-wchodzi scrum master na daily
-DZIEŃ DOBRY
-DZIEŃ DOBRY #!$%@? PO POLSKU NIE ROZUMIESZ?
-DAJ MI UPDATE NA TO CO MASZ DO SIEBIE PRZYPISANE
-NO DAJ
-PROSZĘ PAŃSTWA TO JEST JAVA DEVELOPER
-HEHE PATRZCIE JAKI GŁUPI xD
-DOBRA IDZIEMY DALEJ
- O! A TU MAMY PRODUCT OWNERA. KOJARZĄ PAŃSTWO NA PEWNO PRODUCT OWNERÓW W WATERFALLU, SOLIDNI WYKSZTAŁCENI
- A TU WYMAGANIA Z GUWNA. SRAJĄ ACCEPTANCE CRITERIA'MI, PROSZĘ PAŃSTWA, WSZYSCY Z FIRMY DO
@bb89: tacy Scrum Masterzy właśnie ciągną do góry projekty. Gdyby nie oni i ich troska o codzienny status, to byśmy sami musieli te kafelki na Kanbanie przesuwać i marnować cenny czas, który lepiej poświęcić na inne aktywności przepalających budżety. Ja to bym w ogóle dwóch Scrum Masterów wrzucił - jednego na daily, drugiego na nightly i tych pożal się boże devów na system 3-brygadowy, żeby 3 razy szybciej dowozili.
@tehe: śmiejesz się ale widziałem coś takiego, jeden codebase i dwa zespoły - jeden u nas, drugi w US. Devki w moim zespole dostawały #!$%@? bo w US było kilku kowbojów którzy wszystkie ficzery których nie chciało im się kodować oznaczali jako "TODO Polish team" plus regularnie #!$%@? build na koniec dnia i na tym gównie musieli pracować Polacy xD Mnie to ominęło bo siedziałem wtedy w zupełnie innym gównie, ale
Nie bez powodu mówi się, że programista to ważna osoba dla firmy. Widzę to naocznie. Jadam obiady z prezesami, uczestniczę w spotkaniach w zarządzie. Omijają mnie wszelkie zwolnienia. Prezesi wchodzą mi w tyłek. Ludzie płaczą jak idę na urlop. Cieszą się gdy coś naprawię i dziękują. Po prostu programista tworzy wysoką wartość dla firmy - dlatego dużo zarabia.

#programista15k
Naszło mnie ostatnio na refleksję. Może mi ktoś wytłumaczyć jakim cudem całe życie turlając się z klasy do klasy na 2 z matmy zostałem świetnym analitykiem danych? Potrafię wyciągać odpowiednie i trafne wnioski, poruszać się dobrze po bazach danych, tworzyć logiczne diagramy i trochę nawet analizy w pythonie. Ostatnio szef mi powiedział, że sobie lepiej radzę niż facet, który skończył fizyke na polibudzie. #programowanie #programista15k #matematyka #analizadanych
Czy jakiś programista wypwoardził się do Hiszpani pracować w IT? Nie zależy mi na życiu ponad stan ;) Raczej spokojnym życiu, w cieplejszym miejscu i #!$%@? się codziennie na kraj. Albo ktoś szukał info co i jak tam? Chodzi mi o streszczenie :) np jak ciężko znaleźć pracę, czy jest jakiś przymus znania hiszpanskiego na zaawansowanym poziomie, czy przyjmują w ogóle - wiem że jakieś IT mają, bo ostatnio w firmie której
@Wierkoszek: Tam ogólnie z praca jest zupełnie inaczej niż u nas i poziom życia dużo bardziej zróżnicowany. U nas czy to Warszawa Kraków czy Rzeszów do roboty na magazyn może pojsc każdy a w Hiszpanii na południu to każda praca jest cenna. Jeśli będziesz zarabiał w Polsce czy np we Francji a mieszkał tam to spoko. Ale każdemu odradzam nigdy nie wyjeżdżaj szukać pracy w Hiszpanii chyba ze masz środki na
iiiiii jak co poniedziałek, czas na cotygodniowe pytanie w waszych łagrach, kołchozach, januszexach.

EEEE MŁODY! Było w weekend coś:
dupczone
bzykane
pukane
**r*chane
lizane
wiercone
ciupciane**
?

Nieeeee?! A może ty jaki ciepły jest?! EE Maniuś! Młody znowu nic nie por*chał w weekend!!

hehehehehe nawet mi was nie żal ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przegryw #pracbaza #praca #programista15k #programista22k #kolchoz #januszex #zalesie #poniedzialek
źródło: comment_1654494530eRsQcbJIefUbup0TJ6dZmM.jpg
@sikalafou: pozdrawiam byłem w tym syfie jako student od startu dostałem przydomek studencik, musisz narzekać że jeszcze 8h, wyzywać przełożonych i gadać co chwilę o ruchaniu to przetrwasz, gorsze są 60 letnie janusze co 2 h przed są już na zakładzie tego nie ujarzmisz tak łatwo, plus jest taki, że nie są to inteligentne istoty często z uśmiechem na twarzy wykonywali moja robotę myslaląc, że to oni mieli zrobić
Najlepsze w tym kryzysie jest to że prawdopodobnie skończy on eldorado polskich #programista15k
Ceny w PL idą do góry mocniej niż kursy walut dzięki czemu niedługo będzie jak na zachodzie, programista będzie zarabiał może 50% więcej niż kierowca ciężarówki albo kelner ale już nie 700% tak jak teraz :)

Tak możecie sobie pisać że właśnie dostaliście podwyżkę na 30k ale co z tego skoro zaraz średnia pensja to będzie 20k. A podwyżki
Każdy 64-bitowy procesor posiada rejestry 64-bitowe, które dzielą się na 32-bitowe, te na 16-bitowe, a te na 8-bitowe.


