisiejsi oszuści podatkowi, jednofakturowcy na B2B spod tagu #programista15k się postarzeją...

Stawiam dolary przeciwko orzechom, że ci którzy tak dzisiaj złorzeczą na wyimaginowaną patologię, w wieku emerytalnym pierwsi będą się ustawiać w kolejkach do gadania:

Pani redaktur, jam całe życie pracował, a paczy Pani jaka tera emerytura cienka. To wszystko przez tych złodziei z ZUSu!1!


#programowanie #przedsiebiorczosc #b2b #bekazprawakow #bekazlibka #bekazkonfederacji #antykapitalizm
źródło: comment_1658299023kfwo0lnw0WlOtwU6AifFWo.jpg
@throwaway2137: to normalne, że odprowadzając minimalne składki i przyjmując benefity w formie wysokich zarobków na b2b trzeba część tych zysków reinwestować i zabezpieczyć sobie emeryturę samemu.
Jak ktoś tak nie robi to jest debilem i na starość będzie żarł gruz.
Nie to, żeby obecni 20-30 latkowie mieli lepszą perspektywę przed sobą odprowadzając składeczki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jestem wypalony korpoświatem, kasa dobra jak non-it (24k gross + bonusy na UOP jako manager w projektach z 13 letnim doświadczeniem - ok 15k na łape), ale coraz bardziej mdli mie jak mam wbijać na zdalne i wertować mejle, wdzwaniać sie na calle, robic abstrakcyjne rzeczy w excelu, porownywac tabelki, wyznaczać cele ludziom i pisać ich oceny itd. Momenty kiedy byłem szcześliwy to kiedy dłubałem przy VBA aby coś zautomatyzować, budowałem bazy
@dumbas: Why not both? Jesteś w stanie sobie poautomatyzować outlooka regułami, żeby wyfiltrować pierdoły (na bank masz z 30% nieistotnych śmieci)? Pokatalogować requesty per zespół czy klient, żeby potem je obrabiać jeden klient jednoczesnie? Moze te tabelki mozesz sobie jakos oskryptowac?

A zaoszczedzony czas przeznaczysz na nauke AWSa badz pozostalych, zeby zobaczyc czy Ci sie to podoba i moze nawet poszukac projektu na pol etatu (zeby nabrac doswiadczenia i potem przejsc
#anonimowemirkowyznania
Wiem, że to ja dzwonię, ale mam zajebiste życie. Taka odwrotność tych nieudaczników i malkontentów z #przegryw. Postanowiłem wrzucić coś dla odmiany, bo rzygać się chce od czytania tych dołujących wysrywów na #anonimowemirkowyznania Mam 31 lat. Kończę wykończenie własnego mieszkania. Zero kredytów i długów. Hawira nad starymi, mamy dobrą relację. Od lutego popylam na siłkę. Odstawiłem #alkoholizm i czuję się świetnie. Zarabiam może nie #programista15k jak 3/4 wykopków, ale ujdzie.
100 Najlepszych Pomysłów Na Aplikacje – Nauczysz Się Programować i Zbudujesz Portfolio (Część 4/10 – Średnio-Zaawansowani)

Cześć Właśnie pojawił się nowy artykuł na blogu Modest Programmer. W dzisiejszym artykule przedstawię Ci kolejne 10 pomysłów na aplikację, dzięki którym możesz poprawić swoje umiejętności programistyczne. Będzie to 4 część z 10. Tym razem przejdziemy już do aplikacji, które wymagają trochę większej wiedzy, co nie znaczy, że jeżeli jesteś początkującym, to sobie z nimi nie
źródło: comment_1658148377wf0Xi6g6nKS7W2pIlbZQiW.jpg
Wiemy, wiemy... wszyscy spod tagu #programowanie to naprawdę #programista15k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale ilu z Was zajmuje się na co dzień #security?

Cyklicznie weryfikujemy wynagrodzenia programistów i pracowników branży IT – z podziałem na kategorie i poziomy seniority. Tym razem przyjrzeliśmy się średnim zarobkom w 24 kategoriach dostępnych na naszym jobboardzie. Pod lupę trafiły średnie wynagrodzenia w okresie styczeń/luty/marzec 2022 i wniosek może być tylko
źródło: comment_1658141283Rm0wOETdHqJPYRCXO9xBJX.jpg
#anonimowemirkowyznania
#urlop #polska #wakacje #bieda #polska możliwe #depresja
Hej. Mam możliwe że specyficzny problem. tl;dr: nie umiem odpoczywać.

Otóż wychowałem się w naprawdę dużej biedzie, w związku z czym moich rodziców nigdy nie było stać żebym gdziekolwiek pojechał. Wycieczki szkolne gdzie moi koledzy i koleżanki zwiedzali góry, byli za granicą czy choćby głupia wycieczka na kilka dni do większego miasta - nie ma kasy i tyle. W życiu może 2 razy byłem
Najbardziej mnie cieszy że pisiory które przez ostatnie 7 lat śmiały się ludziom z podstawową wiedzą ekonomiczną w twarz będą teraz żarli gruz i palili chrustem w swoich domach na podkarpackich wiochach.

Ile to razy słyszałem że hehe jest 500 zł na dziecko, 13 emerytura, dodatek szkolny i gdzie ten upadek gospodarki hehe lewaku? Wystarczy nie kraść jak za peło i dać ludziom te pieniądze. A i oczywiście stare baby lockdowny też
@Viado: moja mama ma 2k emerytury, nie głosowała i nie popiera PiS; ma syna pracującego w IT to jej pomagam jak trzeba i płacę za wakacje; takich osób z emeryturą/rentą 2k jest sporo i nie mają nic wspólnego z PiS i co gorsza nie mają synów programistów wiec jest mi ich zwyczajnie szkoda bo będą żreć gruz razem z pisiorami.
Ty też będziesz miał gorzej i ja też wiec nie rozumiem
Cześć Mirki mam pytanie czy zwykła osoba nie mająca nic wspólnego z IT bez żadnych studiów i średnim angielskim jest w stanie osiągnąć w tym celu? Mam zamiar pod szlifować język plus do tego może hiszpański

Czy te kursy internetowe np java/python po 10/14k są coś warte? Bo trwają dość długo 9 miesięcy a moja praca kolidowałaby z wolnymi weekendami. Czy lepiej szukać materiałów z neta za free i uczyć się z
@poborski28151691:
1. https://www.wykop.pl/wpis/66264217/tak-obserwuje-tagi-programowanie-programista15k-i-/
2. Jeśli musisz wydać kilkanaście tysięcy na kurs, żeby dostać podstawowe informacje dostępne bezpłatnie w Internecie, to nie wróżę Ci powodzenia w tej branży.
3. Angielski to podstawa. Hiszpański Ci się nie przyda w branży, ale jeśli masz ochotę to po prostu ucz się tego języka dla przyjemności.
4. Pytanie, dlaczego interesujesz się IT. Jeśli tylko dlatego ponieważ słyszałeś o nie wiadomo jakich zarobkach, również nie wróżę Ci
@poborski28151691: @witam_po_krotkiej_przerwie: Praca programisty polega na samodzielnym szukaniu wiedzy i ciągłej nauce. Materiałów jest mega dużo w internecie. Kup sobie jakiś kurs z udemy na początek żeby zobaczyć czy ci się to całe it spodoba, załapiesz podstawy, a reszta z neta.

Większość programistów, których znam po angielsku mówi raczej słabo, na tyle, żeby powiedzieć na daily co robią i komunikować się w pracy na podstawowym poziomie. Im lepszy angielski tym