@wiesiu2: no ja jakos problemu nie mialem z takimi projektami (z reszta aktualnie jestem w takim projekcie poza praca glowna), lapiesz projekt na 4h dziennie na pare miesiecy, nie raz to przerabialem i najlepiej na tym wychodzisz
#anonimowemirkowyznania
Chcę nauczyć się programować, zalety tego zawodu znam - wszędzie nimi "szczują", przed każdym kursem opowiadają tylko same superlatywy, jaka to jest zarąbista profesja.

Chciałbym, żebyście całkowicie bez ściemy napisali jakie są Waszym zdaniem MINUSY pracy w tym zawodzie? Co was wkurza? Z czym musicie się mierzyć, jakie problemy macie w tej pracy? Ból pleców od siedzenia? Głowy? Zmęczone oczy? Coś innego?

Proszę potraktujcie ten wpis na poważnie - chciałbym zrobić
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeden z takich sporych minusów, to gdy dostajesz powiadomienie, że masz jakieś spotkanie i musisz zatrzymać film na netflixie, zwalić się z łóżka, założyć coś na siebie od pasa w górę i usiąść przed kompem.
Oczywiście trzeba też zainwestować trochę w jakieś gierki, żeby nie siedzieć na spotkaniach jak ten debil, tylko sobie w tym czasie w coś zagrać.
Po spotkaniu czasem jest problem, bo możesz zapomnieć co działo się
@AnonimoweMirkoWyznania: z mojej perspektywy monotonia, wypalenie zawodowe, brak poczucia wpływu na projekt. W mojej technologii (.net) większość projektów jest prowadzona przez corpo i różnego rodzaju fintechy i mam szczerze w to wyje..... I do tego jednak ta praca z domu. Mijają miesiące i w pracy nikogo nie poznajesz, patrząc z perspektywy to po prostu siedzisz w domu.

Aha i trzeba cały czas ogarniać nowe stacki i frameworki, co na początku jest
Mirki, niedawno dogadałem zdalną robotę w USA, więc w końcu będę zarabiał w tych mitycznych dolarach. Zastanawiam się nad emigracją i otworzeniem JDG w nowym miejscu zamieszkania.

Chciałbym żeby koszty życia były możliwie najniższe ale też fajnie by było gdyby karetka po mnie przyjechała jak sobie rozwalę głowę o kant biurka. Jakie kraje polecacie?

Myślałem o Czechach i wynajęciu czegoś blisko granicy. Koszty życia podobne (przy obecnej inflacji pewnie niedługo będą nawet
@florenceandthemachine2137: Jedź, najwyżej wrócisz. Sam otworzyłem JDG w polsce teraz, mam zamiar szybko nachapać się kasy i uciec z tego tonącego statku zlepionego z gówna do Czech. Zawsze mi się ten kraj podobał, niby oba kraje podobne ale jednak pod względem mentalnym to przepaść na korzyść Czech :) Powodzenia i gratuluje zdobycia roboty w USA, dla mnie to zawsze niewyobrażalne było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do 20 lutego można zmienić formę opodatkowania w zakresie jednoosobowej działalności gospodarczej. Po wprowadzeniu Nowego Ładu każda osoba prowadząca firmę powinna zweryfikować czy aktualny sposób rozliczania jest dla niej najbardziej korzystny.

Co warto sprawdzić? Stawkę ryczałtu dla Twojego PKD. Porównanie skali podatkowej i podatku liniowego. Skala podatkowa nieco zwiększyła swoją atrakcyjność przez podniesienie kwoty wolnej i progu podatkowego. Jeśli masz mniej zarabiającą żonę/męża i dzieci warto to policzyć z racji na ulgi.
100 Pytań (i Odpowiedzi!) z Rozmów Kwalifikacyjnych Dla Młodszych Programistów C#/.NET (Część 10/10)

Cześć Właśnie pojawił się nowy artykuł na blogu Modest Programmer. Jest to ostatnia część serii artykułów w której analizuję 100 najpopularniejszych pytań (wraz z odpowiedziami) z rozmów kwalifikacyjnych dla Młodszych Programistów C#/.NET. Dzisiejsze pytania będę trochę bardziej zaawansowane, poruszymy kilka bardziej zaawansowanych zagadnień. Zapraszam

Więcej: https://www.modestprogrammer.pl/100-pytan-i-odpowiedzi-z-rozmow-kwalifikacyjnych-dla-mlodszych-programistow-csharp-dotnet-czesc-10-10

#programowanie #programista #nauka #naukaprogramowania #programista15k #csharp #dotnet #informatyka #it #szkolenia
źródło: comment_1642487908pxTnDrbgUqzZHT9ZMqjZ8V.jpg
Raport | Rynek pracy IT | Grudzień 2021 | 6/8

Cześć!

