Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko137
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Saly

Saly

Dołączył 11 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9908
  • Znaleziska 1164
  • Mikroblog 8744
  • Obserwujący 15
  • Obserwowane 29

5

Microsoft podnosi ceny Xboxów. Granie na konsoli przestaje być tanim wyborem

Microsoft podnosi ceny Xboxów. Granie na konsoli przestaje być tanim wyborem

Microsoft od 1 sierpnia podnosi ceny Xboxów na całym świecie. Firma tłumaczy to kryzysem pamięci i storageu, ale dla graczy zostaje proste pytanie: jeśli konsole przestają być tanie, to czy zamknięty ekosystem nadal ma sens?

BigBadDice
z
bigbaddice.pl
dodany: wczoraj, 06:49:07
  • 23
  • #
    xbox
  • #
    microsoft
  • #
    gry
  • #
    konsole
  • #
    pcmasterrace
  • #
    technologia
Saly
Saly 6 godz. i 24 min temu via Wykop
  • 0
do PCta za ~5k (z tego samego okresu).


@blondasek1993: jednak pecet za 5k z tamtego okresu to był potwór w porównaniu do PS5 pro, jeżeli wybrałeś mądrze (AM4 zamiast AM5, średni procesor, dobre GPU)

230

AI za mocne nawet dla Nvidii. Serwery chłodzone już tylko "wrzątkiem"

AI za mocne nawet dla Nvidii. Serwery chłodzone już tylko "wrzątkiem"

Sektor sztucznej inteligencji rozwija się błyskawicznie, ale ta technologia skrywa drugą, ciemną stronę medalu, czyli gigantyczny apetyt na wodę. Podczas gdy Dolina Krzemowa ekscytuje się nowymi LLM-ami, giełdowy gigant Nvidia próbuje ugasić wizerunkowy pożar.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: wczoraj, 09:54:01
  • 71
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    wykop
  • #
    wydarzenia
  • #
    technologia
Saly
Saly 18 godz. i 39 min temu via Wykop
  • 2
A w sumie czemu nie zrobić wymiennika w dużym zbiorniku wodnym np. morzu, albo podgrzewać wodę użytkową tym?


@omicronns: można, po prostu woda jest tania a budowanie czegokolwiek innego nie. Do tego to chłodzenie wylewane do kibla działa tym lepiej im jest bardziej sucho czyli na pustyniach, gdzie buduje się data center. Na tej samej zasadzie jak ręczniki, które schną szybciej jak jest sucho w łazience
Saly
Saly 16 godz. i 1 min temu via Wykop
  • -1
Postawić centra danych w chłodniejszym miejscu


@luxxus: chłodniejsze miejsca praktycznie nigdy nie są chłodne przez cały rok. Jeżeli masz chociaż jeden ciepły miesiąc to i tak musisz mieć rozwiązanie, które sobie da z tym radę. Pamiętaj, że przez ogromną cenę chipów warunkiem koniecznym opłacalności takiego data center jest praca na okrągło.

Taka woda też jest często po prostu za zimna o kilkadziesiąt stopni, więc konieczne jest jej

34

IBM pokazał chip poniżej 1 nanometra. To ma być przełom

IBM pokazał chip poniżej 1 nanometra. To ma być przełom

IBM zaprezentował technologię produkcji chipów w skali 0,7 nm dzięki architekturze nanostack, która pozwala układać tranzystory w trzech wymiarach. Nowy układ ma nawet 100 miliardów tranzystorów i jest o 70 proc. bardziej energooszczędny, ale produkcja ruszy za 5 lat.

real_scoria
z
instalki.pl
dodany: przedwczoraj, 21:28:29
  • 7
  • #
    technologia
  • #
    ibm
  • #
    procesory
  • #
    hardware
  • #
    nauka
Saly
Saly 20 godz. i 27 min temu via Wykop
  • 1
@H100: to tak nie działa. Takich sprawdzonych usprawnień mamy mnóstwo a nikt ich jeszcze nie używa, bo ktoś to musi przetestować, wdrożyć i zrobić tak, żeby się to opłacało a to są ogromne pieniądze

Dobrą analogią może być kucharz geniusz (IBM i inne firmy robiące research) i fabryka zupek chińskich (TSMC). To, że ten pierwszy wymyśli coś genialnego nie oznacza, że będzie dało się ten przepis wykorzystać w zupce chińskiej,

