#anonimowemirkowyznania
Jaki jest sufit zarobków w IT w PL?

Pracuję teraz jako data engineer w spokojnej robocie (11k brutto). Fajna atmosfera, nie za dużo pracy, ale trochę mało się rozwijam i mało ambitne projekty.

Kolega polecił mi wzięcie drugie kontraktu na B2B i ciągnięcie dwóch fuch naraz. Ostatnio z kolei dostałem ofertę na rolę jakby prowadzącą do product managera, która wygląda bardzo ciekawie z ekspozycją na biznes. I zastanawiam się, na którą
w wieku 22 poszli do google w san franciso chyba się nie przydadzą, bo nie ma takich zbyt wielu


@AnonimoweMirkoWyznania: A skąd przeświadczenie że google to wybitne miejsce pracy, a dodatkowo najlepiej płatne, jako że to SF? Ani jedno ani drugie nie jest prawdą, a 22-letnia osoba nie pójdzie do google w SF bo nie ma wizy, a L1 nie jest możliwe xD

Tylko naprawdę nie rozumiem, kto z zachodu chciałby
Cześć PowerBi'owe Mirki!

#powerbi #businessintelligence #bi #programista15k #programista25k

W związku z planowanym przeze mnie przygotowaniem kompleksowego szkolenia od totalnego zera do PowerBi'owego bohatera przygotowałem pełną listę tematów i skilli do opanowania w sferze Power BI. Zagadnienia są przyporządkowane do poziomów uznaniowo, nie traktujecie jej jako listy wymagań, aby dostać robotę na danym poziomie. Poziomy są raczej listą tematów, które według mnie osoba pracująca jako konsultant na danym stopniu wtajemniczenia powinna być w
Pijcie ze mną kompot koliedzy. Dostałem pracę jako programista w dużym, międzynarodowym korpo. Niby #programista5k, a nie #programista15k, ale na start dobre i to jako pierwsza praca. Przynajmniej nie trzeba tyrać u janusza za grosze ani oglądać każdego grosza dwa razy z marnych kieszonkowych od rodziców.

Miałem chyba z 15 rozmów o pracę w różnych firmach, ale wszędzie była odpowiedź negatywna, aż tu nagle się udało.
Nie przeszkodziło im nawet
Od 5 lat programuje, #programista15k here, obecnie jestem w 3 firmie, kazdy z firm mnie wykupila i nigdy nie szukalem pracy nie liczac pierwszej do ktorej mnie od razu przyjeli po krotkiej rozmowie. Nigdy nie napisalem cv nawet. Jestem po szkole sredniej zaocznej nie mam matury.

Ok ale do rzeczy, jak to jest z tymi rekrutacjami? Bo powiem wam jak slysze pytania na rozmowach to na polowe z nich nie potrafilbym odpowiedziec.
Przy piąteczku mamy dla Was najnowsze oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Zdalnie
Ruby on Rails Developer | Lemon.io | 27-47k
https://crossweb.pl/job/WBuR1
Ruby on Rails Developer | Lemon.io | 27-47k
https://crossweb.pl/job/hit2O
Python Developer | Lemon.io | 27-47k
https://crossweb.pl/job/EbBvL
Java Cloud Developer | Grape Up | 16-22,1k
https://crossweb.pl/job/LwWeQ
Senior
źródło: comment_1659077119ZPJ6tR7OQqDg1Imd2sHmfA.jpg
Staram się rekrutować z juniora na mida i na razie idzie mi słabo. Czy ja mam jakiegoś pecha, czy po prostu jestem jeszcze zbyt słaby? To o czym piszę o rekrutacjach poniżej to normalka? (Nie odbyłem jakoś dużo technicznych w mojej karierze)
Aplikuję na stanowisko data engineera, czyli generalnie bazki danych, SQL i Python. Problem jaki obserwuję jest taki, że każda firma ma swoją definicję stanowiska, w które mierzę, jedne szukają tego
@ElMatadore: Brzmisz jakbyś liznął trochę relacyjnych baz danych, SQL i pythona. Jak to ma pozwolić ci być midem? Nikt cie nie będzie pytał o internale cassandry, mongo, czy jakiejkolwiek bazy relacyjnej. Po prostu poziom twojej wiedzy jest niski jeżeli to jedyne co potrafisz. Nie ogarniasz zadanek leetcodowych, znasz jakieś proste rzeczy typu SQL, czy CAP. No i do tego Python, który notabene jest naprawdę prostym językiem programowania. Masz dwie opcje, albo
#anonimowemirkowyznania
Wyszedłem z przegrywu! Takiego przegrywu przez duże "P". Jako 31 letni prawik strasznie siedziało mi to na bani. Katolickie wychowanie zrobiło swoje niestety. Do tego bieda w domu, alkoholizm, mieszkanie na wsi, brak znajomych. Po skończeniu szkoły średniej urwały się praktycznie wszystkie znajomości i zostałem sam. Czaicie to? 11 LAT bez jakiegokolwiek życia społecznego. Ale się wygrzebałem z tego gówna. JE$%Ć wszystkich którzy mogli mi pomóc a nie pomogli. Mam przynajmniej
@whoru znajomi cię nie zaczepiają, tylko tyle i aż tyle. Od rana ładowałeś socjal bateryjki, śledzenie newsów z neta, słuchanie muzyczki, rozmowa itd. Pod wieczór masz już to wszystko naładowane fest więc pojawia się potrzeba innego bodźca dającego satysfakcję i nowe wyzwania - wydajna praca
Czasem mam wrażenie, że HRy to podludzie pracujący maszynowo.

Pomijam wysyłanie ofert zupełnie niedostosowanych do Twojego doświadczenia czy oczekiwań. Ale taka sytuacja z dzisiaj:

- Dzień dobry, mam ofertę w firmie XXX (tu trochę szczegółów). Zarobki które możemy zaproponować sięgają YYY PLN.
- Niestety, moje aktualne wymagania to YYY + 20%.
- Hmmm. Właśnie sprawdziłam i jestem w stanie tyle zaproponować. Czy mogę przekazać CV dalej?
- Oczywiście.

4h później telefon od