Jak odróżnić regulara od seniora na przykładzie @jaca_66 (lub też często jak odróżnić 20-latka od 30-latka)

OK, trafiliście do projektu gdzie, jak w bardzo wielu przypadkach w korpo, nie ma leada, BA ani PO (tzn. może gdzieś tam jest, ale jak zwykle nie ma na nic czasu), a wasz Scrum Master jak to zbyt często bywa nie wie, że to jest jego działka, żeby zadbać o to, aby team mógł pracować (czyli
źródło: comment_1641734229Y7uSGGPri8KUXF1VBWYf5t.jpg
Postanowiłem w końcu (po blisko roku) wybrać nowy fotel do pracy. Pojechałem specjalnie do Warszawy poprzymierzać się do najpopularniejszych modeli w cenie 2000+ zł.

Dzielę się opiniami - choć to raczej wskazówki na co zwrócić uwagę przy testowaniu samemu. Dużo zależy od naszych gabarytów i postawy. Ja mam ok. 60 kg i 179 cm ¯\_(ツ)_/¯. Zacznę od tych co najmniej mi pasowały.

1. Herman Miller (Aeron)
Duże rozczarowanie, bo K&R okazało się
@lol3pdg: o, dzięki! Pomieszałem oznaczenia materiałów (BS / BT / LE) z wersjami (Basic / Elite).

Wydaje mi się, że testowałem Elite, bo raczej była tam regulacja siły oparcia pokrętłem. Zadzwonię w poniedziałek potwierdzić.
#anonimowemirkowyznania
Cześć,
Mam wyzwanie i może znajdzie się tu jakiś Mirek lub Mirabelka chętni pomóc.

Potrzebuję dotrzeć do osób, które prowadzą działalność gospodarczą (w dowolnej formie) i wypełnią ankietę, która potrzebna jest mi na studia.

Temat badania to „Uwarunkowania rodzinne sukcesu przedsiębiorczego-mediacyjna rola obrazu siebie i motywacji osiągnięć", którego głównym celem jest zidentyfikowanie czynników rodzinnych, mogących mieć istotne znaczenie dla sukcesu przedsiębiorstwa.

Projekt realizowany jest przez Narodowe Centrum Nauki i skierowany do
@tojapaweu: Jak ja nie rozumiem takiego wieśniactwa „panie zrób pan za darmo praca na komputrze nie jest taka ciężka przeca a i przyklad to cevałki bydzie pan miał hehe” to jest wręcz obleśne bo z takim tokiem myslenia to każda usługa powinna byc darmowa i #!$%@? XD
Nie wiem co goś próbuje rozkręcić ale minimalizując koszty nie powinien miec prawa nic robić
@niepopularna_opinia: Panowie dzisiaj #!$%@? bo trzeba skończyć projekt. Junior tynkarz, Senior glazurnik i Full Stack budowlaniec idą na drugie piętro. Scrum Master was poinstruuje i przyniesie wiaderka. Jeszcze wieczorem przyjdą stakeholderzy zobaczyć jak idą prace. Później Project Owner sprawdzi czy wszystko zgadza się z legacy i będzie zarządzał Project Backlogiem. Następnie pewnie sprawdzi wszystko Product Owner.
@covid_duck: Ale z czym ty masz problem? Lekarz zatrudniony na kontrakcie, sam płaci ZUS, podziel se to 35 tys przez połowę. I ile według ciebie ma zarabiać chirurg #!$%@?ący 90 h tygodniowo z dyżurami i nadgodzinami (bierzemy skrajny przypadek - najlepiej zarabiający)? Stawka wolnorynkowa takiego specjalisty potrafi wynosić milion dolarów rocznie w USA, wyobraź sobie, że to nie są łatwe rzeczy, takich ludzi jest mało, i nie mają oni obowiązku pracować
#anonimowemirkowyznania

Pijcie ze mną kompot. Robię krótkie #chwalesie ale kiedyś opiszę to szerzej

10 lat temu porzuciłem ścieżkę do #programista15k i rozpocząłem w piwnicy przygodę z #wlasnafirma

Bez znajomości, bez wtyków, bez bogatych rodziców

Sam od zera

Bez kredytów, bez leasingów, bez zobowiązań - na luzie

#firma w Polsce, dla klientów z Polski

Dziś kolejny raz zamykam rok z dochodem ponad 1 mln zł

Życzę Wam wszystkim owocnej i satysfakcjonującej pracy

#
źródło: comment_1641569453h1Lho4107DgWJdVeQn6DMd.jpg
Pamiętacie jak jeszcze 3 lata temu 20k na fakturze to było marzenie i to niełatwe do spełnienia?
W tym czasie większość ogarniętych osób już przekroczyła ten próg, a grupy na fb zmieniły wymogi z "widełki zawierają 20k" na "dolne widełki powyżej 20k".
COVID tylko przyspieszył cały proces, bo masa firm, która bezsensownie obawiała się pracy zdalnej została zmuszona do niej i odkryli, że to działa i czasami wręcz są lepsze efekty niż
@Gennwat: Wiadomo, ze najlepsza i najnowsza technologia jest robiona w Kalifornii, nie da się ukryć. Najlepszych studentów tez wytwarza ameryczka. Ale crudow i prostych aplikacji powstaje zawsze najwiecej, nowsze tego będzie tez najwiecej.
Do każdej „nowoczesnej i skomplikowanej” aplikacji powstaje 5 razy więcej crudow i „badziewia”. Tesla ma system do automatycznej jazdy, ale ma tez system do ewidencji samochodów, gierki w samochodzie, integracje ze spotifajem, aplikacje do przeglądania zapisu z kamerek.
Poleci ktoś dobrą księgową dla #programista15k ?

Pytam swoją o ryczałt czy mogę mieć w tym roku no bo 12% jest niby dla programistów. Ta mi wysłała maila z definicją, którą słowo w słowo(!) skopiowała ze stronki https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/ xDD
I na końcu maila dodała, że w razie wątpliwości, żebym skontaktował z doradcą podatkowym XD

Czy ktoś z was korzystał z usług Pani z https://podatkiprogramisty.pl/ ?
Albo z tego nowego Mentzen+ ?

Albo
źródło: comment_1641545646zScDu6PoLMQt1maiWKBrFK.jpg
Raport | Rynek pracy IT | Grudzień 2021 (3)

Część Wam!
Dzisiaj krótko. Publikuję kolejną stronę raportu.

Zapraszam do pobrania!
"Jakich specjalistów poszukują firmy? (1/2)"

#rynekpracyitraporth5 <-- tag do obserwowania lub czarnolisto
Do poniedziałku!

trzymajcie się! ヘ( ^o^)ノ\(^_^ )
ps jeśli chciałbyś otrzymać jakieś statystyki na życzenie pisz smiało w komentarzu lub bezpośrednio na priva oraz zachęcam do instalacji roszerzenia do najlepszego serwisu z ogłoszeniami pracy w IT: JustJoin.IT
@teddybear69: Przecież dostałeś dobrą stawkę jak na pierwsza prace - 4.5k netto UOP czyli ekwiwalent 9k na zleceniu. Jako student jesteś ubezpieczony z uczelni (czy nawet od rodziców…? nie jestem pewny), wiec w czym problem? Jeśli bardzo chcesz płacić więcej podatków to poproś o UOP. Co innego gdyby zamiast 9k uop proponowali tyle na zleceniu, wtedy rozumiałbym oburzenie
@jacas: ja tam widzę raptem 15 minut daily, potem 3 spotkania związane ze scrumem, które są co dwa tygodnie, bo może jeszcze nie doszło do ciebie, ale ktoś płaci za tę pracę i ma swoje priorytety, co ma być robione i na kiedy i chciałby, żeby wszyscy rozumieli co jest do zrobienia i chciałby też wiedzieć co przez te dwa tygodnie zrobiliście. Poza tym widzę spotkania opcjonalne, więc jak jesteś asocjalny
Dzisiejszego dnia wpada kilka ofert z kategorii #java, dla chętnych na wyjazd do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Full Stack Java/Kotlin Engineer (EU / EFTA only) | Rivero AG 
[Zürich] [90’000 - 100’000 CHF] [Senior] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Rivero-AG-Full-Stack-JavaKotlin-Engineer-EU--EFTA-only

Scala Backend
źródło: comment_1641467613BuwUIhnqFRzyIZdeKOUdjK.jpg
Mirki, powiedzcie mi, ja jestem taki słaby czy zadanie trudne? #zalesie #programowanie #programista15k
Znalazłem ogłoszenie o pracę z Javą w #warszawa . Junior, doświadczenie 0-1 rok, 5000-6000 brutto.
Dostaję do zrobienia zadanie z opisem na 8 stron a4, multiserwis w #spring , kazdy komponent REST osobno w kontenerze #docker , najlepiej w #kubernetes kazdy komponent ma osobną schemę w bazie danych. Dane z jednego komponentu są w relacji OneToMany i ManyToOne z
Z ciekawości... co jak rząd "odetnie" internet? Zakładam, że jest to zmuszenie operatorów do wyłączenia swojej infrastruktury. Można to jakoś obejść? Ludzie mogą się jakoś na to przygotować?

Mój jedyny pomysł to internet mobilny u zagranicznych operatorów (o ile sieć komórkowa w kraju też nie padnie).

#kazachstan #it #programista15k #siecikomputerowe #siecikomorkowe #sieci #informatyka #elektronika
Z końcem grudnia podziękowaliśmy za współpracę seniorowi z ~20letnim stażem. Ogólnie człowiek okazał się bardzo słaby. Dziś na LinkedIn zobaczyłem, że zaczął pracę na stanowisku Solution Architect ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jako zespół oceniliśmy, że jego umiejętności są gdzieś w okolicach mida, był kompletnie nie zaangażowany, ogólnie wniósł do projektu więcej szkody niż pożytku. Co nieco o perypetiach z nim można przeczytać tutaj https://www.wykop.pl/wpis/62293441/#comment-220676301

Uważam, że coś
@mtosny: Potwierdzam. Ludzie z 10-20 letnim doświadczeniem mogą okazać się niezłym trapem. Mam takiego jednego w pracy. Chłop jak zaczynaliśmy projekt to klepał gettery/settery ręcznie gdzie w C# robimy sobie { get; set; } czy jakieś inne modyfikatory wedle potrzeb i wsio.

To jaki syf on odwala to głowa mała, testów nie pisze bo mu się chyba nie chce, na daily nie słucha, a potem wypytuje innych co było ustalone i
Jestem na UoP, pracuje dla szwedzkej firmy XYZ która ma w Polsce swój "oddział' zarejestrowany jako XYZ Poland sp z o.o.
Chciałbym założyć JDG, ryczałt i mały ZUS. Wiem, że nie mogę fakturować firmy XYZ Poland sp z o.o. ale czy mogę fakturować XYZ AB z siedzibą w Szwecji? Czy to przejdzie? Nazwa jest dokładnie taka sama, różnią się jedynie Poland sp z o.o. vs AB. Miał ktoś podobnie u siebie w
HRowcy czy wy jesteście normalni!? xD 2 lata świetnej pracy w małym startupie bez hierarchi, hru i managementu jako takiego, super progres, sielanka. Parę miesiecy temu dowiedzieliśmy się że kupuje nas duże korpo. Od 1 stycznia oficjalne już jesteśmy częścią korpo i wdrażają nam wszystkie procesy. Oczywiście 40% produktywnego czasu to meetingi xD Jednym z procesów, jest performance reviev w takiej postaci że mamy co miesiąc wystawiać sobie oceny jak w szkole