@programista70k: ja najpierw czekam jeszcze na dywidendę olejorza i razem je w coś wrzucę. Ale pewnie wrzuce w olejorza, bo xtb dokupywałem ostatnio na spadku po 100, a olejorz właśnie miał spadki. To moja dywersyfikacja 2-spółkowa ( ͡°͜ʖ͡°)
#gielda #gieldowegownowpisy Terapia światłem czerwonym (RLT) to nieinwazyjna metoda wykorzystująca diody LED o długości fali od 600 do 1100 nm, wnikające w głąb tkanek na głębokość od kilku milimetrów do centymetrów. Pobudza ona mitochondria do produkcji energii (ATP), przyspieszając naturalną regenerację organizmu, redukcję stanów zapalnych oraz syntezę kolagenu.
@pepedros: oj tam to tylko lepiej, większa stratą będzie do odliczenia od podatku ( ͡°͜ʖ͡°) Mój umysł nawet nie zarejestrował, że ktoś mógłby tak zrobić, więc to musi być bait.
✨️ Czy związek to klucz do szczęścia?Ⓘ Prawda jest taka że tylko kobieta i związek dają szczęście. Ja sam cope'owałem że życie singla jest fajne, jakieś siłownie, bieganie, podróże, drinki do kompa ale to długoterminowo cope. Na pewnym etapie stwierdzasz że po co to wszystko? dla kogo? Jak jeszcze byłem młodszy i raz na rok udawało się wyjść z kimś z #tinder #badoo i jakimś cudem były następne
@mirko_anonim: niestety mam złe newsy. Żyjesz w bańce singli / młodych osób. Osoby które wyszły za mąż i ich żona zostawiła po 7/15/20 latach z niczym to bardzo żałują, że byli w tych relacjach. I dopiero wtedy doceniają to, że będąc singlem możesz robić to co chcesz.
Relacje są spoko, ale pozbieranie się po takim czymś jest dużo gorsze. Ba, pozbieranie się po zwykłej zdradzie nawet gdy byliście w jeszcze
#gielda #inwestycje #inwestowanie @ossprime regularnie pokazuje zmiany w czasie swojego portfela, to i ja pokażę - od 31 grudnia 2025 do 31 maja tego roku. Robię zrzut co miesiąc na koniec ostatniego dnia otwartych rynków.
W pierwszej kolumnie część portfela, na górze miesiąc, w środku WYNIK (obecny stan - wpłaty) - to ważne, bo nie śledzę tutaj wielkości portfela w czasie, tylko sam wynik.
"Inwestorzy detaliczni odpowiadają obecnie za 20% całkowitego obrotu akcjami. Jest to aż o 10% więcej niż w 2010r. . Tak duży udział inwestorów indywidualnych może odpowiadać za b.wysokie wahania akcji w obu kierunkach, a także podnosić ceny akcji znacznie powyżej fundamentów" #gielda
Korci mnie w poniedziałek tak kupić ze 100 akcji. Główny franczyzobiorca Popeyes i Burger Kinga na Polskę, Czechy i Rumunię. Fastfoody bądź co bądź mają jeszcze miejsce na rynku na dalszy rozwój tylko z tyłu głowy dalej mam ostatni upadek North Fisha, który no nie był typowym fastfoodem przez co i tak ciężko podjąć mi decyzję xd #gielda
Około połowa polaków ma styl przywiązania inny niż bezpieczny co oznacza, że bez psychoterapii prawdopodobnie nigdy nie będzie w stanie stworzyć trwałego i zdrowego związku. Miażdżąca nadwyżka takich osób znajduje się na aplikacjach randkowych, ponieważ wpadają i wypadają oni z rynku matrymonialnego i tak w kółko.
Osoby o stylu bezpiecznym mają filtr przez który (dość szybko) wchodzą w relacje z innymi osobami o stylu bezpiecznym przez co związki te są zdrowe i
Jak oszczędzać pieniądze? Zasada: Płać sobie pierwszemu. Większość ludzi nieświadomie wciela się w rolę „przekaźnika pieniędzy”. Odbierają ciężko zarobioną wypłatę, a następnie natychmiast redystrybuują ją dalej: opłacają rachunki, subskrypcje, kupują jedzenie i bezmyślne zachcianki. Na samym końcu patrzą na puste konto i obiecują sobie, że odłożą „to, co zostanie” w przyszłym miesiącu. Spoiler: nigdy nie zostaje nic. Rzymski stoik Musoniusz Rufus przypominał, że wolność człowieka zaczyna się od radykalnego panowania nad własnymi
@nickszalinski: Gothic czy gta 6 to praktycznie nic nie znaczące wydatki. Prawdziwe wydatki to wynajem lub rata za mieszkanie/dom + kredyt / leasing za auto.
Tak, ludzki mózg się przyzwyczaja do inflacji stylu życia, 1.5 roku temu kupiłem auto gdzie wcześniej myślałem że jest mi zbędne, teraz nie wiem czy bym potrafił na nowo być "niemobilny". Na szczęście kupiłem 20 letniego gruza, więc nie był to nie wiadomo jaki poziom
#programista25k Pracowaliście kiedyś z kimś kto tworzy taki g---o kod, że szybciej byłoby zrobić wszystko samemu od zera niż testować te wszystkie zmiany z doopy i wypunktowywać w review co jest schrzanione?
Tylko dzisiaj kup mój kurs podrywu 90% taniej, bo po północy usuwam stronę
Krwa jaki to jest upadek tego człowieka. Tokeny po to żeby je spalić w zamian za reklamę na jakiejs g0wnoplatformie na którą nikt nie wchodzi, grupa sekciarska na telegramie, marketing jak jakiegoś Dawida Piątkowskiego albo innego frywolnego podrywacza
Matko bosko co to się stanęło, nie pamiętam aż tak wielkiego i szybkiego upadku na
Od dłuższego czasu robię DCA na SP500, bez skupiania się na pojedynczych spółkach technologicznych. Moja teza jest taka że spółki te wypracują rozwiązania, które potem wdrożone zostaną przez resztę gospodarki i wtedy wzrosną zyski całego indeksu, a do tego momentu uśredniam póki jest tanio. W pewnym momencie i tak techom skończy się gotówa i inwestycje przyhamują, a reszta dalej będzie się rozwijać. #gielda
#gielda zamiast tego #spce redditowego to jak wam brakuje emocji to jebnijcie sobie jakiegos longa czy tam shorta na Brent / WTI / XAUUSD / US100 na lewarze x20 co to jest max na XTB. Tyle jest zabawek, zamiast tych wynalazkow xD
Strefa neutralna, ale historycznie rotacja opłaca się dopiero powyżej 80. Macie jakieś swoje progi przy których decydujecie się wymieniać złoto na srebro? Czekać aż dobije do 80+ czy przy 60 też warto?
#gielda #meczennicyxtb
Swoją drogą dywidenda to okradanie inwestorow, bo od razu zabierają podatek belki
Normalny człowiek by sprzedał 1 akcję za 100 zł i za tyle też kupił kolejne akcje, a takto dają 81 zł i kupi mniej za to xD
To moja dywersyfikacja 2-spółkowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)