Bagatelizowałem temat, ale okazuje się, że #sztucznainteligencja już dziś jest na poziomie, którego nie spodziewałem się za mojego życia - a już na pewno nie spodziewałem się, że zaczniemy od niszczenia tego, co było naprawdę świetne - radości z tworzenia i możliwości podziwiania pracy oraz umiejętności innych.

Myślałem, że autonomiczne samochody i robienie z ludzi NPC we własnym życiu to gówno, ale to, co (oprócz profanacji nazwiska) robi Dall-e z grafiką (generuje
mam dostęp do tego codex i proste rzeczy robi, jeszcze trochę czasu mu zajmie, ale podejrzewam, że za parę lat będzie robił duże projekty


@mizantrol: po tej prezentacji to stało sie dla mnie jasne. Jeśli ktoś jest w stanie zebrać założenia i przekazać je programiście, to równie dobrze może przekazać je komputerowi, który z czasem będzie coraz lepiej rozumiał jaki efekt chcesz osiągnąć.
Najbardziej ostatnio mnie zadziwiło jakie obrazy fajne umie generować AI.

Nie mogę stronki teraz znaleźć, ale ogólnie wyobraź sobie, że kupujesz dzieło stworzone przez komputer.


@budyn: nie umiem sobie tego wyobrazić, bo coś, co zostało wygenerowane bez żadnego wysiłku i wkładu, to nie jest dzieło. O tym jest mój wpis.
@xdTM: Ah pamiętam te teksty, że już za chwilę, już jutro całe IT przeniesie się do indii i hindus zrobi wszystko 10 razy taniej niż lokalsi. Dzisiaj wielu żałuje powierzenia swoich projektów beżowym inżynierom, robili tanio i #!$%@?. Produkty się sypią, trzeba szukać w europie firm które naprawią te hinduskie projekty i płacić im gruby hajs, bo nikt nie chce się podjąć takich zleceń za normalne pieniądze.
Piątek, piąteczek... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotowaliśmy dla Was najnowsze oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Zdalnie
Junior Back End Developer | Kalamba Games | 6-10k
https://crossweb.pl/job/msmlR
Back End Developer | Kalamba Games | 10-16k
https://crossweb.pl/job/4DxLh
Senior Back End Developer | Kalamba Games | 16-27k
https://crossweb.pl/job/btNp9
źródło: comment_1652428133diiKAquBMOkoGoDdd9gP4Q.jpg
Problemem Polskiej Branży IT jest to, że dużo zarabiają ludzie którzy nie są gotowi mentalnie na takie pieniądze. W innych branżach typu prawo, medycyna, wysoka pozycja zazwyczaj jest dziedziczna i od małego w dobrych domach uczą się manier, kultury, ogłady, gotowości do wpływowej pozycji i zarządzania kapitałem. Jak biedak się nauczy programowania i zarobi, to dalej będzie mentalnym biedakiem, a hajs pewnie przepije albo wyda na jakieś kryptowaluty. Zarobki w IT powinny
Dzisiejszego dnia wpada nieco ofert #pracazdalna, wprost ze #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------

Senior Software Engineer (Lead) | threatray 
[Biel] [110’000 - 140’000 CHF] [Lead] [Full-Time] [English] [Remote]
https://swissdevjobs.ch/jobs/threatray-Senior-Software-Engineer-Lead

Senior Full Stack Engineer | Audacia Group 
[Sion] [65’000 - 105’000
źródło: comment_1652347971lHmPP5xzbChUks1ulT06PW.jpg
Czy tylko mi ta gadka, jak to trzeba być ciągle up-to-date w IT z technologiami - że nie ma czasu nadązyć, jest wyolbrzymiona? Nie wiem, na ile to kwestia subiektywnego biasu, stąd też was pytam.

Ja np. robię w BI/inżynierii danych, i wchodząc relatywnie niedawno na rynek, to powiedziałbym, że jest duużo nauki na początku - fakt, ale wcale nie ma cały czas potrzeby nadążania za jakimś "paradigm shift" w kontekście stricte
@ElMatadore: Nie żadne obkuwanie, tylko szeroka płytka wiedza, jakie narzędzia są na rynku i co umożliwiają, bez szczegółów. Dopiero jak masz problem to nadganiasz szczegóły które maja CI pomóc go rozwiązać. Uczenie się jakiegoś narzędzia którego nigdy nawet raz nie użyjesz w praniu nie ma sensu. masz tylko wiedzieć że jest i jakie problemy rozwiązuje. Tyle. Dlatego planując swój rozwój i experckość należy poprawnie wwbierac zagadnienia nad którymi pracujemy
https://www.wykop.pl/wpis/65475425/anonimowemirkowyznania-czesc-mirki-i-mirabelki-czy/

