#pracbaza #programista15k

Jak dołączyłem do obecnej firmy to od razu było mi powiedziane, że w biurze ma być cisza, jak chcę z kimś pogadać to nie przy wszystkich. W związku z tym po miesiącu poszedłem na zdalne, bo po co przychodzić do biura skoro odzywanie się i tak surowo wzbronione. Jak pisałem do ludzi na slacku to też się #!$%@? "rób issue na githubie, albo chociaż pisz na kanale żeby wszyscy widzieli",
4 lata i tech lead? :O brzmi bardziej jak regular


@wanderlust00:
1. przebranżowiłem się mając już spore osiągnięcia w poprzedniej branży (mechanical engineering - senior, patent itd)
2. jak wchodziłem do pierwszej firmy to wszedłem jako mid z komentarzem w stylu - "nie możemy zrozumieć jak ktoś bez doświadczenia w branży ma taką wiedzę i rozumienie problemów"
3. przez ostatnie lata uczę się jak poje* bo po prostu uwielbiam to co
Złożyłem CV do kilku firm i już z jednej się odezwali. Praca bardzo spoko, zgodna z moimi zainteresowaniami, a na dodatek wysokie zarobki (oferują 10-15k). Mam we wtorek rozmowę o pracę przez telefon. Trzymajcie kciuki. Stresuję się, bo to pierwsza rozmowa o pracę w życiu i to na dodoatek po angielsku. Na razie mam rozmawiać z jakąś p0lką z HRu, a jak dobrze pójdzie to umówi mnie na spotkania z zespołem technicznym.
Dzisiaj nieco ofert dla świeżaków chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------

Security Solutions Engineer | Futurae Technologies AG 
[Zurich] [80’000 - 100’000 CHF] [Junior] [Full-Time] [English] [Remote]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Futurae-Technologies-AG-Security-Solutions-Engineer

Embedded Software Engineer | MOBBOT SA 
[Fribourg] [80’000 - 100’000
źródło: comment_1654160693RvAfod9SGIHsq0NmD2FYOY.jpg
#programista15k Dostałem zaproszenie na imprezę integracyjną ale to jest chyba żart bo jest organizowana poza godzinami pracy. To znaczy, że musiałbym poświęcić swój prywatny czas na integrację z ludźmi których nie lubię. Z tego co widzę oni też mnie nie lubią.

Czy jest na rynku jeszcze jakaś przyzwoita firma która płaci pracownikom za udział w imprezach integracyjnych albo organizuje je podczas godzin pracy?
@zebatykocur: Naprawdę poprzewracało się wam w głowach - jeszcze jak mi napiszesz że masz ponad 35 lat to zacznę płakać.

Jeszcze 3-4 lata temu ludzie nie mogli się doczekać imprez integracyjnych. Chociażby #!$%@? wyjścia na piwo z hasłem na darmowe alko przy barze. To wystarczyło.

Taka impreza często sprawiała, że ludzie zaczynali się lubić bardziej, był z tego team building.

Chodziliśmy czasem na squasha, czasem na go-karty, czasem na kręgle, a
Chyba zamieniam się w jakiegoś #!$%@?, albo boomera.

Nie gram w gry, bo mi się nudzą po kilkudziesięciu minutach. Kilka leży nierozpakowanych.

Zamiast cieszyć się zarabianym hajsem to ja cały czas skupiam się tylko na tym z czego się doszkalać i jakich technologii uczyć żeby jeszcze zwiększać swoje zarobki, chociaż właściwie na wszystko mam, a tylko zmieniają się cyferki na koncie.

W poprzednim miesiącu odłożyłem 14k, bo nawet nie mam specjalnie na
źródło: comment_1654149059v0zQdwtbIat7QqUxNEi8Vf.jpg
@sikalafou: Nie jest to przejściowe. Miałem podobnie - „No, jak już mam te 10k to już mogę odpuścić”, a potem „teraz to już mam 20k - wrzucam na luz”, a dziś jest „30k? od jutra robię 8h, a uczę się tylko czasami

Najwyraźniej jesteś takim typem człowieka. Nic z tym nie zrobisz.

Moja rada - rób sobie przerwy (zmuś się jeśli trzeba) i pojedź sobie
#anonimowemirkowyznania
Mirki i mirableki poratujcie bo nie wiem co robić. Pytanie z #pracbaza #emigracja #korposwiat #programista15k

Wyjechałam ze swoim mężem za granicę do małego specyficznego kraju. On pracuje jako lekarz i spełnia się w swojej pracy a ja? A ja mam depresję bo praca która znalazłam cofnęła mój rozwój zawodowy o 10 lat.

Przez 10 lat rozwijałam się w kierunku project management, data scientist, reporting specialist, operations. I oni tutaj tego w
#anonimowemirkowyznania
Trafiłem do tak rakowego #korpo że chyba tydzień maks tu wysiedzę.

Oferta była spoko, firma też ok, praca całkowicie zdalna co mi leżało. Ale trafiłem do zespołu, który nie ma życia prywatnego.

Codziennie ludzie walą commity i wiadomości na Slacku od 7 rano do 23 jakbyśmy byli tam zatrudnieni 24/7. I to nie pojedyncze osoby - dyskusje się normalnie po nocach toczą.
Zbliżał się deploy z migracją danych i było ryzyko
@AnonimoweMirkoWyznania: XDD
Nikt nikogo nie zmusza, ludzie sami nawalaja commity jakby zycia nie mieli. Gdzie wy pracujecie? U mnie MR-y raz na pare dni, praca do 8h dziennie, bez żadnych weekendów, a jakby któryś wpadł na tak debilny pomysł to zaraz by miał rozmowę ze swoim managerem i HR o tym jak ważny jest work-life balance i co to jest wypalenie zawodowe. Olej te firmę bo brzmi jak ultra januszeks
Dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud... ale tak mijają te dni bezbarwnie, że postanowiliśmy zrobić mały #konkurs! Szczęśliwie okoliczności sprzyjają, ponieważ dzisiaj Dzień Dziecka, a wiemy, że w każdej Mirabelce i w każdym Mireczku znajdzie się odrobina podrostka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to jak, pytanko? Brzmi ono następująco: Jaka jest najprzydatniejsza rzecz na juniora w IT do 100 złotych i dlaczego?

Wybierzemy pięć osób,
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #devops i #systemengineer, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

---------------------------------------------------------------------------

ntegration / DevOps Engineer | Positrigo AG 
[Zurich] [110’000 - 130’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Positrigo-AG-Integration--DevOps-Engineer

Cloud Solutions Engineer |
źródło: comment_16540746543K4zSOG5laQFhxjyUcVm28.jpg
Cześć w środę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was listę ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

FRONT-END
Senior React Developer | Tidio | 20-28k
https://crossweb.pl/job/gKYx8
React Developer (mid) | Tidio | 12-20k
https://crossweb.pl/job/IFLYw

BACK-END
Senior Magento Backend Developer | Strix | 17-21k
https://crossweb.pl/job/2iwsd
źródło: comment_16540688712PT3ulYluxS0gX1kiHAkUA.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
Chłop typie na etacie w jakiejś gówno robocie za marne 2,5k na rękę, jak się postara to max 3,5k by wyciągnął, ale robiłby za 3 osoby. No i wykopki mu napiszą to weź zmień kwalifikacje, naucz się języków i programowania czy załóż hodowle jedwabników. Kurde, no jedyne na co mam siłę jak wrócę do domu z tyrki to jebnąć się przed Netflixem i nic więcej. Autentycznie, to nie to że jestem leniem.
@BlackpillRAW: Akurat temat rolników również jest mi bliski, bo miałem dziewczynę, córkę rolnika >100 ha i poznałem to dobrze od środka.

Rolnik jest dużo dużo wyżej w hierarchii.

Dzisiaj rolnicy z prawdziwego zdarzenia, czyli ci powiedzmy >100ha to są biznesmeni. Obracanie setkami tysięcy złotych, dotacje unijne, maszyny po milion złotych, dokupowanie kolejnych ha pola co chwile.

To jest zupełnie inna półka finansowo zarobkowa, ale jednocześnie zaangażowanie w ten biznes jest ogromne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
Jakie to jest fajne, gdy rano możesz zejść do własnego warzywnika i zerwać sobie sałatę, szczypiorek, pomidory... Coś nowego dla mnie, bo w głowie wciąż jeszcze to napięcie jak wtedy, gdy mieszkałem w mieście i pracowałem w biurze, a nie zdalnie. Inny wymiar życia. Czuję, że muszę się przestawić, ale to jest właściwy kierunek i że tak trzeba żyć.

#przyroda #przemyslenia #warzywa #ogrodnictwo #programista15k
źródło: comment_1653984891qG8iZ4wufqNtkKMSdyJEFf.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@a5f5c1: wioska jest całkiem spora, ale mój dom jest daleko na uboczu, nie mam nawet sąsiadów. Owszem, zaledwie od kilku miesięcy tu mieszkam. Nawet nie planowałem tak szybko, ale wyszło tak naturalnie. Jeszcze muszę czasem zjeżdżać do miasta, ale robię to niechętnie.
Dlaczego Nie Powinieneś Uczyć Się Kilku Języków Programowania Jednocześnie?

Cześć Właśnie pojawił się nowy artykuł na blogu Modest Programmer. W tym artykule chciałem poruszyć ostatnio dość popularny problem, który spotykam co raz częściej wśród początkujących programistów, czyli nauka kilku języków programowania jednocześnie. Opowiem o tym dlaczego prawie zawsze, tym bardziej na początku Twojej kariery nie jest to dobra ścieżka. Zapraszam

Więcej: https://www.modestprogrammer.pl/dlaczego-nie-powinienes-uczyc-sie-kilku-jezykow-programowania-jednoczesnie

#programowanie #programista #nauka #naukaprogramowania #programista15k #csharp #dotnet #informatyka #it #
źródło: comment_16539801440o6URnLEcKuaFSvMtlKTxw.jpg
Jeśli miałbym brać teraz kredyt hipoteczny to na pewno nie na jakąś klitkę 45m2 we #wroclaw na prowincji. Wydaje mi się, że w związku z przechodzeniem ludzi na zdalną pracę więcej osób będzie wybierać spokojne okolicy wiejskie, duże domy, stąd nieruchomości developerskie będą się wyludniać. Dla mnie to jest niepojęte, jak #programista15k który chętnie pracuje zdalnie może pracować z takiego kurnika. Według mnie nie ma takich ludzi. Nikt normalny nie bierze kredytu
Rekruterka na linkedinie: Panie Sikalafou poszukujemy specjalisty dokładnie z pana stosem technologicznym!
- będzie pan pracował dla amerykańskiego koncernu medycznego produkującego leki ratujące życie!
- oferujemy pakiet szkoleń w Japonii, możliw.....

Ja: ILE?!!!

( ͡° ͜ʖ ͡°) KMWTW

#programista15k #programista22k #praca #pracbaza #zalesie #januszex #linkedin
źródło: comment_1653972926vEYJEvv2i4E6SYks1qnaZZ.jpg