Wpis z mikrobloga

@thepjoter:

serio przy rosnących stopach i inflacji chcesz brać kredyt?


czemu nie? czekając na lepsze czasy zdąży umrzeć...

przyjmując planowany czas ustabilizowania inflacji i podwajając go wyjdzie z 4lata, bo pewnie im nie wyjdzie... to co teraz człowiek ma czekać 4 albo więcej lat, aż przyjdzie ponownie sielanka zerowych stóp procentowych?

OP jest przedsiębiorczy, pracuje w IT, pewnie jako programista, z każdym rokiem będzie zarabiał coraz więcej, klasa wyższa, jak stać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nick230: ale stopy procentowe działa tak że masz oddać określoną wartość a nie ilość kasy. Biorąc pół miliona kredytu przy wysokich stopach okaże się za za 5 lat te pół miliona będzie warte tyle co dziś 300tys. Odsetki rekompensują pożyczkodawcy utratę wartości kapitału.
@villager: no tak, co miesiac zostaje dużo kasy to co mam z tym zrobić, stopy in ak wciąż są bardzo niskie w porownaniu np do 10 czy 20 lat wstecz. Jakbym bral kredyt pod kurek to może bylbym sie, ale jak i tak kupa kasy zostaje to trzeba coś z tym zrobić.
Ja podjąłem decyzje o przejściu na ryczałt i myślę, że banki się dostosują


@nick230: dzwoniłem do mojego doradcy kredytowego i on zasugerował żeby na ryczałt nie przechodzić. Być może za parę miesięcy banki się dostosują, ale stwierdziłem że kredyt biorę najszybciej jak się będzie dało i nie mogę czekać.