787

Modelki biorą za koncert nawet ponad 89 tysięcy złotych

Modelki biorą za koncert nawet ponad 89 tysięcy złotych

Z naszych podatków. Takie pieniądze za możliwość zobaczenia jak trzy skąpo ubrane dziewuchy kręcą tyłkami oraz usłyszenia jak wyją do autotune

dickkick
z
x.com
dodany: 24.06.2026, 17:43:28
  • 342
  • #
    modelki
Saly
Saly przedwczoraj, 11:18:42 via Wykop
  • 4
znacznie lepszy poziom tekstów


@frexon: co ma tekst do głębi muzyki? Głównie słucham muzyki klasycznej i kpopu. W klasycznej praktycznie nie ma tekstu, w kpopie tekst jest głównie używany w celach muzycznych czytaj tekst jest prostacki. Oba te gatunki są kilka lig wyżej jeśli chodzi o złożoność muzyki niż te polskie klasyki, które wypisałeś

Rock sam w sobie nie jest jakimś złożonym gatunkiem. Jedyna zaleta to taka, że historycznie za
Saly
Saly przedwczoraj, 14:24:26 via Wykop
  • 2
ale mimo wszystko zespoły które podałem mają charakterystyczne brzmienia i różnią się od siebie


@frexon: dla mnie to wszystko brzmi bardzo podobnie a generalnie swojego czasu słuchałem dużo rocku i metalu xd Oczywiście są jakieś tam różnice no ale też te języki są z różnych epok

Co do kizia i patusów to racja. Wydaje mi się, że w polskim popie jedynie co słyszymy to:
* rapsy dla patusów w

366

Quake 30 lat temu popchnął pecety w prawdziwe 3D

Quake 30 lat temu popchnął pecety w prawdziwe 3D

Gdy id Software wypuściło Quake w 1996 roku, gracze dostali nie tylko kolejną brutalną strzelankę z widoku pierwszej osoby. Dostali grę, która popchnęła całą branżę w stronę prawdziwego 3D, sieciowej rywalizacji i pecetów coraz mocniej zależnych od dedykowanego sprzętu graficznego.

ochucki
z
pixelnerd.pl
dodany: 23.06.2026, 12:02:51
  • 139
  • #
    quake
  • #
    gry
  • #
    komputery
  • #
    konsole
  • #
    ciekawostki
Saly
Saly 24.06.2026, 08:12:28 via Wykop
  • -2
@petarded: zarówno przez modę (gry open world ze znacznikami) jak i technologię (mniej osób piszących technikalia, więcej artystów) gry z zasady muszą być bardziej przewidywalne i powtarzalne.

Przykładowo takie Clair Obscur chwali się, że większość logiki w ich grze to skrypty i gotowce. Przy takim podejściu ciężko o jakieś gruntowne zmiany, bo wiadomo, że kusi cię możliwość użycia gotowca do wszystkiego
Saly
Saly przedwczoraj, 11:01:07 via Wykop
  • 6
Ten staroć sprawia mi tyle frajdy, jakiej nie sprawia żaden taśmowy „cinematic experience”


@StalkomirNowak: niestety nikt tak nie robi gier jak valve. Z drugiej strony to wiele bolączek dzisiejszego gamingu (np. skiny czy właśnie to cinematic experience) to wina valve, bo wymyślili coś dobrze po czym reszta wydawców ogarnęła, że można się tym zainspirować przez co teraz mamy to co mamy

Gameplay to właśnie ubogi syf, nie ma nawet fizyki, wszystko ulepione

317

Czy Miodowe Lata miały na celu utrzymać porządek społeczny? (Nie)poważna analiza

Czy Miodowe Lata miały na celu utrzymać porządek społeczny? (Nie)poważna analiza

Miodowe lata pokazują klasę pracującą, która marzy o awansie ekonomicznym, ale serial regularnie unieważnia te marzenia, po czym przywraca bohaterów do bezpiecznego porządku. W ten sposób serial uczy, że prawdziwe szczęście nie polega na zmianie pozycji społecznej, lecz pogodzeniu się ze swoją rolą.

