Jak tam nastrój Panowie? Zakasać rękawy i orać dla dobrodzieja pana Janusza ( ͡° ͜ʖ ͡°) i szykujemy się na zestaw pytań poniedziałkowych.
Jak tam młody weekend?
Pociupciałeś?

Por$chałeś?
Podupczyłeś?
Powierciłeś?
Pobzykałeś?
Pohędorzyłeś?
Pobzikałeś?
Poorałeś?
Patelnie wylizałeś?

NIEEEE?! A MOŻE TY JAKI GIEJ JESTEŚ? TEJ PACZCIE! MŁODY ZNOWU NIC NIE POCIUPCIAŁ HEHEHE ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#produkcja #magazyn #budowa #praca #pracbaza #januszex #januszalfa #
źródło: comment_1653285120hRUPdTk5D93Ln5lgZaXynu.jpg
Mirki, czy jest w ogóle jakaś możliwość, aby dostać kredyt hipoteczny za granicą na zagraniczną nieruchomość? Wolę brać kredyt na stałą niską stopę na ludzki procent (0,5% do 1,5%, przykładowo Francja to około 1.4% stałej stopy). Nie chodzi o nieruchomość inwestycyjną, tylko mieszkanie by w nim sobie pomieszkiwać (do 3 mc. w roku, a resztę czasu nomadować). Rozkminiam, by założyć spółkę kapitałową w kraju który mnie interesuje, może wtedy ichniejszy bank
Aktualnie procesuje kredyt w Hiszpańskim CaixaBank. Kredyt na spółkę kapitałową z PL, dwuletnią. Obroty dość okazałe, taki programista 30k powiedzmy. Hiszpanie w takim wypadku nie dają więcej niż 50% LTV. Przy uop lub jdg napewno można dostać więcej nie będąc zarobasem.
Założenie spółki za granicą to budowanie zdolności od początku. Dwa lata wyjęte z życia.

Rezydencja nie jest do niczego potrzebna. Sprawy podatkowe to niepotrzebna rozkmina. Płacisz należne daniny (podatek od gruntu,
@straz_konsumencka: 1,2 mln € / 50% wkładu / 20 lat / APR na poziomie 2,3-3% (sic!) w zależności od paru jeszcze zmiennych. Generalnie śmiech w porównaniu z tym co jest w naszym kartonowym Państewku.

Ocupas są problemem z którym można sobie poradzić. Bardziej dotyczą dzielnic zamieszkiwanych stricte przez lokalsów.
Poza tym ja będę budował na Teneryfie (bo kredyt jest na budowę hotelu dla cyfrowych nomadów ( ͡° ͜ʖ ͡
#anonimowemirkowyznania
Dlaczego na wykopie uważa się żeby nie iść w programowanie dla kasy? Czy można w ogóle mówić o pracy, która jest twoją pasją? Z tego co czytam to w korpo klepiecie crudy, robicie dokumentacje, wszystkie te korpo procedury no i to ma iść na czas i według wytycznych klienta. Co innego jest przecież robienie sobie dla zabawy aplikacji w domu w wolnym czasie a co innego praca na etacie w korpo
źródło: comment_1653237239W1KAg0exdpzz6Ic6ByiI2I.jpg
@AnonimoweMirkoWyznania:

Po prostu beka z osób, które są gotowe poświęcić miesiące swojego życia zakuwając X godzin dziennie ucząc się czegoś co ich to nie interesuje, tylko po to żeby odrobinę zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy w zawodzie, który ich nie interesuje. To się tyczy wszystkiego a nie tylko programowania.

Zgadzam się, że praca to przede wszystkim źródło pieniędzy, pracuje się dla kasy, ale w pracy spędzasz 1/3 swojego dnia. Jeżeli
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo czesc starych dziadow jest przekonana ze robiac z pasji tworza cos na ksztalt elity. Kiedys informatycy i programisci to byli w 95% nerdy i pasjonaci. Dzis co drugi to oski albo bootcampowiec i im to przeszkadza. Nie popieram podejscia ale w sumie nie dziwie sie, takie zmiany rozrzedaja istniejaca kulture branzowa i wpuszczaja do niej "normictwo"
#informatyka #korposwiat #programista15k

Czy lepiej jest pracowac dla JEDNEGO klienta wewnetrznie i mieć swoja regularną kuwetę,
Czy lepiej w otsorcingowni gdzie klientów możesz mieć kilku ale co chwila coś nowego i nie sposób się nudzić?

