#anonimowemirkowyznania
Mirki, mam prawie 40 lat, zacząłem pierwszą pracę w IT na frontendzie.
Mimo, że nie mam odgórnej presji, to wewnętrznie stresuje mnie mój brak wiedzy i niekompetencja w tej chwili.
Bardzo chcę się nauczyć i zacząć nowe życie. Poratujcie radami jak sobie z tym poradzić, jak się rozwijać, ile u Was trwało przystosowanie się do nowego? (nie chodzi mi o zdobycie od razu poziomu wymiatacza, ale bycie mniej wiecej pewnym co
@AnonimoweMirkoWyznania: nie no takie rady na wykopie to wiesz...
Powiem ci jak ja zaczynałem w IT, nie na frontendzie ale na lokalnym helpdesku od wszystkiego- sprzęt, soft, sieć.
Pierwszy dzień to nawet nie rozróżniałem switcha od patch panelu. Gość, który mnie dostał do współpracy patrzył na mnie jak na kosmitę. No ale siedziałem dalej uparcie, zdobywałem wiedzę i dziś wpada 15k. Najlepsza cecha do wyrobienia- wiedza, kogo o co spytać w
Ja naprawdę staram się być w miarę uprzejmy i responsywny dla tych rekrutywek, ale już mi się cierpliwość skończyła i to #!$%@?ę xD Na 5 rozmów umówione przez LinkedIna (nie mam dużego expa) na 3 zostałem koniec końców potraktowany jak śmieć, a 1 była jakimś #!$%@? żartem. Naprawdę, jak mam was HR'y szanować? A później płaczecie na tych swoich forach, jacy to programiści źli, roszczeniowi i niedostępni. Jeszcze #!$%@? gdybyście chociaż czytali
@mroznykasztan: nie bede sie rozpisywac odnosnie wszystkich 3, ale dzisiaj bylem na callu z rekruterka, ktora napisala do mnie na Li, zarzucila w rozmowie widelkami, a potem w trakcie rozmowy powiedziala, ze oni szukaja kogos z 4 lat doswiadczenia, i ze moze mi zaoferowac stanowisko juniorskie, a potem sie rozmyslila i powiedziala, ze jednak klient nie bedzie zainteresowany i sie rozlaczyla.

Mialem ANALOGICZNA sytuacje tez kilka miechow temu, jej chyba nawet
hinduskie panie z #rekrutacja sa najlepsze
mam okolo 18 lat expa, testowanie caly czas, team leader, coordinator itp
troche manager
pracuje tylko jako freelancer co mam wpisane w opis

a ona wysyla:
Your profile caught my attention ! I work for Frank Recruitment Group, a recruitment agency specialized in IT jobs and I have a new permanent opportunity that matches your qualifications.

We are hiring an Junior IT Support Specialist in Nyon,
@wykopowy_brukselek: w druga strone tez to działa, przeglądałem cv-ki jakie Hindusi przysyłali na stanowisko senior testera. W każdym cv były wszystkie możliwe słowa klucze, testing, test leading, sdlc, sf, webservices, soap, rest, webdriver, cypress, selenium, python, java, js, ruby - a to dopiero pierwszy kandydat ( ͡° ͜ʖ ͡°) pomijam ze na rozmowie wychodzi ze 3/4 po prostu wkleił żeby ładnie wyglądało na cv
Mirki co się odwaliło... straciłem robotę jako senior i jeszcze musiałem im zapłacić
Dostałem się do roboty jako programista, senior. Na rozmowie zdalnej był mój brat, który dobrze umie to wszystko i od ponad 5 lat w tym siedzi. Moje jedyne doświadczenie w IT to właściwie zrobienie stronki na wp i obsługa stronki (sklepu), ale wpisałem se do cv wiele lat doświadczenia komercyjnego itd. Do roboty przyjęli mnie, ale od początku czułem
UWAGA OSTRZEŻENIE DLA PROGRAMISTÓW z 8 FIRM... XD

Ministerstwo Finansów wybrało 8 firm, z którymi podpisze umowy ramowe na body leasing do wytworzenia i wdrożenia „Systemu Opłaty Poboru Elektronicznej KAS“.

LINK: https://www.gov.pl/attachment/917831c2-1c13-487d-86df-5acbeef6c770

Zatem jeśli ktoś pracuje w tych firmach i nie chce być sprzedany do publica (Ministerstwo Finansów jak Ministerstwo) ale KAS to inny stan świadomości XD to powinien uważnie czytać i grzecznie odpisywać na posty rekrutywek pod tym wpisem XD

PS.
źródło: comment_1652649021d0JR7pWwNMqwMj26I57mBX.jpg
Po prostu śmieszy mnie podejście mirków do Hindusów w IT, tak jak na przykład w https://www.wykop.pl/wpis/65596939/kiedy-robota-polskich-kucow-zostanie-wyoutsourcowa/

Przeciętny polski mirek programista pracuje w zachodniej korporacji i uważa się za nie wiadomo jakiego boga, ponieważ zarabia trochę więcej niż zachodnia średnia. Ale za to albo klepie niezbyt rozwijające się projekty i zajmuje się utrzymaniem starego kodu - czytaj robota której nikt inny nie chciał. A jak wspomnisz coś o algorytmach albo bardziej skompilokowanych projektach,
@groman43: możemy być #!$%@? ale hindusi są znacznie gorsi xD nie chodzi nawet o skill tylko o podejście - totalny #!$%@? w dupę wszystkim dobrym praktykom, egzotyczne technologie, wieczne potakiwanie i uśmiechy gdy wszyscy wiedzą że jest grubo #!$%@? i mówienie że będzie na jutro (nie będzie)

Możemy się tu kłócić do woli, fakty są jednak takie, że w Polsce dev dyktuje warunki i zarabia grubą bułę - sam sobie odpowiedz
Zawsze mnie #!$%@?, że w tym kraju normalnie nie można sobie ponarzekać na wyzysk Polaków i niesprawiedliwe wynagrodzenia, bo zaraz przyjdzie pracownik branży IT, który ma 15,20,30 k na rękę miesięcznie i puści tyradę, że jesteś beznadziejny i on nie wie gdzie ty żyjesz, bo on i jego znajomi mają super.

Spoko, nic do was nie mam ludzie z IT i rozumiem to, że człowiek się uczył, wyspecjalizował i zasługuje na takie
#anonimowemirkowyznania
Kochane Mirasy,
Od dłuższego czasu chodzi za mną myśli dot. Przebranżowienia się do IT.
Obecnie pracuję w księgowości, moja praca w większym stopniu polega na analizowaniu i automatyzacji pracy niż na klepaniu faktur. Nie jest to praca programistyczna, po prostu przygotowuję program, schematy i procesy księgowe pod konkretnego klienta, a później księgowe wprowadzają zgodnie z nimi dane. Widełki w tej branży z moim doświadczeniem to 10-12k brutto, co starcza na życie
źródło: comment_1652518624tWJbpSvqwQQjFfedJRR9Km.jpg
Jakby nie patrzeć dzisiejsze czasy umożliwiają wyjście z pokoleniowej biedy. Nawet nie trzeba studiów robić, bo na courserze można odebrać wspaniałe kursy np. algorytmów z Princeton i Będzie się miało w tym zakresie większą wiedzę niż 90% studentów polskich uczelni. Można uczyć się też finansów od najlepszych profesorów amerykańskich uczelni. W Bolsce nadal kult papierka rządzi, ale jak ktoś chce naprawdę to internet daje masę możliwości, sam znam osobę - pasjonata który
@wpoldokomina: potwierdzam, sytuacja żeby dwudziestokilkuetnie dzieci zarabiały więcej niż ich rodzice jest niespotykaną w Polsce nigdy. Przyszło to z zachodu oczywiście.

Kiedyś było pole do obrobienia i później podzielone w spadku po ojcu. Później czas, że byl etat na niskim szczeblu i czekanie na "awans ". Jaki to był awans i jakie pieniądze, zapytajcie kogoś kto przepracował 30 lat w jednym zakładzie.

Każdy jest kowalem swojego losu.
gdzie najlepiej se zamieszkać żeby:
- była ładna pogoda cały rok
- ludzie byli mili i czyści i ładni
- miasto było czyste i rozsądnie rozplanowane
- służba zdrowia była funkcjonalna
- i żeby było ładnie i fajnie ogólnie co nie
#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #emigracja #zagranico #zagranica #podroze #zagramanica #programista15k #programista25k #pracazdalna
Wiadomo że fagata to zwykły szon, ale przyjrzyjmy się simpom typu Stuu.
Fagatka pisze do niego, że wraca od piłkarzyka, jeszcze jej sperma cieknie a ten przerywa nagrywanie filmiku, wsiada w pociąg, jedzie 3h żeby pomóc swojej bogini... Nie wiem co on w niej widział, bo ani z wyglądu ani z charakteru to nie błyszczy, a ten rycerzyk zrobiłby wszystko dla tej randomowej dupy z IG.
Panowie, na prawdę szanujcie się. Nie
źródło: comment_1652437037YDz0EsPqwsAx0DPbZt7vfK.jpg
Siedzący tryb życia – co jeść?

Dieta dla osób o siedzącym trybie życia powinna być odpowiednio zaplanowana. O czym w szczególności powinni pamiętać pracownicy biurowi?

Poradnik dla #programista15k od NTFY w znalezisku: https://www.wykop.pl/link/6656643/siedzacy-tryb-zycia-co-jesc/

#ntfy #zdrowie #ciekawostki #dieta #mikrokoksy #it #jedzenie
źródło: comment_1652434848BuKHsugAzyb1SYzY9vCaDF.jpg