Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko115
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Wloczykij2

Wloczykij2

Dołączył 12 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 27300
  • Znaleziska 5729
  • Mikroblog 21571
  • Obserwujący 16
  • Obserwowane 20

847

Płacisz wyższy podatek za wodę niż za słodki napój. Cisowianka mówi dość i pozyw

Płacisz wyższy podatek za wodę niż za słodki napój. Cisowianka mówi dość i pozyw

Czy woda butelkowana powinna być opodatkowana wyżej niż część napojów słodzonych? Zagadnienie to od lat budzi kontrowers

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 25.06.2026, 13:26:53
  • 92
  • #
    handel
  • #
    ceny
  • #
    podatek
  • #
    vat
  • #
    woda
Wloczykij2
Wloczykij2 przedwczoraj, 07:29:17 via Wykop
  • 0
@jan-kowalski1500: z jakiego filmu jest ta scena?
Wloczykij2
Wloczykij2 14 godz. i 52 min temu via Wykop
  • 0
@jan-kowalski1500: dzień, będę wiedział na przyszłość jak wyszukać.
weezyxboss
weezyxboss
przedwczoraj, 09:56:47
  • 249
U mnie w powiatowym wypizdowie dolnym w takich zajebistych temperatura lokalne przedsiębiorstwo usług komunalnych postanowiło że będzie ograniczac dostęp bieżącej wody w dzień i wyłączać dostęp do wody od 21 xD na dworze 40 stopni a oni k---a wodę ograniczają bo gdzieś ludzie na domkach napełniają baseny i dbają żeby ich trawniki były wiecznie zielone xD #pogoda #l-------------j #lubuskie #zalesie
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 przedwczoraj, 11:41:25 via Wykop
  • 9
@weezyxboss: Generalnie Polska ma bardzo małe zasoby wody uśredniając, więc lokalnie mogą występować kryzysy. Choć oczywiście urzędasy powinny to zawczasu przewidzieć i się przygotowąć chociażby nowymi studniami.


@FrasierCrane: i dlatego skandalem jest np. to, ze myjnie korzystaja sobie z wód głębinowych
  • Odpowiedz
Wloczykij2
Wloczykij2 przedwczoraj, 09:26:41
  • 1
#gielda
Skoro wszystko leci na pysk tgdzie idzie kasa, czy grubasy tylko zielone chca teraz trzymac?
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hole_to_another_universe
Hole_to_another_universe
przedwczoraj, 05:01:55
  • 2
Może ktoś nie widział #inpost
Holetoanother_universe - Może ktoś nie widział #inpost
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 przedwczoraj, 05:32:38 via Wykop
  • 2
@Hole_to_another_universe: Brzoska starszy niz dzis :P
  • Odpowiedz
jestem_klasa_srednia
jestem_klasa_srednia
25.06.2026, 17:29:20
  • 1
#gielda niesamowite jak ta hossa miesza ludziom w głowie, pełno wpisów o pamięciorzach, wykresy chodzą góra dół, sam z pewnością również doświadczam FOMO

ale mam taką rozkminę, że ciekawe co by wyszło lepiej longterm, pamięciorze/inne królowe balu czy jednak all world ETF i diamond hands

wiadomo każdy z nas jest inny i ma inną sytuację życiową, jeden zbiera na wkład własny, inny na emeryturę, kolejny to fan CFD ( ͡
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 25.06.2026, 18:13:06 via Wykop
  • 4
@jestem_klasa_srednia: przeczytaj sobie
https://www.tradingforaliving.pl/newsletters/memo-5/
  • Odpowiedz
Wloczykij2
Wloczykij2 25.06.2026, 12:46:09
  • 0
Gdzie teraz najlepiej kupić domene?

