W tej całej aferze najbardziej śmieszy mnie to, że przez lata ludzie mieli ból d--y o programistów, którzy po prostu ciągnęli kasę z korporacji. Tymczasem, po cichu, lekarze drenują budżet na leczenie, na który składają się te osoby wielce oburzone wysokimi zarobkami w IT.
#afera #lekarz100k #programista15k #programista25k #programista30k #programista50k #programowanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programista15k #programista50k wykopki ale wy wiecie że te 100k które pan lekarz "zarabia" na fikcyjnej pracy to z waszych podatków, j*bie was na hajs a wy za grosze u janusza na niego tyracie? Moje skromne kodojebcze 50k to w 100% zagraniczny kapitał, sprowadzony przeze mnie do kraju, dzięki któremu janusz ma z czego wam zapłacić za pracę, a kreatywny pan lekarz i inne cwaniaczki przy państwowym korycie z
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@makolem: Dokładnie tak. IT jest w tym momencie jednym z lepszych towarów eksportowych naszego kraju. Można jeszcze do tego dorzucić miliony ludzi pracujących w Niemczech, Holandii, Szwajcarii itp., które zwożą tutaj walizki pieniędzy, tylko po to żeby Pan budowlaniec mógł dalej kosić 30k PLN/msc swojej roboty xDD
  • Odpowiedz
@makolem: tak, kryzys w IT (jeśli faktycznie będzie) przełoży się na kryzys w całym społeczeństwie. Ale tego wykopki nie rozumieją, grunt żeby pluć na każdego kto ma lepiej.
  • Odpowiedz
Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodową, która najbardziej zesrała się o lekarzy są programiści. Bo nie ma co się oszukiwać, to programiści są odpowiedzialni za wywołanie całej tej nagonki. Intensywnie na to pracowali od 2-3 lat i wreszcie im się udało. Siedzą takie typy jak @BlackpillMonster @ly000 @p0melo @Ksiega_dusz @git_commit @peoplearestrange i inni na home-office, mają jeden z najlepszych zawodów
RenoJackson - Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodow...

źródło: image

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RenoJackson: nie mam pojęcia jaki widzisz związek między państwową ochroną zdrowia a złodziejstwem. Że "państwowe" to wolno ci kraść? To jeszcze żyjesz czasami komuny czy jak?
Ty chyba nie rozumiesz problemu. Nikogo nie obchodzi, że ktoś dobrze zarabia. Ludzi obchodzi że zarabia na okradaniu ich, na przykład twierdząc, że dyżuruje w 3 szpitalach jednocześnie, a w żadnym go nie ma.
Do tego dochodzi kwestia sztucznych limitów, które uniemożliwiają wyprostowanie tej
  • Odpowiedz
SOR z dzieckiem w mieście wojewódzkim dzisiaj

3h czekania, triage, radiolog, znowu lekarz.
Nikt nie wspomniał, że zarabia 100k, nikt się nie obijał, nikt nie spał. Pod szpitalem tylko moje porsche stało.
Dziecku pomogli.
Innym ludziom też pomogli.
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vvvariacik: co ma piernik do wiatraka?


@real_scoria: To że państwo nie finansuje dziury budżetowej Narodowego Funduszu Programistów dwudziestoma miliardami złotych rocznie bo każdy programista chce zarabiać co najmniej 50k złotych i mieć nową Panamere co roku
  • Odpowiedz
Pytanie do ekspertów - czy dało się uniknąć tego mandatu? Czy było ograniczenie prędkości? Czy nie było? Czy może nie było? Był radar czy go nie było? Czy może wyskoczył znienacka z krzaków? Dlaczego kierowca go wcześniej nie widział? Dlaczego nie dostosował prędkości do ograniczenia? Zagapił się?
Zagapić to się możesz na pięknie krajobrazu przy szczaniu i trafić na czubki butów, ale nie na drodze

@motospamer:
  • Odpowiedz
Cześć! Po xPostCopier przyszedł czas na kolejny projekt.

Zrobiłem Faktoskop appkę i wtyczkę do Chrome, która pomaga rozkładać artykuły na czynniki pierwsze.

Pomysł wziął się z tego, że od strasznie długiego czasu czytałem różne teksty w polskich mediach i coraz częściej miałem wrażenie, że problemem nie zawsze są klasyczne fake newsy.

Często
danio987 - Cześć! Po xPostCopier przyszedł czas na kolejny projekt.

Zrobiłem Faktosk...

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nusch: Zdanie sterowany robot z piwem w ręku, który przeklina, ha ha, boki zrywać, pozdrawiamy cieplutko z rodzinką, Mariusz Trzebnica
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Dokładnie, u mnie zamiast 5 rekruterów tygodniowo teraz odzywa się 2-3...ehh i w tym roku pracodawca sam zaproponował podwyżkę...jak mam z tym żyć w swoim 300 metrowym domu dostając wypłatę większą niż 99% społeczeństwa??? Ciężko mi strasznie, może jakaś zbiórka?
  • Odpowiedz
  • 79
@b7kj: Wiadmo, osoba zarabiająca niecałe 2.8k euro brutto to BOGACZ któremu trzeba D---------Ć więc najwyższy próg podatkowy przewidziany prawem jest tutaj wymagany, żeby mu się od odrzutowców i pałaców nie przewróciło w głowie.
  • Odpowiedz
Troche o naszym IT. Sam jestem na UoP, ale pracowałem na B2B przez lata również (prawdziwe B2B dla klientów bez L4, miejsca pracy, godzin itd).

Mój komentarz do tego co robi rząd z umowami B2B.

Jak to wprowadzą nowe IT zupełnie sie zawinie stąd. W regionie do estonii, do rumunii, zaraz do ukrainy. Nie jesteśmy konkurencyjni już teraz, bez B2B to będzie dramat.

Durni
  • 94
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zapalara: Nabijacie się z Hindusów, że robią za pół darmo i dają się wykorzystywać, a sami chcecie robić za pół darmo i dawać się wykorzystywać. Moi klienci, którzy mają zespoły w PL to nie myślą o zmianie, bo po co? Przecież cena to nie jest wszystko. Myślisz, że tak łatwo przenieść zespół do innego kraju i to jeszcze w zupełnie innym kręgu kulturowym?
  • Odpowiedz
dostałem bardzo dobrą ofertę pracy b2b w IT, ale patrząc na draft umowy widzę zapisy które są bardzo śliskie i mogą świadczyć o ukrytym stosunku pracy. W firmie z którą aktualnie współpracuję mam rewelacyjnie przygotowaną umowę pod tym względem i nie ma się do czego doczepić.

Mam duże wątpliwości czy tą nową podpisywać. Dziwne, że firma będąca typową firmą outsorsującą pracowników ma tak kiepską umowę.

Czy Wy podpisujecie wszystko jak leci i
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Byłem kiedyś w domu programisty, bo mój kuzyn nim jest. Chłopak 28 lat. Takiej chaty to jeszcze nigdy nie widziałem. A najlepsze że chłop cisnął beke jak chlał z nami piwsko, że właśnie w dwóch pracach na raz jest i mu za to płacą kilkaset złotych za godzine. Lekarze startu nie mają... to jest masakra, odechciewa sie wszystkiego jak sie widzi jakie zycie mają programisci

Teraz tylko IT i długo długo nic.
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Trzy etaty na raz, a potrafia nawet godziny dziennie nie przepracowac, tylko sie na teamsa zalogują. O tym słyszałeś?


@Bipolar-: tak to nie działa. Możesz robić na raz 3 etaty, ale:
* żadna firma o tym nie wie, więc musisz jechać na przypale
* musisz się nastawić na to, że mogą cię wyrzucić. Pracę na 3 (czy nawet 2) etaty wykryje każdy w miarę inteligentny menadżer
* praca, gdzie będziesz
  • Odpowiedz
Nie dajcie sobie wmówić, że np. możecie zarabiać podobnie jak w IT, jak np. kierownik Lidla. A zwłaszcza, gdy was informatyka pasjonuje. Popatrzcie na większy obraz. Taki kierownik Lidla z całym szacunkiem osiąga już maksymalny pułap - więcej nie zarobi, nie zostanie członkiem rady nadzorczej Lidla. A tymczasem w półświatku IT to co zarabiasz podobnie jak kierownik Lidla, to jest dopiero wstęp. A niebo jest limitem. Np. ja ostatnio na dodatkowej robótce
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zarobki nadal powoli rosną. A informatyk dłużej niż 2 tygodnie bezrobotny nie będzie, chyba że na własne życzenie.


@AdamF_OG: co? ja jak zmieniałem pracę to 3 miesiące szukałem, a mam 5 lat doświadczenia na karku. mam znajomych co pół roku szukali i nadal nie znaleźli. fora i linkedin są pełne historii, gdzie wymiatacze szukają miesiącami pracy, czasem przez rok i niczego nie mogą znaleźć. w 2 tygodnie to nawet jednej
  • Odpowiedz
Poznałem gościa, który pracuje w IT od 5 lat (+3 lata stażu w zawodzie podczas studiów) i teraz wyrabia 24k zł miesięcznie. Zapytałem jak widzi swoją przyszłość za kolejne 5 lat? Odpowiedział, że w ciągu 5 lat zamierza osiągnąć pułap 40k - 50k.

Tak więc, jak nie wiecie na jaki kierunek studiów pójść, po studiach informatycznych perspektywy są nadal niezłe. Można wręcz powiedzieć - niebo jest limitem.

#informatyka #studia
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach