Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko162
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi

Hi_Lo_Hi

Dołączył 6 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9552
  • Znaleziska 7252
  • Mikroblog 2300
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 1
Kagernak
Kagernak
19 godz. i 43 min temu
  • 8
Chyba przechodzimy do tłumienia emocji bo za bardzo to wszystko poszło do przodu. Wykryli wałki i malwersacje finansowe w szpitalu, ale sprawa rozwinęła się do poziomu Łowców Skór i to na podstawie słów jednego człowieka, który też przyznał, że zna poszczególne przypadki z drugiej ręki. To czy mówi prawdę czy nie to osobna kwestia, ale Stanowski i Słowik wyraźnie robią sobie bardzo duży dupochron na wypadek gdyby to wszystko okazało się w
Kagernak - Chyba przechodzimy do tłumienia emocji bo za bardzo to wszystko poszło do ...

źródło: 3029

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 19 godz. i 15 min temu via Wykop
  • 0
słów jednego człowieka


@Kagernak: Szef NIL mówi, że inni lekarze potwierdzają te sytuacje. Link do fragmentu wywiadu z nim kilka postów wyżej. Więć sprawa się dopiero rozkręca.
  • Odpowiedz
thorgoth
thorgoth
19 godz. i 42 min temu
  • 84
Na zdjęciu jest 26-letnia Franciszka Mann, Polka i Żydówka (przyznawała się do obu narodowości). Była baletnicą i tancerką estradową, do wybuchu wojny pracowała w Teatrze Wielkim. W lipcu 1943 roku została aresztowana w Hotelu Polskim w Warszawie i wywieziona do Auschwitz.

W rozbieralni przy rampie kolejowej, gdzie więźniarki były pozbawiane ubrań i golone, miał miejsce sławny incydent z jej udziałem. Gdy nadeszła jej kolej, zdjęła but i z impetem wcisnęła obcas w
thorgoth - Na zdjęciu jest 26-letnia Franciszka Mann, Polka i Żydówka (przyznawała si...

źródło: Franceska_Mann.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 19 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 50
@thorgoth: Nie znałem tej historii. Dzięki. Lwia odwaga i opanowanie w momencie pewnie największego w życiu stresu. Zachowanie i śmierć godna żołnierza z najbardziej elitarnych jednostek specjalnych. Cześć jej pamięci.
  • Odpowiedz

480

Kolejny dyrektor szpitala i radny z PiSu Krzysztof Żochowski milionerem

Kolejny dyrektor szpitala i radny z PiSu Krzysztof Żochowski milionerem

Lekarz i radny Prawa i Sprawiedliwości w sejmiku mazowieckim Krzysztof Żochowski jest od 18 lat dyrektorem szpitala w Garwolinie, gdzie w ubiegłym roku zarobił ponad milion złotych Xd Ten to potrafi zdefraudować publiczne pieniądze

Vraagno
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: przedwczoraj, 23:28:32
  • 115
  • #
    lekarz100k
  • #
    polska
  • #
    szpital
  • #
    nfz
  • #
    afera
  • #
    pis
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 19 godz. i 44 min temu via Wykop
  • 4
pisowcy ą za głupi na bycie lekarzami


@Kroledyp: Aby być lekarzem nie trzeba być specjalnie mądrym. A jeśli mowa o mądrości, jaką wykazują radni z KO będący lekarzami, to może lepiej być głupim...
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 19 godz. i 36 min temu via Wykop
  • 0
Tak będzie zawsze jeżeli służba zdrowia będzie państwowa czyli niczyja.


@zosiaa: Co ty opowiadasz? Większość szpitali jest "czyjaś". Sporo tych świadczących usługi w ramach państwowego systemu jest nawet całkowicie prywatna (jakieś 90% spośród ponad 300 prywatnych/niepublicznych szpitali ma kontrakty z NFZ). Państwo zamawia usługi dla swoich obywateli, podmioty lecznicze je świadczą. Taki Medicover w swoim szpitalu też.
Opisujesz jakąś alternatywną rzeczywistość bez znajomości systemu.

713

Ujawniono tajne wytyczne Policji: Normy mandatowe i 823 mln zł zabrane kierowcom

Ujawniono tajne wytyczne Policji: Normy mandatowe i 823 mln zł zabrane kierowcom

Ujawniono w Senacie kwity na policyjną maszynkę do pieniędzy! W Senacie ruszyła petycja z linku o patologicznym systemie statystyk. KGP zmusza do norm (min. 50% mandatów za prędkość), a RPO alarmuje o limitach legitymowań na patrol. Dokumenty obnażające dojenie kierowców na 823 mln zł w petycji!

MXMR
z
senat.gov.pl
dodany: przedwczoraj, 17:52:45
  • 156
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    prawo
  • #
    motoryzacja
  • #
    kierowcy
  • #
    afera
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 23 godz. i 10 min temu via Wykop
  • -3
Jakich by dziś nie mieli celów mandatowych, to są one zdecydowanie za niskie. Za same przekroczenia prędkości policjanci mogliby nałożyć mandatów za 800 mln. I to nie w ciągu jednego roku, czy miesiąca, ale dnia.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

825

Komuna wróciła! Wchodzi dyrektywa wymuszająca parytet kobiet w zarządzie spółek

Dyrektywa Women on Boards, która ma zostać wdrożona do polskiego prawa w czerwcu 2026 roku, zobowiązuje spółki giełdowe, w tym spółki Skarbu Państwa, do zapewnienia co najmniej 33% udziału osób niedostatecznie reprezentowanej płci w organach spółki łącznie (Zarząd + Rada Nadzorcza).

RECAPTCHASSIE
z
kpmg.com
dodany: przedwczoraj, 12:17:29
  • 156
  • #
    polska
  • #
    europa
  • #
    prawo
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    biznes
  • #
    eurokomuna
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi przedwczoraj, 15:14:16 via Wykop
  • -5
Ciekawe czy takie same przepisy będą obowiązywać w niemczech?


@wujcio_dobra_rada: Po pierwsze w "Niemczech". Po drugie - tak. Po trzecie - Niemców zaboli to jeszcze bardziej niż ciebie, bo kobiet tam w radach i zarządach mają jak na lekarstwo. Już nie mogę się doczekać by usłyszeć ten jęk herr doktorów odrywanych od koryt.
turfa8
turfa8
przedwczoraj, 08:44:55
  • 0
20 Lat walki o klimat czyt. dojenia frajerów nic nie dało jest tylko coraz gorzej. Można sobie odpuścić te eko pier..enie XD
#pogoda
turfa8 - 20 Lat walki o klimat czyt. dojenia frajerów nic nie dało jest tylko coraz g...

źródło: abc83c2d2f5c66a9c5aa8e761104cacbd9b535b758380b61022b9162745c1a90

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi przedwczoraj, 13:02:56 via Wykop
  • 0
20 Lat walki o klimat czyt. dojenia frajerów nic nie dało jest tylko coraz gorzej. Można sobie odpuścić te eko pier..enie XD


@turfa8: Od 1990 r. globalna emisja samego CO2 wzrosła o 75%. O jakiej walce mówisz?
  • Odpowiedz

576

Drony nad A1 i A4. Wyłapują TIR-y biorące udział w "wyścigach słoni"

Drony nad A1 i A4. Wyłapują TIR-y biorące udział w "wyścigach słoni"

W działaniach, w których wzięli udział policjanci drogówki z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Opola, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańska i Rzeszowa, sprawdzano jak skutecznie wykorzystywać drony do monitorowania ruchu na jednych z najważniejszych tras komunikacyjnych w kraju. [WIDEO]

ZobaczLink
z
wmetropolii.pl
dodany: 22.06.2026, 09:30:57
  • 166
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    drony
  • #
    autostradypolska
  • #
    ciezarowki
  • #
    polskiedrogi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 22.06.2026, 13:40:19 via Wykop
  • 3
@stefan-burczymucha234:

Jak jest ograniczenie do 65 czy tam 70 mph to wszyscy tyle jadą i ruch jest płynny.

Jeśli w Polsce wprowadzimy ograniczenie dla aut osobowch na autostradach do 70 mph, to TIR-y jadące z prędkością 80-90 km/h nie będą stanowić żadnego problemu. W USA nie liczą się z ekologią - ani w kwestii zużycia paliwa (bo wciąż tanie, choć na szczęście po durnej akcji w Iranie okazało się, że
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 22.06.2026, 13:43:52 via Wykop
  • 0
Ja bym jeszcze poprosił na a4 z Wrocławia w kierunku Zgorzelca, szczególnie na 2-pasmowym odcinku dzieje się patologia związana z tirami na lewym pasie


@Czill23: Tam, gdzie są odcinkowe pomiary prędkości nie ma żadnej patologii - ani aut osobowych, ani ciężarowych. Trudno o lepszy argument za wprowadzeniem pomiarów na całej długości A4 (i innych "A" i "S" również).
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 22.06.2026, 14:09:08 via Wykop
  • -2
na odcinkowych osobówki jadą grzecznie 110 km/h a tiry i tak się wyprzedzają przy 90. To uniemożliwia zapięcie tempomatu na 110 i skupienie się na jeździe jak co chwila trzeba go odpinać i zwalniać.


@Czill23: Raczej rzadko widać TIR-y, które sią kurat tam wyprzedzają. A nawet jeśli, to zwolnienie na 30 sekund ze 110 km/h do 90 km/h nie jest wielkim problemem. A co tempomatu - polecam auto z takim

4026

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

Lekarze od lat starają się JAK NAJBARDZIEJ ograniczyć prawa pokrewnym zawodom

sytuacja ta dotyczy fizjoterapeutów, dietetyków, optometrystów, kosmetologów, psychologów klinicznych, ratowników medycznych, pielęgniarek, położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów etc

kontogoogle
z
wykop.pl
dodany: 21.06.2026, 21:58:50
  • 179
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 22.06.2026, 09:54:46 via Wykop
  • 6
dobrze że robią z tym porządek


@85CmCCd5nK: I tak, i nie. Zamiast ucywilizować to zoo, to znów wybiera się rozwiązanie najgorsze z możliwych. Dlaczego lekarz dentysta może wstrzykiwać botoks a pielęgniarka z 20-letnim doświadczeniem w kłuciu pacjentów nie? W Polsce aby zostać pielęgniarzem czy pielęgniarką trzeba skończyć studia. Nie ma powodu by wielu procedur nie mogli wykonywać pielęgniarze i pielęgniarki. Podobnie jak np. farmaceuci przy kwalifikacji na szcezpienia. Ale problem
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 22.06.2026, 13:20:24 via Wykop
  • 1
że lekarz dentysta ma na studiach turbo dokładną anatomię twarzy na zajęciach + zaliczeniu. Dwa - specyfikacja zawodu stomatologa jest taka że - czy tego chcesz czy nie - najlepsi spece od medycyny estetycznej są najczęściej stomatologami


@85CmCCd5nK:
Nie ma czegośtakiego jak "turbo dokładna anatomia twarzy". Jest anatomia i tyle. Każdy choćby fizjoterapeuta musi znać każdą kość i mięsień głowy. Dentysta "z urodzenia" też nie wie jak ostrzyknąć okolice oczu dopóki
Incos_Ginators
Incos_Ginators
Incos_Ginators
22.06.2026, 08:00:00
  • 0
KO jak i PIS pokazało, że lubi korzystać z środków państwowych dla swoich celów i wygód, a "nagradzanie" grup społecznych jest standardową praktyką.. Nie mogę się doczekać aż Konfederacja zrobi to samo.

Ćpuny stojące za Tuskiem czy Kaczyńskim nie piszcie mi komentarzy, a idźcie prosto na odwyk.
Konfederaci zaś zapraszam na lekcje rosyjskiego.

#polityka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 22.06.2026, 09:04:26 via Wykop
  • 0
KO jak i PIS pokazało, że lubi korzystać z środków państwowych dla swoich celów i wygód, a "nagradzanie" grup społecznych jest standardową praktyką..


@Incos_Ginators: A to tak nie działa na całym świecie (i od zawsze)?
  • Odpowiedz

392

Spadek umiejętności po wprowadzeniu AI- badanie

Spadek umiejętności po wprowadzeniu AI- badanie

[EN] Badanie pokazujące spadek umiejętności diagnostycznych lekarzy wykonujących endoskopię po wprowadzaniu AI (analiza zdjęć). W powiązanych link do Lancelot

To_ja_moze_pozamiatam
z
nature.com
dodany: 21.06.2026, 11:25:51
  • 86
  • #
    lekarz
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    nature
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 22.06.2026, 08:02:03 via Wykop
  • 2
Umiejętność posługiwania się mapą i kompasem też zanika, gdy używa się głównie aplikacji do nawigacji.

ale znajdują raka czy nie znajdują? bo o to chodzi w diagnostyce - by leczyć ludzi


@chmiels: I to jest zasadnicze pytanie. Bo czy wypatrzy lekarz swoimi oczami, czy AI algorytmem jest zupełnie bez znaczenia dopóki badanie daje wiarygodny wynik.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

342

Sprawa UPA i Orderu Orła Białego to nie przypadek. Generał Komornicki mówi o pla

Sprawa UPA i Orderu Orła Białego to nie przypadek. Generał Komornicki mówi o pla

- Nie patrzmy przez pryzmat jednego wydarzenia. Działania Ukrainy mają charakter systemowy

jaros69-ja
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 20.06.2026, 20:32:58
  • 103
  • #
    wojna
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    polityka
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 21.06.2026, 16:14:28 via Wykop
  • 0
@navaare: Dałbym Ci 10 plusów, gdyby się dało. Otóż to! Działania bez wizji, na ślepo, bez kompetencji i determinacji. Jako żywo przypomina mi to politykę z czasów IIRP, ale także IIIRP od samego upadku komunizmu. Jest to zadziwiające i zasmucające.

544

Znany lekarz broni "saloników VIP". Kontrowersyjna opinia wybitnego hematologa

Znany lekarz broni "saloników VIP". Kontrowersyjna opinia wybitnego hematologa

Dlaczego prezes dużej firmy, którego każda godzina pracy wiąże się z zarządzaniem milionami złotych, ma czekać w tej samej kolejce co osoba, która tego samego dnia nie ma nic innego do roboty pyta w swoim tekście na portalu medexpress.pl prof. Wiesław W. Jędrzejczak

freedomseeker
z
tinyurl.com
dodany: 21.06.2026, 09:03:35
  • 146
  • #
    afera
  • #
    szpital
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    medycyna
  • #
    polityka
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 21.06.2026, 12:38:43 via Wykop
  • 1
Słysząc takie teksty, to później nawet trudno się dziwić tym młodym lekarzom, że postępują, jak postępują. W końcu na studiach nauczyli ich właśnie tego i uważają, że to stan normalny i naturalny...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 21.06.2026, 12:39:55 via Wykop
  • 4
@chandler-bing: To trochę jak z sędziami - wielu (większość?) z nich uważa, że odgrywa jakąś sczególną rolę, co daje im 2. miejsce po Bogu.

497

Czerwona kartka za domniemany rasizm. "Musimy założyć, że powiedział coś, czego

Czerwona kartka za domniemany rasizm. "Musimy założyć, że powiedział coś, czego

"Jeśli piłkarz zakrywa usta i mówi coś rasistowskiego, to oczywiście powinien zostać zawieszony. Musimy założyć, że powiedział coś, czego nie powinien był powiedzieć, w przeciwnym razie nie musiałby zakrywać ust" - powiedział szef FIFA.

Modernizator_Wykopu
z
dziennik.com
dodany: 20.06.2026, 15:06:15
  • 140
  • #
    mundial
  • #
    mecz
  • #
    pilkanozna
  • #
    sport
  • #
    4konserwy
  • #
    wydarzenia
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 21.06.2026, 09:48:13 via Wykop
  • -1
Najwięksi przeciwnicy maseczek, burek i hidżabów bronią prawa do zasłaniania ust. Piekło zamarzło.
Jest przepis, zawodnik się do niego nie zastosował, więc otrzymał czerwoną kartkę. I po co to drążyć, skoro sytuacja jest prosta i klarowna?
A czy coś powiedział zdrożnego, czy nie, to nie ma absolutnie żadnego znaczenia.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 21.06.2026, 09:50:52 via Wykop
  • 0
Więc zakrycie ust jest równie złe, co brutalny faul po którym zawodnik jest wyłączony z gry na wiele miesięcy?


@Headcrab_B: Tak. Przy czym za brutalny faul zawodnik może dodatkowo pójść do więzienia.

313

Zełenski reaguje na decyzję prezydenta. "Odesłałem order"

Dziś odesłałem order prezydentowi Polski

Kaviar
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 20.06.2026, 14:36:33
  • 256
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    nawrocki
  • #
    polityka
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 20.06.2026, 19:14:49 via Wykop
  • -11
Jak to szło?
"Ci z sąsiedniej wsi zaczęli myśmy skończyli"
Dzięki prezydentowi o usposobieniu huligana z wiejskiej dyskoteki Polska permanentnie wyleci z jakichkolwiek rozmów dotyczących przyszłości regionu. Sikorski może sobie do woli gardłowac w FAZ o konieczności uwzględnienia Polski w rozmowach pokojowych, jak w ostatnim wywiadzie, ale to niczego nie zmieni. Dyskusji żadnych dalszych o Wołyniu nie będzie. W planach odbudowy Ukrainy będziemy mogli być co najwyżej pomocnikami Niemców. Polska znajdzie się
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 20.06.2026, 20:22:02 via Wykop
  • -1
@alter21: Tak, tak. Trump też myślał, że Ukraińców zaszantażuje perspektywą odcięcia pomocy militarnej. Jak to się skończyło wszyscy wiemy. Choć w sumie Nawrocki gra w lidze Trumpa, więc do klęsk i kompromitacji powinniśmy się zacząć przyzwyczajać.

500

Cięcia NFZ w badaniach: po miesiącu sprawdzamy kolejki. Uderzenie w pacjentów

Cięcia NFZ w badaniach: po miesiącu sprawdzamy kolejki. Uderzenie w pacjentów

Ponad rok oczekiwania na kolonoskopię w stanie pilnym, 17 miesięcy w stabilnym.

Bobito
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 18.06.2026, 14:02:58
  • 57
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    afera
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 19.06.2026, 11:34:28 via Wykop
  • 0
Za chwilę będzie tak, że szpital3 będą puste bo nie będzie kasy a lekarze dalej będą dostawać wypłaty za gotowość do pracy.


@Gozd: Przecież nie od dziś wiadomo, że wszystkie problemy w ochronie zdrowia wynikają z obecności tych cholernych pacjentów. Jak się wreszcie uda ich pozbyć, to będzie raj... Dla kogo to mniej ważne, ale za to będzie idealnie!

1914

1,2 mln pan lekarz Sokołów Podlaski Jarosław Puścion

1,2 mln pan lekarz Sokołów Podlaski Jarosław Puścion
boleclaw
z
wykop.pl
dodany: 19.06.2026, 09:09:04
  • 125
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarski
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowal100k
  • #
    zarobki
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 19.06.2026, 10:37:52 via Wykop
  • 0
czyli około 160 tys. euro. To jest normalna, standardowa pensja lekarza w krajach takich jak Francja, Niemcy i podobne.


@Parsley0: Pojęcia nie masz o czym piszesz. https://www.praktischarzt.de/arzt/gehalt-arzt/ I mówimy tu o kwotach brutto. W Niemczech dla singla podatek dochodzi do 45% przy tych zarobkach. Więc ten twój "standard" to taki trochę jednak nie standard...

713

133 tys. zł a 17 tys. Składka taka sama. Te liczby aż bolą

133 tys. zł a 17 tys. Składka taka sama. Te liczby aż bolą

Głośne w ostatnim czasie sprawy lekarzy osiągających bardzo wysokie dochody uruchomiły dyskusję nie tylko o wysokości wy

starnak
z
money.pl
dodany: 18.06.2026, 05:19:39
  • 151
  • #
    polska
  • #
    lekarze
  • #
    pieniadze
  • #
    sluzbazdrowia
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 18.06.2026, 09:01:19 via Wykop
  • 25
Wiadomo, że ci co najmniej się dokładają chcieliby żeby inni za nich płacili. To jest fair co nie? :D


@johny-bravooo: Akurat tutaj to dość mocno chybiony argument. W przypadku lekarza na kontrakcie NFZ pieniądze w systemie jednak pochodzą w 100% od tej przysłowiowej kasjerki w Biedronce, bo pan doktor całość swojego wynagrodzenia otrzymuje z puli pieniędzy wpłaconych przez uczestników systemu. Gdyby pracował poza publicznym systemem, to faktycznie dokładałby się do ochrony
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 18.06.2026, 09:57:55 via Wykop
  • -2
W ogóle samo uzależnienie składki od zarobków to spora niesprawiedliwość.


@johny-bravooo: Zgadzam się. W momencie, w którym kasjerka będzie zarabiać tyle, co kardiochirurg będzie można przyjąć, że każdy powinien płacić składki/podatki w równej wysokości.

Trochę fikoł. W takim razie może od razu poleć sloganem, że pracownicy budżetówki nie płacą podatków...

Mówimy o składce zdrowotnej. W takich np. Niemczech pracownicy budżetówki nie płacą składek na świadczenia socjalne (choć płacą podatek dochodowy). Ale w
HiLoHi - > W ogóle samo uzależnienie składki od zarobków to spora niesprawiedliwość. ...

źródło: Untitled

Pobierz
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 18.06.2026, 12:28:45 via Wykop
  • -1
I nie naginam faktów xD Wiem jakie są fakty, ciągle z nimi walczycie w tym wątku :D


@johny-bravooo: Tylko 2 razy powtarzasz nieprawdę, żeby wydawało się, że masz rację. Z całą resztą tego, co mówisz jest podobnie - masz "prawie" rację.

Choćby

445

Nowa CAPTCHA wymaga machania ręką przed kamerą. Google już przesadza

Nowa CAPTCHA wymaga machania ręką przed kamerą. Google już przesadza

Google testuje nową funkcję reCAPTCHA, która wymaga zezwolenia na dostęp do kamery i wykonywania prostych gestów dłonią. Ma to na celu lepsze wykrywanie użytkowników i blokowanie zaawansowanych botów. Eksperci od prywatności alarmują...

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 17.06.2026, 18:48:29
  • 124
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    google
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 18.06.2026, 08:47:42 via Wykop
  • 15
Czyli kapitalistyczna korporacja niczym komunistyczny reżim - sama stworzyła problem, z którym obecnie dzielnie walczy.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

257

Przeprasza po ataku na Stanowskiego. "Puściły mi nerwy"

Przeprasza po ataku na Stanowskiego. "Puściły mi nerwy"

Agata Jagodzińska z KAS przeprosiła za swój emocjonalny wpis pod adresem Krzysztofa Stanowskiego z Kanału Zero.

Roess
z
msn.com
dodany: 17.06.2026, 04:26:34
  • 145
  • #
    polityka
  • #
    stanowski
  • #
    kanalzero
  • #
    skarbowka
  • #
    patologiazewsi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 17.06.2026, 18:24:05 via Wykop
  • -9
Nie ma dnia bez kompromitacji tej ekipy i jej urzędników


@zwyklychlopakszary: No akurat ta pani nie należy do "tej ekipy"... Wręcz przeciwnie.
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 17.06.2026, 18:26:55 via Wykop
  • -6
Tak, puściły mi dziś nerwy, za co Państwa przepraszam.

Stanowskiego nie przeprosiła, bo i nie ma za co. Jak sam za bardzo za nią nie przepadam, o tyle z tym pisowskim poputczykiem miała 100% racji. Stanowski to prostak i cham, co w pełni pokazał przy okazji tej sprawy.
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 18.06.2026, 08:23:32 via Wykop
  • 0
W Europie zachodniej się tego nie praktykuje.


@wodah: Zaraz za zachodnią granicą Polski jak najbardziej praktykuje się zakupy incognito zarówno dla sprawdzenia wydawania paragonów, jak i stanu kasy vs sprzedane produkty/usługi danego dnia. W 2024 r. skontrolowano tak >140 tys. przedsiębiorstw.
Nie wiem na czym opierasz swoje twierdzenia, ale ewidentnie masz duże braki w wiedzy dot. "Europy zachodniej"...

2932

Lekarze chcą pilnych rozmów z premierem. Chodzi o nowe przepisy ws. zarobków

Lekarze chcą pilnych rozmów z premierem. Chodzi o nowe przepisy ws. zarobków

Rząd przyjął projekt ustawy, która pozwoli gromadzić dane o zarobkach lekarzy na podstawie numerów PESEL. Celem jest zwiększenie przejrzystości wynagrodzeń w ochronie zdrowia i skuteczniejszy nadzór nad wydatkami publicznymi. RMF FM informuje, że Naczelna Rada Lekarska apeluje o spotkanie z premiere

airaG
z
biznes.interia.pl
dodany: 17.06.2026, 08:22:14
  • 454
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi
Hi_Lo_Hi 17.06.2026, 10:10:42 via Wykop
  • 7
Należy zapytać - jak to możliwe, że tak prosty system jak agregacja zarobków po PESEL (czy też nr prawa wykonywania zwodu) nie jest podstawowym mechanizmem kontroli wydatków?! Dlaczego jest to kontrowersyjne, jeśli nadużyć nie ma. Przecież już sama fakt zaistnienia takiej dyskusji w przestrzeni publicznej oznacza jakąś ciężką formę patologii!
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 31.01.2026

    Komentator
  • Rocznica
    od 05.07.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia