Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
voot

voot

Dołączył 10 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12604
  • Znaleziska 9596
  • Mikroblog 3008
  • Obserwujący 11
  • Obserwowane 26
Hole_to_another_universe
Hole_to_another_universe
4 godz. i 34 min temu
  • 200
Nie rozumiem fenomen tego Edwarda warchockiego. Przecież to jest k---a jakieś totalne bezbectwo xD #edwardwarchocki #heheszki #niewiemjaktootagowac
Holetoanother_universe - Nie rozumiem fenomen tego Edwarda warchockiego. Przecież to ...

źródło: 39197fc2d0be4d2bb469112b5775afe7

Pobierz
  • 54
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

voot
voot przed chwilą via Wykop
  • 0
Nie rozumiem fenomen tego Edwarda warchockiego


@Hole_to_another_universe: jaki tu fenomen? Ktoś sobie kupił robota, nagrywa filmiki i tyle :D, przecież dzisiaj każdy może sobie nagrywać i publikować co chce, to nie te czasy, że była tylko TV, i Ty możesz dzisiaj wziąć smartfona, zacząć coś nagrywać i publikować, nie będzie to żaden fenomen, będziesz po prostu kolejnym z dziesiątek milionów twórców filmów :)
  • Odpowiedz
atencjon
atencjon
12 godz. i 59 min temu
  • 57
nsfw
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

voot
voot 7 min temu via Wykop
  • 0
@atencjon: a to dlatego nie miałem powiadomień że ktoś mi tam odpowiedział... już się zdziwiłem, że nikt się przez tak długi czas nie zesrał pod moim komentarzem, :D
  • Odpowiedz

48

Ze świata: zwolnienia w Oracle. 21 tys. osób straciło pracę przez AI

Ze świata: zwolnienia w Oracle. 21 tys. osób straciło pracę przez AI

Oracle, jeden z największych dostawców oprogramowania i usług chmurowych na świecie, zmniejszył zatrudnienie o około 21 tys. osób w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Firma tłumaczy decyzję rozwojem sztucznej inteligencji i rozbudową infrastruktury dla nowych usług.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 24.06.2026, 12:58:34
  • 18
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
  • #
    swiat
  • #
    informatyka
voot
voot 10 godz. i 51 min temu via Wykop
  • 1
ta, przez AI, niech pokażą co konkretnie im daje to AI w sensie produktowym, bo takie redukcje moglyby być uzasadnione tylko jakby mieli wlasny rewolucyjny model, bo te na rynku to moga juniorow zastępować co najwyżej


@MinisterPrawdy: gdzieś czytałem że najwięcej z powodu AI pozwalniali pracowników wsparcia technicznego i obsługi klienta, zastąpienie chatbotami i automatami diagnostycznymi pozwoliło na mocną redukcję etatów. Oprócz tego poszło trochę ze średniego szczebla zarządzania, bo

365

Ciężarówka podczas cofania najechała na rowerzystę. Nie żyje 36-latek

Ciężarówka podczas cofania najechała na rowerzystę. Nie żyje 36-latek

W Długokątach Małych w powiecie żyrardowskim kierowca cofając ciężarówką przejechał 36-latka w biały dzień.

siedzewrobo
z
miejskireporter.pl
dodany: przedwczoraj, 22:17:38
  • 168
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    prawojazdy
  • #
    rower
  • #
    rowery
voot
voot 20 godz. i 1 min temu via Wykop
  • -10
@Dol_Guldur: ...to kierowca powinien zakładać, że może być tam pieszy, którego nie widzi


@Luvac: widziałeś jak jeżdżą kierowcy? Przyjrzyj się kiedyś na ruch drogowy w jakimś polskim mieście, tu prawie każdy kierowca samochodu łamie przepisy, a jak ktoś jeździ zgodnie z przepisami, to na niego trąbią. Nie możesz liczyć na to, że kierowca używa mózgu podczas jazdy. Ja w ruchu drogowym zawsze zakładam, że inni kierowcy to bezmózgi

1316

Policja zatrzymuje karetkę na sygnale, żeby polityk mógł przejechać.

Podczas konferencji na rzecz odbudowy Ukrainy w Gdańsku policja zatrzymała karetkę na sygnale wiozącą chorego do szpitala, żeby jakiś polityk mógł przejechać.

SympatycznyWiewior
z
trojmiasto.pl
dodany: wczoraj, 07:02:43
  • 134
  • #
    afera
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    ciekawostki
voot
voot 21 godz. i 19 min temu via Wykop
  • 0
Tam nie ma grupy lekarzy którzy czekają gotowi na przyjęcie pacjenta


@Adam909: zależy od przypadku, moja teściowa trafiła prosto z karetki na stół operacyjny, szpital został poinformowany, żeby się szykowali jeszcze zanim z nią wyjechali z domu i czekali na nią lekarze oraz gotowa sala. I tak to zawsze wygląda, gdy jest zagrożenie życia, karetka wtedy nie jedzie na ślepo do pierwszego lepszego szpitala, tylko informują wcześniej że będą.
Inna
voot
voot 20 godz. i 9 min temu via Wykop
  • 0
@Adam909: Nasz system ochrony zdrowia jest dość specyficzny, bo działa on dobrze, jeśli chodzi o ratowanie życia, mamy sprzęt, jest wykształcony i doświadczony personel, są lekarze, pielęgniarki i ratownicy bardzo ogarnięci i zaangażowani i jest wielu takich, na których naprawdę możesz liczyć. Jednak w praktyce, te specjalizacje ratujące życie, to są te najsłabiej opłacane, gdzie idą lekarze bez znajomości, albo ci z misją. Na chirurgię dostanie się każdy, limity są

785

Modelki biorą za koncert nawet ponad 89 tysięcy złotych

Modelki biorą za koncert nawet ponad 89 tysięcy złotych

Z naszych podatków. Takie pieniądze za możliwość zobaczenia jak trzy skąpo ubrane dziewuchy kręcą tyłkami oraz usłyszenia jak wyją do autotune

dickkick
z
x.com
dodany: 24.06.2026, 17:43:28
  • 342
  • #
    modelki
voot
voot przedwczoraj, 10:12:36 via Wykop
  • -1
Wolałbyś Martyniuka? :D Ludzie przecież to koncert, a nie filharmonia, tam masz iść się bawić, tańczyć, skakać, krzyczeć, śpiewać razem z muzykami, muzyka popularna ma zapewnić dobrą zabawę. A co do autotune, w muzyce rozrywkowej jest on wykorzystywany jak instrument muzyczny, do nadania charakterystycznego brzmienia i przestrzennego klimatu, korekcja dźwięku to sprawa drugorzędna.
Zdaję sobie sprawę, że są ludzie, którzy krytykują wszelką elektronikę na koncertach, żadnych autotune, melodyne, gitar elektrycznych, keyboardów itd.,
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

voot
voot przedwczoraj, 12:22:42 via Wykop
  • 1
@Ozon2000: @dickkick ja osobiście też tak uważam, dlatego od koncertów wolę kluby, no ale wyobraź sobie, że są ludzie, którzy chodzą koncerty, jest ich nawet więcej niż tych, którzy chodzą do filharmonii :), popatrz np. jakie tłumy miała zawsze metallica, ludzie chodzą aby zobaczyć swoich ulubionych muzyków na żywo.
voot
voot przedwczoraj, 12:47:17 via Wykop
  • 0
@dickkick: Metallica używa autotune, tzn. z tego co kojarzę to nie konkretnie Auto-Tune od Antares tylko Melodyne od Celemony, ale dla ludzi nie w temacie to i tak jest jedno i to samo :). Nadal jednak nie jest to żaden argument przeciwko koncertom

569

Psy goniły dziecko w Brennej. Zostały otrute. Wyrok w głośnej sprawie

Psy goniły dziecko w Brennej. Zostały otrute. Wyrok w głośnej sprawie

Sąd Rejonowy w Cieszynie ogłosił wyrok w sprawie Damiana D. oskarżonego za podanie psom sąsiadów trutki na ślimaki w Brennej.

ken-wawa
z
o2.pl
dodany: 23.06.2026, 16:24:51
  • 239
  • #
    wiadomosci
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    prawo
  • #
    informacje
voot
voot 24.06.2026, 11:24:08 via Wykop
  • 60
Pamiętam gdy chodziłem do podstawówki, to mieliśmy taki problem, przechodziliśmy koło domu, gdzie z podwórka wybiegały 3 niewielkie psy i atakowały ludzi. Nie było wtedy tak dużo samochodów, rodzice pracowali, więc nie mogli nas odprowadzać, więc zbieraliśmy się w kilka osób, które chodziły tamtędy do szkoły i tak grupą szliśmy, próbując te psy jakoś odganiać. Rodzice chodzili do tych ludzi, aby pilnowali psów, to mieli wywalone, policja też miała wywalone, przecież to
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

voot
voot 24.06.2026, 12:40:19 via Wykop
  • 0
@puretech: No też nie wiem z jakiej racji masz płacić, co do tego gdzie idą te pieniądze to też zapewne wałki na tym robią. Nie popieram takich opłat, pytam tylko czy faktycznie jest to dla ludzi aż taki problem, bo jest o tym głośniej niż o wielu innych problemach, które nasz dotyczą, a o których raczej się nie mówi.
voot
voot przedwczoraj, 10:23:19 via Wykop
  • 1
@tosemja: No mogę, a co chcesz wiedzieć? Właściciel tych psów mieszkał z żoną i pięciorgiem dzieci. Wiem, że był w więzieniu, nie wiem za co siedział, pamiętam jak wyszedł. Znam jego córkę, chodziła ze mną do szkoły i wiem, że nie pracował ani on, ani jego żona. Razem z bratem trudnili się kradzieżami, handlowali na lewo przez chwilę drewnem, przez chwilę materiałami budowlanymi, przez chwilę częściami samochodowymi, później jak pisałem
kankes
kankes
kankes
24.06.2026, 06:39:48
  • 3106
Właśnie dotarła informacja do mojej pracy, że zwolniony dyscyplinarnie dwa lata kolega za rzekome molestowanie koleżanki jest niewinny. Koleżanka z borderem pomówiła go, bo nie zwracał na nią uwagi. Dostał zwolnienie, ona sama odeszła po pół roku. Sąd przez prawie 2 lata badał sprawę i w poniedziałek ogłosił wyrok całkowicie korzystny dla niego. Pracodawca (korpo) trzęsie gaciami bo wpłynął pozew cywilny od prawnika kolegi, poza żądaniem zadośćuczynienia finansowego jest pijarowo bolesne żądanie
  • 109
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

voot
voot 24.06.2026, 08:40:15 via Wykop
  • 205
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
voot
voot 24.06.2026, 22:07:43 via Wykop
  • 0
No i na cholerę ta historia co ma wspólnego? Dziewczyna go broniła nie pomawiała


@krolowa_lodu: historia pokazuje nierówne traktowanie ludzi ze względu na płeć. Skoro oskarżony był facet, to wszyscy z góry założyli, że jest winny, nawet gdy (nie)poszkodowana go broniła, to wszyscy wiedzieli lepiej, bo skoro facet, to na pewno g--------l.
  • Odpowiedz

450

Okazało się, że dwa miesiące po porodzie matka chodzi z łożyskiem...

Okazało się, że dwa miesiące po porodzie matka chodzi z łożyskiem...

Poprzez cesarskie cięcie urodziła bliźniaki, ale jej stan po porodzie wcale się nie poprawił. Podczas badania USG okazało się, że w macicy wciąż znajduje się łożysko. Pani Joanna w szpitalu na Winiarach przeszła zabieg łyżeczkowania, lecz dalej nie doszła do zdrowia.

Samulej
z
portalplock.pl
dodany: 24.06.2026, 14:48:23
  • 60
  • #
    plock
  • #
    lekarze
  • #
    afera
  • #
    macierzynstwo
  • #
    skandal
  • #
    wydarzenia
voot
voot 24.06.2026, 21:59:07 via Wykop
  • 2
W Polsce lekarze nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, to powinno się zmienić. Dzisiaj lekarze ponoszą odpowiedzialność jedynie w teorii, w praktyce nie da się im postawić zarzutów. Podobnie miała moja teściowa, wezwała karetkę, podejrzenie zawału, przyjechała załoga z lekarzem, stwierdził, że nic jej nie jest, to nerwobóle, podał jej jakiś lek, wypisał receptę i zostawił w domu. Ból nie ustępował, więc rano sąsiadka zwiozła ją do kardiologa prywatnie. Ten od razu wezwał karetkę,
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

777

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Napoje 1,5l mogą kosztować ponad 10 zł. Rząd wraca z podwyżką opłaty cukrowej

Opłata cukrowa w Polsce ponownie w górę. Tym razem niektóre komponenty opłaty mogą wzrosnąć aż dziesięciokrotnie

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 23.06.2026, 19:21:13
  • 264
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
voot
voot 24.06.2026, 10:14:06 via Wykop
  • -6
Wy naprawdę jeszcze kupujecie napoje słodzone w takich ilościach że realnie odczujecie 50 gr opłaty? Wiecie ile jest wszędzie cukru ładowane i jeszcze dowalacie go sobie jakąś coca colą? :D
Woda mineralna kosztuje mniej niż złotówkę za litr, no chyba że dopłacacie za jakąś markę, to wtedy więcej, ale wody marki Kaufland, Lidl, Auchan itd., to grosze, a o ile smaczniejsza i zdrowsza niż pepsi.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

732

Ujawniono tajne wytyczne Policji: Normy mandatowe i 823 mln zł zabrane kierowcom

Ujawniono tajne wytyczne Policji: Normy mandatowe i 823 mln zł zabrane kierowcom

Ujawniono w Senacie kwity na policyjną maszynkę do pieniędzy! W Senacie ruszyła petycja z linku o patologicznym systemie statystyk. KGP zmusza do norm (min. 50% mandatów za prędkość), a RPO alarmuje o limitach legitymowań na patrol. Dokumenty obnażające dojenie kierowców na 823 mln zł w petycji!

MXMR
z
senat.gov.pl
dodany: 23.06.2026, 17:52:45
  • 159
  • #
    polska
  • #
    policja
  • #
    prawo
  • #
    motoryzacja
  • #
    kierowcy
  • #
    afera
voot
voot 24.06.2026, 06:52:29 via Wykop
  • 0
@0mezrp: Jesteś może kierowcą? Widzisz co wyprawiają kierowcy osobówek na drogach? Te normy wcale nie są wysokie, wyrobią je w pół roku. Te cele mandatowe są właśnie po to, żeby zmusić policję do robienia czegokolwiek, bez tego mieliby wywalone cały czas, a obecnie jest chociaż tak, że miesięczne normy wyrabiają w 4-5 dni, to chociaż te dni w miesiącu pracują, a resztę miesiąca mają wywalone.
voot
voot 24.06.2026, 08:02:17 via Wykop
  • 3
@0mezrp: W większości przypadków to faktycznie darmozjady, bo nie chce się pracować jeśli nie mają norm do wyrobienia. A co do wyhamowania do 50 za znakiem terenu zabudowanego, to niedaleko mnie kilka dni temu gość samochodem zabił motocyklistę właśnie dlatego, że kierowca samochodu nie zwolnił do 50 km/h w zabudowanym, nie zmieścił się na swoim pasie na zakręcie i wyjechał motocykliście na czołówkę.
Faktycznie ludzie tak mają, że dopóki nie
voot
voot 24.06.2026, 09:57:34 via Wykop
  • 1
To ja jako kierowca mam się czuć pewnie i dostosować prędkość do zakrętu/manewru


@0mezrp: no właśnie, ale większość kierowców w Polsce nie dostosuje prędkości, większość przecenia swoje umiejętności prowadzenia pojazdu, większość nie ma nawet takiej intuicji dotyczącej podstawowych zasad fizyki, nie potrafią sobie wyobrazić co się dzieje z samochodem na zakręcie, jak sprawne są hamulce w różnych sytuacjach, jak samochód się zachowa w danej sytuacji. Wielu jeździ również na ślepo,

81

Nie umiem jeździć Pchli Targ, odc. 1

Nie umiem jeździć Pchli Targ, odc. 1

Kolejny "kapuś", "donosiciel" i "społeczniak" na polskiej scenie YT. Kierofcy, jak zwykle, w formie (niezła patola). Warto wspierać tę inicjatywę.

LudzieToDebile
z
youtube.com
dodany: 23.06.2026, 20:21:48
  • 18
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    kierowcy
voot
voot 24.06.2026, 06:48:12 via Wykop
  • 14
Ale jest patologia na polskich drogach, że tylu ludzi jest robiący content na samym jeżdżeniu po chodnikach i wcale nie muszą szukać pojedynczych przypadków, a tylko sobie stoją.... No ludzie jeżdżą, jak w zacofanej Rosji, tam kilka lat temu gdy zwiedzałem, mieli całe miasta zasłupkowane, bo tam też kierowcy nie respektowali przepisów zakazujących wjazd, musiało być fizycznie zablokowane i to tak, żeby nikt się nie przecisnął bo i między słupkami wjeżdżali gdy
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

voot
voot 24.06.2026, 08:21:37 via Wykop
  • -3
@LudzieToDebile: No tak, wśród rowerzystów też są debile, ale wg mnie jest ich mniej niż w osobówkach. Ja rowerem akurat nie jeżdżę, obserwuję to jako kierowca samochodu i jako pieszy, może gdybym jeździł rowerem, to bym tego więcej zauważał.

A odpowiadając do punktów:
1. wg mnie bezsensowny przepis, zmieniłbym go na obowiązek zatrzymania się przed przejechaniem po przejściu. Czyli dojeżdżasz do przejścia, zatrzymujesz się, tak jak robi się to na znaku drogowym
voot
voot 24.06.2026, 08:42:14 via Wykop
  • 3
Uściślijmy. Jest ich mniej w liczbach bezwzględnych, bo rowerzystów jest mało, ale w stosunku do liczby rowerzystów jest ich znacznie więcej niż w jakiejkolwiek innej kategorii kierowców.


@LudzieToDebile: A to już musisz rzucić statystykami, bo uważam, że nie masz racji. W osobówkach prawie każdy łamie przepisy, po prostu stało się to już tak naturalne, że nie zwraca się na to uwagi, uwagę zwraca się na samochód, który jedzie zgodnie z

617

Euro 7 nadchodzi, już niedługo, już za chwilę :)

Euro 7 nadchodzi, już niedługo, już za chwilę :)

Norma Euro 7 nadchodzi! Gotowi na rewolucję? Bo oto nadciąga unijny triumf biurokracji nad zdrowym rozsądkiem. Film idealnie pokazuje, jak z pasją ocalić planetę. Zapnijcie pasy.

mirekwirek
z
facebook.com
dodany: 23.06.2026, 14:57:32
  • 282
  • #
    euro7
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    ciekawostki
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    gospodarka
voot
voot 24.06.2026, 06:23:24 via Wykop
  • 4
@ssssacacac: Ale to już dzisiaj oznaczałoby, że coś jest nie tak z Twoją baterią, bo normalnie po 100 tys. km bateria elektryka spada do około 90% swojej pierwotnej pojemności

1875

Dziś Dzień Ojca

Dziś Dzień Ojca

dziś Dzień Ojca, co by nikt nie zapomniał

ray7
z
pl.wikipedia.org
dodany: 23.06.2026, 09:05:45
  • 185
  • #
    rodzice
  • #
    rodzina
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
voot
voot 23.06.2026, 19:27:27 via Wykop
  • 3
Ja dostałem laurkę i życzenia, byłem też w szkole na przedstawieniu, ale co ciekawe, wychowawczyni jednej z klas wymyśliła, że jej klasa zrobi dzisiaj przedstawienie dla mam, żeby nie było im smutno, że wszyscy tylko dla tatusiów śpiewają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

scriptum_nox
scriptum_nox
22.06.2026, 18:09:38
  • 391
Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zepsuły podróżowanie?
Kiedyś człowiek się można było zgubić i trzeba było sobie poradzić. Dzisiaj nawet nie trzeba pamiętać, gdzie się zostawiło auto.
Wygodniej, ale jakoś mniej ciekawie. Kiedy ostatnio widzieliście turystę z mapą?

W sumie niby nikt nie zabrania, no ale jednak...

#podroze #nostalgia #technologia #podrozujzwykopem
scriptum_nox - Jestem jedyną osobą przed trzydziestką, która uważa, że smartfony zeps...

źródło: 1000022918

Pobierz
  • 241
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

voot
voot 23.06.2026, 09:45:29 via Wykop
  • 0
@scriptum_nox: Z tego co opisujesz, to nie smartfony popsuły podróżowanie, tylko Ty nie potrafisz odmówić sobie używania smartfona w podróży :). Smartfony i Internet dają bardzo dużo możliwości, pomagają wycisnąć z podróży znacznie więcej, poznać więcej ludzi i jednocześnie można z nich nie korzystać, gdy chcesz się odciąć od elektroniki.

Dlatego smartfony nie zepsuły, one dały więcej możliwości, z których można, ale nie trzeba korzystać. To ludzie, którzy nie potrafią
  • Odpowiedz
PiersKurczaka
PiersKurczaka
23.06.2026, 00:31:43
  • 16
No bez szału

Wordziel.pl #340 6/7
⬜⬜⬜⬜🟨
🟨⬜⬜⬜🟩
⬜🟩⬜⬜⬜
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

voot
voot 23.06.2026, 06:34:54 via Wykop
  • 2
Ciekawa gierka, jak rozumiem gra się tylko raz na dzień, bo nowe słowo będzie dopiero jutro? :)
Wordziel.pl #340 7/7
🟨⬜⬜⬜⬜
⬜⬜⬜⬜🟩
⬜⬜⬜⬜🟩
🟨🟨⬜⬜🟩
  • Odpowiedz

342

Płacisz 600 zł fryzjerowi, by ten obrażał cię na swoim TikToku. To nowa plaga, z

Płacisz 600 zł fryzjerowi, by ten obrażał cię na swoim TikToku. To nowa plaga, z

Coraz więcej salonów fryzjerskich i kosmetycznych traktuje fotel klienta jak plan zdjęciowy, a samego klienta jak rekwiz

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 21.06.2026, 18:25:04
  • 152
  • #
    polska
  • #
    tiktok
  • #
    salonfryzjerki
  • #
    socialmedia
  • #
    wizerunek
voot
voot 22.06.2026, 11:08:11 via Wykop
  • 6
@janosikjuraj: robisz sobie koloryzację u fryzjera za 35 zł?
voot
voot 22.06.2026, 11:21:31 via Wykop
  • -3
@przyjacielklienta: To jak Ty się z fryzjerem umówiłeś, że dopiero na końcu zorientowałeś się, co robił? :D
Ale zgadzam się, że ci barberzy z najwyższymi cenami, to zwykle najniższa jakość i zerowe umiejętności. Nie wiem dlaczego tak jest i jak to możliwe, że mają oni klientów :D.
Ja miałem różne fryzury, najdłuższe włosy jakie miałem to trochę ponad dupę, najkrótsze to na zero i pomiędzy tym testowałem wielu fryzjerów i
alkoJezus
alkoJezus
19.06.2026, 17:12:32
  • 1394
Taki oto prezent dostałem od małżonki na 40 urodziny
Pijcie za mnie kompot

#zwiazki #rozwod
alkoJezus - Taki oto prezent dostałem od małżonki na 40 urodziny
Pijcie za mnie kompo...

źródło: 1000014953

Pobierz
  • 180
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

voot
voot 20.06.2026, 12:14:13 via Wykop
  • 4
@alkoJezus: lepiej wszystko to omów z dobrym prawnikiem. Jak nie orzekniesz o jej winie, to ona będzie mogła później doić ciebie z kasę.


@smallboobslover: bez orzekania o winie nie będzie doić kasy, wtedy przysługują jej alimenty tylko w przypadku niedostatku, czyli gdy żona nie jest w stanie samodzielnie zaspokoić swoich podstawowych potrzeb i to nie jest tak, że rzuci sobie pracę i już, musi udowodnić że nie jest
  • Odpowiedz
voot
voot 20.06.2026, 13:23:12 via Wykop
  • 1
mądrego to i dobrze posłuchać. Też mam przeświadczenie że to nie takie hop siup z doświadczenia znajomych. Lepiej zamknąć ten rozdział i nie rozdrapywać ran które od miesięcy goję. Zemsta to domena słabych


@alkoJezus: znaczy wiesz, nie znam Waszej sprawy, być może jest tam oczywista jej wina, kwestia czy faktycznie tego chcesz, bo tak naprawdę, w większości przypadków to wiele nie zmienia. Nie sądzę, że będziesz chciał żyć jak pasożyt,
  • Odpowiedz

273

Stwórz własnego RAGa w Pythonie w 30 minut :) RAG = AI ze zdefiniowaną wiedzą.

Stwórz własnego RAGa w Pythonie w 30 minut :) RAG = AI ze zdefiniowaną wiedzą.

LangChain RAG w Pythonie od zera do działającego chatbota w 30 minut. Tutorial od podstaw do działającego modelu ze zdefiniowaną wiedzą i umiejętnościami.

javaman
z
blog.jsystems.pl
dodany: 18.06.2026, 15:32:58
  • 84
  • #
    python
  • #
    rag
  • #
    programista15k
  • #
    programowanie
  • #
    it
  • #
    naukaprogramowania
voot
voot 19.06.2026, 08:54:00 via Wykop
  • 6
@kastrator2: To jest jakiś tutorial, więc taki najbardziej easy przykład, ale zamiast gpt możesz użyć dowolnego AI np. deepseeka postawionego na swoim serwerze.
Jednak w praktyce firmy bardzo często dzielą się swoimi dokumentami, mało która firma ma własne data center, bo tu nawet nie samo AI, ale większość firm ma skrzynki mailowe w Google czy MS, zasoby dyskowe w Google, MS, czy Amazon, ogólnie chmury też zwykle u hyperscalerów. To
voot
voot 19.06.2026, 09:04:06 via Wykop
  • 0
@czytam_tylko_naglowki: możesz postawić u siebie model, ale jeśli szukasz czegoś za darmo, to raczej Cię na to nie stać, jeśli chcesz sobie ogarnąć taki słaby klaster z używanych GPU, to Nvidia A100 używka kosztuje około 10-15 tys dolarów za sztukę, więc za taki słaby serwer pod własny model musisz liczyć jakieś 100 - 300 tys zł, zależnie co potrzebujesz. Ale nie odpalisz na tym żadnych konkretnych modeli, raczej coś podstawowego.
BartlomiejWr
BartlomiejWr
19.06.2026, 04:24:06
  • 43
Pracuję w kołchozie za 4000zl na rękę, nie chce być niewolnikiem pracy do końca życia, wyrwał się ktoś z was z wyścigu szczurów ? Pomóżcie mi mam dopiero 22 lata.
#praca #kariera #biznes
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

voot
voot 19.06.2026, 07:03:41 via Wykop
  • 0
Pomóżcie mi mam dopiero 22 lata


@BartlomiejWr: nie napisałeś co umiesz :D, ale ogólne to przede wszystkim potrzebujesz poduszki finansowej, jest ona potrzebna aby zapewnić sobie komfort psychiczny, bez tego nie ma co myśleć o zmianach. W poduszce tutaj chodzi o to, żebyś nie myślał, że potrzebujesz kasy, bo zaraz opłaty i w ten sposób zmienił jeden kołchoz na inny. Chodzi o to, abyś miał zapewnione bezpieczeństwo finansowe na kilka
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 22
  • Strona 1 z 22
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 11.09.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 19.06.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 21.02.2021

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking