Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko172
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Mateusz_Zawadeusz

Mateusz_Zawadeusz

Dołączył 5 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 473
  • Znaleziska 229
  • Mikroblog 244
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 12

850

Google NIE CHCE, żebyś to znał! F-Droid, sklep z otwartoźródłowymi aplikacjami

Google NIE CHCE, żebyś to znał! F-Droid, sklep z otwartoźródłowymi aplikacjami

Hej! Na dziś chcę omówić alternatywny sklep z aplikacjami otwartoźródłowymi o nazwie F-Droid. Wszyscy znają Google Play, ale mało kto wie, że są też inne sklepy, w tym taki, który pozwala zainstalować wyłącznie, lub głównie otwartoźródłowe aplikacje na telefony z Androidem

olinuksieprzykawie
z
youtube.com
dodany: 09.05.2026, 20:15:54
  • 80
  • #
    smartfon
  • #
    android
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 10.05.2026, 14:18:13 via Wykop
  • 0
@towarzysz-eko: troche nie rozumiem, dlaczego podstawa huawei to telefon jak każdy inny
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 10.05.2026, 14:19:38 via Wykop
  • 0
Pytanie czy owartoźródłowa znaczy bezpieczna? są jakieś testy bezpieczeństwa przeprowadzane przez f-droid czy każdy może dodać swoją apke bez weryfikacji?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1664

Wciąż płacisz PIT, ZUS i CIT? Haha frajer! Fundacje elit nie płacą w Polsce NIC!

Wciąż płacisz PIT, ZUS i CIT? Haha frajer! Fundacje elit nie płacą w Polsce NIC!

Bolą cię wysokie podatki? Masz pecha. Bogacze wynajmują biurowce i całe osiedla: 0% CIT. Sprzedają majątek firmy? 0%. Potrzebują gotówki? Biorą z "Fundacji Rodzinnej" pożyczki bez zwracania - 0% PIT. Do budżetu Polski wpłacają już jedynie głupi i biedni, a elity się z nas śmieją otwierając szampana.

nieco
z
youtube.com
dodany: 07.05.2026, 17:53:02
  • 270
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    afera
  • #
    podatki
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 08.05.2026, 13:42:29 via Wykop
  • -2
Skoro to takie świetne to dlaczego wszyscy sobie nie założą fundacji rodzinnych? Chyba żyjemy w demokratycznym państwie gdzie jesteśmy równi przynajmniej w kwestii prawa.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 10.05.2026, 13:49:16 via Wykop
  • 0
10k miesięcznie jest na księgowość? jakim cudem?
Teuvo
Teuvo
08.05.2026, 15:40:44
  • 527
ile jeszcze wtyczek do przeglądarki potrzeba żeby normalnie można było z youtube korzystać

j---ć google, nienawidzę tych wszystkich korpogówien
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 09.05.2026, 01:12:41 via Wykop
  • 0
@Teuvo: ja opery używam i nie ma żadnych reklam
  • Odpowiedz
greedy_critic
greedy_critic
06.05.2026, 12:58:44
  • 9
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 06.05.2026, 13:11:59 via Wykop
  • 3
@greedy_critic: co to ma na celu przeciez każdy może wpisać sobie tyle wzrostu ile chce
  • Odpowiedz

1819

Google Chrome po cichu instaluje na twoim urządzeniu model AI o rozmiarze 4 GB

Google Chrome po cichu instaluje na twoim urządzeniu model AI o rozmiarze 4 GB

Google Chrome pobiera na komputery użytkowników model Gemini Nano o rozmiarze 4 GB bez ich zgody bez opcji włączenia, bez opcji wyłączenia, bez pytania o pozwolenie.