Zapraszam na 6 z 8 publikacji: Rynku Pracy IT, grudzień 2021

Dziś pierwsze statystyki odnośnie WYNAGRODZENIA:
- "W których miastach można najwięcej zarobic?"
- "Ile specjaliści mogą zarobić? (1/2)"

Zapraszam do pobrania!
- "Rynek pracy IT | Grudzień 2021 | 6/8"

Zostały jeszcze dwie publikacje do końca raportu za grudzień, 2021.

Zapraszam na ✨stronę projektu✨, gdzie można dodać
źródło: comment_1642429859znvqSvK0t6U2z7EdFs3kvW.jpg
Miałem właśnie rozmowę na Junior Java Developera, zeszło trochę ponad godzinę, ale kolega techniczny był całkiem miły, mimo że trochę mnie przemaglował pytaniami. Pytania, które dostałem - może przydadzą się komuś:
- Co to jest unchecked exception?
- Po jakiej klasie dziedziczą wszystkie wyjątki?
- Jaki interfejs implementują?
- Do czego służy finally i czy jest obowiązkowa
- co to jest Serializacja?
- Rodzaje fetchowania (fetch lazy, fetch eager)
- w jaki
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@villager: skoro standupy są obowiązkowe to dobrze żeby każdy szanował czas innych.

Gadanie przez 5 min o bzdurach z życia czy rzucenie "refaktoruje kod" są równie bezsensowne i nie dają nic zespołowi
@cotidiemorior: Tak w ogóle bronienie tej "reformy" z pozycji poparcia dla samej idei redystrybucji (chociaż nie wiem czy to akurat twoja postawa), to jest ośmieszanie tej idei. Ten program nie jest finansowany podnoszeniem podatków dla najbogatszych, tylko udupieniem samorządów. Samorządów, które w Polsce odpowiadają za większość usług publicznych.

Będzie jeszcze większe wykluczenie komunikacyjne, jeszcze większe zwalenie zadań państwa na rynek. 50 zł do kiszenie, a w zamian brak usług, co najmocniej
Dzień dobry,
Jako że ostatnio w mojej aplikacji - https://krzys1u.github.io/salario dodałem wysokość zarobków dla Nowego Ładu, zrobiłem sobie też proste porównanie ile tracimy lub też zyskujemy na nowym ładzie w poszczególnych wersjach umowy o pracę.

Arkusz z porównaniem i wykresami dostępny jest tutaj, jak widać raczej wąska grupa tutaj zyskuje.

Na screenie wykres dla zwykłego UoP bez KUP

Jako źródło danych użyty został kalkulator bankiera
#praca #pracait #programowanie #programista15k #zarobki #
źródło: comment_1642376209v3jXntCoS2Bb7en944Sjui.jpg
Czy pracuje ktoś na niepełny etat z własnego wyboru i jest to wasza jedyna praca?

Jestem junior devem. Lubię swoją pracę (przez większość czasu), kosztowało mnie sporo wysiłku, żeby ją zdobyć i chciałbym rozwijać swoje kompetencje, lecz... chciałbym pracować mniej. Na razie nie jest to możliwe z powodu zarobków, ale po wskoczeniu na widełki mida być może stałoby się to realne. Chciałbym pracować maksymalnie 3 dni w tygodniu i co weekend mieć
To już wolę te 8h, bo i tak się przepracuje realnie mniej.


@grayjedi: nie chodzi o to ile pracujesz, a ile spędzasz czasu na faktyczny odpoczynek poza komputerem, to nie to samo co scrollowanie neta podczas pracy.

Jakbyś przeszedł na 6h to te 2h dziennie robią robotę. Jak byłam juniorem to wystarczyło mi, że pracowałam na 7/8 i ta jedna godzina więcej pozwalała mi chociażby przejść się do domu spacerem i
#anonimowemirkowyznania
Mirki podjąłem decyzję, zwalniam się z pracy, nie będę wnikał w szczegóły, ale głównym powodem są niskie zarobki, mój cel na najbliższy czas to zostanie przynajmniej #programista15k a obecnie bliżej mi do #programista5k, zrozumiałem że w obecnej pracy obojętnie na ilość doświadczenia nigdy do tego nie dojdę. Obecnie posiadam ponad 2 lata komercyjnego expa + wiele lat niekomercyjnego (ale podobno ono się nie liczy). I teraz pytanie zwalniać się od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Pytanie do Mirków spod tagu #programowanie #programista15k pracujących na b2b i przechodzących na ryczałt 12% i 8,5%. W jaki sposób chronicie się przed ewentualną kontrolą z US w kontekście rozliczania przychodów na różne stawki ryczałtu? Zamierzam wystawiać zgodnie ze stanem faktycznym część usług jako programowanie a część jako analizy systemowe, testowanie czy projektowanie rozwiązań, które zgodnie z interpretacjami us podlegają pod 8.5 - np https://eureka.mf.gov.pl/informacje/podglad/471545. Problem w tym, że moim jedynym dowodem