@M30h4Bb zajebiście, ale trzeba pokój posprzątać. ( ͡° ʖ̯ ͡°) No normalnie, tak jakbyś to sobie wyobrażał, hindus siedzi i obserwuje Twoja kamerke i monitor, a specjalny soft weryfikuje czy czegoś nie masz na kompie uruchomionego oprócz ich przeglądarki.
@M30h4Bb zajebiście, ale trzeba pokój posprzątać. ( ͡° ʖ̯ ͡°) No normalnie, tak jakbyś to sobie wyobrażał, hindus siedzi i obserwuje Twoja kamerke i monitor, a specjalny soft weryfikuje czy czegoś nie masz na kompie uruchomionego oprócz ich przeglądarki.


@Wykopek_wykopek: na jakim systemie zdawales? to bylo PSI?
#anonimowemirkowyznania
Jak radzić sobie z brakiem motywacji? Pierwszy semestr studiów (ostatni przed pandemią) był chyba moim peakiem motywacji. Byłem strasznie entuzjastyczny i poza nauką na przedmioty robiłem też sporo na własną rękę. Potem przszła pandemia, zajęcia zdalne i wszystko zaczęło się psuć. Z miesiąca na miesiąc coraz mniej chciało mi się uczyć. Teraz to już w ogóle robię wszystko byle by zaliczyć. Na własną rękę już od ponad pół roku nic nie
@AnonimoweMirkoWyznania: nie czułem nigdy wypalenia na studiach, bo:

- zanim podjąłem studia przez pewien czas pracowałem i na własnej skórze doświadczyłem jakim niewolnictwem i marnotrastwem życia jest praca, wstawanie z rana, dojazdy, oddawanie pracodawcy najbardziej produktywnych godzin dnia. Studia stanowiły więc przywróconą mi namiastkę wolności,

- na studiach wyraźnie czułem z semestru na semestr jak powiększa się mój skillset, nowe umiejętnośi, oprogramowanie, lepsze zrozumienie tego, czego nauczyłem się wcześniej,

- w
@AnonimoweMirkoWyznania: Co do "wszystko jest robione pod zyski, a nie pod jakość". Mówienie o jakości jest trudne bo każdy może inaczej rozumieć to słowo, ale po pierwsze zysk i jakość zwykle idą w parze, a po drugie jakość jednego elementu wcale nie musi zwiększać jakości produktu.

Mam z pracy masę podobnych przykładów jak te od @lukasj. Zespół skupia się na jakości jednego aspektu produktu, np. dokładności pomiarów, lub wyglądzie, lub
To będzie wpis karierowo-życiowy z osobistymi gorzkimi żalami.

Niedługo stuknie mi 4 lata w branży, przynajmniej na papierze (długo nie miałem projektu z początku). Od samego początku pracuję zdalnie - nigdy nie miałem obok siebie współpracownika, nawet jak chodziłem jeszcze do biura. Wciąż jestem w swojej pierwszej pracy, ale w drugim projekcie. Niedługo zmieniam pracę, ale jestem na okresie wypowiedzenia - prawie 4 miesiące do przepracowana już po złożeniu papierów. Nie jest
@wpoldokomina: Pojedź chociaż na pare dni gdzieś połazić po gorach czy gdziekolwiek. To dużo pomoże. Wywietrzenie i zmiana klimatu i otoczenia mooocno zazwyczaj pomaga. Kwatery poszukaj na olx. Fortuny nie stracisz a psychicznie odpoczniesz, serio wiem co mówię.

A z poznaniem kogoś to chyba trochę szukasz wymówki bo większość osób ma w nosie covida i chętnie wychodzi (w moim mieście wojewódzkim jak obdzwanialem lokale w piątek to na sobotę wszystkie stoliki
@wpoldokomina: chcesz normalnego życia a skupiasz się na narzekaniu na pracę.

8h - kończysz pracę - wyłączasz kompa - wychodzisz z domu, a nie dalej siedzisz przed tym samym kompem. Simple as fuck.

Idz na siłkę tam jest trochę ludzi, może na spinning, zapisz się na kurs tańca - tam fajne grupy się budują.

Zacznij od czegoś byle nie od narzekania.

W twoim wieku też myślałem że praca jest celem, ale
Mirasy, czy ktoś mógłby z grubsza powiedzieć jak będzie wyliczana ta nowa składka zdrowotna w przypadku ryczałtu? GUS dzisiaj podał przeciętne wynagrodzenie Q42021, w związku z tym wiadomo jak będą się kształtować wysokości składki dla poszczególnych progów przychodowych:

do 60 tys. zł - 335,94 zł
od 60 tys, zł do 300 tys. zł - 559,89 zł
powyżej 300 tys. zł - 1007,81 zł

I teraz pytanie - czy to znaczy, że jeśli
#anonimowemirkowyznania
Wyobraźcie sobie, że są programiści15k, którzy wstają o 7:00 rano, włączają laptopa albo jadą do pracy w korpo i tyrają tam z takimi samymi botami jak oni, przy akopaniamencie ciągłego stresu, deadline'ów, mobbingu, błyskotliwych pomysłów HRu i zarabiają za to #!$%@? 4 koła USD, czyli tyle za ile w cywilizowanym świecie kwalifikowaliby się aby dostawać kartki żywnościowe xD
Brzmi jak jakaś alternatywna rzeczywistość. Kończą o 18:00 i nie mają na nic
kolejny dzień grania w CP2077, co nowego zauważyłem:
- Samochody są nadsterowne, wszystkie.
- Samochody mają zbyt miękkie zawieszenie - wrażenie z jazdy jest takie jakby płynęło się pontonem po wodzie xd
- Zero przyczepności

Nie mogę uwierzyć że z tych milionów przeznaczonych na produkcję, zabrakło na wynagrodzenie dla testerów #cdprojektred . Nikt nie jeździł autkami przed wydaniem gry? A to już rok i dalej taki shitowy model jazdy pozostał?

Widok ze
źródło: comment_1642786474LTCQlMH9QOavEs078tCHvt.jpg
@backpackerdeveloper_com: Około rok/dwa lata temu pytałem Was czy opłaca się emigrować programiście z UK do USA (loteria wizowa - DV). To są moje wnioski, głównie finansowe po prawie roku mieszkania tu (obecnie Chicago, praca zdalna dla LA).

Nie wiem czy ktoś to czyta, ale dodam jako ciekawostkę. To mój pierwszy zwrot podatku w USA (w UK mieszkałem większość życia). Jest ona za okres pracy trochę mniej niż 6 miesięcy w roku
źródło: comment_1642783021xI9XDg1X9yAle13FmTY7jg.jpg
@backpackerdeveloper_com: Kopę lat. Z podatkami nie pomogę, natomiast chcę napomknąć o jednej rzeczy - pogoda, a konkretniej dni słoneczne. USA są ogromne i dopiero Kanada jest na tym samym ròwniku co Polska.
Po prostu uważam ich ciepłe stany jak Texas za ogromny plus względem UK czy nawet Europy.

Sporo podròżowałeś przecież i bywałeś w jeszcze cieplejszym Meksyku - stąd wnioskuję, że dla Ciebie pogoda jest ważna i
@wielki_hrabia_spekulacji:

Nie znam się więc pytam. Jak oglądam czasami jakichś programistów z Silicon Valley. To oni tam rzucają sumy 200 k 1 mln $. Czy to jest tak, że różnica płac pomiędzy takim Chicago a San Francisco jest taka duża?


Wlasnie mieszkam tu za krotko zeby znac na to odpowiedz. Znam ludzi co w San Fran jako devops wyciagaja 420k ale wciaz rzucaja te prace i sa wypaleni - musi byc
w Kołchozach, Januszexach, łagrach, fabrykach smrodu i magazynach już #wygryw fizole idą na przystanek, czekać na autobus, albo ładują się po 4 do jednego 15 letniego trupa (bo zrzutka na paliwo we 4) i palą sobie skręcane ruskie kiepy i piją harnasie, a #przegryw z #it jeszcze 1,5h :(

#pracbaza #programowanie #programista15k #januszex #zalesie
źródło: comment_1642770442BZ8o2N8HCzkDsi2VfqwlVs.jpg
Hej. Wiem, że wykop przeglądają regularnie Julki z HR, część nawet publikuje tutaj swoje wysrywy, czyli mało śmieszny content o pracy. Jak coś, to nie jest ani trochę zabawne, ale nie o tym będzie post. Chciałbym napisać wam instrukcję odnośnie tego, w jaki sposób napisać ogłoszenie o pracę, żeby się nie skompromitować i nikogo nie #!$%@?ć. Zaczniemy od tego, co firma ma do zaoferowania.

PRZYKŁADY TEGO, CO JEST KORZYŚCIĄ DLA PRACOWNIKA
-Atrakcyjne
-Praca w firmie o wiodącej pozycji na rynku (tak, każda jest wiodąca)


@Sok_Mandarynkowy: ma to dla niektórych znaczenie, bo w przyszłości zmieniając pracę ma się większą wartość jako pracownik podbierany z firmy znanej z zatrudniania dobrych specjalistów, niż przechodząc od nonejmów

-Szeroki zakres swobody działania (XD)


@Sok_Mandarynkowy: jeśli faktycznie jest samodzielność w działaniu na stanowisku, gdzie jest to możliwe, to jest to duży plus

-Szkolenie wprowadzające (oczywista oczywistość w każdej
Mam apel do programistów. Sporo z was pisze na tagu, że pracujecie ledwo 2-3 godziny, a resztę się obijacie. To jest nieuczciwe i tak się nie powinno robić. Pracujecie na markę Polski jako miejsca z dobrymi specjalistami IT, w związku z czym jak macie płacone za 8h to pracujcie 8h i robicie sobie maks przepisowe 15 minut przerwy. Wyjdzie to Wam tylko na dobre, będziecie się szybciej rozwijać jako specjaliści.
#programowanie #
Cześć w piątek ( ͡º ͜ʖ͡º) Przygotowaliśmy dla was kilka ofert pracy z kategorii #backend i to wszystko #zdalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdalnie

Java Developer | Empik S.A. | 12-15k
https://crossweb.pl/job/8s6zq

.NET Developer | NOVOMATIC Technologies Poland | 9,2-18,4k
https://crossweb.pl/job/riF09

Java Developer | NOVOMATIC Technologies Poland | 9,5-19k
https://crossweb.pl/job/TUmwc

C++ Game Developer | NOVOMATIC Technologies Poland | 9,2-18,4k
źródło: comment_1642755678BOAqZnu1rhrcXaF1JyBgWa.jpg
wczoraj pograłem w #cyberpunk2077 za pomocą streamingu GeForce Now i powiem tak:

- Fajna sprawa, lagu prawie nie widać
- Darmowe do godziny każdej sesji - i to nawet zaleta, bo można się oderwać od kompa i coś zjeść, wypić i zrestartować sesję
- Gra ssie, mimo tylu patchy, wystarczyła godzina rozgrywki, żeby wygenerować poniższy obrazek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- niezbilansowana rozgrywka, wyjazd kilka przecznic dalej i
źródło: comment_1642746814kG5YNk1SOqnvUTTnbL9j7L.jpg
Często przewija się temat zarobków programistów na zachodzie, którzy "zarabiają średnio". Ogólnie rzecz biorąc jest to nieprawda. Programiści w zachodniej Europie zarabiają bardzo dobrze, na wyższym poziomie niż większość specjalistycznych zawodów technicznych. Ale nie o tym chciałem tutaj napisać, tylko o tym dlaczego tak jest tam, a w Polsce jest takie rozwarstwienie.

Otóż to nasze rozwarstwienie i to, że programiści w Europie zachodniej nie zarabiają więcej niż np. inżynierowie od mechaniki ma
@czuczupikczu: nie chce jakos dziwnie zabrzmiec ale.. jak zarabiasz 20 lub wiecej kola na lape, to ty przejmujesz sie jakos mocno co jakis klaun w TV mowi? Nie masz co robic z czasem wolnym ? Ja nie mowie o sytuacji gdzie ktos ledwo koniec z koncem wiaze, ale tylko o pracy w IT gdzie zarobki sa jakies sa.
W takiej NL dom. uwaga.. szeregowy kosztuje 400 kola + , samochod srednio
Raport | Rynek pracy IT | Grudzień 2021 | 7/8

Cześć!

Zapraszam na 7 (przedostatnią) z 8 publikacji: Rynku Pracy IT, grudzień 2021

Kolejne statystyki dotyczące WYNAGRODZENIA:
✅ "Ile specjaliści mogą zarobić?" (2/2)"
✅ "W jakich firmach można najwięcej zarobić?"

Zapraszam do pobrania!
"Rynek pracy IT | Grudzień 2021 | 7/8"

Została jeszcze jedna publikacja do końca raportu za grudzień, 2021.

Zapraszam na ✨stronę projektu✨, gdzie można dodać
źródło: comment_1642705595YlkmQWIbERE1eziHBK0HQQ.jpg
@Oo-oO: > wnioskowanie na podstawie tablicy ogłoszeniowej jak dla mnie z góry obarczone jest błędem

tak, dokładnie jest jak piszesz, ba! nawet ankiety skierowane do programistow dot. zarobków sa obarczone bledem, bo nie każdy napisze prawdę :)
@Prism2772: aj! wielkie dzięki, poprawie w następnej publikacji :) z tym sortowaniem jest różnie. Dla jednych OK dla drugich nie, dla jednych ważne są dane X a dla drugich Y. Dlatego raport styczniowy będzie miał wersję interaktywna. Mam nadzieję, że uda się rownież dać do zmiany sortowanie.
#anonimowemirkowyznania
Mireczki, Od 3 lat pracuje jako analityk danych i teraz chciałbym spróbować swoich sił bardziej jako data engineer. Coś tam umiem w Pythonie, coś tam w SQL, technologie jakie się używa też mi są mniej więcej znane bo pracuje w podobnym obszarze. Ogólnie myśle, że na juniora bym się mógł gdzieś załapać. No i tutaj pojawia się pytanie jak efektywnie szukać pracy? Ogłoszeń na juniora jest w sumie dosyć mało, myślałem
Boje się trochę spalonych mostów, że jak gdzieś się teraz nie załapie bo po prostu jestem za słaby to w przyszłości dla tej firmy, nawet na inne stanowisko będę już spalony, nie wiem w sumie jak to wygląda od strony #rekrutacja


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem jak to działa w DS, ale w programowaniu po prostu jest okres karencji po oblaniu rekrutacji (z reguły 1 rok) i tyle.
(dłuższy wpis) 4 filary aplikacji mikroserwisowych z perspektywy Kubernetes

1) Komunikacja

W monolitycznych aplikacjach działających w pojedynczym procesie komponenty wywołują się nawzajem za pomocą metod na poziomie języka programowania lub wywołań funkcji.

Mogą być one silnie powiązane, jeśli tworzysz obiekty z kodem (na przykład new Class()) lub mogą być wywoływane w sposób rozłączony, jeśli używasz wstrzykiwania zależności, odwołując się do abstrakcji (np. IMyInterface), a nie konkretnych wystąpień obiektów. Tak czy inaczej, obiekty
źródło: comment_1642668940YoJnXpBI6gQZnplMepMOfx.jpg
@alex-fortune: Możesz bez problemu wysyłać requesty http i dalej iść z kodem - no fizycznie owszem, możesz, ale w praktyce tak się nie robi przy mikroserwisach. Jeśli wysyłasz HTTP request to czekasz na odpowiedź, bo chcesz mieć rezultat. Ale wtedy czy mikroserwisy mają sens? :)
Wyobraźcie sobie, że są ludzie, którzy wstają o 5:00 rano, na pół śpiąco idą w mrozie do samochodu, skrobią szyby, potem jadą gdzieś do jakiegoś magazynu czy do innej fabryki smrodu na zadupie pod miastem i tyrają tam z jakimiś prostymi ludźmi fizycznie, przy akopaniamencie przekleństw, w hałasie, w pyle i smrodzie i zarabiają za to #!$%@? 4 koła xD
Brzmi jak jakaś alternatywna rzeczywistość. Wracają o 15:00 do chaty i nie
Zapraszamy na krótki przegląd ofert z kategorii #mobiledev, dla chętnych na przeprowadzkę do #szwajcaria lub #niemcy ( ͡º ͜ʖ͡º)

(SwissDevJobs.ch | LinkedIn | Twitter | Facebook)
(GermanTechJobs.de | LinkedIn | Twitter | Facebook)

Tag do obserwowania / czarnolistowania: #swissdevjobs

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Android and Embedded Software Engineer 100% | Sulzer Schmid Laboratories AG 
[Oetwil am See] [90’000 - 120’000 CHF] [Regular] [Full-Time] [English]
https://swissdevjobs.ch/jobs/Sulzer-Schmid-Laboratories-AG-Android-and-Embedded-Software-Engineer-100
źródło: comment_1642589376hopUR3OO9nrDlNjUTrmWtS.jpg
Cześć w środę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mamy dla was kilka ofert #pracazdalna z widełkami #10k i powyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Facebook | Crossweb | Podcasty | Wydarzenia | Oferty Pracy |

Drupal Developer | Droptica | 10,5-17,5k
https://crossweb.pl/job/zQBhs

DevOps Engineer | Bidroom | 13-20k
https://crossweb.pl/job/9fPwG

Senior Quality Engineer | Strix | 11-15k
https://crossweb.pl/job/YzTYy

Mid Vue.js Developer |
źródło: comment_16425880396wPIQFw0Kkw1rwToFGSs7Y.jpg