Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko142
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Alinous
Alinous

Alinous

Dołączył 9 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 9078
  • Znaleziska 3990
  • Mikroblog 5088
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 22

342

Rusza budowa Port Polska (CPK)! Budimex wykona fundamenty terminala

Rusza budowa Port Polska (CPK)! Budimex wykona fundamenty terminala

Port Polska (dawniej CPK) wreszcie przechodzi z fazy planów i koncepcji do etapu prac budowlanych. Spółka podpisała z polskim Budimexem umowę na wykonanie prac fundamentowych pod terminal. Ciekawe czy strasząca blokadą inwestycji ekipa Horały i Matysiak zauważy xD

Tumurochir
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 22.06.2026, 10:49:07
  • 102
  • #
    cpk
  • #
    polska
  • #
    lotnictwo
  • #
    podroze
  • #
    inwestycje
  • #
    neuropa
Alinous
Alinous
Alinous 23.06.2026, 14:22:47 via Wykop
  • 4
@niecodziennyszczon: Yyyy, uważam całą inwestycję za dyskusyjną ale gdzie chciałbyś mieć główny hub lotniczy na kraj jak nie mniej więcej w środku i względnie blisko stolicy?
Alinous
Alinous
Alinous 23.06.2026, 18:46:56 via Wykop
  • 0
@niecodziennyszczon: Stolica ma lotnisko, które już nie ma gdzie się rozbudowywać, bo jest w środku miasta. Do tego wieczne protesty bo hałas. Niestety hub w dzisiejszym świecie jest potrzebny, loty długodystansowe nie są i nie będą realizowane bezpośrednio z małych lotnisk (przynajmniej w najbliższym dziesięcioleciu). Do tego dochodzi w jakimś stopniu cargo długodystansowe, które również znowu jest realizowane największymi samolotami albo z pasażerami albo całkowicie dostosowanymi do przewozu jedynie cargo.
Alinous
Alinous
Alinous 23.06.2026, 22:21:08 via Wykop
  • 2
@niecodziennyszczon: No dobra ale akurat portu lotniczego będącego hubem nie da się inaczej rozwiązać niż centralizacją...

2

Jak działa w Krakowie

Jak działa w Krakowie
qentet
z
youtube.com
dodany: 23.06.2026, 07:49:49
  • 3
  • #
    krakow
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    samochody
Alinous
Alinous
Alinous 23.06.2026, 18:50:21 via Wykop
  • 1
@Fikster: No i dobrze. Zabrali SM takie uprawnienia, bo była absolutna patologia radarowa ileś lat temu :)

242

Ogromny przyrost zadłużenia Polski. Prawie 47 mld zł w miesiąc

Ogromny przyrost zadłużenia Polski. Prawie 47 mld zł w miesiąc

Według wstępnych szacunków resortu finansów, zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja 2026 r. wyniosło ok. 2,136 bln zł. W ciągu miesiąca przybyło nam niemal 47 mld zł zobowiązań. Koszty finansowania polskiego długu publicznego pozostają na bardzo wysokim poziomie plasują nas w czołówce UE.

rychu-nalepa
z
zero.pl
dodany: 23.06.2026, 08:20:21
  • 86
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
Alinous
Alinous
Alinous 23.06.2026, 14:17:20 via Wykop
  • 1
@editores: Trochę tak, trochę nie. Przypominam, że podbicie 500 na 800+ to dzieło aktualnie rządzących i to tuż po wyborach. Tak, wydatki na zbrojenia bez głowy i ogarniczeń to głównie PiS, o ukrywaniu długów po funduszach nawet nie wspominam, bo to też się dołożyło.
tomasztomasz1234
tomasztomasz1234
tomasztomasz1234
19.06.2026, 14:54:49
  • 107
- pożyczka dla Polaka zwyczajnego zarabiającego 4k: RRSO tak z 10-15% najtaniej
- pożyczka dla lekarza zarabiającego 50+k: RRSO 2%

#lekarski #lekarz100k #konowalposting #polska #zarobki #finanse #pieniadze #pozyczka #kredyt
tomasztomasz1234 - - pożyczka dla Polaka zwyczajnego zarabiającego 4k: RRSO tak z 10-...