KingaM
z
thatprivacyguy.com
dodany: 05.05.2026, 16:49:22
  • 273
  • #
    komputery
  • #
    chrome
  • #
    informatyka
  • #
    google
  • #
    sztucznainteligencja
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 06.05.2026, 12:38:05 via Wykop
  • 0
@marcomarco83838383: U mnie nie ma tego folderu OptGuideOnDeviceModel
Sinti
Sinti
03.05.2026, 06:12:36
  • 2
czy mi się wydaje czy tam odklejka na całego jest grana? czy udaje tylko
#primemma #gargamel
Sinti - czy mi się wydaje czy tam odklejka na całego jest grana? czy udaje tylko
#pri...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 03.05.2026, 11:02:53 via Wykop
  • 1
@d00nezo: Gargamel bił i znęcał się nad swoją nieletnią dziewczyną (prawie 10 lat różnicy w wieku). A teraz wrócił i zachowuje się jakby to w sumie nic się nie stało i to on był ofiarą. Ludzie oczekują od niego pokory, a on wraca i zachowuje się jak narcyz.
  • Odpowiedz
Zopyross
Zopyross
02.05.2026, 06:20:15
  • 791
Do wzięcia kredytu hipotecznego na te 20-30 lat to trzeba mieć silną psychikę. Najpierw załatw sobie porządną pracę, potem wybiegaj umowę na czas nieokreślony, a bank w nagrodę przygotuje chomąto. No i potem się zaczyna wyścig nadgodzin, znoszenia mobbingu, nadpłacania ratek aby zmniejszać bandycką lichwę odsetek, widzę to po swoim kołchozie, tzn kilka rozmów o życiu i już wiesz, kto ma jakie zobowiązania, zdradza ich nawet podejście do przełożonych czy kierownictwa. Ten
  • 165
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 02.05.2026, 11:22:47 via Wykop
  • 0
@Zopyross: "No i potem się zaczyna wyścig nadgodzin" Tylko po co się zajeżdżać? Sam nie mam jeszcze kredytu, poprawcie mnie jak coś, ale dla mnie kredyt to narzędzie. Nie mrozisz kapitału w betonie, tylko spokojnie spłacasz ratę. Resztę robi inflacja, która zjada realną wartość długu. Z czasem też dostaniesz podwyżkę w robocie, zmienisz prace na lepszą i rata będzie mniej odczuwalna.
  • Odpowiedz

706

Dane klientów Zondacrypro do kupienia w darknecie

Dane klientów Zondacrypro do kupienia w darknecie

Baza klientów Zondy trafiła już do darknetu. Co więcej, funkcjonuje tam w dwóch wersjach

piore_w_rzece
z
x.com
dodany: 25.04.2026, 06:23:23
  • 68
  • #
    zondacrypto
  • #
    zonda
  • #
    darknet
  • #
    darkweb
  • #
    leek
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 25.04.2026, 13:02:05 via Wykop
  • 2
@akslow: Jak w końcu działa to KYC?
Ja byłem przekonany że skany dokumentów nie trafiają bezpośrednio do giełdy tylko to idzie przez zaufaną strone trzecią. Po tym co napisał @klawiszs nabieram wątpliwości xD

2873

Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce

Niemiecka firma kupiła 5.3 tys lokali w Polsce

Jak tam rynek mieszkan? Nadal bedziecie sie klocic o jakies 3 albo 5 klitek u jednego czlowieka? FUNDUSZE i FIRMY to jest wrog ludzkości a nie twoj sąsiad.

JanTadeusz
z
money.pl
dodany: 27.03.2026, 10:54:30
  • 572
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 28.03.2026, 09:12:39 via Wykop
  • 1
Fundusz to chyba najwygodniejszy klient dla dewelopera w potrzebie. Od razu kupuje całą inwestycje i płaci gotówką.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hole_to_another_universe
Hole_to_another_universe
28.02.2026, 08:49:43
  • 528
W końcu mi doszła suszarka borza i to nie w końcu tylko już bo w 5 dni z chin xD dałem za nią 56 zł, wysyłka gratis, cóż mogę rzec - na papierze wygląda tak samo jak Dyson, 1600 W, 110000 rpm, deklarowane temperatury suszenia jak w dysonie (mniej więcej bo różne generację miały inne - te są podobne jak w Supersonic 1gen). W zestawie koncentrator jeden (trochę wygląda jak drukowany 3d
Holetoanother_universe - W końcu mi doszła suszarka borza i to nie w końcu tylko już ...