@techniczniej: Nie każdy. Rejestry ARM64 dzielą się co najwyżej na 32-bitowe. I pewnie inne architektury niż x86-64 mają jeszcze inaczej.

Kompilator, z którego będziemy korzystać to NASM.


Nie kompilator, a asembler. Wiadomo, że są to rzeczy dość podobne pojęciowo,
szczególnie jeśli chcemy uprościć tekst, ale może wypadałoby zaznaczyć jaka
jest różnica?

Ogólnie, artykuł
Pamietam jak nasz kochany premier nie tak dawno wychwalał szewców i podobnych, a pluł na pazernych informatyków.

Ostatnio miałem problem z pralka i postanowiłem sprawdzić w google kod błędu i co on oznacza. Pierwszy link oczywiście do mojego ulubionego portalu dla „profesjonalistów”. Na miejscu oczywiście chamskie odzywki, wpisy passive agressive, a na koniec zamknięcie tematu bez jakiejkolwiek wzmianki co jest przyczyna.

Później dzwoni się po technika i przychodzi taki do domu, jest
@Borys211: jeśli masz kilka lat doświadzczenia to zakładam, że korzystałeś z którejś z chmury np. AWS/GCP/Azure. Jeśli tak to masz tam mase darmowych kursów jak zacząć w ML. Szczerze powiedziawszy nie widzę innej drogi dla big data / ML jak przejście z tym na cloud. No chyba, że firma posiada własną infre, co jednak jest b. drogie.

Tutaj przykładowy kurs na aws
#anonimowemirkowyznania
Znacie może jakąś strone/repo z listą projektów lub zadań rekrutacyjnych? Nie chodzi mi o leetcody tylko o kilku dniowe/tygodniowe projekty w domu. Coś w stylu zaprojektuj jakiś system i wystaw do niego API, napisz prosty level 4 load balancer itp.

#programowanie #programista15k #pracait

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62991680d9171f392f0aceae
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu )
Witajcie Mirasy czas wyjść z przegrywu! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U nas nie znajdziecie #programista15k za to czekają na was fajne staże, praktyki i generalnie praca dla Mirasów po zawodówce lub technikum którzy mają FACH w ręku
()
Jeśli macie jakieś pytania co do wejścia na rynek pracy to walcie jak w dym, chętnie zrobimy dla was #ama lub na naszym
źródło: comment_1654268396uGwRjpqXBJtTZwZzZCc7d8.jpg
Średnie zarobki BRUTTO w Polsce w 2022:

komendant wojewódzki policji – 10910 zł
poseł -9892 zł
Kapitan marynarki -6850 zł
Profesor zwyczajny - 5390 zł
Nauczyciel dyplomowany - 4046 zł

średnie wynagrodzenie kołchoźników taśmowych, kurierów, robolstwa i fizolstwa na wykopie: 6000 zł netto, tj. 10100 zł brutto

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

#przegryw #praca #pracbaza #zalesie #heheszki #januszex #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski #programista15k #programista22k #zarobki
źródło: comment_1654245973N68OZFxgPtuwflK9MWlznn.jpg
@sikalafou: Ale w czym problem?
1. Zarobki komendanta pewnie podałeś legit;
2. Kapitanowie marynarki w polsce to jakies dziadki co cale zycie na morzu spedzili i pewnie tyle zarabiają bo nie mają lepszej perspektywy ani wielkich potrzeb, młodzi polscy marynarze nie pływają w polskiej flocie i zarabiają kupę kasy w firmach zagranicznych
3. Profesor to tylko tytuł - chlopy zgarniają te pieniądze za pare godzin wykładów w tygodniu i większość których
Ej Mati, Elon już nie jest fajny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Temat bardzo interesujący. W branży IT na wysokich stanowiskach powraca ten problem od bardzo dawna, czy i jak zachęcić (a może zmusić) ludzi do powrotu do pracy w biurze. Każdy zarządzający z którym gadam widzi w swoich zespołach następujące trendy (lub jeden/kilka z nich):
- efektywność zespołu spada,
- „lead time” się zwiększa (już nie chodzi o
źródło: comment_1654244044lf9xqUSCUbMDIG3e7pbsT3.jpg
@krzych0: trzask dupy niesie się przez cały ocean ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kocham patrzeć na oburzenie kadry zarządzającej na pracowników, który traktują pracę jak pracę, a nie chcą oddawać życia dla korpo i wierzyć w jakieś bzdury o misji ratowania świata przez nadgodziny w biurze. Jak te śmiecie w ogóle śmią śmieć. Worki life balance jest dla zarządu, dla pana panie areczku jest minimum 40h dupogodzin w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@lab_rat: Moj syn jest niemozliwy , mowi do mnie , bedziemy jesc picce ? Bo tata robi :) ja ze tak. Poszedl do Rafala i mowi wujo chcesz jednom picce ? On ze tak alan na to Aha wszyscy jemy picce ;) poczym poszedł do kuchni wzial w reke rekawiczke silikonowa daje krzyskowi i mowi masz tata zaloz bo siii jest ;) hehehe ( dmuchaj chce kawalek , mniam mniam )
Kto już po pierwszej kawie?( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla Was najnowsze oferty pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdalnie
PHP Developer (mid) | Tidio | 12-20k
https://crossweb.pl/job/3RN5E
Senior PHP Developer | Tidio | 19-26k
https://crossweb.pl/job/krAJI
Senior Java Cloud Developer | Grape Up | 18,8-28,5k
https://crossweb.pl/job/jES0k
Senior Magento Backend Developer | Strix | 17-21k
https://crossweb.pl/job/2iwsd
Mid
źródło: comment_1654242789hl1Td5c3B1Al23nlLDfvZP.jpg