Pozdrawiam administratorów oraz #programista15k za rogale w #wykop. Ktoś tu zamawiał budzenie z rana do serwerowni? Certyfikacik wam wygasł i przeglądarki wariują
Edycja : o i dodawanie obrazów do wpisów tez padło XD
Edycja2 dopisywanie pozostałych tagów także, bo znak nowej linii psuje formatowanie wpisu XD #heheszki #programowanie #webdev #moderacjacontent #fail
źródło: comment_1643413767tQSWr5WIET3SIoBfD1lWIE.jpg
Kilka lat temu napisałem komentarz na #gowork o firmie w której pracowałem. W sumie opinia był pochlebna z tym że zaznaczyłem że firma nie korzysta z pewnego narzędzia.

Dziś dowiedziałem się że z wiarygodnego źródła że od tamtego czasu odeszło od nich kilku klientów.

Okazuje się, że bardzo nie spodobało się im to że firma zajmująca się oprogramowaniem nie korzysta z pewnego mało znanego programu. Co ciekawe jeszcze bardziej nie spodobało się
źródło: comment_1643405749o0OiMZg2TtTuvXKBSnC8vB.jpg
Tak się zastanawiam kiedy do tych polskich 'software housów' aka JanuszSoftów dojdzie, że stawki na rynku już odjechały (zwłaszcza w dobie bardziej rozpowszechnionej pracy zdalnej) i 10-14k dla mida (FullStacka - React+Node, Angular+Java etc.) na B2B było modne tak z 4 lata temu jak nie dalej i teraz trzeba za kogoś w miarę ogarnietego na poziomie mid wykładać 18-20k (o seniorze już nie wspomnę)? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Cześć, przygotowałem kolejne porównanie zdolności kredytowej w przypadku ryczałtu ewidencjonowanego i podatku liniowego.

Obliczenia dotyczą działalności gospodarczej prowadzonej w niezmienionej formie opodatkowania w roku 2020, 2021 i 2022. Założono jedną osobę w gospodarstwie domowym, 20% wkładu własnego i brak jakichkolwiek zobowiązań. Inaczej niż przy poprzednim porównaniu założono brak kosztów prowadzenia działalności (poprzednio 1000 zł miesięcznie) poza składką na ubezpieczenie społeczne w wysokości 992 zł.

Zmiana formy opodatkowania z zasad ogólnych lub podatku
źródło: comment_1643377690uLZ5qqU5vEU8YyOxk4nOJh.jpg
Hej Wszystkim! Przygotowaliśmy dla Was kilka ofert pracy z kategorii #backend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdalnie
Mid Magento Backend Developer | Strix | 12-16k
https://crossweb.pl/job/Opbya
Senior Magento Backend Developer | Strix | 17-21k
https://crossweb.pl/job/2iwsd
C++ / Python Developer (R&D) | EXATEL | 12-17k
https://crossweb.pl/job/4AQPy
JAVA Developer (R&D) | EXATEL | 12-17k
https://crossweb.pl/job/TKtwV
Magento Backend Developer | Strix | 17-21k
https://crossweb.pl/job/q92uV
Java Developer | Empik S.A. | 12-15k
https://crossweb.pl/job/8s6zq
źródło: comment_1643377785YgjpCveDgDPiyLXdm8L7X2.jpg
Nie widzę dla siebie żadnej przyszłości, totalny brak perspektyw. Nie jestem z bogatej rodziny, inteligentny żeby być #programista15k czy coś w tym rodzaju też nie jestem, wiec szanse na duże pieniadze są niemal zerowe. Gdybym sie urodził w takiej Kolumbii czy Meksyku to mógłbym chociaż dołączyć do jakiegoś kartelu. Miałbym pieniądze, kobiety i wpływy. Przy odrobinie szczęścia może udałoby się awansować w hierarchii i być grubą rybą. Racja duża szansa że po
Siema Mirki i Mirabelki, jestem programistą i przez wiele lat prowadziłem w Polsce i we Francji tradycyjny software house.

W tym roku postanowiłem przenieść się do Doliny Krzemowej i spróbować pozyskać inwestowanie od tutejszych inwestorów na jeden z moich pomysłów.

Pomyślałem, aby publicznie dokumentować moje poczynania w tym zakresie; albo bezpośrednio na Wykop, albo w postaci, krótkich filmów na kanale YouTube: byłaby to praca nad projektem i bieżący progres, spotkania z potencjalnymi
źródło: comment_1643355637m2zlPJsWHsJLjHopqerpBQ.jpg
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
Hej, pytanko do #programista15k

Nie chciałby mi jakiś dobry człowiek postawić prostej strony na jakimś WordPressie w zamian za to, że rozpromuję zleceniobiorcę?

Mam duzo znajomych chętnych na stronę więc mogłabym im polecić kogo trzeba więc na pewno nikt by nie był stratny.

Wiem, że jak ktoś ogarnia temat to to zajmie sekundy, bo to nie żaden sklep tylko parę zakładek ze zdjęciami - grafiki i wszystko już mam.
Mam wybrany też
Dzisiaj kolejna rozmowa, poszło trochę gorzej. Pytania następujące:

- Typy proste i referencyjne
- Polimorfizm (pan rekruter wyglądał na usatysfakcjonowanego gdy wspomniałem o przeciążaniu xd)
- Różnica między Autowired a Inject
- Jak działa Dependency Injection
- Adnotacje (czy możemy tworzyć customowe, czy przekazują jakieś parametry, jak działają)
- Pytanie o stos i stertę
- Przy okazji sterty pytanie o działanie Garbage Collector
- Czym jest Hibernate
- Co to encja? Jaka
Słuchajcie, słuchajcie, szanowni użytkownicy potężnego portalu Wypok.pl!

Na rozkaz wielmożnego działacza społecznego Pana Jurka Owsiaka, ogłasza się, co następuje...

No dobra, może z nieco mniejszym patosem ( ͡° ͜ʖ ͡°) 30 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy coraz bliżej, dlatego czujemy się zobowiązani, aby coś z tej okazji zmalować.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że prócz porządku w dokumentacji, świat IT ceni sobie przestrzeń dookoła swojego miejsca pracy. Regulowane biurko,
źródło: comment_1643291943oIW5AUFsrAXB5MfSRyARI3.jpg
#pracbaza #pracait #programista15k #zalesie

Zawsze się stresuję #!$%@? z roboty ludzi - jeden prawie płakał, kolejny też po czym sam mu załatwiałem inną robotę xD - zatrudnianie juniorów i pseudomidów mnie wykańcza. Zastanawiam się czy nie wysłać mu po prostu maila jak w jakimś januszexie aby się pakował. Koleś ma rodzinę, którą utrzymuje i w sumie jest spoko, oprócz tego że nie nadaje się do tej pracy. Jakieś inne rady ?
@DildoShwaggins: Moze zamiast odkladac to na ostatnia chwile daj tym ludziom czas. Wez na rozmowe, powiedz o co biega. Popros albo o podniesienie skillsow albo o poszukanie innej pracki. Generelanie przeciez widac z Twojego wpisu ze dobry z Ciebie Mireczek. Swiata nie zbawisz sam, wiadomo. Ale mozesz dac im czas albo wlasnie pomoc inaczej. Tak jak zreszta to juz zrobiles.
Dzisiejszego dnia wpada nieco ofert #pracazdalna, wprost ze #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

QA & Release Management Lead | SpotMe
[Lausanne] [105’000 - 135’000 CHF] [Lead] [Full-Time] [English] [Remote]
https://swissdevjobs.ch/jobs/SpotMe-QA--Release-Management-Lead

Site Reliability Engineer - Terraform | SpotMe 
[Lausanne] [95’000 -
źródło: comment_1643277751gAjlc5c8XiLnggCVtCorbw.jpg