źródło: 1000005831

Pobierz
  • 116
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 26.03.2026, 22:03:30 via Wykop
  • 0
@ggs-hg: podasz linka do tej twojej z końcówkami i lokówką?
  • Odpowiedz

996

Jak Wojewódzki broni Kurdej-Szatan, w pyskówce ze Stanowskim

Jak Wojewódzki broni Kurdej-Szatan, w pyskówce ze Stanowskim

Tak, wiem opis musi być.

paliwoda
z
x.com
dodany: 24.03.2026, 06:49:39
  • 184
  • #
    polska
  • #
    granica
  • #
    wojewodzki
  • #
    stanowski
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 24.03.2026, 15:26:54 via Wykop
  • 7
Dlaczego blondynka z reklamy pleja nagle się szczeka na takie tematy? Co ona myślała, że dostanie poparcie? Ostatnio coraz więcej aktorów, celebrytów, czy nawet sportowców zgrywa wielkich ekspertów, a potem okazują się debilami. Idealny przykład to Marcin Gortat, do końca życia mógł być idolem, wyrwał się z Polski i zrobił wielką karierę. Sprawiał wrażenie poważnego człowieka. Jednak w pewnym momencie stwierdził że będzie mówił ludziom jak mają głosować. Potem zaczął się wypowiadać
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

437

2 Afrykańczyków ukradło 2 tysiące zegarków za setki tysięcy złotych

2 Afrykańczyków ukradło 2 tysiące zegarków za setki tysięcy złotych

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch obywateli państw afrykańskich, którzy ukradli z jednego z magazynów zegarki o łącznej wartości ponad 770 tys. zł.

Darekson
z
wroclawskiefakty.pl
dodany: 19.03.2026, 10:58:55
  • 79
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
  • #
    czasomierze
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 20.03.2026, 08:41:27 via Wykop
  • 3
Nie dziwie im sie, nie mają nic do stracenia. Dokumentów pewnie nie mieli. Dostaną zawiasy i zmienią tożsamość xd dla Polaków oni są nie do odróżnienia
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

K.....z
K.....z
konto usunięte 16.03.2026, 07:57:21
  • 45
R---------a mnie to, że nastały takie czasy że doświadczonych programistów, z wykształceniem, doświadczeniem zawodowym, często po 30-stce, z rodzinami i dziećmi traktuje się na rozmowach rekrutacyjnych jak potencjalnych oszustów. Nie znam drugiego zawodu który tak szybko się sfrajerzył jak programowanie.

#programowanie #programista15k #java #pracait #korposwiat #pracbaza #studbaza
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 16.03.2026, 10:15:37 via Wykop
  • 0
@Ksiega_dusz: Co masz na myśli? Weryfikacje umiejętności, wiedzy, przepytywanie z Javy? Czy może coś innego?
  • Odpowiedz
mrzk
mrzk
mrzk
16.03.2026, 07:49:13
  • 6
#nieruchomosci działki to już takie xD w moim rejonie (wawa zachód) że nie mogę ( ͡° ͜ʖ ͡°) aktywnie szukam już ponad rok i strach cokolwiek brać, bo to wygląda jak łapanie spadających noży. Dzisiaj cena 800k, jutro może być 500k, ciężko wymacać dołek. A konflikt w #iran się dopiero rozkręca xDDD. Fakty:

1. Przez 15 miesięcy zniknęły z mojego regionu ze 2-3 działki z 50 ofert, które
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 16.03.2026, 10:09:03 via Wykop
  • 1
@mrzk: jak za gotówke kupujesz to możesz jeszcze poczekać, jak na kredyt to nie ma na co czekać
  • Odpowiedz

528

To koniec YouTubea, jakiego znaliśmy. Darmowa wersja staje się jeszcze gorsza

To koniec YouTubea, jakiego znaliśmy. Darmowa wersja staje się jeszcze gorsza

YouTube przez lata był jednym z ostatnich miejsc w internecie, które pozwalało oglądać ogromną bibliotekę filmów zupełni

android_com_pl
z
android.com.pl
dodany: 12.03.2026, 15:33:30
  • 341
  • #
    youtube
  • #
    internet
  • #
    ciekawostki
  • #
    pytanie
  • #
    technologia
  • #
    zainteresowania
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 12.03.2026, 23:00:01 via Wykop
  • 7
@Krupier: Dzięki nie wiedziałem że na telewizorze też sie da blokować. Ja po prostu odtwarzam wszystko w operze. Jak jakimś cudem załaduje się reklama to odświeżam stronę.

2453

Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.

Good News: Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę.

Ordynator zarabiał 2,5 mln zł. Stracił posadę. Następca dostanie mniej, wystarczy na więcej etatów.

PIAN--A_A--KTYWNA
z
kalisz.wyborcza.pl
dodany: 06.03.2026, 07:41:14
  • 240
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    zdrowie
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 06.03.2026, 20:04:53 via Wykop
  • 8
Tyle lat trąbienia że nie ma kasy w NFZ, system zadłużony, a takie rzeczy przechodziły. Serio nikt tego nie sprawdził? Wielki skandal, tylko co teraz, ordynator poniesie konsekwencje tego że jest bezczelny? Chyba z prawnego punktu widzenia jest niewinny, ktoś w urzędzie mu to musial klepnął.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3545

Szpital miał stwierdzić śmierć mózgu i chcieć pobrać organy. Żona zabrała go...

Szpital miał stwierdzić śmierć mózgu i chcieć pobrać organy. Żona zabrała go...

Miał być dawcą organów, po tym jak lekarze mieli stwierdzić śmierć mózgu. Żona nie pogodziła się z diagnozą, a w innym szpitalu go odratowano. Sprawa umorzona przez prokuraturę.

AntyspoIeczny
z
wiadomosci.gazeta.pl
dodany: 03.03.2026, 18:29:05
  • 384
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    szpital
  • #
    prawo
  • #
    kryminalne
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 04.03.2026, 15:11:04 via Wykop
  • 4
Mnie bardziej interesuje jak działa to przeniesienie do innego szpitala? Można tak po prostu poprosić o przeniesienie czy prywatnie?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 05.03.2026, 02:06:13 via Wykop
  • 0
@czorny_m: w takim razie po co ta afera?

1108

Sawicki z PSL: w KRUS jest blisko 800 tys. fałszywych rolników

Sawicki z PSL: w KRUS jest blisko 800 tys. fałszywych rolników

"Gdybyśmy przeprowadzili rzetelną kontrolę, mielibyśmy w KRUS około 450 tys. ubezpieczonych, a nie 1,3 mln - wylicza poseł PSL Marek Sawicki". Rozmów z KRUS-em i rewizji grup uprzywilejowanych domaga się Trójstronny Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. System finansowania NFZ oparty na składce zdrowotnej st

sub_zero_1
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 27.02.2026, 10:30:46
  • 224
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    polska
  • #
    nfz
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 28.02.2026, 22:55:43 via Wykop
  • 0
@dizel81: a co jak pracuje za granicą i rodzina przepisze na mnie działke rolną? to muszę płacić ubezpieczenie krus, z którego nie skorzystam?

640

Zwracanie uwagi na macanie

Zwracanie uwagi na macanie

Macanie pączków i bułek

aleksc
z
youtube.com
dodany: 22.02.2026, 15:13:33
  • 169
  • #
    polska
  • #
    heheszki
  • #
    higiena
  • #
    zdrowie
Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 23.02.2026, 13:23:11 via Wykop
  • 1
Nie spodziewałem się że ludzie macają pieczywo, owoce no to wiadomo, ale że pieczywo? Do głowy mi to nie przyszło, po co to robić?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

torpedowiec
torpedowiec
09.05.2018, 21:16:00 via Android
  • 1
czy można wyleczyć jąkanie się w wieku 20 lat? nie jąkam się jakoś dużo, ale zawsze wychodzi to w chwilach, gdy mam przemyślana odpowiedź.
przykład: ktoś pyta co do picia, a ja zawsze jąkam się na "herbatę", bo to jakby słowo klucz.
mogę czytać wszystko z książki na głos i zero jąkania, przy dłuższej rozmowie też nic.
nie mam tego od urodzenia, w podstawówce mi się włączyło jak miałem gorszy okres i
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mateusz_Zawadeusz
Mateusz_Zawadeusz 20.02.2026, 14:34:34 via Wykop
  • 0
@torpedowiec jak tam? udało się wygrać z jąkaniem?
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Mati_Zawadiaka

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 28.04.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 15.08.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking