Wpis z mikrobloga

Dziś nowa historia z dalszych poszukiwań pracy jako #testowanieoprogramowania

Nie zrażając się poprzednimi niepowodzeniami szukałem dalej swojego miejsca do pracy. Znalazłem nieduza firemke z Poznania, gwarantowali full-remote oczywiście. Stawka proponowana na obecny czas była dobra. Przyjmijmy ze widełki wynosiły od 10 do 20 tysięcy na b2b. Uwaga nie jest to prawdziwa wartosc tylko przykład dla lepszego zobrazowania całej dosyć zabawnej sytuacji. Proszę nie piszcie mi ze to dużo/mało itp.

Pani z HR po zapytaniu ile chciałbym zarabiać usłyszała ode mnie ze 20k, ale zgodzę się na 19k. Pani przyjęła i szliśmy dalej w proces rekrutacji. Po przejściu wszystkich etapów dostałem info ze w ciągu tygodnia dadzą mi znać. I faktycznie po 8 dniach dostałem telefon. Pani była bardzo szczęśliwa ze może przekazać mi informacje ze przeszedłem pomyślnie rekrutacje. Mówię ze spoko, również się ciesze, a jaka jest propozycja stawki?. „Yyy no na mailu masz całe info, spojrz i napisz mi odpowiedz czy zgadzasz się na te warunki”. Otwieram otrzymanego maila a tam jak byk jest, ze proponują mi 11,5k na b2b (chciałem 19) ( _)
Dziwne ze pani nie mogła mi po prostu powiedzieć tego wprost. W każdym razie odpisałem ze niestety oczekiwana finansowe jak wspominałem na początku są zupełnie inne i nawet nie ma miejsca do negocjacji. Pani odpisała krótko ze ok pozdro z fartem wiec chyba wiedziała ze jest dużo mniej niż ja krzyczałem xD.

Bonus dla wytrwałych.
Po równym roku od odrzucenia tej oferty dostaje automatycznego maila z informacja ze ta firma znowu szuka testera i może jestem zainteresowany bo teraz wzrosły widełki i wynoszą od 10 do 20k czyli tyle samo co wcześniej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Domyślam się ze ktoś nie podumał i wklepał w gotowy szablon mailowy stawkę która wcale nie wzrosła.
Nie skorzystałem.

Prace po paru miechach w końcu znalazłem na zagranicą, full #homeoffice w JS z cypressem, playwrightem itp, polecam ten stan.
Do widzenia

#programista15k #pracait #rekrutacja
  • 18
  • Odpowiedz
@bb89: jak się pierwszy raz spotkałem z taką sytuacją, to od wtedy zawsze dodaję na samym początku rekrutacji, że stawka nie podlega negocjacjom i w ew. razie prób firma straci tylko swój cenny czas. Od tego momentu, nie zdarzył mi się więcej taki numer przy rekrutacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@devopsiarz: a mi się zdarzyło. Rekruter wepchnął mnie na rekrutacje. Klient i straciliśmy czas na proces a na koniec rekruter negocjował żeby wartości się spotkały.
  • Odpowiedz
@bb89: bo to są właśnie polskie januszexy, szukają jak najtaniej i myśla że w końcu znajdą barana który się zgodzi albo ugnie pracować za niższą stawkę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bb89: jak za granicą to na pewno nie #homeoffice bo tylko Polacy, którzy nie znają angielskiego, tak mówią.

Home Office to może być:
- brytyjski urząd imigracyjny
- nieruchomość mieszkalna wykorzystywana jako biuro przez małą firmę
- pokój w domu albo mieszkaniu przeznaczony do pracy biurowej

Po polsku też mówisz "domowe biuro" zamiast "praca z domu" (work from home) albo "praca zdalna" (remote work)? ( ͡°
  • Odpowiedz
@bb89: Hej, mozesz powiedziec co to za firma Cie zrekrutowala? Akurat szukam tez oferty na prawie taki sam stack dla siebie i tez fajnie by byla za granica :)
  • Odpowiedz
klasyka - gorna granica widełek aby zachecic jak najwiecej osob po czym proponuja dolna granica + 10 - 15%


@przegryw162cm: Któryś już raz słyszę, że to częste zagranie, więc tym bardziej się dziwę, czemu mnie jeszcze nie spotkało. Jak zmieniam pracę, to odpowiadam TYLKO na oferty z widełkami i na pytanie o oczekiwania finansowe odpowiadam górną granicą widełek minus 10-15% w zależności od oferty. Praktycznie zawsze jeśli wynik jest pozytywny, to
  • Odpowiedz
@pop_up: generalnie w pyte, jesli zna sie ograniczenia Cypress oraz jak wlasciwie dziala. Jak ograniczenia przeszkadzaja mozna uzyc wdio albo Playwrighta, expa mialem wczesniej okolo rok z cypressem i pare lat z wdio
  • Odpowiedz
po rozmowie technicznej stwierdzili że max 11.5k mogą Ci zaoferować.


@kacper1302: miałem taką sytuację i powiedzieli wprost że na rozmowie wyszedłem na mida (startowalem na seniora) i taką niższą stawkę mogą zaproponować, ale to było jakieś 25% mniej a nie prawie połowę mniej
  • Odpowiedz