Co on chce wprowadzić socjalizm jak za ZSRR czy jak?


@K4KU: szykowanie poparcia społecznego pod nowe 'daniny i opłaty' choćby tą memiczną solidarnościową na Jessicę z Brajanem która nie przepracowała 'na biało' w życiu ani 1 dnia (należy dostarczyć dowód do urzędu).
@blacksmith94x:
- kontrakt equals i hashcode,
- czy można nadpisać metody default w interfejsie, co jeśli klasa implementuje więcej niż jeden interfejs
- final/finally/finalize opisać różnice,
- co to znaczy, że klasa jest immutable + podchwytliwy bonus czy na pewno potrzebne są pola final w klasie immutable
- co to jest functional interface
- model pamięci JVM
- continuous integration, continuous deployment, continuous delivery - opisać, czym się różnią
- piramida
Gadałem ostatnio z rekruterka poznana na #linkedin
Pyta czy nie przeszkadza mi, żeby raz na miesiąc wpaść do ich biura w Warszawie żeby team się od czasu do czasu zobaczył. Mówię, ze nie. Ale dopytuje czy w takim razie zwracają za podróż bo do Warszawy mam trochę. A ona, ze nie, bo nie mieszkam w Warszawie wiec mam niższe koszty życia i w związku z tym mogę raz na miesiąc sobie opłacić
No ale troche przyjacielu tez z janusza przyciales. Ile cie ten jeden dzien w warszawie bedzie kosztowal?


@spameggs: @Szubrawski: @pilot1123:

Co? Pracodawca zatrudnia mnie zdalnie i chcę żebym jechał do biura i ja mam za to płacić? Jak was wyślę do Londynu na jeden dzień to też za to sami płacicie? Czy to już nie jest januszerka? Nie wiem jak wy, ale ja nie dopłacam do pracy. To jest
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #javascript i okolic, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------
Software Integration Engineer - Basel | Unblu Inc. 
[Basel] [100’000 - 120’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Unblu-Inc-Software-Integration-Engineer---Basel

Frontend Developer | mobilezone
źródło: comment_1653385494SMrZfujbs8mm9tcNXEdHIz.jpg
zaczalem pierwsza prace w it odrazu po studiach
junior - zaraz minie rok jak pracuje

ogarniam juz przebieg pracy, srodowiska, programy itp (myslalem ze umiem duzo a okazalo sie ze ledwo podstawy ogarniam i w pracy podszlifowalem- jedyne co to nie znam zbytnio projektow oraz dostaje mniejsze zadania ale radze sobie z nimi)
ponadto zrobilem 2 szkolenia ktore firma mi postawila

na start dostalem troche ponad 3k netto (3msc probne zlecneie), dostlaem
źródło: comment_1653384173f8KSwPgGqNO9rBg2DvCH9b.jpg
Na YouTube jest pewna gra z głosowaniem na państwo które w danej turze zostanie wyrzucone, a jego granicę rozdane sąsiadom. Na dzień dzisiejszy jesteśmy w TOP 10 ale obecne głosowanie pokazuje, że mamy szansę odpaść. W komentarzach pojawiają się ruscy, którzy mają nadzieję na wyrzucenie Nas, może nie damy im tej przyjemności i wygramy zabawę? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Kanał to GeoFacts : https://youtube.com/channel/UCmdhBdB4OUJ820bdI-QeecA
Zakładka społeczność. Spróbujmy to
#anonimowemirkowyznania
Mam rok doświadczenia komercyjnego w E-Commerce (kodowanie szablonów z .psd do WordPress/WooCommerce).
Za to ponad 2 lata prywatnie sobie programuje w React oraz Next.js

I teraz mam pustkę w głowie, iść w #javascript i znaleźć jakąś pracę w #react
czy pociągnąć temat z #php #symfony i CMS'ami, jeśli mam już w tym doświadczenie komercyjne (choć umiejętności mniejsze niż w JavaScript)

Najchętniej pracowałbym w obu technologiach, bo obie uwielbiam, ale termin "full-stack"
#anonimowemirkowyznania
Czy UX/UI to przyszłościowa ścieżka? Wydaje się okej dla kogoś spoza IT kto chciałby zacząć coś a nie ma tak twardych skilli i bliżej mu do artysty niż matematyka. Widzę po znajomych babkach z gównokierunków, że to najpopularniejsza ścieżka do przebranżowenia. Czy to ma przyszłość? Z punktu widzenia laika ten dział wydaje się trochę "luksusowy", typowo dla największych firm, które mają specyficzne produkty. Nie każda firma IT z tego korzysta co
źródło: comment_1653339945mjCf5wB7nxZiUqDzwAMHvm.jpg
oprogramowanie bez tego teamu się obejdzie


@AnonimoweMirkoWyznania: nie obejdą to się "rolnicy" bez dobrze przygotowanego projektu, z tym swoim zbyt inżynierskim, zbyt technicznym i logicznym myśleniem. Do jakiś rzeczy na styku oprogramowanie-maszyna jeszcze to przejdzie, ale w momencie gdy dochodzi czynnik ludzki to się zaczynają problemy - jak programiści są zostawieni sami sobie, to często wychodzi tak nieużyteczny syf że szkoda gadać, a i sporo katastrof przemysłowych/lotniczych było spowodowanych właśnie tym
#anonimowemirkowyznania
Stoję na granicy decyzji o przebranżowieniu na IT. Jestem inżynierem budownictwa i niestety wszystko wskazuje, że branżę czeka długoletni kryzys. Mamy pracy do sierpnia, a potem wielka niewiadoma. Nigdy tak nie było, a pracuję w budownictwie 15 lat. Były kryzysy w 2008, 2014 i jakoś to było, ale teraz wyraźnie jest źle. O przebranżowieniu się na programowanie myślę od dłuższego czasu z racji, że budownictwo to syf. Jestem nim przemęczony. W
źródło: comment_1653309188iNKFcUkHM5Sy4s93ILkF2b.jpg
Morawiecki, mówi o hipotetycznym informatyku, który nie jest zaangażowany społecznie i patrzy tylko na zarobki i swój własny interes, a potem mówi że ma nadzieję że taki ktoś nie istnieje.
No jak dla mnie to opis faktyczny kogoś kto pracuje w branży IT i nie widzę w tym nic złego, bo nie każdy musi się angażować społecznie, a każdy musi pilnować swoich finansów.
Swoją drogą to całe spotkanie to jakaś marna podróba
@card_man: przeciez taki ziomek z IT pierdzac w stolek te 8h i odprowadzajac X k pln podatkow i zusow robi bez wysilku tyle samo co jakis spoleczniak. Powiedzmy 4k podatku daje prawie 50k rocznie na czysto do budzetu, zus ze 2k co daje ~25k rocznie. Czyli 1 informatyk wplaca do budzetu ~75k rocznie. Mozna za to:
- oplacic 500+ dla 12 dzieci przez rok
- wyplacac emeryture 3k przez rok dla
Tymczasem na Problemy Polskiej Branży IT ZŁOTY wątek! Zapraszamy.

To tylko wybrane komentarze:
Rekrutywki, haerówki, będą skakać do gnojówki.
Hardwareowcy drogie dzieci, będą zbierać puszki,śmieci.
Pod drzewami, zamiast jeży, tuptać będą w krąg testerzy
A na słupach, obok torów zatkną łby administratorów.
Raz sierpem, raz młotem cyfrową hołotę!

#programista15k #programowanie #humorinformatykow #pracait #polityka #polska #morawiecki #vateusz #informatyk #szewc
źródło: comment_1653299894wIwugkcmB7yZQbT6MSApqt.jpg
#pasta #programista15k
Obecna władza co jakiś czas szczuje na konkretne grupy zawodowe. Byli już lekarze, nauczyciele, sędziowie. Spróbowałem sobie wyobrazić jakby mogła wyglądać nagonka na np. programistów.

Mamy rok 2021. Rządowi znów brakuje pieniędzy i postanawia, że każdy pracujący w IT będzie obciążony nowym, wysokim podatkiem – cyfrowo-solidarnościowym. Prawdopodobnie zarżnie to całą branżę. Firmy się wyniosą, programiści pewnie razem z nimi. Jedna z posłanek kwituje to krótkim - niech jado. Protestują eksperci,