źródło: Screenshot 2026-06-19 at 16.52.04

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Alinous
Alinous
Alinous 19.06.2026, 15:52:59 via Wykop
  • 172
@tomasztomasz1234: Ale wiesz, że tego typu pożyczki z funduszów socjalnych przy zakładach pracy są w różnych zawodach? :D Nie ma to za bardzo nic wspólnego z patologią lekarzy w tym kraju
  • Odpowiedz

457

Nie ma odwrotu. Nowy 15% podatek w ryczałcie uderzy w przedsiębiorców w 2027

Nie ma odwrotu. Nowy 15% podatek w ryczałcie uderzy w przedsiębiorców w 2027

Od 2027 roku część przedsiębiorców i wynajmujących zapłaci nowy 15-proc. podatku. To więcej niż biedni lekarze

FlyinCat
z
ksiegowosc.infor.pl
dodany: 18.06.2026, 11:00:55
  • 134
  • #
    przedsiebiorczosc
  • #
    lekarz100k
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    afera
Alinous
Alinous
Alinous 19.06.2026, 05:46:24 via Wykop
  • 1
@Chris_Karczynski: Na UoP też nie możesz odliczyć kosztów (poza tą śmieszna kwotą, która nie wystarcza nawet na bilet miesięczny )
Alinous
Alinous
Alinous 19.06.2026, 05:48:04 via Wykop
  • 1
@Chris_Karczynski: Ja tylko przypomnę, że VAT to ty tylko przekazujesz, a nie płacisz...
Alinous
Alinous
Alinous 19.06.2026, 15:43:43 via Wykop
  • 0
@Chris_Karczynski: Klient końcowy :)

396

UE chce podatku od nieruchomości zależnego od wartości lokalu.

UE chce podatku od nieruchomości zależnego od wartości lokalu.

Zgodnie z najnowszymi rekomendacjami Rady Unii Europejskiej Polska powinna rozważyć powiązanie podatku od nieruchomości z wartością lokalu. Ministerstwo Finansów nie planuje takich zmian, jednak w Sejmie czeka już projekt Nowej Lewicy uderzający w wielokrotnych właścicieli mieszkań.

epicentrum_chaosu
z
domiporta.pl
dodany: 16.06.2026, 13:26:58
  • 186
  • #
    gospodarka
  • #
    podatki
  • #
    swiat
Alinous
Alinous
Alinous 17.06.2026, 12:09:36 via Wykop
  • 0
@uciuuu: Norwegia ma obowiązek i wdraża wszystkie przepisy UE (za to nie ma prawa głosu w ich sprawie) poza rybołóstwem i wydobyciem ropy i gazu.

322

Praca i odprawa nie dla Polaka. 3M przenosi się do Indii?

Praca i odprawa nie dla Polaka. 3M przenosi się do Indii?

Dotarły sygnały od pracowników wrocławskiego 3M o tym, że koncern próbuje przenieść ich do firmy Genpact, zewnętrznego dostawcy usług outsourcingowych. Jak twierdzą, ma to być sposób na uniknięcie wypłaty odpraw.

Kowal13
z
gazetawroclawska.pl
dodany: 15.06.2026, 14:57:16
  • 58
  • #
    afera
  • #
    wroclaw
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
Alinous
Alinous
Alinous 16.06.2026, 08:05:36 via Wykop
  • 4
@piekarinnio: A podnoszenie minimalnej wiadomo nie wpływa na oczekiwania płacowe wyżej :)

614

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Dawać, czy nie dawać? Napiwek dzieli, ale zbyt niska kwota to obelga

Tresowania społeczeństwa ciąg dalszy. Czas skończyć z tym bzdurnym zwyczajem. Brak podatków, szantaż moralny, przerzucanie kosztów. Tym właśnie są napiwki

MalyKrzys
z
businessinsider.com.pl
dodany: 15.06.2026, 08:21:37
  • 393
  • #
    gastronomia
  • #
    napiwki
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    jedzenie71
Alinous
Alinous
Alinous 15.06.2026, 15:33:39 via Wykop
  • -1
@Immoderate: Zgodziłbym się pewnie gdyby gastro nie odpłynęło z cenami usług...

1325

Pół litra wody z kranu za darmo dla każdego klienta restauracji

Pół litra wody z kranu za darmo dla każdego klienta restauracji

Od 12 sierpnia restauracje, bary i kawiarnie mogą zostać zobowiązane do bezpłatnego podawania klientom do 0,5 litra wody z kranu na osobę

Victor_Manzon
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 29.05.2026, 23:06:35
  • 421
  • #
    polska
  • #
    restauracja
  • #
    jedzzwykopem
  • #
    ekonomia
Alinous
Alinous
Alinous 30.05.2026, 10:22:55 via Wykop
  • 0
@Lufio: A przepraszam potrawy czy "lemoniadę" to robią z butelkowanej? :D

543

System kaucyjny to jeszcze nic. Nowa opłata od śmieci za rogiem. "To jak podatek

System kaucyjny to jeszcze nic. Nowa opłata od śmieci za rogiem. "To jak podatek

Ministerstwo Klimatu szykuje potężną reformę dotyczącą gospodarowania odpadami. Zapewnia, że wzrost cen śmieci ma być minimalny, a skutki praktycznie nieodczuwalne. Coraz więcej pojawia się jednak głosów, że nowe przepisy uderzą w zwykłych obywateli.

rychu-nalepa
z
next.gazeta.pl
dodany: 28.05.2026, 09:36:42
  • 87
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ekologia
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
Alinous
Alinous
Alinous 29.05.2026, 06:29:12 via Wykop
  • 6
@dzialoZaglady: Ale jednocześnie znalazł na składki dla artystów...

