@getin: NIECH JADĄ, nam potrzebni są spawacze, stolarze, sprzątający, straganiarze!
wpisy
Najlepsze
Archiwum
- 62
Jak tam nastrój Panowie? Zakasać rękawy i orać dla dobrodzieja pana Janusza ( ͡° ͜ʖ ͡°) i szykujemy się na zestaw pytań poniedziałkowych.
Jak tam młody weekend?
Pociupciałeś?
Por$chałeś?
Podupczyłeś?
Powierciłeś?
Pobzykałeś?
Pohędorzyłeś?
Pobzikałeś?
Poorałeś?
Patelnie wylizałeś?
NIEEEE?! A MOŻE TY JAKI GIEJ JESTEŚ? TEJ PACZCIE! MŁODY ZNOWU NIC NIE POCIUPCIAŁ HEHEHE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#produkcja #magazyn #budowa #praca #pracbaza #januszex #januszalfa #
Jak tam młody weekend?
Pociupciałeś?
Por$chałeś?
Podupczyłeś?
Powierciłeś?
Pobzykałeś?
Pohędorzyłeś?
Pobzikałeś?
Poorałeś?
Patelnie wylizałeś?
NIEEEE?! A MOŻE TY JAKI GIEJ JESTEŚ? TEJ PACZCIE! MŁODY ZNOWU NIC NIE POCIUPCIAŁ HEHEHE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#produkcja #magazyn #budowa #praca #pracbaza #januszex #januszalfa #
- siekieromotyka
- Flutter_M_Shydale
- Trkl
- fizo99
- HasloMaslo
- +40 innych
- 14
@sikalafou: Wrócił pogromca roboli ( ͡° ͜ʖ ͡° ) Za każdym razem jak widzę na tagu wpisy fizycznych to zawsze sobie dziękuję, że poszedłem na studia
#programista15k
@div037
Nie widzę reakcji konfy na szczucie przez PiS na programistow. Zareagował jedynie Budka.
Czy konfa planuje się odezwać, czy ma w dupie polskie it, które bezpośrednio jest odpowiedzialne za 8% PKB, a pośrednio pewnie za jakieś 40%
Czekam aż ktoś zacznie reprezentować nas.
@div037
Nie widzę reakcji konfy na szczucie przez PiS na programistow. Zareagował jedynie Budka.
Czy konfa planuje się odezwać, czy ma w dupie polskie it, które bezpośrednio jest odpowiedzialne za 8% PKB, a pośrednio pewnie za jakieś 40%
Czekam aż ktoś zacznie reprezentować nas.
@moj_wykopowy_login: to przygotowania pod zwiększenie ryczałtu dla IT od przyszłego roku :(
- RunDittoMoon
- Rabsztok
- Xarphax
- konto usunięte
- konto usunięte
- +7 innych
@moj_wykopowy_login: nie wcale nie zareagowali, klakier PiSu tak sobie tylko odpisał Dziamborowi
- Nighthuntero
- BjornIronside
- Cierniostwor
- div037
- KungFuhrer
- +3 innych
❤ WIELKA RZECZPOSPOLITA POLSKA SKOMPIL(LIK)OWANA XD
#programista15k #programowanie #humorinformatykow #pracait #polityka #polska #morawiecki #vateusz
#programista15k #programowanie #humorinformatykow #pracait #polityka #polska #morawiecki #vateusz
- groman43
- dthprf
- Bairei
- Snowdr0p
- konto usunięte
- +1 innych
@binarny_pasek: trolo lolo
- zaltar
- jaqqu7
- HrabiaTruposz
- EtenszynDrimzKamynTru
- n1craM
- +57 innych
- 64
Esencja pisowskiego jadu:
- sugerowanie, że informatycy kogoś "okradają"
- sugerowanie, że informatycy nie dokładają się do budżetu lokalnej społeczności
- sugerowanie, że informatycy uważają się za "elitę"
Tępy motłoch i tak to kupi
- sugerowanie, że informatycy kogoś "okradają"
- sugerowanie, że informatycy nie dokładają się do budżetu lokalnej społeczności
- sugerowanie, że informatycy uważają się za "elitę"
Tępy motłoch i tak to kupi
- Mr_Hand_of_Fate
- Gurciak
- Aster1981
- jakacper
- Bairei
- +59 innych
- 63
@#!$%@?: Macie swoje nowe, pisowskie elity
- SOLDIER_OF_FROGTAN
- Pally
- LegoBatmanRules
- Lketoglutaran
- a4z4a4
- +58 innych
- 13
- Tytanowy_Lucjan
- Bairei
- zibizz1
- Bulgot77
- mjr_bien
- +8 innych
- 17
Czy super zdolny Informatyk to elita Khorinis?
#gothic #programista15k #humorinformatykow #morawiecki
#gothic #programista15k #humorinformatykow #morawiecki

- thority
- moj_wykopowy_login
- konto usunięte
- brejak
- slabehaslo
- +12 innych
Mirki, czy jest w ogóle jakaś możliwość, aby dostać kredyt hipoteczny za granicą na zagraniczną nieruchomość? Wolę brać kredyt na stałą niską stopę na ludzki procent (0,5% do 1,5%, przykładowo Francja to około 1.4% stałej stopy). Nie chodzi o nieruchomość inwestycyjną, tylko mieszkanie by w nim sobie pomieszkiwać (do 3 mc. w roku, a resztę czasu nomadować). Rozkminiam, by założyć spółkę kapitałową w kraju który mnie interesuje, może wtedy ichniejszy bank
- Pantegram
- analboss
- PyvaC
- marian901
- komentarze
- +1 innych
Aktualnie procesuje kredyt w Hiszpańskim CaixaBank. Kredyt na spółkę kapitałową z PL, dwuletnią. Obroty dość okazałe, taki programista 30k powiedzmy. Hiszpanie w takim wypadku nie dają więcej niż 50% LTV. Przy uop lub jdg napewno można dostać więcej nie będąc zarobasem.
Założenie spółki za granicą to budowanie zdolności od początku. Dwa lata wyjęte z życia.
Rezydencja nie jest do niczego potrzebna. Sprawy podatkowe to niepotrzebna rozkmina. Płacisz należne daniny (podatek od gruntu,
Założenie spółki za granicą to budowanie zdolności od początku. Dwa lata wyjęte z życia.
Rezydencja nie jest do niczego potrzebna. Sprawy podatkowe to niepotrzebna rozkmina. Płacisz należne daniny (podatek od gruntu,
@straz_konsumencka: 1,2 mln € / 50% wkładu / 20 lat / APR na poziomie 2,3-3% (sic!) w zależności od paru jeszcze zmiennych. Generalnie śmiech w porównaniu z tym co jest w naszym kartonowym Państewku.
Ocupas są problemem z którym można sobie poradzić. Bardziej dotyczą dzielnic zamieszkiwanych stricte przez lokalsów.
Poza tym ja będę budował na Teneryfie (bo kredyt jest na budowę hotelu dla cyfrowych nomadów ( ͡° ͜ʖ ͡
Ocupas są problemem z którym można sobie poradzić. Bardziej dotyczą dzielnic zamieszkiwanych stricte przez lokalsów.
Poza tym ja będę budował na Teneryfie (bo kredyt jest na budowę hotelu dla cyfrowych nomadów ( ͡° ͜ʖ ͡
#anonimowemirkowyznania
Dlaczego na wykopie uważa się żeby nie iść w programowanie dla kasy? Czy można w ogóle mówić o pracy, która jest twoją pasją? Z tego co czytam to w korpo klepiecie crudy, robicie dokumentacje, wszystkie te korpo procedury no i to ma iść na czas i według wytycznych klienta. Co innego jest przecież robienie sobie dla zabawy aplikacji w domu w wolnym czasie a co innego praca na etacie w korpo
Dlaczego na wykopie uważa się żeby nie iść w programowanie dla kasy? Czy można w ogóle mówić o pracy, która jest twoją pasją? Z tego co czytam to w korpo klepiecie crudy, robicie dokumentacje, wszystkie te korpo procedury no i to ma iść na czas i według wytycznych klienta. Co innego jest przecież robienie sobie dla zabawy aplikacji w domu w wolnym czasie a co innego praca na etacie w korpo
- Towarzysz_Obywatel
- BanbaBanba
- groger
- ubeusz
- Summar
- +8 innych
@AnonimoweMirkoWyznania:
Po prostu beka z osób, które są gotowe poświęcić miesiące swojego życia zakuwając X godzin dziennie ucząc się czegoś co ich to nie interesuje, tylko po to żeby odrobinę zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy w zawodzie, który ich nie interesuje. To się tyczy wszystkiego a nie tylko programowania.
Zgadzam się, że praca to przede wszystkim źródło pieniędzy, pracuje się dla kasy, ale w pracy spędzasz 1/3 swojego dnia. Jeżeli
Po prostu beka z osób, które są gotowe poświęcić miesiące swojego życia zakuwając X godzin dziennie ucząc się czegoś co ich to nie interesuje, tylko po to żeby odrobinę zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy w zawodzie, który ich nie interesuje. To się tyczy wszystkiego a nie tylko programowania.
Zgadzam się, że praca to przede wszystkim źródło pieniędzy, pracuje się dla kasy, ale w pracy spędzasz 1/3 swojego dnia. Jeżeli
- miur
- lojawyk
- LubieSzaszylkiZLublina
- wunrz
- Veni
- +18 innych
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo czesc starych dziadow jest przekonana ze robiac z pasji tworza cos na ksztalt elity. Kiedys informatycy i programisci to byli w 95% nerdy i pasjonaci. Dzis co drugi to oski albo bootcampowiec i im to przeszkadza. Nie popieram podejscia ale w sumie nie dziwie sie, takie zmiany rozrzedaja istniejaca kulture branzowa i wpuszczaja do niej "normictwo"
- Bleck
- krol_elfow
- Bolo_Yeung
- BjornIronside
- straggler2
- +2 innych
#informatyka #korposwiat #programista15k
Czy lepiej jest pracowac dla JEDNEGO klienta wewnetrznie i mieć swoja regularną kuwetę,
Czy lepiej w otsorcingowni gdzie klientów możesz mieć kilku ale co chwila coś nowego i nie sposób się nudzić?
Na plus 1:
- stabilność, ale jak im do łba strzeli przenieść usługi do indii to z dnia na dzień jesteś niepotrzebny :/
znasz środowisko na wylot - nie ma takiej rotacji.
Na plus 2:
-oustorcingownie bardziej
Czy lepiej jest pracowac dla JEDNEGO klienta wewnetrznie i mieć swoja regularną kuwetę,
Czy lepiej w otsorcingowni gdzie klientów możesz mieć kilku ale co chwila coś nowego i nie sposób się nudzić?
Na plus 1:
- stabilność, ale jak im do łba strzeli przenieść usługi do indii to z dnia na dzień jesteś niepotrzebny :/
znasz środowisko na wylot - nie ma takiej rotacji.
Na plus 2:
-oustorcingownie bardziej
@ZaczynamNaZielono: Poszukaj sobie jakiejś firmy technologicznej.
@LazyInitializationException: poszukam.... niestety od nowego roku bo mam lojalkę :/
#programista15k vs szewc To trzeba usłyszeć samemu! https://twitter.com/i/status/1528326357846982657
@wpoldokomina: Obejrzałem pobieżnie, widziałem gorsze „raki”. Chyba że do konkretnej sceny się odnosisz, która takie emocje wzburzyła, to daj timestamp.
- 0
@wpoldokomina: soft serve, body leasing który kreuje się na fifa-rafa software house
HTTP Dla Początkujących Web Developerów -> https://techniczniej.pl/post/http-czyli-co-http-dla-poczatkujacych-web-developerow
- Zapytania HTTP
- Metody HTTP
- Odpowiedzi HTTP
- URL vs URI
- Nagłówki
- Surowe Zapytanie/Odpowiedź HTTP
#programowanie #programista15k #webdev #siecikomputerowe #naukaprogramowania
- Zapytania HTTP
- Metody HTTP
- Odpowiedzi HTTP
- URL vs URI
- Nagłówki
- Surowe Zapytanie/Odpowiedź HTTP
#programowanie #programista15k #webdev #siecikomputerowe #naukaprogramowania
@jerry_owies: a No tak, nie można rzeczowo wskazać błędów, bo to elektroda. Jak ktoś już podejmuje się pisania artykułów edukacyjnych i pisze nie po polsku, niemerytorycznie jednocześnie to należy go pogłaskać po główce za to?
Zostań szewcem i trzaskaj 15k xD
-kup kamerę 4K, dobre oświetlenie
-nagrywaj filmy na Youtube, jak robisz ekskluzywne buty
-zrób stronę internetową, z jakimś super layoutem, żeby było mega ekskluzywnie
-sprzedawaj parę butów za $2000
#programista15k
-kup kamerę 4K, dobre oświetlenie
-nagrywaj filmy na Youtube, jak robisz ekskluzywne buty
-zrób stronę internetową, z jakimś super layoutem, żeby było mega ekskluzywnie
-sprzedawaj parę butów za $2000
#programista15k
@NPC_358034: właśnie, że tak działa, ale większość szewców w Polsce nie robi butów na zamówienie, a łata dziury w laczkach emerytów :D
@kolejny_wolny_nick: to jest masówka zrzeszająca szewców, ale powiem CI, że jeśli ktoś umie w marketing i robi buty "ekskluzywne", to też sprzeda ;)
pan Morawiecki nie szanuje szewców, myśli, że to jakiś dziad zamknięty w kanciapie łatający buty z deichmana, oczywiście takich jest sporo, głównie starych szewców, ale ten stereotyp jest silny w narodzie. Przez 30 lat poniżaliśmy zawody rzemieślnicze i gloryfikowaliśmy papierek gówno uczelni
pan Morawiecki nie szanuje szewców, myśli, że to jakiś dziad zamknięty w kanciapie łatający buty z deichmana, oczywiście takich jest sporo, głównie starych szewców, ale ten stereotyp jest silny w narodzie. Przez 30 lat poniżaliśmy zawody rzemieślnicze i gloryfikowaliśmy papierek gówno uczelni
- 362
#morawiecki #programista15k #bekazpisu #bekazprawakow #polska
Oho, to ten czas. PiS obiera nowego wroga - bezczelni, dobrze zarabiający informatycy którzy nie dzielą się swoim majątkiem z pisow... potrzebującymi.
Idą po was, szykujcie się i przenoście działalności gospodarcze, Mateusz już tupta! ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polityka
Oho, to ten czas. PiS obiera nowego wroga - bezczelni, dobrze zarabiający informatycy którzy nie dzielą się swoim majątkiem z pisow... potrzebującymi.
Idą po was, szykujcie się i przenoście działalności gospodarcze, Mateusz już tupta! ( ͡° ͜ʖ ͡°) #polityka

- Lujaszek
- konto usunięte
- wda79
- Norbercikk
- szarzujacyzajaczek
- +357 innych
- 202
@Krs90: A więc rozkułaczanie wchodzi w życie. Na pierwszy ogień idą informatycy - nie może być tak że gówniorze klepią w kąkuter i mają 4x tyle co pan Zbyszek, wierny wyborca prawicy po 30 latach w fabryce smrodu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- szarzujacyzajaczek
- Krs90
- chlop784
- Tytanowy_Lucjan
- Aken
- +197 innych
- 170
o #!$%@? tu chodzi, co ma państwo do tego gościa informatyka
@rafmen: Zarabiasz więcej niż średnia krajowa = jesteś złodziej, wróg narodu, powinieneś oddać kasę, lewaku i komunisto. Chyba możesz od casu do czasu zrezygnować z przelotami swoim prywatnym odrzutowcem i pomóc narodowi w potrzebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- konto usunięte
- jaqqu7
- Hrjk
- chlop784
- rafmen
- +165 innych
- 129
Morawiecki ostro o chciwych #programista15k
Zobaczcie na ten entuzjazm podstawionych młodych osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://streamable.com/yr8xos
#bekazpisu
Zobaczcie na ten entuzjazm podstawionych młodych osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://streamable.com/yr8xos
#bekazpisu
- Ksemidesdelos
- sudosu-
- straz_konsumencka
- scottt
- sztz
- +124 innych
- 177
@Ksemidesdelos: kontekst jest taki, że ten kto nie wykonuje zawodu, który jest przydatny społeczeństwu jest śmieciem i chciwy na hajs. Tylko spoko, że taki informatyk odstawia miesięcznie do skarbówy i ZUS kilka razy więcej niż taki szewc.
- Ksemidesdelos
- ulsterboy
- sztz
- galonim
- Kakaladze
- +172 innych
- 249
- 7
Dla was też linkedin to cringe jak reddit? Jakieś bezbekowe memy plusowane w kosmos, jakieś wideo promocyjne firm gdzie sojaki pokazują ich fajnofirmę gdzie sobie na hehe luzie w kapciach siedzą bez dres kodu (ale jak chcę wychodzić o stałych porach i nie wracać do laptopa wieczorem to brak mi potrzebnego zaangażowania). Oczywiście Karyny z HR - tego nawet nie trzeba tłumaczyć.
Teraz jeszcze polityczne wpisy o wojnie na Ukrainie. W sekcji
Teraz jeszcze polityczne wpisy o wojnie na Ukrainie. W sekcji
- Impuls94
- konto usunięte
- testowy_test
- konto usunięte
- bamboleira
- +135 innych
- 227
@wpoldokomina: serio ktoś czyta wysrywy na linkedin? xD
- faziorz
- konto usunięte
- atrophy
- testowy_test
- Skibil
- +222 innych
- 113
@wpoldokomina: dodaj jeszcze wzajemne lizanie rowa przez pracowników firmy która wrzuciła post
- 474
- sudosu-
- UnitrA
- konto usunięte
- vries
- Anderus
- +469 innych
- 151
@elon_w_zbozu: ten mem to informatyczny odpowiednik #grazynacore
- mk27x
- vries
- huginn9
- tyrystor_TO220
- yupitr
- +146 innych
@pjoter-syn: może i dzielimy xD PHP ma sporo śmiesznego legacy API. Nie ma generyków. Ma dolarki i strzałki.
Jeśli explode vs String::split świadczą o jakości języka i platformy to powodzenia ;) PHP w 2022 ma JITa, korzysta z AST, ma bardzo poprawny model obiektowy z Traitami, constructor property promotion, typesystem z nullsafety, Fibers (korutynki), najlepszy dep manager (Maven / gradle przy Composerze to żal - wiem co mówię, wróciłem do PHP
Jeśli explode vs String::split świadczą o jakości języka i platformy to powodzenia ;) PHP w 2022 ma JITa, korzysta z AST, ma bardzo poprawny model obiektowy z Traitami, constructor property promotion, typesystem z nullsafety, Fibers (korutynki), najlepszy dep manager (Maven / gradle przy Composerze to żal - wiem co mówię, wróciłem do PHP
- oslet
- klawiszs
- fukken
- jack_bauer
- arti040
- +133 innych
Już nie mogę słuchać zrządzenia tych Januszy co piszą, że trzeba powrócić do biur bo ludzie nie pracują. Spadła wydajność. Jak ci PO i śmieszni SM mają wiedzieć, że spadła wydajność jak oni nie mają pojęcia o tym na czym polega praca i jak się ją wykonuję. Tłumaczysz takiemu w najprostszych słowach ale to i tak przecież nic nie daje. To tak jakby do samolotu zatrudnili PO i on by powiedział pilotowi,
- rogaty_skurczybyk
- elf_pszeniczny
- hwdp2137
- grayjedi
- molski
- +17 innych
@PiersiowkaPelnaZiol: Ja lubię w życiu coś robić. Poza tym coś tam robią ale to jest jeszcze bardziej gówno praca niż moja. A jednak jakiś minimalny sens swojemu życiu przez prace chcę nadać( ͡° ͜ʖ ͡°)
@facebookzprzygody: jak wyżej
- 99
Muszę się pochwalić, że ban na wykopie przyniósł mi sporo szczęścia i to ile fajnych rzeczy wydarzyło się przez okres tych kilku tygodni jest dość spora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Opiszę wam dzisiaj historię mojego poszukiwania pracy, chociaż właściwie powinienem powiedzieć poszukiwania mnie przez pracę.
Otóż w tamtym tygodniu zrobiłem sobie mój coroczny update mojego CV. Takie małe poprawki, dopisanie nowych technologii których się uczyłem, rozpisanie projektów i
Opiszę wam dzisiaj historię mojego poszukiwania pracy, chociaż właściwie powinienem powiedzieć poszukiwania mnie przez pracę.
Otóż w tamtym tygodniu zrobiłem sobie mój coroczny update mojego CV. Takie małe poprawki, dopisanie nowych technologii których się uczyłem, rozpisanie projektów i
- niebieskipelikan
- crest
- briskmann
- kaosha
- Khalimowski
- +94 innych
@sorek: zajebiscie sorosz, gratuluje. Powinienes byc w goracych zeby ludzie zobaczyli ze sie da jak sie chce. Fajna motywacja dla tych, ktorzy nie chca sie przebranzowic bo nie wiedza co bedzie.
Mirki, mam pytanie. Jakiś czas temu popełniłem wyszukiwarkę do filmów i seriali online https://kinol.pl - indeksuję te strony, które google wyrzuca lub filtruje, tylko z darmowym contentem. Pomysł wydawał mi się fajny, nawet całość z początku przyjęła się na wykopie. Niestety ruch jest słaby (sam poza dodaniem do wykopu tego nie reklamowałem).
Jak myślicie czy jest sens kontynuować ten projekt. Macie jakieś pomysły na usprawnienia, może ktoś zechce wejść we współpracę? Niedługo
Jak myślicie czy jest sens kontynuować ten projekt. Macie jakieś pomysły na usprawnienia, może ktoś zechce wejść we współpracę? Niedługo
Czy jest sens kontynuować projekt kinol.pl
- tak 57.4% (35)
- nie 42.6% (26)
@januszzbloku:
Jakby był dobry to już byś miał listy z kancelarii prawnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety ruch jest słaby
Jakby był dobry to już byś miał listy z kancelarii prawnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- matryja
- Fitoplankton
- methhod
- spaduwa_mam_robote
- diofantos
- +6 innych
@januszzbloku: Przedłużaj, czegoś takiego nieraz sam potrzebowałem. Ruch słaby bo nie reklamujesz (no chyba, że po prostu średnio działa - nie wiem bo nie używałem)































#polityka #informatyka #programista15k #szewc