#programista15k #programista50k wykopki ale wy wiecie że te 100k które pan lekarz "zarabia" na fikcyjnej pracy to z waszych podatków, j*bie was na hajs a wy za grosze u janusza na niego tyracie? Moje skromne kodojebcze 50k to w 100% zagraniczny kapitał, sprowadzony przeze mnie do kraju, dzięki któremu janusz ma z czego wam zapłacić za pracę, a kreatywny pan lekarz i inne cwaniaczki przy państwowym korycie z
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 108
@makolem: Dokładnie tak. IT jest w tym momencie jednym z lepszych towarów eksportowych naszego kraju. Można jeszcze do tego dorzucić miliony ludzi pracujących w Niemczech, Holandii, Szwajcarii itp., które zwożą tutaj walizki pieniędzy, tylko po to żeby Pan budowlaniec mógł dalej kosić 30k PLN/msc swojej roboty xDD
@makolem: tak, kryzys w IT (jeśli faktycznie będzie) przełoży się na kryzys w całym społeczeństwie. Ale tego wykopki nie rozumieją, grunt żeby pluć na każdego kto ma lepiej.
- 92
Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodową, która najbardziej zesrała się o lekarzy są programiści. Bo nie ma co się oszukiwać, to programiści są odpowiedzialni za wywołanie całej tej nagonki. Intensywnie na to pracowali od 2-3 lat i wreszcie im się udało. Siedzą takie typy jak @BlackpillMonster @ly000 @p0melo @Ksiega_dusz @git_commit @peoplearestrange i inni na home-office, mają jeden z najlepszych zawodów
źródło: image
Pobierznie zaglądają innym do portfela
@RenoJackson: jeśli kasa w tym portfelu jest ukradziona z mojego, to jednak chyba mam prawo tam zaglądać.
@RenoJackson: nie mam pojęcia jaki widzisz związek między państwową ochroną zdrowia a złodziejstwem. Że "państwowe" to wolno ci kraść? To jeszcze żyjesz czasami komuny czy jak?
Ty chyba nie rozumiesz problemu. Nikogo nie obchodzi, że ktoś dobrze zarabia. Ludzi obchodzi że zarabia na okradaniu ich, na przykład twierdząc, że dyżuruje w 3 szpitalach jednocześnie, a w żadnym go nie ma.
Do tego dochodzi kwestia sztucznych limitów, które uniemożliwiają wyprostowanie tej
Ty chyba nie rozumiesz problemu. Nikogo nie obchodzi, że ktoś dobrze zarabia. Ludzi obchodzi że zarabia na okradaniu ich, na przykład twierdząc, że dyżuruje w 3 szpitalach jednocześnie, a w żadnym go nie ma.
Do tego dochodzi kwestia sztucznych limitów, które uniemożliwiają wyprostowanie tej
- 31
SOR z dzieckiem w mieście wojewódzkim dzisiaj
3h czekania, triage, radiolog, znowu lekarz.
Nikt nie wspomniał, że zarabia 100k, nikt się nie obijał, nikt nie spał. Pod szpitalem tylko moje porsche stało.
Dziecku pomogli.
Innym ludziom też pomogli.
3h czekania, triage, radiolog, znowu lekarz.
Nikt nie wspomniał, że zarabia 100k, nikt się nie obijał, nikt nie spał. Pod szpitalem tylko moje porsche stało.
Dziecku pomogli.
Innym ludziom też pomogli.
@real_scoria:
Czy programista dostaje te pieniądze z kieszeni podatników?
Czy programista dostaje te pieniądze z kieszeni podatników?
@vvvariacik: co ma piernik do wiatraka?
@real_scoria: To że państwo nie finansuje dziury budżetowej Narodowego Funduszu Programistów dwudziestoma miliardami złotych rocznie bo każdy programista chce zarabiać co najmniej 50k złotych i mieć nową Panamere co roku
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Pytanie do ekspertów - czy dało się uniknąć tego mandatu? Czy było ograniczenie prędkości? Czy nie było? Czy może nie było? Był radar czy go nie było? Czy może wyskoczył znienacka z krzaków? Dlaczego kierowca go wcześniej nie widział? Dlaczego nie dostosował prędkości do ograniczenia? Zagapił się?
Zagapić to się możesz na pięknie krajobrazu przy szczaniu i trafić na czubki butów, ale nie na drodze
@motospamer:
Zagapić to się możesz na pięknie krajobrazu przy szczaniu i trafić na czubki butów, ale nie na drodze
@motospamer:
@motospamer: przecież Polacy lubią ten drogowy zamordyzm, jestem.ciekawy jak się będą dalej uśmiechać uśmiechnięci jak dostaną mandatów z wakacji w tym roku, bo odcinkowych nawalone jak takowych głupot.
- 0
no kiedy ten windows 12 do cholery bo nie wiem czy inwestować w nowy komputer czy monitor?
#przegryw #humorprogramistow #programista15k #programista30k #programista50k
#przegryw #humorprogramistow #programista15k #programista30k #programista50k
windows 12 będzie dla:
- ekranów monitorów obrazu (Obraz) 33.3% (4)
- komputera stacji bazy (PC) 66.7% (8)
@futanari: dla plebsu
- 12
Cześć! Po xPostCopier przyszedł czas na kolejny projekt.
Zrobiłem Faktoskop appkę i wtyczkę do Chrome, która pomaga rozkładać artykuły na czynniki pierwsze.
Pomysł wziął się z tego, że od strasznie długiego czasu czytałem różne teksty w polskich mediach i coraz częściej miałem wrażenie, że problemem nie zawsze są klasyczne fake newsy.
Często
Zrobiłem Faktoskop appkę i wtyczkę do Chrome, która pomaga rozkładać artykuły na czynniki pierwsze.
Pomysł wziął się z tego, że od strasznie długiego czasu czytałem różne teksty w polskich mediach i coraz częściej miałem wrażenie, że problemem nie zawsze są klasyczne fake newsy.
Często
źródło: image
Pobierz- 2
@Hieronim_Berelek: Nie, korzystasz za darmo (przez jakiś czas).
- 2
- 1
Czy to jakiś Mirek, #programista50k ? #ai
źródło: obraz
PobierzCzy możemy zamiast #programista15k używać #programista50k ?
To chyba bardziej pasuje do obecnych czasów.
To chyba bardziej pasuje do obecnych czasów.
- 0
@WaveCreator: pro max V. I. P. ziąąąąąąąąąą
✨️ Kryzys w branży IT – jak sobie z tym radzić? Ⓘ
Potwierdzam, że kryzys w #pracait jest bardzo poważny. Nie wiem, jak długo jeszcze dam radę...
#programista50k
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
Potwierdzam, że kryzys w #pracait jest bardzo poważny. Nie wiem, jak długo jeszcze dam radę...
#programista50k
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
źródło: Screenshot-20251209-111303
Pobierz@mirko_anonim: Dokładnie, u mnie zamiast 5 rekruterów tygodniowo teraz odzywa się 2-3...ehh i w tym roku pracodawca sam zaproponował podwyżkę...jak mam z tym żyć w swoim 300 metrowym domu dostając wypłatę większą niż 99% społeczeństwa??? Ciężko mi strasznie, może jakaś zbiórka?
@mirko_anonim: nice try Panie Doktorze
- 50
#programista15k #programista50k #podatki #jdg #j--------e
Dlaczego jesteś na b2b a nie na wspaniałym UoP z darami świętymi jak urlopy i inne cuda?
Wspaniały UoP z urlopami:
Dlaczego jesteś na b2b a nie na wspaniałym UoP z darami świętymi jak urlopy i inne cuda?
Wspaniały UoP z urlopami:
źródło: image
Pobierz- 140
Troche o naszym IT. Sam jestem na UoP, ale pracowałem na B2B przez lata również (prawdziwe B2B dla klientów bez L4, miejsca pracy, godzin itd).
Mój komentarz do tego co robi rząd z umowami B2B.
Jak to wprowadzą nowe IT zupełnie sie zawinie stąd. W regionie do estonii, do rumunii, zaraz do ukrainy. Nie jesteśmy konkurencyjni już teraz, bez B2B to będzie dramat.
Durni
Mój komentarz do tego co robi rząd z umowami B2B.
Jak to wprowadzą nowe IT zupełnie sie zawinie stąd. W regionie do estonii, do rumunii, zaraz do ukrainy. Nie jesteśmy konkurencyjni już teraz, bez B2B to będzie dramat.
Durni
@zapalara: Nabijacie się z Hindusów, że robią za pół darmo i dają się wykorzystywać, a sami chcecie robić za pół darmo i dawać się wykorzystywać. Moi klienci, którzy mają zespoły w PL to nie myślą o zmianie, bo po co? Przecież cena to nie jest wszystko. Myślisz, że tak łatwo przenieść zespół do innego kraju i to jeszcze w zupełnie innym kręgu kulturowym?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
dostałem bardzo dobrą ofertę pracy b2b w IT, ale patrząc na draft umowy widzę zapisy które są bardzo śliskie i mogą świadczyć o ukrytym stosunku pracy. W firmie z którą aktualnie współpracuję mam rewelacyjnie przygotowaną umowę pod tym względem i nie ma się do czego doczepić.
Mam duże wątpliwości czy tą nową podpisywać. Dziwne, że firma będąca typową firmą outsorsującą pracowników ma tak kiepską umowę.
Czy Wy podpisujecie wszystko jak leci i
Mam duże wątpliwości czy tą nową podpisywać. Dziwne, że firma będąca typową firmą outsorsującą pracowników ma tak kiepską umowę.
Czy Wy podpisujecie wszystko jak leci i
konto usunięte via Wykop
- 2
@rzezbi: ostatnia umowę analizowałem z prawnikiem, bo była warta kupę siana. Polecam to samo w razie wątpliwości. Umowy można negocjować.
- 0
Komentarz usunięty przez autora
#programista50k #lekarz50k
Pierwszy tag istnieje a drugi nie(zero followersów). Dlatego pierwsi znikną a drudzy będą trwać.
#przemyslenia #takaprawda #pieniadze #programista15k #lekarze
Pierwszy tag istnieje a drugi nie(zero followersów). Dlatego pierwsi znikną a drudzy będą trwać.
#przemyslenia #takaprawda #pieniadze #programista15k #lekarze
@masz_fajne_donice: robi sens
@masz_fajne_donice: bo ci lekarze, którzy zarabiają 50k nie mają czasu na głupoty w rodzaju wypoku.
- 10
Byłem kiedyś w domu programisty, bo mój kuzyn nim jest. Chłopak 28 lat. Takiej chaty to jeszcze nigdy nie widziałem. A najlepsze że chłop cisnął beke jak chlał z nami piwsko, że właśnie w dwóch pracach na raz jest i mu za to płacą kilkaset złotych za godzine. Lekarze startu nie mają... to jest masakra, odechciewa sie wszystkiego jak sie widzi jakie zycie mają programisci
Teraz tylko IT i długo długo nic.
Teraz tylko IT i długo długo nic.
Trzy etaty na raz, a potrafia nawet godziny dziennie nie przepracowac, tylko sie na teamsa zalogują. O tym słyszałeś?
@Bipolar-: tak to nie działa. Możesz robić na raz 3 etaty, ale:
* żadna firma o tym nie wie, więc musisz jechać na przypale
* musisz się nastawić na to, że mogą cię wyrzucić. Pracę na 3 (czy nawet 2) etaty wykryje każdy w miarę inteligentny menadżer
* praca, gdzie będziesz
- 10
Manley yebaka musi ustąpić miejsca nowemu ogierowi - 37-letniemu zakolakowi z IT - teraz jego kolej na ruchanie modelek.
#blackpill #redpill #betabuxmaxxing #programista50k
#blackpill #redpill #betabuxmaxxing #programista50k
źródło: 1000026897
Pobierz- 11
#programowanie #heheszki #programista15k #programista50k #pdk
P--------y pajet z LLMem w ręku chce żebym się bał, ja nie czuję lęku. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
P--------y pajet z LLMem w ręku chce żebym się bał, ja nie czuję lęku. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
źródło: images
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@blend: stety, czy niestety?
- 6
Nie dajcie sobie wmówić, że np. możecie zarabiać podobnie jak w IT, jak np. kierownik Lidla. A zwłaszcza, gdy was informatyka pasjonuje. Popatrzcie na większy obraz. Taki kierownik Lidla z całym szacunkiem osiąga już maksymalny pułap - więcej nie zarobi, nie zostanie członkiem rady nadzorczej Lidla. A tymczasem w półświatku IT to co zarabiasz podobnie jak kierownik Lidla, to jest dopiero wstęp. A niebo jest limitem. Np. ja ostatnio na dodatkowej robótce
@AdamF_OG: jako kierownik Lidla to możesz zarabiać co najwyżej jak w helpdesku. Raczej nikt się nie łudzi że w takich robotach zarobi tyle co w IT. :)
Zarobki nadal powoli rosną. A informatyk dłużej niż 2 tygodnie bezrobotny nie będzie, chyba że na własne życzenie.
@AdamF_OG: co? ja jak zmieniałem pracę to 3 miesiące szukałem, a mam 5 lat doświadczenia na karku. mam znajomych co pół roku szukali i nadal nie znaleźli. fora i linkedin są pełne historii, gdzie wymiatacze szukają miesiącami pracy, czasem przez rok i niczego nie mogą znaleźć. w 2 tygodnie to nawet jednej
- 3
Poznałem gościa, który pracuje w IT od 5 lat (+3 lata stażu w zawodzie podczas studiów) i teraz wyrabia 24k zł miesięcznie. Zapytałem jak widzi swoją przyszłość za kolejne 5 lat? Odpowiedział, że w ciągu 5 lat zamierza osiągnąć pułap 40k - 50k.
Tak więc, jak nie wiecie na jaki kierunek studiów pójść, po studiach informatycznych perspektywy są nadal niezłe. Można wręcz powiedzieć - niebo jest limitem.
#informatyka #studia
Tak więc, jak nie wiecie na jaki kierunek studiów pójść, po studiach informatycznych perspektywy są nadal niezłe. Można wręcz powiedzieć - niebo jest limitem.
#informatyka #studia
@AdamF_OG: Prima aprilis już był

































#afera #lekarz100k #programista15k #programista25k #programista30k #programista50k #programowanie
@WypadlemZKajaka:
Tak było byłem tym bólem.