W dzieciństwie lubiłem pogrywać w Sea Dogs. Pierwsza i najlepsza cześć serii perypetii pirackich. Jako Nicholas Sharp uciekasz z hiszpańskiego aresztu, aby zdobyć angielski list kaperski, chociaż może wybrać drogę Anglii, Francji, Hiszpanii, a potem nawet piratów. Był klimacik, był vibe. Chciałem wrócić do gry po latach i….nic. Kompatybilność wsteczna leży. Gra robiła fikołki kupiona nawet z GOG.com. Co uratowało grę od zapomnienia? Linux.
Bez jakieś większych konfiguracji śmiga aż miło przez
PistacjowyPonczek - W dzieciństwie lubiłem pogrywać w Sea Dogs. Pierwsza i najlepsza ...

źródło: sea_dogs_profilelarge

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ma ktos lapka na snapie z winda i sobie chwali, albo testowal na #linux

w sumie jakby to mialo byc bezglosne/bezwentylatorowe to bym rozwazyl
choc na razie nie znam ani jednej osoby ktora by to kupila

#laptopy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Im dłużej testuję sobie tego całego CachyOS tym bardziej mam wrażenie, że system rozpada w oczach nawarstwiając kolejne problemy.

1. W którymś momencie przestało działać narzędzie do zrzutów ekranu, a właściwie działa ono całkowicie losowo, raz odpali się normalnie, raz freezuje ekran innym razem pozwala robić zrzut uparcie tylko na jednym z monitorów.

2. Przygotowałem sobie skrypty odpalane na dockerze pobierające curlem lokalne modele AI, największy waży 22 GB. Z jakiegoś powodu nie chciał
witajswiecie - Im dłużej testuję sobie tego całego CachyOS tym bardziej mam wrażenie,...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@amamoh: Kolo wystrugał sobie taki workflow i go pokazuje. Co w tym odklejonego? Że nie klika jak każda małpa myszkom? Przy moim "desktopie" też by się zesrał, że jestem odklejony. A prawda jest taka, że piętnujecie wszystko co nie jest windosem, i czego nie znacie. Bo kury się nie będą niosły.
  • Odpowiedz
kurde pośpieszyłem się ze składaniem serwera domowego na ryzenie... właśnie staram się zutylizować w robocie 2x hp ml10 gen9 ( ͡º ͜ʖ͡º)
że utylizujemy stare delle z 64-128gb ddr4 to wystarczy dokupić 2x 1240l v5. plan jest prosty, płyyty mają złącza pcie 1x x1, 1x x4 i 2x x8:
dokupić karty 10gbe + kontroler sas na 16hdd + kontroler nvme x2 dane + kontroler x1 na cache
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znacie SearXNG ?

To metawyszukiwarka, która pomija cały szajs od google i za jednym "zamachem" zbiera dane z rożnych zródeł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pan_Slon - Znacie SearXNG ?

To metawyszukiwarka, która pomija cały szajs od google i...

źródło: searxng

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak tanio a dobrze mieć możliwość wyświetlania obrazu na TV z przeglądarki internetowej Edge na zasadzie, że jestem na laptopie oraz na TV zalogowany na jedno konto i udostępniam karty/strony z PC na TV. Plus jakieś sterowanie najlepiej aplikacją WIFI Mouse(na laptopie świetnie się sprawdza) ewentualnie mam myszkę dual mode, która może łączyć się na laptopie przez BT na TV przez 2,4Ghz po USB. Nie potrzebuję żadnych aplikacji wszystko przez przeglądarkę Edge
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedasieukryc: tak piszesz, że nie wiadomo. chcesz udostępniać z pc ta tv a teraz mowa o drugim urzadzeniu. w dodatki ma byc edge ale na linux. same zaprzeczenia. stary mini pc z współczesnym windows? tanio to już było:)
  • Odpowiedz
Mirki, może coś przegapiłem(na co liczę) dlatego pisze post, mam debiana i ubuntu do róznych celów, musi być jakieś środowisko graficzne. Wszystko jest OK do momentu kiedy jest podłączony monitor, jak nie jest to są schody. Niby jest xorg-dummy ale pojawił się problem z logowaniem przez remotedesktop(xrdp) rozłącza sesje.
Jak to możną rozwiązać tj żeby fizycznie nic nie podłączać? Systemy nie są wirtualizowane

#komputery #linux #debian
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pan_Slon: do zdalnej sesji [xdmcp + xephyr] nie potrzeba monitora i można przepuścić przez tunel ssh. Można także bez pośredników, za pomocą samego xservera odpalać aplikacje X ze zdalnego kompa na lokalnym pulpicie zamiast tworzyć wirtualny w okienku. Takie odpalanie apek jest spoko, jak się robi kontenery lub wirtualki, żeby nie zaśmiecać sobie głównego systemu zależnościami. Dodatkowo w porównaniu do VNC działa płynniej.
  • Odpowiedz
Dzisiaj mija dokładnie rok odkąd zainstalowałem Fedorę i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie już powrotu do bloatu... znaczy Windowsa.
Co ciekawe, to moje trzecie podejście do Linuksa. Wcześniej dwa razy próbowałem się przesiąść, ale po 2-3 miesiącach zawsze wracałem do Windowsa. Za każdym razem czegoś brakowało, coś nie działało tak, jakbym chciał, albo po prostu wygoda brała górę.

Tym razem jednak coś kliknęło. Może to KDE Plasma, może to maybelline. Przez ten rok
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kogut trzy razy nie zapieje, jak się Arch Linuksa wyprzecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#linux
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach