mogło by ubywać już te 350-400tys rocznie jak to ma być po 2040
będzie dużo mieszkań skapywało i wiele osiedli będzie pustych, ciekawe po ile będzie cena za 2 pokojowe mieszkanie

Przy takim spadku rocznym to nawet #warszawa #krakow #poznan #wroclaw #gdansk się nie obroni i tam tez dojdzie do przewietrzenia

i ciekawe jak wpłynie to na #szukampracy ta sytuacja
Lukardio - mogło by ubywać już te 350-400tys rocznie jak to ma być po 2040
będzie duż...

źródło: obraz

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Liczę na silne załamanie gospodarcze np. na skutek cen ropy bo o ile gospodarkę da się odbudować to podmiana etniczna będzie skutkować nie tylko tym, ale rzeczami znacznie gorszymi.
Natomiast wygląda na to, że idziemy na wymazanie tysiacletnich narodów w imię utrzymywania stopy życiowej wąskich grup interesów, systemu emerytalnego i reszty tego schematu Ponziego.
@PfefferWerfer:
  • Odpowiedz
Jak dużo osób znacie, które mają potrzebę podkreślania swojego statusu, obnoszenia się tym ile się ma etc.?
Ciekawi mnie skala takiego zjawiska.
Jako że głównie spędzam czas w domu z którego pracuje, łącze to ze sportem rowerowym + prowadze mały biznesik po godzinach pracy etatowej to nie mam zbytnio kontaktu z ludźmi tak jak kiedyś gdy pracowałem w biurze w korpo. Jestem poprostu ciekawy czy w ostatnich latach wzrósł poziom tzw snobów
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

O ile więcej można było zarobić kiedyś na zachodzie.

Weźmy rok 1973. W Polsce głęboki PRL. Środek epoki Gierka. Czesław Niemen. Fiat 126p.

Miesięcznie zarobki
UK: 150f na rękę
Czoso - O ile więcej można było zarobić kiedyś na zachodzie.

Weźmy rok 1973. W Polsc...

źródło: obraz

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@wigr:

A w 1983 już zarabiali Polacy 14 000 zł na rękę

A w 1989 już 200 000 zł na rękę miesięcznie

i nauczyli się co to inflacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Czoso: nie do konca rozumiem jaki jest cel rozmowy w ktorej ignorujesz napisane przeze mnie clou, ze wzrost kosztow jest spowodowany wzrostem liczby wizyt u specjalistów, ale w sumie to chyba nie mam zamiaru ci przeszkać, bo jak na osobe która sama o sobie mówi, że jest mało inteligentna, dokładnie tak się zachowujesz. PS: musisz zrobić nowy obrazek-kropkę, bo niestety 30k brutto nawet na nim nie występuje, najwyższą wartością jest
  • Odpowiedz
Muszę powiedzieć, że śmieszy mnie argument "to trzeba było zostać lekarzem".

Okej, możemy tak p-------ć sobie.

Rozumiem, że jak były protesty pielęgniarek i lekarzy społeczeństwo powinno mówić w przeszłości:

Czoso - Muszę powiedzieć, że śmieszy mnie argument "to trzeba było zostać lekarzem".
...

źródło: obraz

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czoso

Oszuka mnie mechanik samochodowy? Trzeba było zostać mechanikiem od Passatów 2.0 TDI

Stolarz weźmie zaliczkę i ucieknie? Trzeba było nie mieć dwóch lewych rąk
  • Odpowiedz
Kumpel który jest CTO 80 osobowej firmy. Musiał wziąć kredyt by kupić 69m mieszkanie.
W miedzyczasie jak oprowadzał po bloku. To większość ludzi co kupili to nie Polacy.

Czemu k0rwa nie ma prawa ze jak obcokrajowiec kupuje to musi zapłacić 100% podatku od wartości nieruchomości?Czy te państwo w ogóle służy swoim obywatelom?
Czy dzisiaj tylko Lekarze, politycy i obcokrajowcy moga kupić za gotówkę?
#nieruchomosci #zarobki
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Let_Me_2_Be: Nikt rozgarnięty nie kupuje mieszkania za gotówkę. Jeśli zarabia mniej niż wartość tego mieszkania miesięcznie to kupno za gotówkę byłoby głupotą totalną.
  • Odpowiedz
"Radny Ursusa, Dawid Kacprzyk (rocznik 1997, lekarz) w swoim oświadczeniu majątkowym za rok 2025 zadeklarował, że w ramach działalności gospodarczej w zeszłym roku osiągnął 1.6 miliona złotych przychodu.

Dawid w jednym z wywiadów podczas kampanii wyborczej powiedział:
Co w Pana ocenie, należy zrobić, żeby zatrzymać lekarzy w kraju? Czy jest to w ogóle możliwe?
Tak, ale konieczne jest zwiększenie nakładów finansowych na służbę zdrowia. A więc podniesienie płac młodym lekarzom, tak żeby mieli godziwe wynagrodzenie.
Epg - "Radny Ursusa, Dawid Kacprzyk (rocznik 1997, lekarz) w swoim oświadczeniu mająt...

źródło: 1000009711

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 4
@RenoJackson: większość statystyk udostępnianych przez związki lekarskie odnosi się do średnich zarobków na kontrakcie (jednym kontrakcie) nie uwzględniając często faktu, że spora część lekarzy pracuje na więcej niż jednym kontrakcie i takie statystyki nijak się mają do rzeczywistości (niemniej zdaję sobie sprawę, że zarobki tego lekarza we wpisie stanowią zdecydowany sufit i większość lekarzy tyle nie zarabia).
Oczywiście nie umniejszam temu lekarzowi, na pewno wykonuje kawał ciężkiej pracy, natomiast zarobki
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@RenoJackson: ale gdzie ja piszę, że lekarze w Polsce zarabiają najwięcej? Na podstawie danych dostępnych w internecie jestem w stanie stwierdzić, że wynagrodzenie tego 28 latka jest podobne do wynagrodzenia renomowanych lekarzy specjalistów w USA czy Szwajcarii. Na pewno jakbym go porównał z jakimiś topowym neurochirurgiem z Nowego Jorku to jego wynagrodzenie byłoby niższe. Natomiast w krajach tych znacznie więcej pieniędzy przeznacza się na służbę zdrowia, koszty życia są nieporównywalnie
  • Odpowiedz
Moja prognoza na następne 10 lat w liczbach

* 160k budowanych mieszkań rocznie
* 160k lekarzy w PL
* Każdy lekarz po 4 mieszkania minimum
* Dzietności w Polsce 0.8
Czoso - Moja prognoza na następne 10 lat w liczbach 

* 160k budowanych mieszkań rocz...

źródło: 1000059861

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czoso: lekarz 1,600.000pln rocznie i pyk do fundacji rodzinnej ( ͡° ͜ʖ ͡°) programista faktura 13k, zus 4000zl pit 1500zl ksiegowa 500zl, zostanie 6k łapa, zaloz rodzine bez praw pracowniczych programisto za 3 lata zastapi cie ai i koniec twojej kariery xD ten kraj jest do zaorania na wczoraj
  • Odpowiedz
@Czoso: Jedyny kraj, gdzie anestezjologowi tyle zapłacą poza Polską to USA XDD. Ale trzeba ograniczyć bardziej miejsca na specjalizację, bo mało zarabiają

@pieknylowca Chłop ma jeszcze czas na bycie radnym i karierę w social mediach. Coś wątpię, że wyrabia aż tyle rzeczywistych godzin pracy
  • Odpowiedz
Zarobki lekarza w trakcie specjalizacji. Urodzony w 1997 roku. Uprawnienia dostał w listopadzie 2024 roku. W 2025 kupił nowe Porsche Panamera z salonu. W tym roku kupuje działkę i stawia dom w Warszawie (jakieś 4-5 milionów łącznie). Ma już jedno mieszkanie warte 900 tysiecy. Przyjmuje tylko na NFZ, zero wizyt prywatnych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ma jeszcze czas na bycie radnym dzielnicy w Warszawie i dodatkową pracę na
ArtBB - Zarobki lekarza w trakcie specjalizacji. Urodzony w 1997 roku. Uprawnienia do...

