Mireczki, piszę tutaj czwarty raz, chyba ostatni bo zbiórka kończy się za 4 dni... może ten czwarty będzie szczęśliwy ʕʔ

Mirko już wiele razy pokazało że jak chce pomóc, to może ( ͟ʖ)

Chciałam poprosić o wsparcie zbiórki, która doszła do 59% i utknęła a bardzo mnie poruszyła i regularnie na nią wpłacam.

Chodzi o zakup auta przystosowanego do kierowania przez osobę
Nie zastanawiacie się czasem czy to wszystko kiedyś nie jebnie? Mam czasem wrażenie że polska branża IT jest gruuubo napompowana płacowo i niekoniecznie zawsze idą za tym realne kompetencje i "zwrot" wartości dla biznesu.

Popatrzmy sobie realistycznie - większość naszego IT to outsourcing/offshoring i raczej nie przenosi się tu kluczowych projektów tylko najczęściej przyległości. Większość nas nie robi nic szczególnie odkrywczego czy unikalnego. W razie poważnego kryzysu takie rzeczy są pierwsze i
@yggdrasil: Tja, tylko że w Polsce 99.9% programistów (Instytut Danych Statystycznych z Dupy ofc) klepie własnie CRUDy. I to na zamówienie zachodnich korporacji.
Rzekomo genialni polscy programiści nie byly w stanie stworzyć żadnych ciekawych projektów przez ostatnie 30 lat. Nawet nie korzystamy z transferu wiedzy, tak jak było w przypadku Chin. Ale w zamian mamy juniorów zarabiających 20k, którzy nie potrafią napisać sortowania bez trzech frameworków.
Ostatnio w społeczeństwie panuje nagonka na programistów. Że nerdy, że mają wybujałe ego, że za dużo zarabiają, że są chciwi, egoistyczni i nic od siebie nie dają innym. Moim zdaniem jest zupełnie odwrotnie - my programiści za mało doceniamy siebie! To dzięki nam gospodarka się rozwija i mamy wzrost PKB. Gdyby nie my dalej Polska tkwiłaby w rozwoju na poziomie z lat 90-tych. To my wypruwamy sobie żyły żeby młodzież mogła siedzieć
Wiecie co jest NAJWIĘKSZYM absurdem jeśli chodzi o podejście managementu do fizoli i do biura?

Kible.

Tak moi drodzy.

W biurze: RUMIANKOWY PAPIER REGGINA, ilość nieograniczona, różowe/białe czyste ściany, odmalowane, odpicowane, łazienka i kibel codziennie sprzątane, czyściutko i pachnąco od odświeżaczy powietrza, fiołkowe mydło w płynie, szafeczka z podpaskami, prezerwatywami itd.

Na produkcji/w magazynie: stare poniszczone kible, osrane, gdzieniegdzie jeszcze blaszane sedes, ograniczona ilość SZAREGO papieru toaletowego, najczęściej na klucz po który
źródło: comment_1653566929f8xDCrl2pQerJvWzcvcAst.jpg
Dzisiejszego dnia wpada kilka ofert z kategorii #java, dla chętnych na wyjazd do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------
Software Engineer (Java Spring) | Renuo AG 
[Wallisellen] [85’000 - 110’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Renuo-AG-Software-Engineer-Java-Spring

Back-End Software Engineer | Evooq SA
źródło: comment_1653559084C6PB879QueMOjH1b9MEycc.jpg
Jaki stelaż elektryczny do biurka polecacie do 2k?
Mam blat jesionowy 160x80x4cm, dosyć ciężki.

Przekopałem internet w poszukiwaniu stelaża na lata, małe podsumowanie:
1) Na allegro większość stelaży (ergosolid, spacetronik itp.) jest na chińskich siłownikach, gwarancja max 3 lata, do 1,5k.
Obawiam się że minie GW i siłowniki padną.

2) w IKEA mamy stelaż IDASEN za 2050 zł na duńskich siłownikach LINAKa, 10 letnia gwarancja, ale słyszę opinie że po roku coś
Zaczęło się kolejne głosowanie, znowu jesteśmy wrzuceniu do puli, tym razem głosowanie będzie dużo cięższe bo i przeciwnicy solidni. Chciałbym też zaprezentować tag do tej zabawy #euroquiz Nie wiem na ile będzie on przydatny jeśli odpadniemy teraz ale okaże się ( ͡º ͜ʖ͡º) Kolejne ewentualne wpisy będą dodawane z tym tagiem więc zapraszam do obserwowania/czarnolistowania. Zachęcam do zostawienia komentarza i plusa dla zasięgów. Poniżej komentarz do wołania
źródło: comment_16535432660HpKXiYl5qVWZ8XL9XvrxW.jpg
Dziś nowa historia z dalszych poszukiwań pracy jako #testowanieoprogramowania

Nie zrażając się poprzednimi niepowodzeniami szukałem dalej swojego miejsca do pracy. Znalazłem nieduza firemke z Poznania, gwarantowali full-remote oczywiście. Stawka proponowana na obecny czas była dobra. Przyjmijmy ze widełki wynosiły od 10 do 20 tysięcy na b2b. Uwaga nie jest to prawdziwa wartosc tylko przykład dla lepszego zobrazowania całej dosyć zabawnej sytuacji. Proszę nie piszcie mi ze to dużo/mało itp.

Pani z HR
Na jednej z dzisiejszych sesji BUILDa pokazali Codex-CLI od microsoftu.
https://github.com/microsoft/Codex-CLI

Trochę to ułomne (w PowerShellu rzadko podpowiada działającą komendę) ale pokazuje naprawdę świetne możliwości!
Warto dodać, że pewnie nie będą tego rozwijać, tylko raczej służy do zabawy i sprawdzenia możliwości.

#microsoft #microsoftbuild #powershell #openai #programowanie #programista15k
źródło: comment_1653506483O0nlHMIIVcYa0o9KZyMV9y.gif
odfiltruj te które wymagają doświadczenia


@RedveKoronny: tak nie wolno. Pamiętaj - na rekrutacji jesteś midem, midem psia mać! A udowodnienie że jest inaczej spoczywa na drugiej stronie. Plus nie zniechęcaj się po 1 rozmowie ani nawet 10 tylko wyciągaj wnioski.
Kilku osobom które znam takie podejście pomogło wyjść z informatycznego przegrywu o nazwie junior.
Cześć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was listę ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

FRONT-END
Senior React Developer | Tidio | 20-28k
https://crossweb.pl/job/gKYx8
React Developer (mid) | Tidio | 12-20k
https://crossweb.pl/job/IFLYw

BACK-END
Java Cloud Developer | Grape Up | 16-22,1k
https://crossweb.pl/job/LwWeQ
PHP
źródło: comment_16534625360CsWtbApQUdCryQdWYp59F.jpg
Dziś kolejna rekrutacyjno-hr’owa historia.
W covidzie dalej szukałem pracy jako #testowanieoprogramowania i oczywiście był wtedy wysyp ofert z full remote. Znalazłem firmę z Wrocławia (jestem z lubelskiego) wyglądającą naprawdę spoko.

Polska nieduża firma z misją (o tym za chwile) szukająca automatyka za niezle pieniądze, full remote, jakieś tam benefity, no nic tylko brać. Pani HR bardzo ladnie mi przedstawiła firmę i powiem szczerze ze poczułem ze rzeczywiście ta firma ma misje, chodziło