Zastanawiam się jak w tym kraju ma być dobrze, skoro firmy w PL chcą mieć pracowników w innowacyjnych działach za 40-60zł za godzinę netto? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przecież taki pracownik przyjedzie tylko po to, żeby zdobyć trochę doświadczenia i przy pierwszej lepszej okazji, jeśli ma trochę rozumu ucieknie do pracy remote w firmie za granicą.

Niedużo mniej zarabia pracownik fizyczny w niektórych miastach (pensja + pod stołem
@s---k: dzięki, ale chyba wiesz, że klikanie w konkuter też powoduje choroby? Masz tutaj listę:

- wady wzroku
- zwyrodnienia kręgosłupa
- przeciążenia w odcinku lędźwiowym, piersiowym i szyjnym
- otyłość (więc też, choroby serca, cukrzyca, itp.)
- łokieć tenisisty
- niskie stężenie witaminy D
- osteoporoza

Do tego trzeba doliczyć wypalenie zawodowe, stres a przy pracy remote brak kontaktu z ludźmi - co pośrednio może wpływać na ogólny stan zdrowia.
Dzisiaj na wykop ponownie wrócił temat nauczycieli i ich zarobków. Wykopki jak to wykopki - uwielbiają jeździć po tej grupie zawodowej i w kółko powtarzają kilka argumentów, czemu nie powinni dostawać więcej. Chciałbym tutaj porozmawiać o jednym z nich (tylko o tym proszę), mianowicie nieśmiertelnym:

NAUCZYCIELE MOGĄ DORABIAĆ DAJĄC KOREPETYCJĘ

Pomińmy fakt, że nie każdy może (patrząc na specjalizację) ale wytłumaczcie mi, jak można bronić kiepskich zarobków argumentując to możliwością dorabiania po
@ATAT-2: W 100% się zgadzam.

Drugi w kolejności jest:

NAUCZYCIELE NIE PRACUJĄ PEŁNEJ GODZINY TYLKO 45 MINUT

No bo przecież Janusz to #!$%@? 8h bez przerwy na toaletę, jedzenie i przerwy nie ma.
Równie dobrze można o kierowcy ciężarówki powiedzieć, że od etatu mu powinni odliczać pauzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A trzeci gówno argument który zawsze mnie bawi to mityczne 18h tygodniowo które pracują nauczyciele.
Już
Za każdym razem wychodząc po 3h z biura "na chwilkę" albo grając na konsoli na HO między spotkaniami czuję paraliżujący strach, że to się skończy. Że okres prosperity dla programistów zamieni się w rynek pracodawcy i być może przestaniemy być potrzebni, a wtedy trzeba będzie nawet zmienić zawód.

Brzydzę się pracą ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#oswoadczenie #zalesie #pracbaza #programista15k
źródło: comment_165390161242q5LaSMQ1gORz5jNfhjxg.jpg
@Hrjk: rynku nigdy nie zaleje fala wykształconych programistów bo znakomita większość z nich nie kończy nawet studiów - pamiętam jak ponad 10 lat temu gdy zaczynałem studia, mój dziekan na mowie początkowej mówił "czasy klepaczy dobiegają końca drodzy państwo, być może zanim skończycie studia, programista, który zna język a nie rozumie go, nie będzie miał pracy."

Oczywiście dziś widzę, że okrutnie się pomylił - ale pytanie o ile
#anonimowemirkowyznania
Praca w Orsted - firma od farm wiatrowych

Ktoś może ma info, jak poziom wynagrodzeń, jaka kultura pracy, jak z work-life balance i rozwojem?
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pracait
#programista15k
#devops

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6293eb445cd5c589dc26d39d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
źródło: comment_1653861321AwHy5Fd8UkEdhPK7hCOomJ.jpg
#anonimowemirkowyznania
Gdzie szukać normalnej pracy? Mam na myśli gdzie jest po prostu normalnie, luźna atmosfera, żadnego kołchozu, ludzie rozumieją co to jest praca w zespole, nie robią bezsensownych spotkań? Mam wrażenie, że bardzo trudno to zweryfikować, na rozmowach zawsze wszystko super, nowoczesne technologie, super szef, nie ma nadgodzin, a potem wychodzi plantacja bawełny
#programowanie #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID:
@AnonimoweMirkoWyznania: o to to. Niestety, myślę że to zaczyna być bolączka całego IT niezależnie od tego gdzie - w jakim kraju - się pracuje. Czasem faktycznie się trafi porządna firma, ale jak znajdziesz sposób na wyszukiwanie takich, to też chętnie się dowiem ;) Ponoć Tesla miała mieć kulturę pracy "no-meetings", a z tego co mi znajomy opowiadał - jeszcze przed pierwszą rozmową rekrutacyjną masz podpisać 5 stron NDA :D
Ja tam ich rozumiem, na Pentium 3 nie da się inaczej...


@yggdrasil: Ale dlaczego w ogóle lista gorących miałaby być generowana po stronie serwera a nie klienta? xD Przecież akurat do tego żaden Pentium nie powinien być potrzebny, chyba że problemem byłaby liczba requestow.
Przechodzę na #b2b ale przeraża mnie wszystko zwiazane z prowadzeniem firmy. Przejrzałem trochę postów na wykopie i wychodzi na to, ze dla #programista15k (nie do konca) najlepszym wyborem jest ryczałt. czy przed zalozeniem firmy musze stworzyc tez oddzielne konto bankowe? Jak trudne jest rozliczanie sie samemu bez pomocy ksiegowej? Przewiduje, ze skonczy sie tylko na jednej fakturze od "pracodawcy" wiec troche szkoda placic ze 150-200 za taka usluge, ale jezeli wymaga to
Opowiem grubą historę. Zastanawia mnie jacy ludzie potrafią być naiwni, dla obecnych wymiataczy to może brzmieć jak bait, ale zapewniam, że nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Około 8 lat temu szukałem pierwszej pracy jako programista. Małe miasto, 3 ciekawe firmy na krzyż, nie ma co wybrzydzać. Dostałem się do janusza jako C#/WPF developer za skromne 2.5k. Słabo, ale cieszyłem się, że mogę zdobyć doświadczenie. Po jakimś czasie
@steppenwolf90: Też mieszkam w małej miejscowości, na wsi, z tą tylko różnicą, że pracuję zdalnie, więc zarabiam normalnie. Podobna sytuacja. Nie zamierzam się przeprowadzać do żadnych dużych miast. Mieszkam na Warmii i mi odpowiada. Jak się przeprowadzę to co najwyżej do własnego domu wybudowanego gdzieś na jakiejś wiosce blisko Olsztyna. Jakby ktoś mi zaproponował 100 albo 200% podwyżki, ale musiałbym się przeprowadzić do jakiegoś shitu np. Warszawy i to w centrum,
Nie rozumiem o co wszystkim chodzi z tymi wysokimi cenami mieszkań. Wystarczy chwilę poszukać i np. w Bytomiu mieszkanie 47.9m2 można kupić za 165 000 zł (3444 za metr). Dla takiego mirka #programista15k to jest tylko 11 miesięcy pracy i ma mieszkanie bez kredytu. Można też poszukać mieszkania w bardziej prestiżowej okolicy to wtedy 4500 za metr wystarczy. #nieruchomosci #kredythipoteczny

źródło: comment_1653670714DWjU58YcVt1EvCwXxiehtq.jpg
Jestem w trakcie zmieniania pracy jako Java Developer, w praktyce Software Enginieer. Martwi mnie to, że przez ostatnie lata dotykałem mnóstwo różnych technologii począwszy od Grooviego, Basha, Pythona, poprzez robienie wymagań biznesowych jako analityk, projektowanie architektury. Nieraz także miałem w pracy miesiące że stawiałem infrastrukturę CI/CD. Dotykalem 3 różnych Cloudów (aws/gcp/azure) w mojej "karierze". Nieraz np. byłem przerzucany jak worek ziemniaków z projektu do projektu. Miałem sytuację że coś mi kazali w
@bootcamp_java_developer:

bootcampjavadeveloper od 1 godz. na Wykopie

Siema Jaca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A nawet jeśli nie Jaca, to widzę że Impostor Syndrome i tak jest silny.

Parę komentarzy:

- szerokie doświadczenie nie jest żadną wadą jeśli masz przynajmniej tą jedną nóżkę od T-Shape dobrze uformowaną

- z drugiej strony: w Javie można żyć latami bez poważniejszej znajomości API wielowątkowości - przez 10+ lat bardziej
@bootcamp_java_developer: bez sensu rozkminy. Poza zajaranymi dwudziestolatkami nikt potem już nie pamięta jakichś rzeczy, które się w przeszłości robiło. Znaczenie ma tylko czy potrafisz się ogarnąć i sobie przystosować wiedzę i czy w ostatnich projektach robiłeś względnie podobne rzeczy do tych co szukają. Jak czegoś nie pamiętasz to mówisz, że nie pamiętasz, bo dawno robiłeś i tyle. Znacznie ważniejsze jest, że kandydat jest samodzielny, potrafi się odnaleźć, poza programowaniem potrafi ogarnąć
Piątek, piąteczek... ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla Was najnowsze oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdalnie
Java Developer | Empik S.A. | 12-15k
https://crossweb.pl/job/8s6zq
C++ Software Developer | NOVOMATIC Technologies Poland | 9,2-18,4k
https://crossweb.pl/job/fW0mp
Embedded C++ Developer | NOVOMATIC Technologies Poland | 9,2-18,4k
https://crossweb.pl/job/Q8B2l
Java Cloud Developer | Grape Up | 16-22,1k
https://crossweb.pl/job/LwWeQ
C++ /
źródło: comment_1653638116s3fYJVdRloagAu8yDhsa8l.jpg
@maciekbe: Ja dałem radę bo jest to świeże i oryginalne. W dodatku zawiera wszystko co trzeba - widełki, co jest oczekiwane i np że jest kładzony nacisk na rozwój.

Z tego można potem rozliczać pracodawcę.

U mnie w robocie jakby mieli pisać w ten sposób ogłoszenia to by było - widęłki wysokie, nikt o ciebie dbał nie będzie, a okres promocyjny raz do roku i promocje losujemy w chipsach i wśród
Tak z obserwacji wykopu. Dlaczego jeśli mamy #programista15k to każdy na wykopie przytakuje głową. A jeśli ktoś napisze, że zarabia tyle samo albo więcej w jakiejkolwiek dziedzinie to zaczyna się, że albo kłamie, albo niemożliwe, a jak możliwe to po co komu ten produkt/usługa chyba debilom i jakieś tam wyśmiewanie. Ogólnie dlaczego nic tak wiele lat sie w tym kraju nie zmienia w mentalności :( ja tam się ciesze z każdego sukcesu