Na plus 1:
- stabilność, ale jak im do łba strzeli przenieść usługi do indii to z dnia na dzień jesteś niepotrzebny :/
znasz środowisko na wylot - nie ma takiej rotacji.

Na plus 2:
-oustorcingownie bardziej
@kolejny_wolny_nick: to jest masówka zrzeszająca szewców, ale powiem CI, że jeśli ktoś umie w marketing i robi buty "ekskluzywne", to też sprzeda ;)
pan Morawiecki nie szanuje szewców, myśli, że to jakiś dziad zamknięty w kanciapie łatający buty z deichmana, oczywiście takich jest sporo, głównie starych szewców, ale ten stereotyp jest silny w narodzie. Przez 30 lat poniżaliśmy zawody rzemieślnicze i gloryfikowaliśmy papierek gówno uczelni
Dla was też linkedin to cringe jak reddit? Jakieś bezbekowe memy plusowane w kosmos, jakieś wideo promocyjne firm gdzie sojaki pokazują ich fajnofirmę gdzie sobie na hehe luzie w kapciach siedzą bez dres kodu (ale jak chcę wychodzić o stałych porach i nie wracać do laptopa wieczorem to brak mi potrzebnego zaangażowania). Oczywiście Karyny z HR - tego nawet nie trzeba tłumaczyć.

Teraz jeszcze polityczne wpisy o wojnie na Ukrainie. W sekcji
via Wykop Mobilny (Android)
  • 138
@pjoter-syn: może i dzielimy xD PHP ma sporo śmiesznego legacy API. Nie ma generyków. Ma dolarki i strzałki.

Jeśli explode vs String::split świadczą o jakości języka i platformy to powodzenia ;) PHP w 2022 ma JITa, korzysta z AST, ma bardzo poprawny model obiektowy z Traitami, constructor property promotion, typesystem z nullsafety, Fibers (korutynki), najlepszy dep manager (Maven / gradle przy Composerze to żal - wiem co mówię, wróciłem do PHP
Już nie mogę słuchać zrządzenia tych Januszy co piszą, że trzeba powrócić do biur bo ludzie nie pracują. Spadła wydajność. Jak ci PO i śmieszni SM mają wiedzieć, że spadła wydajność jak oni nie mają pojęcia o tym na czym polega praca i jak się ją wykonuję. Tłumaczysz takiemu w najprostszych słowach ale to i tak przecież nic nie daje. To tak jakby do samolotu zatrudnili PO i on by powiedział pilotowi,
Muszę się pochwalić, że ban na wykopie przyniósł mi sporo szczęścia i to ile fajnych rzeczy wydarzyło się przez okres tych kilku tygodni jest dość spora ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opiszę wam dzisiaj historię mojego poszukiwania pracy, chociaż właściwie powinienem powiedzieć poszukiwania mnie przez pracę.

Otóż w tamtym tygodniu zrobiłem sobie mój coroczny update mojego CV. Takie małe poprawki, dopisanie nowych technologii których się uczyłem, rozpisanie projektów i
źródło: comment_1653043530rYCJ30LkIZ2ONuCXRPw6ls.jpg
Mirki, mam pytanie. Jakiś czas temu popełniłem wyszukiwarkę do filmów i seriali online https://kinol.pl - indeksuję te strony, które google wyrzuca lub filtruje, tylko z darmowym contentem. Pomysł wydawał mi się fajny, nawet całość z początku przyjęła się na wykopie. Niestety ruch jest słaby (sam poza dodaniem do wykopu tego nie reklamowałem).
Jak myślicie czy jest sens kontynuować ten projekt. Macie jakieś pomysły na usprawnienia, może ktoś zechce wejść we współpracę? Niedługo
źródło: comment_1653042730jMCaAwtCdx9QDWNXiEZEmx.jpg

Czy jest sens kontynuować projekt kinol.pl

  • tak 57.4% (35)
  • nie 42.6% (26)

Oddanych głosów: 61