1900

Nowy dodatek do Wiedźmina 3 Potwierdzony!!

Nowy dodatek do Wiedźmina 3 Potwierdzony!!

Songs of the Past w 2027

TheFlashes
z
x.com
dodany: 27.05.2026, 09:13:42
  • 341
  • #
    gry
  • #
    wiedzmin
  • #
    konsole
  • #
    wiedzmin3
Alinous
Alinous
Alinous 27.05.2026, 16:32:16 via Wykop
  • 0
@ketrab86: 2028 - zresztą prawdopodobnie dlatego kurs akcji nieco poszedł w dół po tej zapowiedzi
Alinous
Alinous
Alinous 27.05.2026, 16:34:03 via Wykop
  • -3
@x4rgon: Ilu konsumentów używa wersji LTSC?

448

43% prezesów tnie etaty juniorskie. Korporacje wolą AI od pokolenia Z

43% prezesów tnie etaty juniorskie. Korporacje wolą AI od pokolenia Z

Młodzi dorośli wchodzący na rynek pracy zderzają się ze ścianą. CEO preferują zatrudnianie doświadczonych pracowników, żeby ci nadzorowali AI odpowiadające za najprostsze zadania.

wykopowicz_ka
z
gry-online.pl
dodany: 25.05.2026, 17:15:24
  • 213
  • #
    programista15k
  • #
    programista
  • #
    pracait
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    korposwiat
Alinous
Alinous
Alinous 26.05.2026, 14:06:21 via Wykop
  • 23
Modele open source może i są krok do tyłu, ale skutecznie powstrzymają niekontrolowany wzrost ceny tokenów.


@dzbanek123: Narazie to tokeny nadal są subsydiowane, a już jak weźmiesz pod uwagę R&D potrzebne do tego, żeby się pojawiły to się to w ogóle nie spina. Nie ma narazie żadnych przesłanek na rynku mówiących, że ceny tokenów, a tym bardziej subskrypcji będą stać lub spadać, wręcz przeciwnie.

45

Praca w IT. Już 430 tysięcy informatyków w Polsce.

Wbrew sensacyjno-panikarskim doniesieniom o rzekomo masowych zwolnieniach informatyków, liczba specjalistów IT zatrudnionych w Polsce rośnie. W całym kraju jest ich już 430 tys., a w samym Krakowie 65 tys. To wzrost rok do roku o 5 proc.

ponton
z
forsal.pl
dodany: 22.05.2026, 06:18:35
  • 31
  • #
    pracait
  • #
    programowanie
  • #
    krakow
  • #
    polska
Alinous
Alinous
Alinous 23.05.2026, 16:03:42 via Wykop
  • 0
@dziacha: Bo wszystkie aktualne subskrypcję AI, a nawet rozliczenia za tokeny są silnie dotowane i w końcu będzie trzeba podbić ceny, żeby chociaż częściowo to pokryć
Szechlik
Szechlik
18.05.2026, 06:12:38
  • 23
#dziki #bambinizm #warszawa #bekazpodludzi
Nawet nie wiem jak to otagować
Inne komentarze też niczego sobie. Argumenty jak u #psiarze jest jakaś zależność. Jak rządzący mają nie mieć ludzi jako stado idiotów skoro nawet dzik świnia > człowiek.
Szechlik - #dziki #bambinizm #warszawa #bekazpodludzi
Nawet nie wiem jak to otagować
...

źródło: temp_file4289955366663967101

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Alinous
Alinous
Alinous 18.05.2026, 09:16:08 via Wykop
  • 2
@CipakKrulRzycia: Dziki w miastach mają się bardzo dobrze, jest jedzenie, nie ma wrogów. Dlatego jedyna opcja to regularnych odstrzał i redukcja populacji. Inaczej problem będzie tylko wykładniczy narastał, bo przypominam, że dziki mają po 4-10 młodych rocznie.
  • Odpowiedz
Alinous
Alinous
Alinous 18.05.2026, 14:38:59 via Wykop
  • 2
@CipakKrulRzycia: Odławianie i przenoszenie nie rozwiąże problemu, nadal będą się rozmnażać na potęgę i wracać do miasta. O sterylizacji się nie wypowiem, bo nie wiem na ile jest to możliwe (i jak drogie)
  • Odpowiedz

2699

Wszyscy zrzucamy się na pseudoartystów

Wszyscy zrzucamy się na pseudoartystów

Jaś Kapela jest bardzo charakterystycznym artystą. Jego twórczość z pewnością wywołuje emocje. Tylko czy powinniśmy ją opłacać z budżetu? Kapela otrzymał z Ministerstwa Kultury 60 tysięcy złotych, aby tworzyć swoje piosenki i nikt nie pytał w tej sprawie społeczeństwa, z którego kieszeni...