Zbychu222
z
x.com
dodany: 23.06.2026, 21:40:56
  • 110
  • #
    ciekawostki
  • #
    seriale
  • #
    filmy
  • #
    heheszki
  • #
    gimbynieznajo
  • #
    nostalgia
Saly
Saly 24.06.2026, 11:28:43 via Wykop
  • 35
xd, chłop się produkuje, gdzie wszystkie seriale tasiemce tego typu polegają na robieniu wielkiej dramy tylko po to, żeby na końcu odcinka wszystko wróciło do normy.

Tak samo jest w:
* anime, gdzie daje się filery z których nic na koniec nie wynika, bo tak czy owak trzeba kontynuować wątki z mangi
* seriale młodzieżowe/z superbohaterami. Pojawia się nowy wielki zły i po pokonaniu wszystko wraca do normy. Chyba takie Power Rangers
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Saly
Saly 24.06.2026, 22:15:31 via Wykop
  • 0
@haabero: no tak, ale zależy to od tego jak to co się wydarzyło w pewnej grupie odcinków (lub jednym) wpływa na to co się wydarzy dalej i jak widzowie będą odbierać i interpretować serial w zależności od tego czy widziały taki odcinek czy też nie

Teoretycznie jest to bardzo łatwo zweryfikować. Wystarczy pokazać dany serial ogromnej liczbie badanych osób w taki sposób, że każda dostaje inny podzbiór odcinków. Jeżeli statystycznie wyjdzie,
mikszu
mikszu
23.06.2026, 17:48:46
  • 3
#steam machine
rozumiem słabsza grafa, ujdzie jakimś upscalerem + frame gen
Procek, ok rozumiem gry aż tyle nie żrą z procesora.
Ale kurde 16GB RAMU to już przesada, przecież to jest PC z nakładką steam na archa i gierki odpalane przez protona... przecież to nie ma sensu. Już by dali 32GB DDR4 3200 z CL14-16 i by lepiej to wyglądało a kosztowo podobnie jak nie identycznie.
Jeszcze do tego producenci
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Saly
Saly 24.06.2026, 11:40:57 via Wykop
  • 0
16GB ramu to akurat najmniejszy problem, gdzie generalnie największym problemem jest GPU i VRAM

16GB to ok wartość nawet na windowsie, gdzie steam os wypada dużo lepiej
Do tego gry są projektowane pod PS5, gdzie współdzielony RAM/VRAM to też 16GB, gdzie większość oczywiście jest używana przez VRAM
  • Odpowiedz

57

4 389,00 zł za najtańszą wersję Steam Machine.

4 389,00 zł za najtańszą wersję Steam Machine.

Valve właśnie potwierdziło przecieki i ujawniło cenę Steam Machine. Sprzęt już wkrótce trafi do graczy.

wykopowicz_ka
z
store.steampowered.com
dodany: 22.06.2026, 17:19:21
  • 55
  • #
    valve
  • #
    steammachine
  • #
    steam
  • #
    pc
  • #
    komputery
  • #
    gry
Saly
Saly 24.06.2026, 10:57:05 via Wykop
  • 0
@Major303: w przypadku konsol masz dużą pewność, że będziesz grał w najnowsze gry przez wiele lat kupująć takie Play Station zaraz po premierze. W przypadku Steam Machine zakładam, że wiele nowych gier na tym po prostu nie pójdzie

19

Ile kosztuje Steam Machine? Gracze mogą być w szoku. Cena z kosmosu

Ile kosztuje Steam Machine? Gracze mogą być w szoku. Cena z kosmosu

Valve wreszcie odkryło karty i ujawniło ceny Steam Machine. Podstawowy model z 512 GB pamięci został wyceniony na 4389 zł, a topowa konfiguracja przekracza 6 tys. zł.

Maaatiz
z
hdtvpolska.com
dodany: 22.06.2026, 21:39:51
  • 34
  • #
    steam
  • #
    steammachine
  • #
    gaming
  • #
    pcmasterrace
  • #
    gry
  • #
    komputery
Saly
Saly 23.06.2026, 21:59:22 via Wykop
  • 0
Ta kosteczka będzie wyła jak odkurzacz po jakimś czasie.


@kidi1: ale były pomiary i steam machine jest całkiem cichy.

Raz, że steam machine ma całkiem dobre chłodzenie. WIadomo, że nie jest to jakieś cudo przy tych rozmiarach, ale customowy build i płyta główna pozwala na upychanie dużego radiatora co jest dużo cięższe przy zwykłym PC. Wszystkie konsole zawierają jeden ogromny radiator ciągnący ciepło ze wszystkich chipów, gdzie składane komputery są praktycznie zawsze
Saly
Saly 24.06.2026, 07:56:20 via Wykop
  • 1
@kidi1: jeden duży radiator jest tak czy owak lepszy dla chłodzenia całego systemu niż dwa

W przypadku Steam Machine jest też duża asymetria, bo procesor jest ustawiony na 30W co oznacza, że większość chłodzenia to GPU. Ma to sens: komponenty są na tyle słabe (zwłaszcza GPU), że takie CPU jest wystarczająco dobre do uruchamiania gier. W końcu wydajność GPU zależy głównie tego jak drogi jest czip (ilość jednostek obliczeniowych), gdzie

19

Twórca Ori ostro o Game Passie. Fabryka przeciętności i trochę jak komunizm

Twórca Ori ostro o Game Passie. Fabryka przeciętności i trochę jak komunizm

Thomas Mahler, współzałożyciel studia Moon Studios i reżyser serii Ori, dołączył do grona osób krytykujących strategię Microsoftu związaną z Xbox Game Pass.

Lookazz
z
eurogamer.pl
dodany: 23.06.2026, 16:35:43
  • 24
  • #
    gry
  • #
    xbox
  • #
    gamepass
  • #
    pcmasterrace
  • #
    ps5
Saly
Saly 23.06.2026, 23:59:16 via Wykop
  • 3
@T0pi5: ja tam widzę dwa przypadki użycia:
* chcę zagrać w grę, którą wiem, że skończę w miesiąc. Gamepass wychodzi po prostu taniej o ile dbasz o nieprzedłużanie subskrypcji
* chcę sę pograć w różne małe gierki. Na steamie muszę się bawić w refundy a tu odpalam gre i bzikam

320

Meta szpiegowała własnych pracowników. Dane z programu właśnie wyciekły

Meta szpiegowała własnych pracowników. Dane z programu właśnie wyciekły

Firma Meta zamknęła kontrowersyjny program Model Capability Initiative, który śledził ruchy myszki, klawiaturę i aktywność pracowników. Powodem nie była krytyka załogi, lecz wyciek poufnych danych, w tym prywatnych rozmów i ocen wydajności, do całej firmy.

real_scoria
z
ithardware.pl
dodany: 23.06.2026, 11:54:08
  • 39
  • #
    technologia
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    meta
  • #
    prywatnosc
  • #
    ai
  • #
    praca
Saly
Saly 23.06.2026, 23:04:12 via Wykop
  • 18
Ciekawe w którym momencie korpo zrozumieją ze ich pracownicy to ich klienci i jak zredukują załogę to nagle pojawi się DUŻY problem XD


@jamajskikanion: nigdy, przecież tak działa cały świat. Kiedy ludzie zrozumieją, że wystarczy nie kraść? Wyobraź sobie jak fajnie byłoby zostawić rower bez zapinania, bo wiesz, że nikt go nie ukradnie.
krystian-stepaniak
krystian-stepaniak
23.06.2026, 16:08:27
  • 50
Chłop poprawia morde w ai żeby zamiast 5 par mieć 10 - JAK ŚMIAŁEŚ BANDYTO!
Baba nakłada kilo tapety na morde, dodaje filtry na zdjęcia, dba o odpowiedni kąt, zakłada stanik pushup żeby miec większe c---i - ELEGANCKO TO TYLKO DBANIE O SIEBIE
#p0lka #blackpill #tinder #logikarozowychpaskow
krystian-stepaniak - Chłop poprawia morde w ai żeby zamiast 5 par mieć 10 - JAK ŚMIAŁ...
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Saly
Saly 23.06.2026, 21:31:18 via Wykop
  • 0
Jak dla mnie używanie AI do opisów czy przerabiania zdjęć jest bez sensu u obu płci, bo na żywo nie będzie AI i szkoda marnować czasu jedna drugiej osobie


@Fjubens: a nuż się uda. Przecież na tej zasadzie działa cały wielobilionowy rynek reklam xd
  • Odpowiedz

27

Jak zbudowali i ZNISZCZYLI Xboxa. 25 lat historii konsoli

Jak zbudowali i ZNISZCZYLI Xboxa. 25 lat historii konsoli

Konsola Xbox skończyła 25 lat. I zamiast świętować stoi na krawędzi. 3% marży. 20 miliardów dolarów wydane w ciągu 5 lat. Pół miliarda przychodu w dół. Nowa CEO Asha Sharma. Masowe zwolnienia grupowe. W nowym filmie omawiam tę historię od początku w 2001 do teraz. Będę wdzięczny za feedback!

patrykolux
z
youtube.com
dodany: 21.06.2026, 20:15:01
  • 12
  • #
    xbox
  • #
    gry
  • #
    konsole
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    tworczoscwlasna
Saly
Saly 23.06.2026, 14:08:19 via Wykop
  • 1
Ja akurat mam dobrego PC, więc wolałbym jakby nadal wszystko też na pc wychodziło 😅


@patrykolux: Microsoftowi to wszystko jedno. To co się liczy to platforma do gier, gdzie mogą zbierać haracz jak to robi Steam czy Sony. Zarówno PC jak i własna konsola są do tego dobre.

Oczywiście sprzedawanie gier na inne platformy tak jak to teraz robią to słaby pomysł podyktowany jedynie krótkoterminowym horyzontem. W efekcie MS chce
Saly
Saly 23.06.2026, 18:35:53 via Wykop
  • 1
@SmugglerFan: jak to robi implikuje, że microsoft nie jest właścicielem steama
Saly
Saly 23.06.2026, 21:24:23 via Wykop
  • 2
wydawac swoje gry tylko na wlasny launcher, i (tak jak wielu innym wydawcom) nie udalo im sie to


@SmugglerFan: to jest to co pisałem. Budowanie takiej elitarności to sporo czasu i pieniędzy. Microsoft dobrze to rozegrał w erze xbox 360 no ale potem przyszła głupota. Możliwe, że jest to już nie do odbudowania przy ludzkich pieniądzach, bo pociąg już odjechał; na tej samej zasadzie już nikt nie zarobi tak dużych
lormont
lormont
23.06.2026, 14:07:04
  • 0
Google zaczął podawać informacje o wynagrodzeniu w ofertach pracy. Przykładowe dane:

Staff Software Engineer, Vector Search, Vertex AI: Poland: zł480000 - zł492000 (PLN) + 20% bonus target + equity + benefits
Senior Software Engineer, Chrome Web Store Platform: Poland: zł364000 - zł374000 (PLN) + 15% bonus target + equity + benefits
Software Engineer II, YouTube Ad Infrastructures: Poland: zł206000 - zł212000 (PLN) + 15% bonus target + equity +
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Saly
Saly 23.06.2026, 14:09:56 via Wykop
  • 0
374000


@lormont: jeżeli to brutto i UOP to wychodzi jakieś 20k do łapy miesięcznie? Ciekawe jakie mają te bonusy i equity
  • Odpowiedz
Saly
Saly 23.06.2026, 15:28:41 via Wykop
  • 2
@Zimm3man: to nie brzmi dobrze jak na B2B możesz dostać te 25k netto do łapy i walić konia w czasie pracy zamiast wspinać się po szczeblach faanga chyba, że coś mi tu umyka
  • Odpowiedz

323

Ta gra ma 27 lat, a Polacy wciąż są w niej mistrzami świata. Jak to możliwe?

Ta gra ma 27 lat, a Polacy wciąż są w niej mistrzami świata. Jak to możliwe?

Mimo upływu 27 lat od premiery, Heroes of Might and Magic III w ogóle się nie starzeje. Dlaczego kultowa strategia turow

Kuklak
z
zero.pl
dodany: 22.06.2026, 09:27:29
  • 77
  • #
    heroes3
  • #
    gry
Saly
Saly 23.06.2026, 08:03:22 via Wykop
  • 6
@cloudshark: nie wymagała 3dfx jak wszystkie inne gry 2D. To, że strategie lepiej znoszą 2D wie każdy
Saly
Saly 23.06.2026, 08:08:59 via Wykop
  • 0
@real_scoria: gry są na tyle dobre na ile robią coś unikatowego co nie zostało rozwinięte przez następców

Dlatego Heroski 3 tak się dobrze trzymają, bo generalnie rynek gier turowych nie poszedł do przodu. Następcy mają albo dyskusyjne mechaniki albo grafikę 3D, która nie jest tak klarowna jak płaskie 2D. O tym, że praktycznie każda kolejna gra ma styl artystyczny jak z chińskiego MMO nie wspomnę. Ta nowa wersja Heroes of
splinter96
splinter96
23.06.2026, 04:20:53
  • 918
ach ta katolicka miłość do bliźniego
#polityka #bekazprawakow #ukraina
splinter96 - ach ta katolicka miłość do bliźniego
#polityka #bekazprawakow #ukraina

źródło: 1000030687

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Saly
Saly 23.06.2026, 07:47:11 via Wykop
  • 2
@splinter96: ludzie to NPC. Pewni moi znajomi dzisiaj mocną jadą po ukraińcach, gdzie parę lat temu mieli pikachu face, że jak to nie dajesz paczek żywnościowych dla ukraińców xd
  • Odpowiedz

204

Test Stroopa ujawnia granicę, której algorytmy nie przeskoczą

Test Stroopa ujawnia granicę, której algorytmy nie przeskoczą

Prosty test Stroopa, który bez wysiłku przechodzi każdy zdrowy dorosły, obnaża fundamentalną lukę w architekturze najpotężniejszych modeli językowych przy dłuższych listach słów GPT-5 i Claude tracą kontakt z zadaniem niemal do zera.

Nolanpl
z
noktus.pl
dodany: 22.06.2026, 08:45:11
  • 176
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    chatgpt
  • #
    ciekawostki
  • #
    heheszki
Saly
Saly 22.06.2026, 15:06:30 via Wykop
  • -2
@GabrielOcello: faktycznie brzydko napisał, bo cała zasada problemu pojawia się przy dużej ilości słów xd
cooltang
cooltang
22.06.2026, 09:44:01
  • 69
Tak dla przypomnienia: jeśli Zełenski nie potrafi okazać wdzięczności Trumpowi, to zastanówcie się, gdzie ma naszego prezydenta oraz jaki ma stosunek do Polski i Polaków. Powiedzenie "ukraińska wdzięczność" nie wzięło się znikąd. Niech pamiętają, że pycha kroczy przed upadkiem.

#ukraina #rosja #polska #wojna #polityka
cooltang - Tak dla przypomnienia: jeśli Zełenski nie potrafi okazać wdzięczności Trum...
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Saly
Saly 22.06.2026, 14:43:59 via Wykop
  • 1
Zełenski nie potrafi okazać wdzięczności Trumpowi


@cooltang: przecież ta akcja to ustawka w celu zgnojenia Zelenskiego:
* zapraszasz gościa do siebie i go gnoisz, kto tak robi
* prowadzisz emocjonalną kłótnię w języku, którym gość nie włada płynnie. Zelenski ma poziom językowy pozwalający na proste wywiady a nie rozhisteryzowane kłótnie i Trump to doskonale wiedział
* masz swojego psa, żeby
  • Odpowiedz
ethize
ethize
21.06.2026, 22:50:27
  • 8
Analogia między procesem myślowym lekarza a architekturą i działaniem zaawansowanych agentów AI jest fascynująca i uderzająco dokładna. Z technicznego punktu widzenia, obie "jednostki" to systemy, które muszą podjąć optymalną decyzję w warunkach niepewności, opierając się na ograniczonych danych.

Zarówno lekarz, jak i agent AI to de facto potężne silniki do analizy wzorców, różniące się jedynie substratem – w jednym przypadku jest to biologia (węgiel), w drugim technologia (krzem).

Mam pomysł jak
ethize - Analogia między procesem myślowym lekarza a architekturą i działaniem zaawan...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Saly
Saly 22.06.2026, 08:50:20 via Wykop
  • 0
@ethize: tutaj nawet nie trzeba AI. Rozwój cyfryzacji sprawił, że rozbicie zawodów lekarza na specjalizacje (np. chłop do wystawiania recept na kaszel) jest teraz dużo prostsze i łatwiejsze do zaimplementowania
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 20
  • Strona 1 z 20
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 19.01.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 12.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 30.10.2016

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 28.02.2022

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking