wpisy
Najlepsze
Archiwum
#tldr, szkoda czasu na czytanie11!1!!1
#takbylo #pasta #heheszki
Ostatnio nie szło mi w robocie i trochę w życiu – wiadomo zdarza się. W piątek postanowiłem, że zarzucę sobie kwasa tak po prostu, żeby się odstresować czy #!$%@? wie co. Czytałem gdzieś, że to pomaga na depresje i jakieś takie inne #!$%@? gówna. Wiadomo podszedłem do tematu dosyć solidnie i najpierw przeglądnąłem te wszystkie fora o tym jak brać, ile brać, skąd
#takbylo #pasta #heheszki
Ostatnio nie szło mi w robocie i trochę w życiu – wiadomo zdarza się. W piątek postanowiłem, że zarzucę sobie kwasa tak po prostu, żeby się odstresować czy #!$%@? wie co. Czytałem gdzieś, że to pomaga na depresje i jakieś takie inne #!$%@? gówna. Wiadomo podszedłem do tematu dosyć solidnie i najpierw przeglądnąłem te wszystkie fora o tym jak brać, ile brać, skąd
- 4
@auauauauau: Programista15k, zawsze jest możliwość lepszego zarobku i kolana nie bolą
@auauauauau: 15k programista 8h i 5 dni w tygodniu, niż 25k glazurnik 12h 7 dni w tygodniu ¯\_(ツ)_/¯
- takinick
- sudosu-
- konto usunięte
- WyjmijKija
- royalimysz
- +2 innych
- 5
Cześć w piątek( ͡° ͜ʖ ͡°) Przygotowaliśmy dla Was najnowsze oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)
| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |
Zdalnie
• Senior Java Cloud Developer | Grape Up | 18,8-28,5k
https://crossweb.pl/job/jES0k
• Python Developer (Big Data) | Randlab | 13-20k
https://crossweb.pl/job/Bww8e
• Senior Magento Backend Developer | Strix | 17-21k
https://crossweb.pl/job/2iwsd
| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |
Zdalnie
• Senior Java Cloud Developer | Grape Up | 18,8-28,5k
https://crossweb.pl/job/jES0k
• Python Developer (Big Data) | Randlab | 13-20k
https://crossweb.pl/job/Bww8e
• Senior Magento Backend Developer | Strix | 17-21k
https://crossweb.pl/job/2iwsd
- 11
No elo Wykop ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Może ktoś z Waszych znajomych szuka swojej pierwszej #pracait i spoko miejsca do rozwoju?
A może sami szukacie pierwszej #pracbaza w #it i chcielibyście zacząć na luzaku?
Razem z Poznańskim Espeo chętnie pomożemy rozwinąć skrzydła podczas #juniorship w Junior Academy.
Oferujemy program stażowo - mentoringowy dla osób chcących rozwijać się w #nodejs.
Po stażu chcemy kontynuować współpracę z Juniorami, aby
Może ktoś z Waszych znajomych szuka swojej pierwszej #pracait i spoko miejsca do rozwoju?
A może sami szukacie pierwszej #pracbaza w #it i chcielibyście zacząć na luzaku?
Razem z Poznańskim Espeo chętnie pomożemy rozwinąć skrzydła podczas #juniorship w Junior Academy.
Oferujemy program stażowo - mentoringowy dla osób chcących rozwijać się w #nodejs.
Po stażu chcemy kontynuować współpracę z Juniorami, aby
- PiersiowkaPelnaZiol
- raptowny
- odysjestem
- penguin
- enceladus71
- +17 innych
@Need: Już odblokowane
@panborsuk: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PanHeniek45: Si, to jest kolejna edycja, mamy dwie ścieżki - frontową i backendową. Więc następna wleci z początkiem czerwca 2023.
@panborsuk: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A planujecie coś w przyszłości w takim stylu?
@PanHeniek45: Si, to jest kolejna edycja, mamy dwie ścieżki - frontową i backendową. Więc następna wleci z początkiem czerwca 2023.
- 0
@Dzikopiryna: zawsze jest czas
#anonimowemirkowyznania
#pracait #naukaprogramowania #programowanie #programista15k
Mirki, powazna sprawa, serio.
Mam 34 lata, inzyniera z mechaniki i budowy maszyn, mozna powiedziec pracuje w zawodzie (cnc, cam) za okolice sredniej krajowej w miescie wojewodzkim we wschodniej Polsce. Niby spoko ale to co sie dzieje dookoła sprawia ze zwyczajnie stac mnie tylko na zycie i nic wiecej.
Myslalem o emigracji ale mam tu za duzo korzeni i ciezko bylo by mi sie urwac.
Mowią ze
#pracait #naukaprogramowania #programowanie #programista15k
Mirki, powazna sprawa, serio.
Mam 34 lata, inzyniera z mechaniki i budowy maszyn, mozna powiedziec pracuje w zawodzie (cnc, cam) za okolice sredniej krajowej w miescie wojewodzkim we wschodniej Polsce. Niby spoko ale to co sie dzieje dookoła sprawia ze zwyczajnie stac mnie tylko na zycie i nic wiecej.
Myslalem o emigracji ale mam tu za duzo korzeni i ciezko bylo by mi sie urwac.
Mowią ze
- Blind_D2
- MrNice
- dhg666
- dziadeq
- konto usunięte
- +2 innych
@AnonimoweMirkoWyznania:
Mogłeś zrobić większy odstęp między tymi zdaniami, to bym dał 3/10, ale tak to 2/10 bait
Czy wyskoczyc z 20k ktorych nie mam na kurs z coderslab
Jestem techniczny, potrafie sie nauczyc czegos samemu
Mogłeś zrobić większy odstęp między tymi zdaniami, to bym dał 3/10, ale tak to 2/10 bait
- 4191727801
- keton22
- krzaczor93
- DumnyPomidor
- Orzeech
- +5 innych
I tu moje pytanie, jak zrobić to najlepiej? Czy wyskoczyc z 20k ktorych nie mam na kurs z coderslab?
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jasne, bardzo dobry pomysł. Taki kurs kompleksowo przygotuje cie do pracy programisty.
Chciałbym tez to zrobic w miare sprawnie, czas leci szybciej niz sie wydaje. Czy jest szansa po roku nauki po godzinach, zbudowania jakiegos portfolio znalezienie pracy za okolice sredniej?
Myślę, że bez problemu, dla chcącego nic trudnego.
Idealnie sie
- lol3pdg
- konto usunięte
- ciezka_rozkmina
- pozmu
- gretl
- +3 innych
- 4
Mój ulubiony komentarz do filmu:
"I love how all the actual vim users fully agree with everything this parody says, I'm not even sure its a parody at this point."
#vim #programowanie #programista15k #heheszki
"I love how all the actual vim users fully agree with everything this parody says, I'm not even sure its a parody at this point."
#vim #programowanie #programista15k #heheszki

- 1
@DuzyZlyWilk: Ja używam Vima na co dzień (głównie jako wtyczki wszędzie gdzie się da) od lat, i umarłem ze śmiechu oglądając ten film ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via iOS
- 3
#korposwiat #pracbaza #programista15k
Czy jest coś bardziej debilnego njz wycenianie w story pointach? Albo udawaniu ze wycenia się w story pointach a tak naprawdę jest to ukryty MD? Już pomijam fakt ze to nie ma sensu ale tak właśnie to wyglada w korpo
Czy jest coś bardziej debilnego njz wycenianie w story pointach? Albo udawaniu ze wycenia się w story pointach a tak naprawdę jest to ukryty MD? Już pomijam fakt ze to nie ma sensu ale tak właśnie to wyglada w korpo
- 4
Wycenianie na godziny.
- 3
@MakrelGieldowy: jestem starej daty. Story pointy działały na poziomie historyjek a nie taskow.
Dawały niezbędny bufor na rzeczy nieprzewidziane.
Perfekcjonizm to piekło... Byłem tam... PM się by masturbował gdyby dostał godzinowy rozkład jazdy sęk w tym że nigdy tak nie jest.
Zresztą niedowidzenie czegoś w sprincie to normalna sprawa
Dawały niezbędny bufor na rzeczy nieprzewidziane.
Perfekcjonizm to piekło... Byłem tam... PM się by masturbował gdyby dostał godzinowy rozkład jazdy sęk w tym że nigdy tak nie jest.
Zresztą niedowidzenie czegoś w sprincie to normalna sprawa
Damn. Wykop 2.0 jednak istnieje! Czyżby Michau Biauek dotrzymał słowa?
____________________
source: https://hejto.pl
#hejto #wykop #socialmedia #albicla #facebook #instagram #heheszki #programowanie #programista15k
____________________
source: https://hejto.pl
#hejto #wykop #socialmedia #albicla #facebook #instagram #heheszki #programowanie #programista15k
@achillesgrek: XDDD a ja dalej nie dostalem info ani dostępu ani nawet odpowiedzi od @m__b i @a__s co do testów tej nowej bety
- 1
@achillesgrek: przynajmniej tagi dziauajo.
- 12
Kilka ciekawych ofert z kategorii #cplusplus i pokrewnych, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)
(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)
Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs
---------------------------------------------------------------------------
C++ Software Engineer (f/m/d) | Leica Geosystems part of Hexagon
[Heerbrugg] [90’000 - 110’000 CHF] [Junior] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Leica-Geosystems-part-of-Hexagon-C-Software-Engineer-fmd
C++ Software Engineer for
(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)
Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs
---------------------------------------------------------------------------
C++ Software Engineer (f/m/d) | Leica Geosystems part of Hexagon
[Heerbrugg] [90’000 - 110’000 CHF] [Junior] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Leica-Geosystems-part-of-Hexagon-C-Software-Engineer-fmd
C++ Software Engineer for
- villager
- Migfirefox
- GaiusBaltar
- Passer93
- KORraN
- +7 innych
- 1
@SwissDevJobs: Częściej używanym tagiem jest #cpp
Ach ten #linkedin, tutaj jestem królem, Bogiem, człowiekiem sukcesu i najbardziej pożądaną jednostką ( ͡º ͜ʖ͡º)
#rozowepaski wręcz błagają bym na nie chociaż spojrzał, bym odpisał chociaż jedną literkę.
Niestety to tylko w godzinach 8-16, potem człowiek dalej jest śmieciem xD
#korposwiat #programista15k
#rozowepaski wręcz błagają bym na nie chociaż spojrzał, bym odpisał chociaż jedną literkę.
Niestety to tylko w godzinach 8-16, potem człowiek dalej jest śmieciem xD
#korposwiat #programista15k
- Zakretka21
- PiersKurczaka
- kobrys13
- Snowdr0p
- pieczony-ziemniaczek
- +23 innych
@kaczoor: ale spermiage a nie to nie tinder xD
@mroznykasztan: bardziej zacheci jak wysle stack technologiczny razem z wersajmi a nie jakies korpo #!$%@? xD
- 3
Mirki z województwa lubelskiego!
Czy ktoś z Was, kto nie pracuje (jest bezrobotny) chciałby wziąć udział w zdalnym (40 h) kursie programowania w języku Python? Kurs oczywiście za darmo w ramach projektu z Unii Europejskiej. Żadeń scam ani bait, jeśli ktoś jest chętny piszcie priv.
#lublin #lubelskie #informatyka #programowanie #programista15k #programujzwykopem
Czy ktoś z Was, kto nie pracuje (jest bezrobotny) chciałby wziąć udział w zdalnym (40 h) kursie programowania w języku Python? Kurs oczywiście za darmo w ramach projektu z Unii Europejskiej. Żadeń scam ani bait, jeśli ktoś jest chętny piszcie priv.
#lublin #lubelskie #informatyka #programowanie #programista15k #programujzwykopem
- 5
@ToksycznySocjopata: bo to kasa z funduszy europejskich dla konkretnego województwa, stąd ten wymóg. To akurat bardzo popularne wśród firm krzaków/januszów, które nie są w stanie przebić się z kursami na normalnym rynku, bo słaba jakość i ogólnie kurs warty 0 zł.
Wtedy kursanci się znajdą, bo jak za free, to ktoś weźmie, a kasa będzie z funduszy.
Wtedy kursanci się znajdą, bo jak za free, to ktoś weźmie, a kasa będzie z funduszy.
- 5
Pytanie do osób pracowitych, co macie w głowie podczas pracy? Jak wyglądają wasze myśli, co czujecie, itp itd. Chciałbym być taki jak wy...
#pracochlizm #programowanie #programista15k
#pracochlizm #programowanie #programista15k
- 8
- 11
@Aokx: Są 3 grupy zadań:
1. Trudne, do których nie masz kompetencji.
2. Trudne, do których masz potrzebne kompetencje.
3. Łatwe - przy których nie myślisz zbytnio. Można odpocząć.
Prawda taka że praca to MUSI być miks wszystkich 3 inaczej będzie problem.
Jeśli będą same 1 - nie dasz rady, spalisz się, wylecisz z roboty. A najgorzej jak nie wiesz jak zdobywać jeszcze kompetencje. Ale i tak do dupy
Jeśli będą
1. Trudne, do których nie masz kompetencji.
2. Trudne, do których masz potrzebne kompetencje.
3. Łatwe - przy których nie myślisz zbytnio. Można odpocząć.
Prawda taka że praca to MUSI być miks wszystkich 3 inaczej będzie problem.
Jeśli będą same 1 - nie dasz rady, spalisz się, wylecisz z roboty. A najgorzej jak nie wiesz jak zdobywać jeszcze kompetencje. Ale i tak do dupy
Jeśli będą
Appka #xtb to gunwo, dziś wieczorem zabieram się za własną appke, zacznę od starego dobrego CLI na dekstopa a skończę na porządnym kliencie na iOS #programista15k #gielda #trading
- 4
czy to dobry pomysł, aby wziąć chwilówkę na bootcamp programowania? 20k spłaci się pewnie w 3-5 lat, ale myślę, że to dobra inwestycja.
#przegryw #programista15k
#przegryw #programista15k
nie, nie mam
@202492: to najpierw poświęć miesiąc, 2-3h dziennie na naukę programowania i za miesiąc będziesz mieć odpowieć czy w ogóle cię to jara. Bo jak cię to nie będzie jarać to się nie nauczysz.
@202492: Za 200-300zl kup kursy. Zacznij od nauki codziennie 1-2h chociaż. Jak się wkręcisz to samo pójdzie. Jak byś bardzo chciał to już lepiej by było te 20k wydać na utrzymanie się i naukę w ciągu dnia jakbyś miał problem z łączeniem nauki z pracą, chociaż realnie i tak tych 8h albo więcej byś nie spedzil na nauce, bo się nie da.
A jak masz brać kredyt to głupi pomysł. Bootcamp
A jak masz brać kredyt to głupi pomysł. Bootcamp
Pijcie ze mną kompot!
Od dziś oficjalnie przestałem być juniorem i zacząłem mieć jedną cyferkę w wypłacie netto więcej!
#pracbaza #korposwiat prawie #programista15k
Od dziś oficjalnie przestałem być juniorem i zacząłem mieć jedną cyferkę w wypłacie netto więcej!
#pracbaza #korposwiat prawie #programista15k
- 4
@Leithain: umowa nie może zabronić ci podawania konkretniej kwoty jbc.
Przegiołem co ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sytuacja wygląda tak, ze jestem tech leadem w korpo.
Jakiś czas temu z zespołu odszedł dobry programista, po prostu dostał lepsze siano i ciekawszy projekt, zycie.
Aktualnie dostaje 25k + vat. Podstanowiłem wykorzystać sytuację i w ptk mam rozmowę na której będę negocjował 30k + vat, haczyk w tym, że ostatnią podwyżkę miałem 2 miesiące temu a w firmie pracuje 8
Sytuacja wygląda tak, ze jestem tech leadem w korpo.
Jakiś czas temu z zespołu odszedł dobry programista, po prostu dostał lepsze siano i ciekawszy projekt, zycie.
Aktualnie dostaje 25k + vat. Podstanowiłem wykorzystać sytuację i w ptk mam rozmowę na której będę negocjował 30k + vat, haczyk w tym, że ostatnią podwyżkę miałem 2 miesiące temu a w firmie pracuje 8
Komentarz usunięty przez autora
- 74
@ChlopakNaMedal: weź od razu zapytaj o 40k, co będziesz dwa razy chodził
- cjkas
- glos_zenady
- konto usunięte
- object
- konto usunięte
- +69 innych
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #mobiledev, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)
(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)
Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs
---------------------------------------------------------------------------
Native Mobile App Developer | comparis.ch
[Zürich] [90’000 - 105’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/comparisch-Native-Mobile-App-Developer-
iOS developer (80-100%, m/f/d) | Yonder AG
(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)
Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs
---------------------------------------------------------------------------
Native Mobile App Developer | comparis.ch
[Zürich] [90’000 - 105’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/comparisch-Native-Mobile-App-Developer-
iOS developer (80-100%, m/f/d) | Yonder AG
- 9
Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was listę ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |
FRONT-END
• Remote Frontend Developer | Randlab | 13,5-18,5k
https://crossweb.pl/job/4rMr3
• Senior React Developer | Tidio | 20-28k
https://crossweb.pl/job/gKYx8
• React Developer (mid) | Tidio | 12-20k
https://crossweb.pl/job/IFLYw
BACK-END
• Senior
| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |
FRONT-END
• Remote Frontend Developer | Randlab | 13,5-18,5k
https://crossweb.pl/job/4rMr3
• Senior React Developer | Tidio | 20-28k
https://crossweb.pl/job/gKYx8
• React Developer (mid) | Tidio | 12-20k
https://crossweb.pl/job/IFLYw
BACK-END
• Senior
- the_cat
- yazhubal
- Yogi282
- Ark00
- anonymous_derp
- +4 innych
Siedze se w robocie. I naszła mnie taka refleksja... Dzisiaj zaczynają się matury. Fajnie tak poczytać, jak gówniaki się stresują. Jeszcze śmieszniej, że nawet nie mają pojęcia, że potem na studiach każde kolokwium jest jak matura x10. Jak dobrze mieć to za sobą. Hehe
#matura #matura2022 #programista15k
#matura #matura2022 #programista15k
- DanielVideo
- EpicKris
- SzwagierPrezydenta
- Majin999
- Admiral16
- +269 innych
- 1534
- moartq
- youngboomer
- mklaudia
- Pewienpan
- konto usunięte
- +1529 innych
@pablito1988: każde kolokwium jak matura, to takie #!$%@? xD co z tego że zakres mniejszy
- youngboomer
- moartq
- wykopowynowociota
- etutuit
- F3NIK5
- +920 innych
- 18
- 531
Szczerze mówiąc nie mam komu się pochwalić bo
a) jak powiem rodzinie to nagle się pojawią potrzeby
b) znajomi w 90% pracują za najniższą +400 zl pod stołem więc nie chcę ich denerwowac
Dlatego pochwale się na wypoku bo się po ludzku cieszę. W tym miesiącu dostane 14k netto wyplaty a jeśli dobrze pójdzie i 2 klientki klepna projekty to bedzie 20k na rękę. Jest to dla mnie niesamowity przeskok gdzie niecale
a) jak powiem rodzinie to nagle się pojawią potrzeby
b) znajomi w 90% pracują za najniższą +400 zl pod stołem więc nie chcę ich denerwowac
Dlatego pochwale się na wypoku bo się po ludzku cieszę. W tym miesiącu dostane 14k netto wyplaty a jeśli dobrze pójdzie i 2 klientki klepna projekty to bedzie 20k na rękę. Jest to dla mnie niesamowity przeskok gdzie niecale
- konto usunięte
- krolowamonika
- thority
- Soothsayer
- getin
- +526 innych
- 59
@Karling: ale ty wiesz ze w #testowaniuoprogramowania 14 netto tez nie jest szczegolnie trudne :D ?
- misioneos
- dlotiw
- brunix
- qdlatyxes
- janek_tokarski
- +54 innych
- 540
@Karling: gratulacje, a poratowałbyś stówką?
- Pangia
- konto usunięte
- Adriano
- tomciobe8
- konto usunięte
- +535 innych
- 5
Programista z Certyfikatem. Czy Posiadanie Certyfikatu Zwiększy Moje Szanse Na Zostanie Programistą?
Cześć Właśnie pojawił się nowy artykuł na blogu Modest Programmer. W tym artykule przedstawię Ci moją opinię na temat certyfikatów w kontekście programowania. Odpowiem na pytanie czy warto posiadać różne certyfikaty, co dzięki nim zyskujesz, jakie certyfikaty są najbardziej cenione oraz jakich nie warto robić. Zapraszam
Więcej: https://www.modestprogrammer.pl/programista-z-certyfikatem-czy-posiadanie-certyfikatu-zwiekszy-moje-szanse-na-zostanie-programista
#programowanie #programista #nauka #naukaprogramowania #programista15k #csharp #dotnet #informatyka #it #szkolenia
Cześć Właśnie pojawił się nowy artykuł na blogu Modest Programmer. W tym artykule przedstawię Ci moją opinię na temat certyfikatów w kontekście programowania. Odpowiem na pytanie czy warto posiadać różne certyfikaty, co dzięki nim zyskujesz, jakie certyfikaty są najbardziej cenione oraz jakich nie warto robić. Zapraszam
Więcej: https://www.modestprogrammer.pl/programista-z-certyfikatem-czy-posiadanie-certyfikatu-zwiekszy-moje-szanse-na-zostanie-programista
#programowanie #programista #nauka #naukaprogramowania #programista15k #csharp #dotnet #informatyka #it #szkolenia
- 92
@kazik-: Nie
- Soothsayer
- el_loco_crooliko
- elf_pszeniczny
- menelaosPL
- longstar
- +87 innych
- 144
@kazik-: tl;dr warto te które warto, tych co nie warto, nie warto.
Artykuł chyba jakiś polonista o specjalizacji "lanie wody".
Artykuł chyba jakiś polonista o specjalizacji "lanie wody".
- elf_pszeniczny
- rapujaca_jaszczurka
- menelaosPL
- longstar
- Dalegor_
- +139 innych




































Czołem Mirki i Mirabelki, rozpoczynam migrację z tagu #programista15k do #programista25k. Plan jest następujący:
1. Obserwuj tag #programista25k
2. Zaplusuj i skomentuj ten wpis, by jak najwięcej osób dowiedziało się o przeprowadzanej migracji.
3. Oznaczaj swoje wpisy tagami #programista25k i #programista15k (#programista15k tylko podczas etapu przejściowego - do końca roku 2022).
4. Dodatkowo oznacz swój wpis tagiem #programista15kmigracja
5. Informuj osoby, które oznaczają swój wpis tylko