NWASD
z
youtube.com
dodany: 12.05.2026, 16:02:10
  • 366
  • #
    nwasd
  • #
    jaskapela
  • #
    polska
  • #
    internet
Alinous
Alinous
Alinous 13.05.2026, 10:54:43 via Wykop
  • 0
@Miszczu_wszystkiego: Gorzej, miasto buduje stadion i go utrzymuje, a klub płaci tylko za dni meczowe xD

606

NVIDIA: koszt tokenów może przewyższać koszt zwykłej ludzkiej pracy

NVIDIA: koszt tokenów może przewyższać koszt zwykłej ludzkiej pracy

Zwłaszcza polaka zostającego za darmo po godzinach bez proszenia. Możemy spać spokojnie.

PasswordExpired
z
tomshardware.com
dodany: 01.05.2026, 09:51:15
  • 172
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    pracait
  • #
    takaprawda
  • #
    oswiadczenie
Alinous
Alinous
Alinous 02.05.2026, 09:06:54 via Wykop
  • 23
@Plemus: Na razie to jest odwrotnie, tokeny są poniżej kosztów, stąd powoli idą ceny do góry

1058

650 mln zł wynosi w tej chwili "manko" systemu kaucyjnego.

650 mln zł wynosi w tej chwili "manko" systemu kaucyjnego.

To wartość wprowadzonych już do obiegu opakowań, za które kaucja nie została jeszcze zwrócona klientom. Jak tak dalej pójdzie, to zgodnie z procedurami pieniądze wpadną na konto operatorów systemu kaucyjnego. W pierwszych miesiącach zwrócono 28 proc. z łącznej liczby wprowadzonych opakowań.

Zbychu222
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 20.04.2026, 18:47:27
  • 280
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Alinous
Alinous
Alinous 21.04.2026, 11:31:00 via Wykop
  • 1
@othelo: gorzej, nie daninę, a opłatę do prywatnych podmiotów. To nawet nie zasila budżetu państwa...
Zoyav
Zoyav
19.04.2026, 21:47:03
  • 4
zamówiłam pierwszego laptopa w życiu od 2010, we wtorek/środę powinien być

#damskiprzegryw #komputery #laptopy
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Alinous
Alinous
Alinous 20.04.2026, 08:27:16 via Wykop
  • 0
@Zartos_Larpiarz: Zależy ile zapłaciła - jak ta cena dla "studentów" to całkiem spoko, jak pełna to raczej nie był to najlepszy wybór.
  • Odpowiedz
Alinous
Alinous
Alinous 21.04.2026, 11:24:31 via Wykop
  • 0
@Zoyav: To według mnie spoko wybór, szczególnie jak ktoś lubi albo zawsze chciał mieć Apple :) Niech służy
  • Odpowiedz

608

Będzie wiadomo, kto nie segreguje. Od 1 maja worki na śmieci ze specjalnym kodem

Będzie wiadomo, kto nie segreguje. Od 1 maja worki na śmieci ze specjalnym kodem

Od 1 maja rusza pilotażowy system kodowania worków na odpady. System ma służyć przede wszystkim ograniczeniu podrzucania. Dalszy ciąg przenoszenia sortowni pod Masze dachy

mr-Robot
z
portalsamorzadowy.pl
dodany: 17.04.2026, 04:39:54
  • 288
  • #
    segregacjaodpadow
  • #
    ekologia
  • #
    polska
  • #
    smieci
Alinous
Alinous
Alinous 17.04.2026, 14:32:10 via Wykop
  • 0
@LordDarthVader: Z kartą, potwierdzeniem opłaty, swaidectwem z piątej klasy i opinią od proboszcza :) Wszyscy jak tylko mogą aktualnie utrudniają skorzystanie z PSZOKów w wielu gminach.

371

Polski rząd już oficjalnie zaleca trzymanie gotówki w domu

Polski rząd już oficjalnie zaleca trzymanie gotówki w domu

Na przykładzie polskiego społeczeństwa widzimy jak na dłoni, jak zmieniają się nie tylko przyzwyczajenia związane z codz

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 14.04.2026, 07:29:13
  • 131
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    wiadomosci
  • #
    ministerstwofinansow
  • #
    gotowka
Alinous
Alinous
Alinous 14.04.2026, 12:15:26 via Wykop
  • 3
Kup sobie plik biletów na pół roku do przodu w punkcie obsługi pasażera.


@amouranth: Dopóki nie zmienią taryfy i możesz w nagrodę postać w kolejce do ich wymiany na nowe :D
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 23.03.2021

    Komentator
  • Rocznica
    od 04.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 09.01.2017

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking