Pamiętacie tych śmieci z #stackoverflow ?
A ich walenie konia do rankingów, punkcików itp.?
Narzekacie na #scrum , ale to zródłem takiego zachowania są sami deweloperzy. Za punkciki, estymaty, plakietki dobrego goja zrobią wszystko.
Za darmo systemy piszą i kod wystawiają, a potem ktoś p---------a, tenże kod do AI i każe sobie płacić xD.
Zwierzęta były gotowe dokuczać tym co chcieli zacząć programować na stacku, wyżywali się, usuwali im posty, a forum
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ByczekRozplodowy: tak BTW dzięki #scrum LLMy nie są tak dobre jak mogłyby być w pracy.

Dawniej, każdy projekt zaczynał się i rozwijał z tonami dokumentacji. Wszystko było planowane i analizowane najpierw. Programowanie było czystą implementacją.

Na szczęście przyszedł AGILE, za nim scrum itp. Zaczęło się liczyć dostarczanie przede wszystkim.

Gdybyśmy programowali jak 50 lat temu - LLMy miałyby teraz eldorado i wtedy może faktycznie zaczęło by programistów zastępować.
  • Odpowiedz
to jak będą już takie androidy, to czym się będą zajmować zarobkowo ludzie prości?


@Chuopijak: Nie wiem, ale elity twierdzą, że Ziemia jest przeludniona. To daje do myślenia trochę.
  • Odpowiedz
Od 2 tygodni Uber ma błąd, ze nie wyświetla numeru budynku. W normalnym systemie ktoś by to naprawił w 1 dzien. Ale nie w SCRUM-ie. Prswdopodobnie błąd trafił do backlogu i przeczeka tam kilka tygodni, aż na sprint planingu product owner powie, aby to wrzucić do kolejnego sprintu. Ale nie, chwila... zadanie trzeba jeszcze wycenić, a więc zespół musi się zebrać razem i zagrać w pokera. Jaka wycena? 3, 5, 10, 26?
SendMeAnAngel - Od 2 tygodni Uber ma błąd, ze nie wyświetla numeru budynku. W normaln...

źródło: Screenshot_20260615_111541_Uber_Driver

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od 2 tygodni Uber ma błąd, ze nie wyświetla numeru budynku. W normalnym systemie ktoś by to naprawił w 1 dzien. Ale nie w SCRUM-ie.


@SendMeAnAngel: Rozumiem frustrację, ale tu wina spada na złe wdrożenie, nie na samą metodykę. Scrum nie wymaga czekania na sprint planning z krytycznym bugiem – są od tego hotfixy, które omijają normalny cykl. Jeśli jakiś zespół pakuje poważną usterkę do backlogu na tygodnie, to problem
  • Odpowiedz
A one nie dały się na te wszystkie bootcampy i programy code2girl czy jakoś tam
i wyjdą na tym często lepiej niż nie jeden #programista15k

a prace znajdą w każdym mieście gdzie jest ośrodek zdrowia czy szpital

https://kielce.naszemiasto.pl/czepkowanie-absolwentow-pielegniarstwa-akademii-nauk-stosowanych-imienia-profesora-edwarda-lipinskiego-w-kielcach-zobacz-zdjecia/ar/c14p2-29086215
Lukardio - A one nie dały się na te wszystkie bootcampy i programy code2girl czy jako...

źródło: obraz

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alteron: @smdbabe @elofrytki @blisko_kebab @lorafenus @Lukardio @BreathDeath

Zapomniałeś o jednej, bardzo ważnej rzeczy. Praca programisty jest w aktualnych czasach tak stabilna jak Jugosławia w latach 80-tych. Nawet w bankach są cięcia. To też jest słabe dla kogoś kto ma 30-40 lat, dzieci, rodzinę i chciałby mieć trochę stabilności. Z kolei te pielęgniarki często będą już miały stabilną pracę aż do emerytury i nie muszą
  • Odpowiedz
@trevoz: hah faktycznie było takie coś. SM odpytywał programistów na ile dni/punktów/basenów olimpijskich wyceniają taska, którego teraz AI klepie w 30s i nie trzeba nic szacować
  • Odpowiedz
@BlackpillMonster: Niech to p--------e bo ja nie jestem w stanie sobie wyobrazić pracowania w ten sposób przez kolejne 40 lat. Chciałem znaleźć sobie luźną i spokojną pracę i wysyłałem CV na stanowiska grubo poniżej moich kwalifikacji i nawet nikt się nie odezwał xD Albo faktycznie żart z "overqualified" nie jest żartem i nikt nie zatrudni seniora na stanowisko mida, albo aktualnie na mida trzeba mieć 20 lat doświadczenia xD Żeby
  • Odpowiedz
@czwartafaza: mam wrazenie ze polowa ogłoszen na mida to wisi, bo kontraktornie baze kandydatow sobie powiększają, a druga połowa wisi bo musiało powstac ogłoszenie zeby znajomego wciągnąć do roboty xd
  • Odpowiedz
@trevoz: Scrumy to jest takie raczysko, nigdy w zyciu nie widziałem pracując w korpo tak bezużytecznych spotkań, szkoleń na które musiała wchodzić cała firma, nie mówiąc o udawanym sprint plnaningu i wszystkim innym co szeroko zakrawa o scrum. Prace developerów bez problemu da się realizować zwykła tablicą kanban z synchronizacją nie potrzeba do tego metafizyki.
  • Odpowiedz
Poradnik dla Scrum Mastera: Jak Skutecznie Popędzać Zasoby w Sprincie

Cześć, Julko. Cześć, Oskarku. Widzę, że velocity wam spadło w ostatnim kwartale i szukacie sposobów, żeby wycisnąć więcej story pointów z waszych parobków. Nie martwcie się - oto sprawdzony poradnik, przetestowany w najlepszych polskich kołchozach software'owych.

1. Daily standup - codzienna spowiedź

Najważniejsze
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackpillMonster: niestety wprowadzenie SCRUM'a doprowadziło do obniżenia jakości pracy programistów ponieważ jak się kogoś traktuje jako oszusta, praktyka pokazuje że zaczyna zachowywać się jak oszust z konieczności.
Były badania na robione na ten temat - jeżeli ludziom się okazuje brak zaufania to faktycznie zaczynają zachowywać się podejrzanie i wykorzystywać każdą okazję do obijania się.
Kiedyś człowiek był traktowany poważnie dostawał zadanie i pracował nad nad nim a jeżeli potrzebował czyjejś
  • Odpowiedz
Dziś poniedziałek, w wielu korporacjach, software housach, kontraktorniach i innych kołchozach IT rozpoczyna się kolejny rytuał upokorzenia znany jako Sprint Planning.

Zbierzecie się w salce konferencyjnej albo na callu, gdzie Oskarek po zarządzaniu (który nigdy w życiu nie napisał linijki kodu) będzie wam tłumaczył, co macie robić przez najbliższe dwa tygodnie. Obok niego Julka po kulturoznawstwie - przepraszam, Scrum Masterka - będzie pilnować, żebyście "estymowali w story pointach", bo tak każe Święty Framework.

I
BlackpillMonster - Dziś poniedziałek, w wielu korporacjach, software housach, kontrak...

źródło: 1000007685

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gnijacy_wypok: każdy myśli że jest ogarnięty i lepszy niż inny, a później przychodzi rzeczywistość i większość to średniaki, a tych ogarniętych rzeczywiście robiących różnice jest pewnie z 5-10%
  • Odpowiedz
Na tagu #programista15k to po prostu jakieś przegrywy i frustraci siedzą, nikt inny nie podziela ich zdania!


Tymczasem co można przeczytać od chłopa po pięćdziesiątce pracującego w IT w USA:

cat_tea - > Na tagu #programista15k to po prostu jakieś przegrywy i frustraci siedzą,...

źródło: 1000004602

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przyznajesz się do bycia programistą na randce?

  • Nie, bo laski myślą, żezarabiam jak lekarz-sponsor 21.3% (29)
  • Nie, bo to upadła branża dla zasobów B2B 25.0% (34)
  • Kłamię i udaję zwykłego Excel-mana za minimalną 11.8% (16)
  • Tak, czuję prestiż zawodu i kasę 17.6% (24)
  • Wolę mówić, że kładę kafelki podłogowe 24.3% (33)

Oddanych głosów: 136

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

scrum masterki jakie mialy kwalifikacje dal was?

certyfikaty wszystkiego najlepszego typu Agile cos tam

wykształcenie: patent marynarza xD, chemia, anglistyka i inne ciekawe rzeczy, po IT oczywiście zero

Dzięki Bogu pracuje w firmie produktowej, gdzie PO zasuwa z klientem i aplikacja, menager jest techniczny, tylko już nie umie dobrze kucować jak na dzisiejsze standardy, a reszta to devowie xD.
Podczas gdy w normalnej firmie każdy ima się różnej roboty, w tym devowej, nawet menager projektu
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach