Oferta Scrum Master widełki 23k w górę + plus VAT

https://nofluffjobs.com/pl/job/scrum-master-mindbox-remote-ftnrlhut

Chciałbym w przyszłości mieć możliwość aplikować na takie oferty. Jest to o wiele więcej niż mam aktualnie jako Java Developer z 3.5 roku doświadczenia w mojej obecnej firmie, stąd jestem zainteresowany.

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie warunki, kursy, szkolenia powinienem spełniać aby móc ubiegać się o takie stanowisko pracy? Dzięki za informacje

#pracait #pracbaza #korposwiat #programowanie #java #programista15k
Mamy tu jakichś #programista15k, którzy pracują przy systemach ofertowych w towarzystwach ubezpieczeniowych? Chciałbym dowiedzieć się jak to jest, że czasami długo zapowiadane zmiany w tych systemach odbijają się czkawką nieraz kilka miesięcy? Zmiany funkcjonalności nie są odpowiednio sprawdzane? Kod piszecie na kolanie? O co chodzi :D

Może ktoś pracuje w Decerto, ITIS lub Guidewire?
#programowanie #allianz #ubezpieczenia
źródło: comment_16431958511XFR0jbbBKJAaSZ2kmrC7n.jpg
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #php, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PHP Developer | MDPI 
[Basel] [75’000 - 95’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/MDPI-PHP-Developer

Senior Developer:in (m/w/d) 80–100% | Previon Plus AG 
[5000
źródło: comment_1643190583iHECS7BGvFaVv09q6mESCn.jpg
Środa to tak jakby wpół do piątku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was kilka ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

C++ / Python Developer (R&D) | EXATEL | 12-17k
https://crossweb.pl/job/4AQPy

JAVA Developer (R&D) | EXATEL | 12-17k
https://crossweb.pl/job/TKtwV

Drupal Developer | Droptica |
źródło: comment_16431853471H7WN2c80sDIcZfqBZYEHX.jpg
Czyta ktoś książkę Sekuraka o bezpieczeństwie aplikacji webowych i przerabia zadanka? Mam problem z tym:

"Pod adresem http://training.securitum.com/book/http-headers/cwiczenie_iprestrictions.php znajduje się zabezpieczony panel. Dostęp do niego został ograniczony wyłącznie do konkretnego adresu IP. Zadaniem Czytelnika jest odkryć, jaki to adres, oraz znaleźć sposób ominięcia tego filtru, tak aby uzyskać dostęp do zasobu."

Ktoś wie jak zdobyć tego IP-ka?

#programista15k #programowanie #siecikomputerowe #bezpieczenstwo #sekurak
Rekrutowałem się w tym roku do sii. Na goworku(wiadomo opinie frustratów, tymniemniej przy powtarzalności wiadomo, że coś jest nie tak) mnóstwo krytycznych komentarzy o rekrutacji i muszę faktycznie stwierdzić, że ta rekrutacja tam to jest wrzód na dupie.
1. Wysyłasz cv, rozmowa z hrówką, gadka szmatka. Okej Panie Hrabio wysyłam cv do projektów
2. Telefon dzień później Panie Hrabio proszę o uzupełnienie swojego profilu na naszej stronie mysii.
3. Uzupełniasz profil, zaczynają
3. Uzupełniasz profil, zaczynają się telefony projektów. Jestem z działu xxxx i szukamy do nas.... witam Panie Hrabo ja szukam do klienta.... Panie Hrabio obecnie dla naszego klienta szukamy... łącznie chyba z 6 telefonów. 6 telefonów oznacza 6 rekrutacji, a także konieczność sześćokrotnego odpowiadania na te same pytanie.


@wielki_hrabia_spekulacji: na tym etapie bym juz podziekowal. firma musi byc gotowa raz sprawdzic twoje umiejetnosci a pozniej za ciebie ręczyć przy wyborze projektu,
Przyszła firma w postaci konta zielonki na wypok, dali ogłoszenie dla programisty PHP bez stawki i to na umowę o dzieło, dwa razy spamując ogłoszeniem i usunęli oba wpisy po tym jak ich mirki wyśmiali w obu postach xDDD

Szkoda, że screena nie mam. @OrzechowyDzem może Ty masz, bo zdążyłam zauważyć, że też się tam wypowiedziałeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

EDIT: A jednak niżej wisi post po raz
Po prawie rocznym poszukiwaniu pracy w IT dostałem dwie oferty pracy, przeszedłem wszystkie procesy rekrutacyjne i zostało tylko podpisać umowę. Jedna to praca w międzynarodowym korpo, druga to praca w małej firmie zatrudniającej 3 osoby. Z perspektywy pracy druga oferta wydaje się ciekawsza, więcej mógłbym z niej wynieść, bardziej się rozwinąć, jednak zarobki tam nie powalają 3,5k netto na UZ, to ponad tysiąc mniej na rękę niż w korpo na UoP. Mam
Mircy, dwa słowa do tych Mirków, którzy bardzo cieszą się, że polakowi robakowi kredyciarzowi #!$%@? biedakowi wzrośnie rata za mieszkanie.

Jeśli mu wzrośnie rata o kwotę X, to w zdecydowanej większości nie wyda kwoty X gdzie indziej.

- będzie kupował tańsze produkty
- może nie będzie leczył zębów
- nie wyśle dzieci na wakacje
- nie pójdzie do restauracji
- nie będzie już chodził na basen, siłownię
- może będzie jeździł na
@ostatniwrankingu: ale ten sam scenariusz, który opisujesz nastąpi także wtedy jeśli inflacja #!$%@? na tyle, że chleb będzie po 20 PLN. Wtedy nikt nie pójdzie do dentysty ani do restauracji a nie tylko zakredytowani pod korek kredytobiorcy (których notabede jest może ze 2%).

Kredytobiorcy to nie jest najuboższa grupa społeczna a wręcz przeciwnie, zostali zweryfikowani przez banki jako ci, których stać na ryzykowne zadłużenie.

Przecież część kredytobiorców nawet tutaj pisała, że
@ziolowow: W sumie to tak, ale do tego dochodzi cała metodyka, filozofia i doświadczenie. Do tego b. ważna jest odpowiednia dokumentacja. Generalnie problem jest taki że dobry tester manualny to powienien być ktoś serio inteligentny, a takie osoby często wolą programować lub robić coś ambitniejszego w IT, zwłaszcza że początki w testowaniu są b. mozolne.

Efektem tego są spuchnięte stawki, bez dobrych testów wdrożenie komercyjnej apki to często b. duże straty
@ziolowow: tu jest piękny komentarz, który wyjaśnia umiejętności senior manuala (takiego z 5+ expa). Ponad 2 lata temu, wrzucił go @diarrhoea

Tak jeszcze tylko rzucę parę słów na podstawie ostatnich rekrutacji, w których brałem udział jako rekrutujący.

Wiele osób nie do końca rozumie, po co w ogóle są "poziomy" w testowaniu manualnym. Że co? Że junior kliknie wolniej w przycisk niż senior? Albo zdarza się, że niektórzy są zdania, że oni
Raport | Rynek pracy IT | Grudzień 2021 | 8/8

Cześć!

Zapraszam na ostatnią (8/8) publikację: Rynek Pracy IT, grudzień 2021

Pojawiły się nowe statystyki:
✅ "Jakie umiejętności są najlepiej opłacane (1/2)"
✅ "Jakie umiejętności są najlepiej opłacane (2/2)"

Łapcie!
"Rynek pracy IT | Grudzień 2021 | 8/8"

Zapraszam również na ✨stronę projektu✨, gdzie można zapisać się na newsletter, aby niczego nie przegapić!

Dzięki za przysyłanie kolejnych tematów do
źródło: comment_1643059580qNSZj5FkKztvTh7VKQr7Zs.jpg
I cyk znowu odmówiłem jakiemuś startupowi po przejściu całego procesu rekrutacyjnego i otrzymaniu oferty. Ehh chłop sam nie wie co chce robić, wysyła sybi i gitarę zawraca a na końcu stwierdza, że to trzeba na spokojnie, życzy powodzenia w poszukiwaniach i stwierdza, że jeszcze posiedzi trochę u siebie w firmie za niezłe pieniądze i mimo wszystko brak kołchozu. I tak już chyba czwarty raz w ciągu ostatniego roku ¯\_(ツ)_/¯ kiedyś trzeba było
Typowy poniedziałek jest typowy.
1h kawka i rozpoczynanie pracy
1h powolny rozruch, sprawdzenie maili, wypoku itd
2h #!$%@? jak mi się nic nie chce trzeba zacząć coś robić. 4 linijki kodu
1h przerwa + powolny rozruch
2h #!$%@? jak mi się nic nie chce.... 2 unit testy, jest git
1h zaraz koniec to już powoli można se poczytać jakieś pierdoły, wypok itd

I tak się żyje na tej wsi

#pracbaza #zalesie #
#anonimowemirkowyznania
Podobno pieniądze pomagają z #rozowepaski

U mnie jest zupełnie odwrotnie – pracowałem w #polska za mniej więcej 8k PLN na miesiąc jako #programista15k (nie 15k, ale programista). Wtedy miałem czasem jakieś powodzenie, czasem się zdarzało, że różowa się mną zaciekawiła. Rok temu wyjechałem do #lozanna #szwajcaria, udało mi się dostać mega dobrą pracę i teraz mam 9k CHF na rękę. Mnóstwo kasy, nawet jak na lokalne standardy. Dla różowych jestem
@AnonimoweMirkoWyznania

Różowe w Szwajcarii uciekają ode mnie, jak tylko dowiedzą się, że jestem z Polski.


Dla wielu ludzi z tzw Europy Zachodniej obszar ten kończy się na Niemcach. My jesteśmy dla nich tym czym Ukraina i Białoruś dla nas. Stąd może mniejsze zainteresowanie kobiet w Szwajcarii Polakiem.

A nasze różowe, które szukają związku niechętnie wejdą w związek na odległość na start. I tak mają pewnie dużo opcji wyboru na miejscu.
@Malkof: kurła aż tak nisko bym nie upadł. Przed umówieniem spotkania pytanie o widełki + praca 100% zdalna musi być + maksymalnie 2 etapy rekrutacji (+ew. zadanie do zrobienia). Trzeba mieć swoje standardy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie będę się wygłupiał w jakieś 5 etapów, takie zaproszenie też dostałem. Rekrutacja jak na głównego inżyniera w google.
ALLAK MAKBAR xDDD

czy może jest jakiś #programista15k z #cdprojektred który mógłby wytłumaczyć, dlaczego nie zaimplementowano algorytmu ucieczki tych ludzi.

Jakby coś, to mogę wam pomóc, wyglądałoby to mniej więcej tak:

IF człowiek kuca przez 5 sekund THEN
niech ucieka w KIERUNEK RANDOM ()
AND zmień krzyk na "AAAAAA"
ENDIF


#cyberpunk2077 #gry #programowanie
źródło: comment_1643015746gHoEZiyj2OTAxtbV6n0fg3.jpg
Kiedyś byłem technoutopistą, wierzyłem w to, że internet i technologia pomagają ludziom i generalnie uczynią świat lepszym. Że dzięki powszechnemu dostępowi do wiedzy będziemy lepiej wyedukowani i będziemy podejmować lepsze decyzje. Z pasją czytałem książki i oglądałem dokument o latach 60 czyli początku popularyzacji komputerów osobisty, a później o internecie. Czytałem o 4chanie. Byłem wielkim fanem wolności słowa.

A teraz? A teraz widzę, że po prostu byłem naiwny i bardzo głupi.

Internet
@Laukaer: @LateNever: Jest takie powiedzenie "masa ciśnie w dół" zawsze.

Upowszechnienie się danych zjawisk powoduje ogólny spadek poziomu społeczności zbierających się wokoło jakiś przejawów ludzkiego intelektu bowiem ludzie są najczęściej "średni".

Stare nie wróci, nawet wojna jądrowa i wyniszczenie 90% ludzkości nie cofnęło by nas w rozwoju tak jak myśli wielu wspaniałych pisarzy SF. My nie mamy już jako ludzkość tak naprawdę wyboru, idzie nowe i wszyscy ludzie jacy zdają