źródło: 1000027119

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sam przez lata wynajmowałem mieszkanie od lekarza więc odpowiadam na pytanie kto będzie kupował te mieszkania po 20k za m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

200k - Liczba mieszkań oddawanych rocznie przez dewelopera :
165k - liczba lekarzy w Polsce

Dodajcie do tego, że medyk wie jak nazywa się 206 kości po łacinie, ale już nie ma czasu sprawdzić co to SP500, bo robi 2137 dyżur w tym tygodniu i jest zajęty kasowaniem
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Czoso: Czemu samemu nie zainwestowałeś w ety i dzięki temu nie dorobiłeś się żadnego mieszkania? Trochę wdzięczności dla Pana Lekarza, nie dość że leczy społeczeństwo to jeszcze dach nad głową ci zapewnił wynajmuchu, gdyby nie jego pieniądze nie miał byś gdzie mieszkać.
  • Odpowiedz
@Czoso: Miales do wyboru handlowac wieloma rzeczami w kapitalizmie: mlodoscia, czasem, godnoscia, moralnoscia, uczciwoscia itp.

Wybrales najbardziej basic sciezke gdzie handlujesz liniowo czasem sprzedajac go swojemu pracodawcy, ktoremu oddajesz wiekszosc wynagrodzenia za posredniczenie i (jedynie domniemana) stabilnosc finansową.

Tą sama sciezke poza toba wybrala znaczna wiekszosc osob, ktora byla tresowana juz od dziecka do wykonywania polecen bez zastanawiania sie ile maja one sensu, oceniana i przygotowywana do bycia malym, latwym do
  • Odpowiedz
Zarabiam na rękę ok 40 tys - czy stać mnie na Panamerę?

Będę niedługo zmieniał samochód i zastanawiam się nad Panamerą. Z tego co widzę to leasing z sensowną kwotą wpłaty własnej i wykupu (łącznie ~160k) dają ratę ok 8800 zł za wersję 2.9 V6 353 KM. Podstawowy silnik by mi w zupełności wystarczył nie potrzebuje V8. Byłem na jeździe próbnej, układ jezdny i frajda z jazdy jest super, wnętrze i wyglad
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@In_thrust_we_trust: @In_thrust_we_trust: Taki szybki test mentalny: Wjedziesz tą Panamerą w krawężnik i rozwalisz felgę+wahacz. Jak zajmie Ci to głowę dłużej niż kilka godzin a naprawa 10-15k naciągnie twój miesięczny budżet to Cię nie stać fizycznie i mentalnie. Jak jeden dzień będzie Ci przykro a kolejnego oddasz na naprawę i zapomnisz o temacie to mimo, że Cię nie do końca stać to możesz pomyśleć np. o używce na leasing.
  • Odpowiedz
Napisałem sobie posta że zarabiam 13 500 netto, czyli 22 000 brutto a pracodawca daje 26 500 + benefity pozapłacowe powiedzmy łącznie 27 000 i ciężko z zakupem mieszkania w Warszawie (w której pomimo mojej niechęci do tego miasta dla bezpieczeństwa zostać muszę, bo zdalna to 5% obecnego rynku). Ile się wylało boomerstwa że wcale nie jestem w top 10% zarobków, że co ze mnie za IT skoro dostaje takie grosze, że
  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ponad 10 lat w zawodzie, 5 lat studiów, branża która płaci naprawdę dobrze spokojnie top 90-95% ludzi w tym kraju. Doszedłem do sufitu, dalej to już polityka korporacyjna albo własny biznes. Robiłem wszystko jak trzeba. Odkładałem, ETF-y, nie przepalałem. Podwyżki dostawałem. A inflacja przez 5 lat i tak zjadła mi z 25% realnej wartości wypłaty.
Efekt? Stać mnie na kawalerkę. Na 60m żeby zamieszkać z żoną i pomyśleć o JEDNYM dziecku muszę
  • 159
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 149
@yrrotnuu: Mam trochę więcej niż 10 netto. Napisałem, że stać mnie na kawalerkę może jakbym się wyzerował z IKE to bym ją nawet wykończył. Na mieszkanie 70m które byłoby moim marzeniem czyli 3 pokoje + salon (wiem szczyt marzeń 1 sypialnia, 1 biuro bo często pracuje zdalnie i nie chce siedzieć nad monitorami w sypialni i pokój dla dziecka, jeśli się pojawi) to wydatek 1-1.2mln w zależności od lokalizacji do
  • Odpowiedz
  • 2
@interpenetrate: to jest sila nabywcza z uwzglednieniem inflacji - tak wysoki wzrost na tle innych krajow wynikat tez z tego ze w latach 80/90 byla bardzo niska nawet jak na blok wschodni
  • Odpowiedz