Mireczki, nie polecam aplikowania do firmy DahliaMatic sp. z o.o. (rekrutują do siebie jak i również są kontraktownią m.in. dla Samsunga). Aplikowałem u nich na Python Developera - właśnie do Samsunga, przeszedłem rozmowy techniczne. Po negocjacjach warunków dostałem ofertę na piśmie - w międzyczasie odmówiłem 2 oferty z innych firm. Po kilku dniach jednak powiedzieli, że nie podpiszemy umowy bo "znaleźli kogoś tańszego". Za kolejne kilka dni oferta pracy znowu online na
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #devops i #systemengineer, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------

Platform Engineer | Nine Internet Solutions AG 
[Zürich] [90’000 - 120’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Nine-Internet-Solutions-AG-Platform-Engineer

Graduate Trainee Program -
źródło: comment_1651050045w5XsEkqhROv253BsSpgREW.jpg
Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was listę ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

FRONT-END
Remote Frontend Developer | Randlab | 13,5-18,5k
https://crossweb.pl/job/4rMr3

BACK-END
Java Developer | Empik S.A. | 12-15k
https://crossweb.pl/job/8s6zq
Senior Symfony Developer | Strix | 12-18k
https://crossweb.pl/job/GGhQj
Mid Magento
źródło: comment_1651045937xyyC1H4ZCdALMFlpdFzxCw.jpg
#anonimowemirkowyznania
Siema mam taka sytuacje smieszna i nie wiem co w sumie robic
Zmieniłem firme, lepiej placili, ciekawsza pozycja etc. Na rozmowie wypadlem raczej przecietnie slabo, natomiast mi powiedzieli ze no na projektach sie doszkole. No i właśnie xD
Mija mi 7 miesiac na benchu a projektu jak nie bylo tak nie ma. Kasa leci, benefity jakies tez, a ja na dobra sprawe nie musze odpalac laptopa bo nikt sie mna nie
ja tak miałem przez 3 miechy to myślałem że ocipieje, niby coś człowiek starał się szkolić we własnym zakresie ale nie ma takiej motywacji jak wiesz, że i tak nikt od ciebie nic nie wymaga a hajs płynie
Myślicie, że jeszcze w tej kadencji rząd podejmie wysokie zarobki #programista15k ?

Z pensji programista 15k moznaby:
-dolozyc po 250 zł do emerytury dla dwóch emerytów
-mozna by sfinansować 6 matek z 500+
-500 dołożyć do pensji górniczej
-wspomoc dopłatą 1500 zl rodzinę z kredytem domu

A i tak zostałoby mu 10k ( _)

#rzad #polska
źródło: comment_1650979096HGqiyz6XF47TYRvkrFhmA3.jpg

Waszym zdaniem

  • Możnaby o tym pomyslec 84.3% (97)
  • To wykluczone ale do przemyslenia 15.7% (18)

Oddanych głosów: 115

Też macie wrażenie że niezależnie jak dużą stawkę sobie wybierzecie to możecie znaleźć za nią i chillową robotę i robotę w której z samego opisu stanowiska już wynika nieziemski #!$%@?? xD
Kiedyś te najbardziej "dynamiczne" stanowiska były wyraźnie lepiej wynagradzane, ale teraz się rynek mocno spłaszczył jak stawki poszły w górę.

Prawdopodobnie wpadną dwie oferty po tej samej spoko stawce, jedna chill klepanie kodu a druga SRE z opisem na dwie strony
@villager: jestem w Szwedzkim zespole już prawie drugi miesiąc, do tej pory dostałem 4 taski, każdy na maks jeden dzień.
Sam sobie znajduję robotę(tak wiem, Polska mentalność niewolnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)), jakiś refactor lub ulepszenie.

Jak widzę to taski są wyceniane na 200%-300% potrzebnego czasu.

Zaraz ponoć są wakacje w firmie, w czerwcu i w lipcu naprawiamy tylko błędy jeżeli jakieś będą.

A I Szwedzi idą
@villager: >jeszcze powiedz że jesteście zwolnieni z tego scrumowego debilizmu

mamy daily dwa razy w tygodniu, nie ma wypytywania, przechodzimy przez backlog i jak ktoś coś ma ciekawego do powiedzenia lub scrum master jest czymś zainteresowany wtedy coś mówimy.

daily trwa z 10 minut maks.

Planowanie 2 godziny raz na dwa tygodnie i 30 minut demo(którego tutaj nie było od 2 miesięcy przynajmniej).

i to w sumie wszystko.

Ja jeszcze nic
Mireczki przebranzowilem sie z deva na kardiochirurga i polecam kazdemu. Zero potrzeby doksztalcania sie, bo przeciez serce sie nie zmienia tak jak frameworki, dokumentacja juz spisana lata temu. Nie robimy bypassów ani przeszczepów w sprintach, takie rzeczy jak ablacja estymujemy z górką na 8h a schodzi 1h i fajrancik. Zero stresu, mowie wam. W dodatku zarobki lepsze bo na boku mozna przepisywac betablokery a nie brac poboczny projekt na UZ/B2B

#pracait #
Jakby wszyscy wykopowi specjaliści #programista15k się spieli to mielibyśmy nowy wykop z działającymi tagami, plusikami i bez rumuna w 5 godzin xd


@Anesa: Przecież już kilka powstało XD
Kiedyś nawet była nawet działająca wyszukiwarka dla wypoku, ale się wypoki obrazili i kazali zamknąć projekt.
Kwestia społeczności - nie zmigrujesz wszystkich tak szybko jak napiszesz system od podstaw.
@Viado: skąd wiesz że mniejszy stres jak w życiu koparki nie prowadziłeś, a jak coś #!$%@?? kogoś przejedziesz po czwartej małpce? brak potrzeby doszkalania się też z dupy wyjęty argument, myślisz że każda inna branża stoi w miejscu tylko IT tak się rozwija że ciągle coś nowego? Praca w scrumie zła? Pracowałeś kiedyś na budowie z kierownikiem Januszem? imo jesteś po prostu debilem i zarabiasz adekwatnie do swojej inteligencji
#anonimowemirkowyznania
Miał ktoś sytuację pt. jestem wypalony, nie podoba mi się moja praca, chciałbym spróbować czegoś nowego a jednocześnie ma prawie 30 dychy na karku? Jestem jakiś opóźniony w rozwoju bo dość późno zauważyłem, że mam to na co sobie zapracowałem. Każdy gdzieś tam ma swoje "5minut", gdzie ma czas na eksperymenty ze studiami, pracą, nauką czy rozwijaniem hobby nie martwiąc się np. o czas czy fundusze bo żyje u rodziców. Miałem
źródło: comment_1650749431XgdiUzwiywFzx67xHkVT8u.jpg
@AnonimoweMirkoWyznania: nie #!$%@?, tylko do roboty. Przeczytaj Kotarskiego "Włam się do mózgu", chłop pod 40 podchodzi a szwedzki z dupy ogarnął, robiąc certyfikat na dowód i jednocześnie znawcą piwa został, zdając egzamin (trzeba zapamiętać bodajże killkadziesiąt-kilkaset smaków i prawidłowo je odgadywać).

Myślisz, jak dziad z PRL'u (paaanie, teraz to już w jednym konglomeracie do emerytury, młodość nie wieczność), a czasy się zmieniły i teraz uczyć się trzeba do usranej śmierci, bo
@AnonimoweMirkoWyznania: Fixed mindset mocno. Sprawdź książkę "Mindset" Carol Dweck, albo jakieś jej streszczenia w internecie, żeby zobaczyć o co mi chodzi. Wiek nie jest nigdy ograniczeniem, a nawet gdyby był, to i tak będąc przed 30tką możesz pójść w każdym kierunku w jakim chcesz.

Co do uczenia się to zrozumiałem dwie rzeczy którymi się z tobą podzielę:
* Po pierwsze nie myśl o rozwoju zawodowym w kategoriach ścieżek czy drabinek. Myśl
#anonimowemirkowyznania
Ale się wku*wilem na mojego przełożonego . Niby głupota ale mnie tknęło.

Pracujemy w archaicznym frameworku przekazywanym przez lata w firmie. Wiele obszarów wymaga ulepszeń ale osoby decyzyjne nie widzą takiej potrzeby
Bardzo oporny w tym zakresie jest mój team leader. Przekazywałem mu sporo (moim zdaniem dobrych) pomysłów ale wszystkie gasił w zarodku albo 'zapisywał do dalszej analizy'.

Jednym z moich pomysłów było zorganizowanie spotkania całego dewelopmentu raz na dwa tygodnie