Skąd się biorą chętni do pracy w takich firmach? Gdyby moja firma cyferkami zaczęła mierzyć moje zaangażowanie i wydajność, a co roku miałbym jakieś uwłaczające spotkanie, na którym nawiedzony manager oceniałby mnie jak murzyna na targu niewolników, to jeszcze tego samego miesiąca dostałaby wypowiedzenie. Zrozumiałbym jeszcze gdyby płacili więcej niż rynek, ale stawki, które ta firma oferuje są po prostu słabe.

#programista15k
@marek-krakow:
- presja rodziny na łapanie pierwszej lepszej pracy
- zasiedzenie
- podejście jest ujowo,.ale stabilnie
- strach przed zmianami
- brak innych opcji w najbliższej okolicy
- brak chęci do rozwoju, więc lepiej siedzieć póki tutaj płacą
- brak wiary w siebie i własne siły
- totalna abstrakcja, że można pracować w lepszej firmie/atmosferze
@marek-krakow:

ps. ja mialem raz taka rozmowe na stanowisku leadowskim, #!$%@? straszny zresztą. oczekiwałem wyjścia z inicjatywą jakiejś podwyżki czy czegokolwiek, bo stawka była i tak poniżej rynku.

zamiast tego przez cala rozmowe bylo #!$%@? z ich strony co im sie nie podoba blablabla co brzmialo kosmicznie i nierealnie do zrobienia przy takim #!$%@? jaki byl i takim teamie jaki był.

oj jak sie zdziwili jak tego samego dnia dostali wypowiedzenie,
Teraz gdy stawki przebiły 15k ten podatek jest bardziej niż potrzebny. Potrzebujemy jako społeczeństwo wyrównania warstw społecznych. To nienormalne, że taki programista singiel ma tyle kasy i dodatkowo zaniża niską już dzietność, a samotne matki, które poprawiają wskaźniki demografii ledwo wiążą koniec z końcem

#programowanie #programista15k #patologiazewsi #patologiazmiasta #praca #pracait
źródło: comment_1652268396Vbr7lMWEHXAffB0MPaIZAJ.jpg
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #php, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------

Senior Software Engineer (m/f, 80-100%) | Conteo AG 
[8005 Zurich] [105’000 - 135’000 CHF] [Senior] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Conteo-AG-Senior-Software-Engineer-mf-80-100

(Senior) Software Engineer 80-100%
źródło: comment_1652258955tOO900uBKYyZr7QCnsO1jW.jpg
macie .net 100% zdalnie bez języka, tylko z angielskim? :P


@PiesLat2230: Jak sobie klikniesz w buttony .NET i Remote na naszych stronkach, to co nieco powinno się znaleźć ( ͡º ͜ʖ͡º)

niby [English], a wszystkie opisy po niemiecku


@spaduwa_mam_robote: Nie przesadzajmy, na pewno nie wszystkie () Gdzieniegdzie komuś niestety nie chciało się przetłumaczyć opisu - zwróciliśmy już uwagę tym firmom, żeby
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
W umowie B2B jako #programista15k piszą mi, ze moja praca nie jest ubezpieczona i do mnie nalezy ubezpieczenie tego co wyprodukuję. Czyli jak zrobię cos zle i ktos kto kupil ten program czy cos przez to poniesie szkody i pozwie moją firme do sądu i to ja będę musiala im zaplacic odszkodowanie (to sa zazwyczaj kwoty w milionach w tym konkretnym wypadku).

Czy takie warunki są normalne dla umowy B2B? Do tej
źródło: comment_1652259173On149M4cHAAlFDRsxPDOyR.jpg
@Anesa:
Nie podpisywałbym czegoś takiego to jest zbyt ogólne.
Po to jest odbiór wykonywanej pracy.
Ew. można określić maks. zakres odpowiedzialności za błąd. Bo co jeśli szkoda wyrządzi straty na 1 mln USD?

Tak to klient może wymagać jak to Ty wypuszczasz gotowy produkt i bierzesz wtedy za to kolosalną marże, a nie że odpowiada za to pojedynczy podkontraktor.
Cześć w środę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was listę ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

FRONT-END
Remote Frontend Developer | Randlab | 13,5-18,5k
https://crossweb.pl/job/4rMr3
Senior React Developer | Tidio | 20-28k
https://crossweb.pl/job/gKYx8
React Developer (mid) | Tidio | 12-20k
https://crossweb.pl/job/IFLYw

BACK-END
źródło: comment_1652253725PRjNugHkPeo0Yxk4pGz78y.jpg
#anonimowemirkowyznania
Mirki, napiszę Wam na moim przykładzie jak rządy wyruchały najbiedniejszych ludzi (ludzi żyjących skromnie od 1 do 1, często na państwowych posadach albo na garnuszku państwowym typu 500+).

Jestem specjalistą IT z dosyć dużym stażem (>10 lat), więc o robotę się nie muszę martwić, szczególnie teraz gdy można pracować zdalnie. Przed pandemią zarabiałem 16K na UoP (wychodziło ok. 12 na rękę), co wystarczało na godne życie w naszym kraju. Moja żona
ROZPOCZĘLIŚMY REWOLUCJĘ! ( ͡ ͜ʖ ͡)

Do tagu #programista25k dołączyło już w niespełna 2 dni 60 osób! Migracja ma się w najlepsze, zachowując takie tempo wzrostu, za dokładnie miesiąc przebijemy liczbę obserwujących tag #programista15k, który moim zdaniem, jak i zdaniem wielu innych osób nijak ma się do obecnych czasów.

Jak dołączyć do rewolucji?
1. Obserwuj tag #programista25k
2. Zaplusuj i skomentuj ten wpis, by jak najwięcej
@bb89: tak między nami, z tagiem #programista15k wszystko jest w porządku, oprócz tego, że się już zdezaktualizował i szczerze mówiąc, trochę nie rozumiem, czemu niektórzy zamiast przyłączyć się do migracji, tylko narzekają i podcinają nam skrzydła.

Za migracją idzie taka myśl, że gdy programiści zaczną wchodzić na tag #programista25k, a nie #programista15k, to bardzo możliwe, że stawki w IT pójdą do góry (zacznie kiełkować świadomość, że 15k to wcale
@a5f5c1: bo programista15k to symbol a nie konkretna stawka. Ktoś ma pytanie do starszych doświadczeniem kolegów daje tag i nie mysli czy to już 25k czy 50k. Nikt Ci nie podcina skrzydeł tylko mówi co mysli o tym, robisz zamieszanie bo ludzie będą zaśmiecać posty większa ilością tagów i na tym sie skończy, a umrze to śmiercią naturalna kiedy Ci się znudzi spamować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Programisto Zadbaj o Swoje Zdrowie – Sport w Życiu Programisty

Cześć Właśnie pojawił się nowy artykuł na blogu Modest Programmer. W tym artykule opowiem dlaczego sport jest tak ważny w życiu programisty. Opiszę jakie problemy niesie ze sobą ciągłe siedzenie przed komputerem, po co nam więcej ruchu, od czego zacząć, na co uważać i jaki sport dla programisty będzie odpowiedni. Zapraszam

Więcej: https://www.modestprogrammer.pl/programisto-zadbaj-o-swoje-zdrowie-sport-w-zyciu-programisty

#programowanie #programista #nauka #naukaprogramowania #programista15k #csharp #dotnet #informatyka #
źródło: comment_1652161751nmFGwl8SZNhfYfaAB9WoHN.jpg
JESTEM DUMNY! ()

Jestem dumny z tego, że już 39 osób (!) zmigrowało się na uaktualniony tag #programista25k. Czuję, że to co robimy ma znaczenie, że jest to komuś potrzebne. Nowe czasy wymagają nowych tagów, pokażmy na co nas stać!

Jak zmigrować?
1. Obserwuj tag #programista25k
2. Zaplusuj i skomentuj ten wpis, by jak najwięcej osób dowiedziało się o przeprowadzanej migracji.
3. Oznaczaj swoje
Hej Mirki,
Robię #rozdajo z okazji przejścia na swoje i otwarcia własnego #januszex 'u.
Na wykopie jestem z Wami od 7 lat, w międzyczasie pomogliście mi wybrać studia, znaleźć praktyki, a później pracę, więc trochę Wam zawdzięczam.

W ramach podziękowania i kryptoreklamy organizuję rozdajo na jedną roboczogodzinę #programista15k - 100 zł w postaci karty Empik - wyniku jutro tj.09.05. o 20:00.
Udział biorą wszyscy pulsujący wpis bez zielonek.

Kryptoreklama:
Zakładam wraz z
źródło: comment_1652028795FeLJeFh3RqkWnZCmYPyGLL.jpg