#internet #it
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

odysjestem
odysjestem
25.06.2026, 20:52:11 via Wykop
  • 1
kupić


@Wloczykij2: zarejestrować*

Gdziekolwiek. Patrz na koszty przedłużenia a nie rejestracji
  • Odpowiedz
PodniebnyMurzyn
PodniebnyMurzyn
25.06.2026, 03:06:43
  • 8
#gielda jak teraz patrzę na overnight to chyba warto było załadować 60k w ETFy na semisy xD ale te pierwsze to zdradliwe są synek, tymczasem wracam spać xd
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 25.06.2026, 06:45:16 via Wykop
  • 0
spekulujemy pod ADR teraz


@perfumowyswir: co znaczy to zdanie?
  • Odpowiedz
Guezeman
Guezeman
24.06.2026, 06:26:53
  • 0
#gielda

Pytanie na dzisiaj: skoro wszystkie pamięciorze chwala sie ze maja po 80-90% marzy na produkcie to naprawdę prędzej czy później wszyscy ich odbiorcy nie postanowią sami pójść w produkcję tego? Kwestia know-how czy ogromnego kapitału ktory trzeba w to wrzucić początkowo? Jesli realny koszt każdej pamieci to 10-20% płaconej ceny to przecież w perspektywie x lat to brzmi jak srogie oszczędności
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 24.06.2026, 08:43:34 via Wykop
  • 0
@Guezeman: latwiej tym firmom kupic akcje takiej spolki i miec udzial w zyskach.

  • Odpowiedz
kankes
kankes
kankes
24.06.2026, 06:39:48
  • 3106
Właśnie dotarła informacja do mojej pracy, że zwolniony dyscyplinarnie dwa lata kolega za rzekome molestowanie koleżanki jest niewinny. Koleżanka z borderem pomówiła go, bo nie zwracał na nią uwagi. Dostał zwolnienie, ona sama odeszła po pół roku. Sąd przez prawie 2 lata badał sprawę i w poniedziałek ogłosił wyrok całkowicie korzystny dla niego. Pracodawca (korpo) trzęsie gaciami bo wpłynął pozew cywilny od prawnika kolegi, poza żądaniem zadośćuczynienia finansowego jest pijarowo bolesne żądanie
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 24.06.2026, 08:04:32 via Wykop
  • 108
@LeonL: moj s.p. sasiad, ktory przychodzi czesto w odwiedziny na kawke itp. do nas (kiedys na wsiach tak sie robilo). Pewnego razu ojca nie bylo i ja akurat tez bylem w domu i matka. Kawe wypil, ale tak na szybko i powiedzial wlasnie cos w stylu, ze to nie przystoi, zeby byl sam na sam z czyjąś żoną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
scriptum_nox
scriptum_nox
22.06.2026, 18:09:38
  • 391
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie?
Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto.
Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?

W sumie niby nikt nie zabrania, no ale jednak...

#podroze #nostalgia #technologia #podrozujzwykopem
scriptum_nox - Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zeps...

źródło: 1000022918

Pobierz
  • 241
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 23.06.2026, 05:54:02 via Wykop
  • 0
@scriptum_nox: kiedys pracowalem z pewnym starszym Austriakiem, który był zapalonym podróżnikiem górskim (wyprawy wielodniowe z plecakiem itd.) i wlasnie uważał za jedną z najważniejszych rzeczy w tym "zagubienie się w górach i odnalezienie szlaku po kilku dniach". Oczywiscie z telefonem w plecaku w razie czego.
  • Odpowiedz
wfyokyga
wfyokyga
18.06.2026, 23:49:40
  • 47
wfyokyga

źródło: temp_file8136144039185403576

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 19.06.2026, 05:16:34 via Wykop
  • 1
Lodzia


@zenon_z_chorzowa1: moj tesc ma kotke z takim imieniem i codziennie na jedzenie wola na cale podworko lodzia, lodzia! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
bar125
bar125
18.06.2026, 18:34:05
  • 93
Kiedy zaimportowałeś do myfunda wszystkie swoje transakcje na śmieciuchach z tego roku i okazało się, że lepiej byś wyszedł kupując zwykłego ETFa #gielda
bar125 - Kiedy zaimportowałeś do myfunda wszystkie swoje transakcje na śmieciuchach z...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 18.06.2026, 19:40:38 via Wykop
  • 2
myfund


@bar125: spoko to jest? W sensie warto, jak ktos jest mikro akcjomariuszem?
  • Odpowiedz

1262

Naczelna Izba Lekarska przeciw rozszerzeniu kompetencji pielęgniarek.

Naczelna Izba Lekarska przeciw rozszerzeniu kompetencji pielęgniarek.

Nowa ustawa rozszerza uprawnienia pielęgniarek i położnych. Naczelna Izba Lekarska sprzeciwia się wielu zmianom, choć zamiast merytorycznej polemiki dominuje obrona dotychczasowego monopolu lekarzy na część świadczeń i decyzji medycznych.

Ahmedzik09
z
facebook.com
dodany: 17.06.2026, 14:45:03
  • 99
  • #
    lekarze
  • #
    medycyna
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
Wloczykij2
Wloczykij2 18.06.2026, 11:05:01 via Wykop
  • -1
farmaceuci, doświadczony magister ma większą wiedzę o leczeniu popularnych chorób


@Srogie_piguly: Tu akurat nie do konca sie zgadza, bo juz teraz lekarze nazywani sa wypisywaczami recept oplacanymi przez koncerny farmaceutyczne. Tylko kim jest farmaceuta jak nie wlasnie takim sprzedawcą i bedzie wciskac to z czego ma wiekszą prowizję, a nie co faktycznie byłoby lepsze dla pacjenta.
Wloczykij2
Wloczykij2 18.06.2026, 16:27:04 via Wykop
  • 0
przedstawiciele firm chodzą przede wszystkim lekarzy xD darmowe wycieczki all inclusive za pisanie recept to norma, bo formalnie kasy dać nie mogą.


@Srogie_piguly: no tak, a jak to wejdzie to zaczna chodzic do aptek, szczegolnie latwo bedzie w sieciowych, gdzie z gory bedzie przykaz co sprzedawac.
BoskiPrototyp
BoskiPrototyp
18.06.2026, 10:44:45
  • 9
#bekazprawakow przeraża mnie ta afera ko. Straszne marnotrawienie naszych pieniędzy.
BoskiPrototyp - #bekazprawakow  przeraża mnie ta afera ko. Straszne marnotrawienie na...

źródło: 1000059880

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 18.06.2026, 12:20:58 via Wykop
  • 0
@BoskiPrototyp: a teraz poproszę o jakiś opis co to za pieniadze i na co szły. oko slynie ze stronniczosci i manipulacji, wiec poprosze cos wiecej.
  • Odpowiedz
Nighthuntero
Nighthuntero
18.06.2026, 07:35:13
  • 8
Czy w ogóle udało znaleźć się oświadczenie majątkowe lekarza, który rzeczywiście zarabia około 20k zł? Bo ciągle czytam, że te przypadki gdzie robią ponad milion złotych rocznie to są JEDNOSTKOWE, a wychodzi na to, że osoby zarabiające 20k to jednostkowe przypadki, których nawet nie widać XDDD

#lekarz100k #polska #afera #szpital #pracbaza
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 18.06.2026, 08:33:08 via Wykop
  • 3


@Nighthuntero: moja dobra kolezanka swiezo po studiach 7-8 lat temu w gdansku dostala 15k/mc. Popracowala rok i przeniosla sie do swojego miasteczka, tam z bobmy dali jej 30k bez znajomosci i udzial w nzoz. Takze ciezko bedzie takiego znalezc.
  • Odpowiedz
stndix
stndix
18.06.2026, 06:06:35
  • 292
#budownictwo #prl #ciekawostki
nie wiem czy zwróciliście kiedyś uwagę, ale w Polsce w latach 80, w gospodarce wiecznych niedoborów negatywy z produkcji różnych blaszanych rzeczy "od sztancy" miały bardzo często zastosowanie jako elementy dekoracyjne w budownictwie, szczególnie przy ogrodzeniach. Sam zwróciłem na to uwagę niedawno (kupiłem dom z ogrodzeniem, które było z negatywu - jak się później dowiedziałem - jakiegoś elementu karoserii od FSC Żuka) i
stndix - #budownictwo #prl #ciekawostki
nie wiem czy zwróciliście kiedyś uwagę, ale w...

źródło: image

Pobierz
  • 64
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 18.06.2026, 07:59:45 via Wykop
  • 20
@stndix: moze Cie zainteresuje :)
https://www.bryla.pl/furtki-ponidzia-znikajacy-element-krajobrazu-metalowy-ornament-codziennosci
  • Odpowiedz
202492
202492
17.06.2026, 10:04:24
  • 5
wariat czy jasnowidz? SpaceX

#gielda
202492 - wariat czy jasnowidz? SpaceX

#gielda

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 17.06.2026, 10:22:26 via Wykop
  • 1
@202492: co to za tabela, bo nie rozumiem
  • Odpowiedz
czerwonykomuch
czerwonykomuch
17.06.2026, 08:26:58
  • 90
JAK DZIAŁA DEGRESJA W POLSKIM SYSTEMIE PODATKOWYM?

Wbrew przyjętym w każdym cywilizowanym państwie europejskim rozwiązaniom, polski system podatkowo-składkowy jest degresywny - im więcej zarabiasz, tym mniej procentowo płacisz.

Lekarz Dawid 1600k płaci 16,7% podatków i składek.

Kodoklep
czerwonykomuch - JAK DZIAŁA DEGRESJA W POLSKIM SYSTEMIE PODATKOWYM? 

Wbrew przyjętym...

źródło: IMG_2566

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wloczykij2
Wloczykij2 17.06.2026, 10:13:34 via Wykop
  • 0
Ale autor jest komuchem i wszystko zrzuca na złych bogaczy, a nie na złodzieji i kombinatorów.


@4mja: nie, po prostu powinna byc 1 stawka podatku i tyle. Wszyscy rowno np. 15% i koniec. Zarabiasz 10k/mc to placisz 1500, zarabiasz 100k/mc to placisz 15 000. Tak samo uop i jdg zrownane procentowo. Rozdawnictwa tez nie powinno byc w tej formie co teraz tylko jako ulga podatkowa. To samo vat - 1
  • Odpowiedz

676

Co 11. Ukrainiec zdał - Alarmujące wyniki egzaminów lekarskich.

Co 11. Ukrainiec zdał - Alarmujące wyniki egzaminów lekarskich.

Zaledwie 8,8 proc. lekarzy z Ukrainy i 31,5 proc. z Białorusi zdało tegoroczny Lekarski Egzamin Weryfikacyjny

PIAN--A_A--KTYWNA
z
money.pl
dodany: 16.06.2026, 06:24:52
  • 120
  • #
    lekarz
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
Wloczykij2
Wloczykij2 16.06.2026, 11:26:12 via Wykop
  • 1
@vladi_putin: wystarczy, ze beda pytania z laciny, gdzie tylko u nas jest ten idiotyczny kult wykuwania na blache nazw w tym jezyku. Gdzie indziej juz dawno przeszli na angielski + ojczysty i tyle.
Wloczykij2
Wloczykij2 16.06.2026, 17:39:55 via Wykop
  • 0
@Sulcus: siedze na tyle co mi znajoma lekarka mowila jakich bzdur musza sie uczyc.
Wloczykij2
Wloczykij2 16.06.2026, 21:05:20 via Wykop
  • 0
@Sulcus: to chyba Ty masz problem ze zrozumieniem tego co napisalem. Powiedziala mi, ze uczą się takich bzdur niepotrzebnych, więc nie rozumiem dlaczego uważasz, że ją jakoś źle zrozumiałem.
Wloczykij2
Wloczykij2 17.06.2026, 05:18:15 via Wykop
  • 0
@Sulcus: to Ty ciagle sie udzielasz, ja wierze bardziej osobie którą znam niż anonimowi z wypoku.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 24
  • Strona 1 z 24
  • >

Michał

  • ok
  • Gdynia
  • dedf3f2e@opayq.com

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 05.07.2017

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 26.02.2014

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 26.02.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 14.04.2015

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 29.04.2026

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking